Domů     Námluvy skončily loupežným přepadením
Námluvy skončily loupežným přepadením

Chápu, že to maminka myslela dobře, když pro mého bratra hledala nevěstu. Bohužel mu ale vybrala strašnou ženskou, která ho okradla a ještě nás se svým kumpánem málem ubila k smrti.

Můj mladší brácha Péťa byl vždycky takovej hodnej trouba. Základní školu vychodil jen s odřenýma ušima a tak bylo jasné, že z něj nikdy nebude žádný právník ani doktor.

Ale co, vždycky byl šikovný, takže se vyučil opravářem zemědělských strojů a sehnal si práci na místním statku.

Živil všechny její potomky

Lidi ho měli rádi pro jeho bezprostřední a milou povahu, a protože to byl celkem pohledný mužský, časem se na něj začaly ženský lepit jako vosy. Bohužel ne zrovna takové, jaké bych si pro něj představovala. Jenže Péťa když se zamiloval, byl slepý a hluchý.

Bylo mu jedno, že ta Věrka, co na něj dělala oči, střídala chlapy jako ponožky, a že měla tři děti a každé s někým jiným. Péťa se do ní zbláznil a netrvalo dlouho, a ze svého platu živil všechny její potomky.

Připravila ho o všechny úspory

Vlastně jsme byli s maminkou rády, že se Věrka časem zbláznila do někoho jiného a svou početnou rodinu odstěhovala neznámo kam. Naštěstí Péťu nám nechala doma. Co by s ním taky dělala, když ho během několika měsíců připravila o všechny úspory.

Ani s Jaruš, která přišla po Věrce, to nebylo o mnoho lepší. Té ženské učaroval mámivý svět hracích automatů a málem s sebou stáhla i našeho Péťu.

Sháněla mu nevěsty

To už maminka věděla, že Péťa, co se týče ženských potřebuje dohled, a vzala to do rukou sama. Začala mu shánět nevěsty přes inzerát a ty, co prošly jejím přísným výběrem, zvala k nám na nedělní oběd.

U řízků a bábovky pak z nich mámila podrobnosti o jejich majetkových a rodinných poměrech. Vlastně se Péti ani neptala, jestli se mu některá z adeptek na vdavky líbí.

Můj brácha byl zvyklý poslouchat maminku na slovo a také už dávno pochopil, že kdyby to bylo na něm, skončí někde pod mostem a bez peněz.

Maminčino požehnání

Ačkoli se občas tvářil jako odsouzenec jdoucí na popravu, s němým odevzdáním přijal matčin verdikt. Začne se zajímat o Katku, která se naší mamince zdála velice perspektivní. Měla maturitu, pracovala jako účetní v jedné firmě ve městě a byla zcela bez závazků.

A protože jí evidentně nevadilo, že náš Péťa pracuje jen „jako opravář“, měli mladí maminčino požehnání. Tím spíše, že se Katka těšila, že se nastěhuje do domku, který Péťa zdědil po jedné naší tetě, a začne se mu starat o domácnost.

Stala se z ní špinavá cuchta

Já jsem se těšila, že mám bráchu konečně z krku. Vždyť mu už táhlo na čtyřicet a pořád jsem mu chodila vařit a uklízet. Bohužel, neradovala jsem se dlouho. Jakmile se Katka k Péťovi nastěhovala, začaly se dít věci.

Z perfektně upravené ženské, která neustále hýřila dobrou náladou, se stala věčně otrávená a špinavá cuchta, která by sama potřebovala k ruce ještě jednu služku. A to prosím pěkně ani nechodila do práce, jak se brzy ukázalo.

V kuchyni seděl cizí opilý chlap

Doufala jsem, že zasáhne maminka, která celou tuhle anabázi spískala. Jenže maminka začala stonat se srdíčkem a těsně před Vánoci dostala infarkt. Když mi došlo, že všechno zase zbylo jen na mě, vypravila jsem se k bráchovi na návštěvu.

A to vám povím, sotva jsem překročila práh domku, nepřestala jsem zírat. Všude byla špína a nepořádek a v kuchyni seděl úplně cizí chlap, který byl viditelně opilý.

Pohrozila jsem policií

„To je Katčin brácha Pavel,“ představil mi nešťastně Péťa nového obyvatele domku. V tu ránu do mě vjel takový vztek, že se ze mě stala příšerná fúrie.

Křičela jsem, že Katka i se svým povedeným bratříčkem musí okamžitě vypadnout, ale teprve až uklidí ten svinčík. Nu, to jsem neměla říkat. Katka, ta šmudla mi začala nadávat a její bratr, tedy jestli to vůbec bratr byl, jí přizvukoval. Když jsem jim pohrozila, že zavolám policii, teprve začalo to pravé peklo.

Oba v péči záchranářů

Katka mě začala fackovat a ten její povedený bratr se vrhl na Péťu, který se, ačkoli to byl chlap jako hora, ani neuměl bránit. Katčin bratr ho několika ranami pěstí srazil k zemi a mě Katka dokonce začala škrtit.

Nakonec nás oba svázali, do úst nám nacpali nějaké staré a špinavé hadry, a než z domku utekli, sebrali všechno, co jim přišlo pod ruku, včetně Péťovy platební karty. Trvalo několik hodin, než jsem si dokázala uvolnit ruce a přivolat mobilem pomoc.

Já i Péťa jsme skončili v péči záchranářů a trvalo několik týdnů, než jsme se alespoň částečně zotavili.

Zasedla rodinná rada

Pochopitelně jsme na Katku a jejího povedeného bratra podali trestní oznámení, jenže nám to nebylo nic platné. Po obou se slehla zem a nám zbyly jen oči pro pláč. Tedy abych se nerouhala, pořád máme jeden druhého, a to je veliké štěstí.

A také maminku, která tohle všechno vlastně spískala. Když se po operaci vrátila domů z nemocnice, opět zasedala rodinná rada. Bylo rozhodnuto, že se Péťa vrátí pod rodnou střechu a ten domek po tetičce prodáme.

Spravedlivý trest

Vždyť on ten můj bráška je takový trouba, že pokud by zůstal sám, tak by si mohl domů přivést ještě nějakou horší, než byla Katka. Jenže člověk míní a pán bůh mění. Uběhlo pár měsíců a Péťa se zakoukal do mladé paní, která nastoupila u nich ve statku.

A protože měla malou holčičku, tvořili všichni tři spokojenou a šťastnu rodinu. A jak to dopadlo s Katkou? Ji a jejího bratra, co vůbec nebyl bratr, ale milenec, zatkli policisté, když se pokusili vykrást jednu chatu nedaleko hranic s Německem. Když jim to pak sečetli u soudu, vyfasovali dohromady patnáct let nepodmíněně.

Hana V. (52), Hodonín

reklama
Související články
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
26.11.2023
Zamilovat se do přitažlivého profesora, a navíc získat i jeho lásku? To je sen nejedné studentky. Mě se to povedlo, ale zničila jsem si tím život! Už na první přednášce, kterou vedl, jsem se nemohla pořádně soustředit na výklad. Náš profesor byl totiž nejen velice pohledný, ale také neskutečně šarmantní, inteligentní a vtipný. Byla jsem jím naprosto okouzlená. Rozhodla jsem se, že tohoto chlapa
24.11.2023
Slýcháte ty příběhy. Nikdy vás ale nenapadne, že se tragédie jednou může týkat vás. Nechápu, jak může něco budovaného půl století zmizet během pár desítek minut. Jak jsem to popsala v úvodu, takovou situaci jsem viděla ve zprávách mnohokrát. Říkáte si, jaká je to tragédie, když někomu živel vezme vše. Něco i přispějete. Stejně to ale tak neprožíváte, když se to netýká vás. A myslíte si, že vám
24.11.2023
Na tu malou vinárnu v zapadlé uličce mi zbyly jen vzpomínky. Vím, u kterého stolku jsme sedávali i jak se říkalo vrchnímu. Byl mrzutý, zachmuřený začátek prosince, byla jsem ulítaná jako pes a nedokázala pochopit, proč jsem zčistajasna vystoupila o několik stanic dřív, než jsem zamýšlela. Mířila jsem do dárkového obchodu, kde jsem si umínila koupit dceři něco k Vánocům. Na to, abych se procháze
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
nasehvezdy.cz
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
Bývalá osobní asistentka Graham Chase Robinson, která pracovala před čtyřmi lety pro Roberta De Nira (80), svého chlebodárce žaluje. Tentokrát nejde o obvinění ze sexuálního deliktu, ale o krutou d
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Vymění ho za tanečníka?
nasehvezdy.cz
Vymění ho za tanečníka?
První malé neshody se mají objevovat v manželství herce ze seriálu Pod hladinou Marka Adamczyka (35) a snowboardistky Evy Adamczykové (30). Rivalita v taneční show StarDance jim prý ve vztahu nedělá
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
enigmaplus.cz
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
Bývalý bohatý benediktinský klášter Opatovice nad Labem byl vypleněn v listopadu 1415 Otou z Bergova a Janem Měšteckým z Opočna. Přestože hlavní poklad, přísně střežený v klášterním podzemí, přes vešk
Byla jsem až moc sobecká
skutecnepribehy.cz
Byla jsem až moc sobecká
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
epochaplus.cz
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
Muž v černém hábitu zaklepe na dveře malého zednického domku kousek od Vltavy. Když se z nitra ozve rozpačitá pobídka ke vstupu, vezme za kliku. Cizinec sáhne do kapsy, vytáhne z ní kovově lesklý peníz a přisune ho zedníkovi před oči. „Nechtěl bys další?“ zeptá se. Když zedník kývne, muž ho pobídne, aby si vzal své nástroje a
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř