Domů     Námluvy skončily loupežným přepadením
Námluvy skončily loupežným přepadením

Chápu, že to maminka myslela dobře, když pro mého bratra hledala nevěstu. Bohužel mu ale vybrala strašnou ženskou, která ho okradla a ještě nás se svým kumpánem málem ubila k smrti.

Můj mladší brácha Péťa byl vždycky takovej hodnej trouba. Základní školu vychodil jen s odřenýma ušima a tak bylo jasné, že z něj nikdy nebude žádný právník ani doktor.

Ale co, vždycky byl šikovný, takže se vyučil opravářem zemědělských strojů a sehnal si práci na místním statku.

Živil všechny její potomky

Lidi ho měli rádi pro jeho bezprostřední a milou povahu, a protože to byl celkem pohledný mužský, časem se na něj začaly ženský lepit jako vosy. Bohužel ne zrovna takové, jaké bych si pro něj představovala. Jenže Péťa když se zamiloval, byl slepý a hluchý.

Bylo mu jedno, že ta Věrka, co na něj dělala oči, střídala chlapy jako ponožky, a že měla tři děti a každé s někým jiným. Péťa se do ní zbláznil a netrvalo dlouho, a ze svého platu živil všechny její potomky.

Připravila ho o všechny úspory

Vlastně jsme byli s maminkou rády, že se Věrka časem zbláznila do někoho jiného a svou početnou rodinu odstěhovala neznámo kam. Naštěstí Péťu nám nechala doma. Co by s ním taky dělala, když ho během několika měsíců připravila o všechny úspory.

Ani s Jaruš, která přišla po Věrce, to nebylo o mnoho lepší. Té ženské učaroval mámivý svět hracích automatů a málem s sebou stáhla i našeho Péťu.

Sháněla mu nevěsty

To už maminka věděla, že Péťa, co se týče ženských potřebuje dohled, a vzala to do rukou sama. Začala mu shánět nevěsty přes inzerát a ty, co prošly jejím přísným výběrem, zvala k nám na nedělní oběd.

U řízků a bábovky pak z nich mámila podrobnosti o jejich majetkových a rodinných poměrech. Vlastně se Péti ani neptala, jestli se mu některá z adeptek na vdavky líbí.

Můj brácha byl zvyklý poslouchat maminku na slovo a také už dávno pochopil, že kdyby to bylo na něm, skončí někde pod mostem a bez peněz.

Maminčino požehnání

Ačkoli se občas tvářil jako odsouzenec jdoucí na popravu, s němým odevzdáním přijal matčin verdikt. Začne se zajímat o Katku, která se naší mamince zdála velice perspektivní. Měla maturitu, pracovala jako účetní v jedné firmě ve městě a byla zcela bez závazků.

A protože jí evidentně nevadilo, že náš Péťa pracuje jen „jako opravář“, měli mladí maminčino požehnání. Tím spíše, že se Katka těšila, že se nastěhuje do domku, který Péťa zdědil po jedné naší tetě, a začne se mu starat o domácnost.

Stala se z ní špinavá cuchta

Já jsem se těšila, že mám bráchu konečně z krku. Vždyť mu už táhlo na čtyřicet a pořád jsem mu chodila vařit a uklízet. Bohužel, neradovala jsem se dlouho. Jakmile se Katka k Péťovi nastěhovala, začaly se dít věci.

Z perfektně upravené ženské, která neustále hýřila dobrou náladou, se stala věčně otrávená a špinavá cuchta, která by sama potřebovala k ruce ještě jednu služku. A to prosím pěkně ani nechodila do práce, jak se brzy ukázalo.

V kuchyni seděl cizí opilý chlap

Doufala jsem, že zasáhne maminka, která celou tuhle anabázi spískala. Jenže maminka začala stonat se srdíčkem a těsně před Vánoci dostala infarkt. Když mi došlo, že všechno zase zbylo jen na mě, vypravila jsem se k bráchovi na návštěvu.

A to vám povím, sotva jsem překročila práh domku, nepřestala jsem zírat. Všude byla špína a nepořádek a v kuchyni seděl úplně cizí chlap, který byl viditelně opilý.

Pohrozila jsem policií

„To je Katčin brácha Pavel,“ představil mi nešťastně Péťa nového obyvatele domku. V tu ránu do mě vjel takový vztek, že se ze mě stala příšerná fúrie.

Křičela jsem, že Katka i se svým povedeným bratříčkem musí okamžitě vypadnout, ale teprve až uklidí ten svinčík. Nu, to jsem neměla říkat. Katka, ta šmudla mi začala nadávat a její bratr, tedy jestli to vůbec bratr byl, jí přizvukoval. Když jsem jim pohrozila, že zavolám policii, teprve začalo to pravé peklo.

Oba v péči záchranářů

Katka mě začala fackovat a ten její povedený bratr se vrhl na Péťu, který se, ačkoli to byl chlap jako hora, ani neuměl bránit. Katčin bratr ho několika ranami pěstí srazil k zemi a mě Katka dokonce začala škrtit.

Nakonec nás oba svázali, do úst nám nacpali nějaké staré a špinavé hadry, a než z domku utekli, sebrali všechno, co jim přišlo pod ruku, včetně Péťovy platební karty. Trvalo několik hodin, než jsem si dokázala uvolnit ruce a přivolat mobilem pomoc.

Já i Péťa jsme skončili v péči záchranářů a trvalo několik týdnů, než jsme se alespoň částečně zotavili.

Zasedla rodinná rada

Pochopitelně jsme na Katku a jejího povedeného bratra podali trestní oznámení, jenže nám to nebylo nic platné. Po obou se slehla zem a nám zbyly jen oči pro pláč. Tedy abych se nerouhala, pořád máme jeden druhého, a to je veliké štěstí.

A také maminku, která tohle všechno vlastně spískala. Když se po operaci vrátila domů z nemocnice, opět zasedala rodinná rada. Bylo rozhodnuto, že se Péťa vrátí pod rodnou střechu a ten domek po tetičce prodáme.

Spravedlivý trest

Vždyť on ten můj bráška je takový trouba, že pokud by zůstal sám, tak by si mohl domů přivést ještě nějakou horší, než byla Katka. Jenže člověk míní a pán bůh mění. Uběhlo pár měsíců a Péťa se zakoukal do mladé paní, která nastoupila u nich ve statku.

A protože měla malou holčičku, tvořili všichni tři spokojenou a šťastnu rodinu. A jak to dopadlo s Katkou? Ji a jejího bratra, co vůbec nebyl bratr, ale milenec, zatkli policisté, když se pokusili vykrást jednu chatu nedaleko hranic s Německem. Když jim to pak sečetli u soudu, vyfasovali dohromady patnáct let nepodmíněně.

Hana V. (52), Hodonín

reklama
Související články
16.4.2024
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku nikdy nikdo nenahradil. Všechny ty úžasné
16.4.2024
Stala se ze mě matka samoživitelka, na kterou se začaly dluhy hrnout ze všech stran, a já je nedokázala řešit. Bojím se kvůli tomu znovu vdát. Pokud je žena dobrá máma, tak nedopustí, aby její děti někdo šikanoval a bil. Život s mým manželem bylo peklo. Byl to tyran. Tak jsem sbalila tašky, nasedla s dětmi do auta a odjela. První tři měsíce jsem žila z úspor. Moje práce byla špatně placená. Dět
16.4.2024
Byl tak vlezlý a trapný! Nakonec jsem se ale do něj zamilovala. Dokázal totiž, že je to muž, o kterého se může žena v nouzi pevně opřít. Měl a jsem o muži svého života přesnou představu a od té jsem se nehodlala vzdálit. Jakmile to nebyl pan Dokonalý, neměl šanci. A tak to bylo i s Ivanem. Potkala jsem ho v době, kdy jsem chodila s Láďou. Toho jsem nekriticky milovala. Byl to krasavec, vysporto
15.4.2024
S mužem jsme 40 let snili o Karibiku. Když jsme na něj našetřili a vyrazili jsme, vrátili jsme se do domova, který byl zcela zničen. Jako náš život. S Karlem nemáme děti. Chtěli jsme, ale nepovedlo se. O to víc jsme si chtěli užít život, abychom si řekli, že jsme jej spolu naplnili. Jezdili jsme na výlety a dopřávali si, avšak nebyli jsme tak bohatí, abychom si jen tak dovolili Karibik, o němž
14.4.2024
Rodina je základem všeho, ovšem co když ty kořeny nepoznáte už v dětství? To byl totiž přesně můj případ a tehdy se začal psát můj katastrofický životní osud. Celý život a stále je to ve mně. Je mi 81 let a lituji, že jsem prožila tolik let v bolesti. Přitom stačilo být tvrdší. Jenže zkušenosti získáváme postupně, a proto dnes kroutíme hlavou nad tím, co jsme kdysi udělali a jak jsme si život z
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,