SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Falešný léčitel podvedl spoustu zoufalých lidí
Falešný léčitel podvedl spoustu zoufalých lidí

Moje kamarádka musela přijít téměř o všechny úspory, aby pochopila, že člověk, ve kterého vkládala takové naděje, je jen obyčejný podvodník. A to nebylo zdaleka všechno. Růženka mu kdysi tak věřila, že doslova riskovala život.

Svou kamarádku Růženku, kterou jsem znala už od školních let, jsem měla vždy velice ráda. Proto mě velice mrzelo, když jsem ji viděla takhle ztrápenou. Jenže lék na její nemoc jsem neměla. Tady mohli pomoct jedině doktoři.

Růženka totiž onemocněla rakovinou prsu, a navzdory tomu, že se na její chorobu přišlo brzy, a měla tak velice dobrou prognózu, den ze dne ztrácela naději.

Seznámila se s podivnou ženskou

Růženka nevěřila, že se může uzdravit a doslova propadala trudnomyslnosti. Sice respektovala rady lékaře, podstoupila operaci i chemoterapii, ale žádná jiskřička života v ní nebyla. Pořád mluvila jen o smrti a mě se zdálo, že jí chce jít dobrovolně naproti.

reklama

Vše se změnilo, až když se v čekárně v nemocnici seznámila s jednou podivnou ženskou. Ta jí totiž navykládala, že zná skvělého léčitele, který dokázal uzdravit lidi mnohem nemocnější, než byla Růženka.

Byl hotový kouzelník

A hned ji také s tím na slovo vzatým „odborníkem“ seznámila. Už za pár dnů Růženka nemluvila o ničem jiném, než o Břéťovi. Byl to prý hotový kouzelník.

Už při jejich prvním setkání uhodl, že Růženka trpí nádorovým onemocněním a hned jí také vysvětlil, že za to mohou lékaři, kteří jsou spojeni s velkými farmaceutickými firmami.

reklama

Když do sebe přestane cpát ty „jedy“, které jí předepisují, má velkou šanci na uzdravení. Za svoje rady vyinkasoval od mé kamarádky úctyhodnou sumičku a nádavkem jí přihodil pytlík nějakých bylinek.

Přestala chodit na prohlídky

Mohla jsem do Růženky mluvit horem dolem, nedala si říct. Přestala chodit na pravidelné prohlídky a lila do sebe hrnky odporně smradlavého čaje.

Chápejte, já nemám nic proti léčivým bylinkám a upřímně věřím, že mnoho bylinkářů má úctyhodné znalosti, které mohou spoustě lidem pomoci. Jen jsem přesvědčená, že člověk s tak vážnou nemocí, jako má Růženka, se musí řídit radami lékaře.

reklama

V současné době se i onkologičtí pacienti uzdravují a to jen díky znalostem moderní medicíny. Jenže Růženka byla jako slepá a hluchá.

Jako kdybych mluvila do dubu

Měla jsem o svou kamarádku obrovský strach. Snažila jsem se jí vysvětlit, že klidně může pít všechny ty bylinky, které si od Břéti za drahé peníze nakoupila, ale nesmí zanedbávat svou léčbu. To jsem ale mohla rovnou mluvit do dubu a vyšlo by to nastejno.

Když jsem pochopila, že tady nic nezmůžu, začala jsem se na Břéťu nenápadně vyptávat. Chtěla jsem o něm zjistit co nejvíce možných informací.

Tvářila jsem se, jako kdyby mi konečně došlo, jak je Břéťa výjimečný a dokonce jsem si na Růžence vyprosila, že mě příště k Břéťovi vzala s sebou.

Dala mu skoro všechny své úspory

Nu, to jsem se nestačila divit. Ten slavný „léčitel“ sice bydlel v celkem nenápadném domku se zahradou, ale byl oblečen v drahém obleku a voněl luxusní kolínskou. Aby také ne, když mu Růženka za pár neurčitých rad bez řečí vyplázla pět tisíc korun.

Jak jsem brzy pochopila, rozhodně ne prvních. Moje kamarádka během krátkého času dala Břéťovi téměř všechny úspory. Když už téměř nic neměla, přestal být Břéťa tak laskavý a velkorysý.

Dokonce začal Růžence vyhrožovat, že se jí nemoc zhorší, a že bez jeho léčby brzy zemře.

Už nevěřila ve své uzdravení

Moje milá Růženka byla brzy úplně na dně. Neměla už téměř žádné peníze a nevěřila ve své uzdravení. Ani pak ale nechtěla vidět, že je Břéťa obyčejný podvodník. Bylo mi jasné, že musím jednat. Jenže u Růženčiných lékařů jsem nepochodila.

Takové pacienty, jako je moje kamarádka, prý občas zkrátka mají. Bohužel je ale nemohou k léčbě nutit, takže pak vídají jej jejich tragické konce. Ale já jsem pořád doufala, že Růženka má ještě naději. Když mi nepomohli doktoři, obrátila jsem se na policii. A světe div se, Břéťa pro ně nebyl neznámou postavou.

Podvedených byly desítky

Takových, jak byla moje kamarádka, totiž byly desítky. Nešťastní a nemocní lidé, kteří mu dali všechny peníze, jen za malou jiskřičku naděje.

Všechny je obalamutil svým suverénním jednáním, a během několika krátkých let dokázal ze svých zákazníků vylákat přes milion korun. Ve svých obětech vyvolal psychickou závislost, že mu nedokázaly odporovat, a platily jako mourovaté.

Když to kriminalisté sečetli, Břéťovi hrozilo pěkných pár let kriminálu. Bohužel, i kdyby seděl ve vězení až do skonání světa, žádné z jeho obětí by to zdraví nevrátilo. Má kamarádka ale měla nakonec přece jen štěstí.

Stala se z ní vzorná pacientka

Když si konečně dokázala přiznat, že naletěla podvodníkovi, znovu se z ní stala vzorná pacientka. Pravidelně chodila na kontroly, takže brzy věděla, že je vše na dobré cestě.

Svou nemoc ve spolupráci s lékaři porazila a už se nechtěla k událostem minulých dnů vracet. Jenže to nebylo tak jednoduché. Aby Břéťa za své činy konečně zaplatil, bylo potřeba svědectví právě takových lidí, jako byla Růženka.

Ani se nedivím, že se Růžence k soudu nechtělo, ale muselo to být. Pochopitelně jsem si doprovodila, abych jí po celou tu dobu dodávala odvahy.

Všechno zlé bylo zapomenuto

Když jsme to měly za konečně za sebou, vyrazily jsme si na dortík a vynikající kafíčko. Zatímco Břéťa musel u soudu vyslechnout rozsudek, my dvě kamarádky se školních let jsme spřádaly plány na to, kam si v létě vyrazí na dovolenou.

Jiřina T. (63), České Budějovice

Předchozí článek
reklama
Související články
28.1.2023
Když táta zrovna nepil v příšerné hospodě naproti našemu domu, sedával doma a lekal mě svým tupým, prázdným pohledem. Ještě horší byla ta jeho lítostivá nálada. Moje dětství se nepovedlo. Řeknu to velmi stručně: uplakaná máma, věčně opilý otec. Nikdy na nás nevztáhl ruku, ani na mámu, ani na mě, ale i tak mě děsily opuchlé oči, nepřítomný pohled a věčné blábolení. Nebo ty noční příchody. Bezohl
27.1.2023
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne, vyzvedávala jsem Péťu ze školky a 
26.1.2023
V první chvíli jsem si říkala, že to nikdy nedokážu. Jenže krev není voda. Proto jsem Pavlíkovi dokázala odpustit. Snad mě znovu nezklame. Oba jsme nervózní a já vidím, jak Pavlovi stékají kapičky potu po čele. Vidíme se po dlouhých šesti letech. A já vlastně nevím, zda se ho nemám tak trochu bát. Občas se mi před očima objeví obraz jeho tváře, tenkrát před sedmi lety. Bylo mu sedmnáct a neměl
20.1.2023
Vím, že Luboš byl problematický, nadělal v životě hodně chyb, to nejhorší se ale bohužel nedalo napravit. Vzdal se svého jediného dítěte. Naši kluci byli odmalička odlišní. Starší Luboš byl bohém, už jako miminko nám dal zabrat. O šest let mladší Martin byl od narození klidný. Ve škole Luboš neposeděl, zlobil a vymýšlel lumpárny, ale na vysvědčení měl jedničky. Martin byl zlaté dítě. Škola m
19.1.2023
I když je člověk dostatečně opatrný, katastrofě zabránit někdy nedokáže. Neměl by si proto nic vyčítat. Sníh křupe pod nohama a Bertík v něm vesele skotačí. Ale jen tak daleko, kam dosáhne vodítko. Na volno ho tady nikdy nepustím. Strach a hrůzné vzpomínky mi to nedovolí. Poprvé po roce jsem si sem troufla přijít. Sem dolů k řece. Je nasněženo a řeka zamrzlá. Celá jsem se rozklepala při té v
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů