SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Krádež nás přišla draho
Krádež nás přišla draho

Chtěli jsme ušetřit a vydali se do lesa. Hledali jsme malý hezký stromeček, který bychom si nenápadně uřízli a odnesli domů. První krádež v životě nás přišla pořádně draho!

Manžel byl odjakživa takový malý šetřílek, ale neměla jsem mu to za zlé. Do hospody nechodil, nekouřil a za svačiny také nic neutratil. Já nebyla jiná, ale u ženských se to jaksi předpokládá, že nadřadí zájmy dětí a rodiny nad ty svoje.

V důchodu jsme si konečně mohli něco dopřát, ale zvyk je železná košile. Šetřili jsme pořád a stále!

Manžel si vše pěkně naplánoval

Naše spořivost ale nikdy nešla za hranice slušnosti. Nikdy jsme nic neukradli ani nijak nešvindlovali. Tím myslím daně, poplatky a tak… „Ty stromky jsou tak drahé!

reklama

Neměli bychom si konečně koupit umělý a mít ho už navždy?“ zeptal se mě muž, když si u oběda prohlížel letáky. Byla jsem zásadně proti. Těšila jsem se na vůni jehličí pravého stromku! Chtěla jsem cítit les!

Manžel na moji odmítavou reakci jen pokrčil rameny, ale večer u televize mi navrhnul něco nečekaného: „Víš co, za stromek prostě odmítám utrácet! Půjdeme do lesa a nějaký malý si tam uřízneme!

To snad nikomu vadit nebude!“ „Ne, nebude, jen hajnému, majiteli lesa, policii a kdo ví komu ještě…“ pomyslela jsem si. Krádež jsme zbytečně neodkládali. Ať už tu záležitost máme za sebou! Teple jsme se oblékli a odvážně vyrazili.

Až u auta jsme si uvědomili, že nemáme to nejdůležitější. Pořádnou pilku!

Pilka byla dražší než stromek

„Nemohu ji najít. Měl jsem minimálně dvě!“ přiznal asi po hodině hledání manžel. Nezbývalo, než se cestou zastavit v obchodu pro kutily a na poslední chvíli ji koupit. Proti našemu přesvědčení jsme se museli spokojit s tou nejdražší. Drahou, značkovou!

reklama

Ta jediná byla natolik malá, aby šla schovat pod kabát. „Za to bychom už stromek pořídili…“ špitla jsem, ale odpovědí mi bylo jen napjaté mlčení. I já mlčela, když jsme po nekonečně dlouhé jízdě zastavili u nějakého lesa. Vydal dost strašidelně!

Byla mi zima, foukal vítr a z nebe se sypal namrzlý déšť. Pomyslela jsem si, že určitě nastydneme a hned mě napadlo, kolik peněz mě bude stát lékárna. Sirup proti kašli, léky na horečku, bolavé dutiny a mast na ztuhlé klouby.

Umělý stromek se mi už nezdál tak špatný! Navíc jsem v té tmě vůbec netušila, kde jsme. „Buď zticha, ať nás nikdo neslyší!“ zavelel a rázným krokem vyrazil vstříc dobrodružství.

Strážce byl asi také jen zloděj

„Co tady děláte?“ ozvalo se za chvíli. Ještě jsme nebyli ani v lese! Pohádka o noční procházce nám neprošla. Pila byla usvědčujícím důkazem. Nějaký strážce lesa, či co, nám to spočítal. Pokuta rovných tisíc korun! Mohli jsme si vybrat.

reklama

Nějaké správní řízení, nebo z ruky do ruky. „Tak mám pocit, že nás ten chlap okradl. Vždyť mi nedal ani doklad! Určitě to byl také zloděj, ale pohotovější a protřelejší, než my dva dohromady!“ stěžoval si mrzutě manžel a namířil si to k autu.

Tedy spíš k místu, kde mělo stát naše auto! „Asi jdeme špatně, ne?“ ptala jsem se opatrně. Auto bylo pryč! Někdo nám s ním odjel! „Stejně bylo staré a dostaneme pojistku…“ utěšovala jsem Luboše, který se málem hystericky rozbrečel. Bylo toho adrenalinu na něho už trochu moc.

Napadlo mě, že jsme se spletli

„Neproplatí nám nic, neplatil jsem pojistku. Chtěl jsem ušetřit!“ zařval a dodal: „Je to tvoje vina. Kdybys pořád netrvala na tom pravém stromku, mohli jsme teď koukat na televizi a mít klid! Krást se nemá!“ Potom se manžel doopravdy rozbrečel.

Já jen mávla rukou. Měla jsem ho právě dost! Plné zuby! Umínila jsem si, že hned po svátcích půjdu někam do práce. Budu mít svoje peníze a kupovat si všechno, na co dostanu chuť! I drahé stromky. Otočila jsem se k tomu hysterikovi zády a zavolala taxi.

Alespoň že mobil fungoval! Přijelo za dlouho. Nohy mi promrzly na kost a zuby drkotaly. Zahřál mě až pořádný grog, který jsem nám oběma pro příjezdu domů uvařila. Když jsem konečně rozmrzla, něco mě napadlo. „Nebyli my přece jenom na nějaké jiné cestě?

U té naší byl vysoký strom.“ A tam kde jsme auto hledali a nenašli, žádný strom nebyl!

Konečně mi voní doma jehličí

Manžel mi nevěřil, ale přece jen mu to nedalo. Půjčil si pod nějakou záminkou auto od syna a vyjeli jsme auto hledat. Trvalo nám to dlouho, ale potom se nám poštěstilo. Naše autíčko stálo na místě, kde jsme ho předchozí večer nechali!

V té tmě jsme se prostě spletli. Domů jsme jeli každý jiným autem. On synovým a já tím naším. Neřídila jsem dlouho, ale v té euforii se mi to na dvojku podařilo. Jen ten předchozí zbytečný odvoz taxíkem mě mrzel, stál majlant!

Když jsme připočítali náklady na pilku a lékárnu, nebylo pochyb, že vánoční stromek nás vyšel na hodně. Asi na víc, než celý malý les! Ale malinkatý živý stromeček v květináči, který jsem si z trucu koupila, voněl překrásně!

Olina Z. (66), Tábor

reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel