Domů     Falešný léčitel podvedl spoustu zoufalých lidí
Falešný léčitel podvedl spoustu zoufalých lidí

Moje kamarádka musela přijít téměř o všechny úspory, aby pochopila, že člověk, ve kterého vkládala takové naděje, je jen obyčejný podvodník. A to nebylo zdaleka všechno. Růženka mu kdysi tak věřila, že doslova riskovala život.

Svou kamarádku Růženku, kterou jsem znala už od školních let, jsem měla vždy velice ráda. Proto mě velice mrzelo, když jsem ji viděla takhle ztrápenou. Jenže lék na její nemoc jsem neměla. Tady mohli pomoct jedině doktoři.

Růženka totiž onemocněla rakovinou prsu, a navzdory tomu, že se na její chorobu přišlo brzy, a měla tak velice dobrou prognózu, den ze dne ztrácela naději.

Seznámila se s podivnou ženskou

Růženka nevěřila, že se může uzdravit a doslova propadala trudnomyslnosti. Sice respektovala rady lékaře, podstoupila operaci i chemoterapii, ale žádná jiskřička života v ní nebyla. Pořád mluvila jen o smrti a mě se zdálo, že jí chce jít dobrovolně naproti.

Vše se změnilo, až když se v čekárně v nemocnici seznámila s jednou podivnou ženskou. Ta jí totiž navykládala, že zná skvělého léčitele, který dokázal uzdravit lidi mnohem nemocnější, než byla Růženka.

Byl hotový kouzelník

A hned ji také s tím na slovo vzatým „odborníkem“ seznámila. Už za pár dnů Růženka nemluvila o ničem jiném, než o Břéťovi. Byl to prý hotový kouzelník.

Už při jejich prvním setkání uhodl, že Růženka trpí nádorovým onemocněním a hned jí také vysvětlil, že za to mohou lékaři, kteří jsou spojeni s velkými farmaceutickými firmami.

Když do sebe přestane cpát ty „jedy“, které jí předepisují, má velkou šanci na uzdravení. Za svoje rady vyinkasoval od mé kamarádky úctyhodnou sumičku a nádavkem jí přihodil pytlík nějakých bylinek.

Přestala chodit na prohlídky

Mohla jsem do Růženky mluvit horem dolem, nedala si říct. Přestala chodit na pravidelné prohlídky a lila do sebe hrnky odporně smradlavého čaje.

Chápejte, já nemám nic proti léčivým bylinkám a upřímně věřím, že mnoho bylinkářů má úctyhodné znalosti, které mohou spoustě lidem pomoci. Jen jsem přesvědčená, že člověk s tak vážnou nemocí, jako má Růženka, se musí řídit radami lékaře.

V současné době se i onkologičtí pacienti uzdravují a to jen díky znalostem moderní medicíny. Jenže Růženka byla jako slepá a hluchá.

Jako kdybych mluvila do dubu

Měla jsem o svou kamarádku obrovský strach. Snažila jsem se jí vysvětlit, že klidně může pít všechny ty bylinky, které si od Břéti za drahé peníze nakoupila, ale nesmí zanedbávat svou léčbu. To jsem ale mohla rovnou mluvit do dubu a vyšlo by to nastejno.

Když jsem pochopila, že tady nic nezmůžu, začala jsem se na Břéťu nenápadně vyptávat. Chtěla jsem o něm zjistit co nejvíce možných informací.

Tvářila jsem se, jako kdyby mi konečně došlo, jak je Břéťa výjimečný a dokonce jsem si na Růžence vyprosila, že mě příště k Břéťovi vzala s sebou.

Dala mu skoro všechny své úspory

Nu, to jsem se nestačila divit. Ten slavný „léčitel“ sice bydlel v celkem nenápadném domku se zahradou, ale byl oblečen v drahém obleku a voněl luxusní kolínskou. Aby také ne, když mu Růženka za pár neurčitých rad bez řečí vyplázla pět tisíc korun.

Jak jsem brzy pochopila, rozhodně ne prvních. Moje kamarádka během krátkého času dala Břéťovi téměř všechny úspory. Když už téměř nic neměla, přestal být Břéťa tak laskavý a velkorysý.

Dokonce začal Růžence vyhrožovat, že se jí nemoc zhorší, a že bez jeho léčby brzy zemře.

Už nevěřila ve své uzdravení

Moje milá Růženka byla brzy úplně na dně. Neměla už téměř žádné peníze a nevěřila ve své uzdravení. Ani pak ale nechtěla vidět, že je Břéťa obyčejný podvodník. Bylo mi jasné, že musím jednat. Jenže u Růženčiných lékařů jsem nepochodila.

Takové pacienty, jako je moje kamarádka, prý občas zkrátka mají. Bohužel je ale nemohou k léčbě nutit, takže pak vídají jej jejich tragické konce. Ale já jsem pořád doufala, že Růženka má ještě naději. Když mi nepomohli doktoři, obrátila jsem se na policii. A světe div se, Břéťa pro ně nebyl neznámou postavou.

Podvedených byly desítky

Takových, jak byla moje kamarádka, totiž byly desítky. Nešťastní a nemocní lidé, kteří mu dali všechny peníze, jen za malou jiskřičku naděje.

Všechny je obalamutil svým suverénním jednáním, a během několika krátkých let dokázal ze svých zákazníků vylákat přes milion korun. Ve svých obětech vyvolal psychickou závislost, že mu nedokázaly odporovat, a platily jako mourovaté.

Když to kriminalisté sečetli, Břéťovi hrozilo pěkných pár let kriminálu. Bohužel, i kdyby seděl ve vězení až do skonání světa, žádné z jeho obětí by to zdraví nevrátilo. Má kamarádka ale měla nakonec přece jen štěstí.

Stala se z ní vzorná pacientka

Když si konečně dokázala přiznat, že naletěla podvodníkovi, znovu se z ní stala vzorná pacientka. Pravidelně chodila na kontroly, takže brzy věděla, že je vše na dobré cestě.

Svou nemoc ve spolupráci s lékaři porazila a už se nechtěla k událostem minulých dnů vracet. Jenže to nebylo tak jednoduché. Aby Břéťa za své činy konečně zaplatil, bylo potřeba svědectví právě takových lidí, jako byla Růženka.

Ani se nedivím, že se Růžence k soudu nechtělo, ale muselo to být. Pochopitelně jsem si doprovodila, abych jí po celou tu dobu dodávala odvahy.

Všechno zlé bylo zapomenuto

Když jsme to měly za konečně za sebou, vyrazily jsme si na dortík a vynikající kafíčko. Zatímco Břéťa musel u soudu vyslechnout rozsudek, my dvě kamarádky se školních let jsme spřádaly plány na to, kam si v létě vyrazí na dovolenou.

Jiřina T. (63), České Budějovice

Předchozí článek
reklama
Související články
30.5.2023
Měly to být dva krásné domy, v nichž měly žít naše spokojené rodiny. Ale možná se příbuzní nikdy nemají pouštět do společných projektů. Když jsem budoucího švagra poznala, líbil se mi. Byl to celkem švihák, byl výřečný a vtipný. A navíc měl Karel vysokou stavební školu, už skoro hotovou. Říkala jsem si, že ségra udělala terno a trochu jsem jí záviděla. Trochu dost... Ale já jsem už měla Frantu,
29.5.2023
Člověk si začne vážit něčeho teprve tehdy, když to ztratí. To je můj případ. Svůj život jsem prostě nezvládla. Na všech televizních kanálech běží nějaké detektivky. Ať to přepínám, jak chci. Už i ta televize nestojí za nic, stejně jako můj život. Miluji romantické filmy, kde není sice o dramatické zápletky nouze, ale nakonec všechno dobře dopadne. Na rozdíl od mého životního příběhu. Ten šťastn
29.5.2023
Pořádná dávka napětí na dovolenou! Baví vás detektivky a takzvané true crime story? Tak byste si neměli nechat ujít KRIMI REVUE SPECIÁL 2023. Najdete v něm dechberoucí příběhy těch největších zrůd z Československa. Z minulosti i současnosti. A pachateli jsou nejen muži, ale i ženy, mládež a senioři. Zanechali za sebou převážně zlo, bolest, prázdno. A to nepřišli na svět někde daleko, za ve
28.5.2023
Psí láska může být věrná až za hrob. Ale v tak silné pouto mezi člověkem a zvířetem jsem přece jen nevěřila. Rex mi spokojeně líže ruku a hoví si na mém klíně. Je to ještě takové velké telátko a o světě a o životě v něm neví vlastně vůbec nic. Stálo mě to velkou odvahu, pořídit si znovu psa. Ale rodina mě přemluvila. Její „páníček“ Když nám před osmi lety zemřel pes, manžel neváhal a přin
27.5.2023
Můj muž byl odjakživa bouřlivák. I když mně se to líbilo! K mému údivu si ale vybral mě. No, moc štěstí mi to nepřineslo. Jarek už měl na kontě nespočet zářezů, ale mně tvrdil, že mě také miluje. Měl vřelý vztah k alkoholu, zatímco já nikdy nezkusila ani alkohol, ani cigaretu. Neviděla jsem na alkoholu a kouření, případně drogách, nic zajímavého. Jarek si ale vyzkoušel vše. Brali jsme se, když
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel