SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Nevěra mi zahrála do karet
Nevěra mi zahrála do karet

Našla jsem si manžela na inzerát a asi jsem trochu podcenila výběr. Nebyla jsem totiž dostatečně ostražitá.

Pracuji jako účetní. Mám ráda pořádek a všechno si do puntíku plánuji. Když jsem měla svou stabilní práci a žila si poměrně slušně v pronajatém bytě, bylo mi jasné, že je to vyhazování peněz oknem a že si musím pořídit byt vlastní.

Nejlepší a nejschůdnější to bude stylem „ve dvou se to lépe táhne“, a proto jsem si dala inzerát na muže. Požadavky byly jasné, nechci žádného ňoumu, musí to být přičinlivý chlap, co umí vydělat nějakou korunu. A předpoklad, že spolu založíme rodinu, v mém inzerátu nechyběl.

Ukázková rodinka

Ozval se Mirek. Tedy, ono se ozvalo mužů víc, ale Mirek mě zaujal nejvíc. Nevychvaloval se příliš, byl stručný, o pět let starší, měl auto a byt v paneláku. Založení rodiny bylo dílem tří setkání.

reklama

Jednoho u kávy v bistru, druhého u večeře ve vinárně a třetího v jeho bytě. Početí Vašíka se podařilo už napoprvé. Sice jsem chtěla počkat, až budeme svoji, ale nějak to nevyšlo. A ostatně, nijak mi to nevadilo.

V pětatřiceti letech jsem už měla celkem nejvyšší čas. Malinko jsem trnula, jestli Mirek slovo dodrží, ale on stál za svým a týden nato jsme se brali. Šlo to všechno hladce, stali jsme se vzornou rodinnou buňkou.

Každý dělal co měl v popisu práce, a tak jsme měli slušný Mirkův příjem, doma pořádek a slušné jídlo, prospívající dítě, které se chystalo do školy a klid.

Dodnes jsem nepochopila, že právě ta poslední položka, ten klid, který považuji za nutnou součást rodinné pohody, uvedl Mirek v rozvodovém řízení jako jeden z důvodů svého odchodu.

Ztratil rozum

Ovšem předbíhám, samozřejmě nejdříve do věci vstoupila jiná veličina, která nám naši buňku zcela zásadním způsobem narušila. Marta. Byla jen o čtyři roky mladší než já a troufám si říct, že ani ne zrovna moc atraktivní, nicméně Mirek z ní přišel o rozum.

reklama

Důvody jsem raději moc nezkoumala, protože když někdo přijde o rozum, nemá to s racionalitou nikdy nic společného. Odešel tedy za hlasem svého pomýleného srdce, či, chcete-li, srdce, jež předčilo rozum. Šel a byt mi nechal.

Druhé těhotenství

Nehodlala jsem ztrácet čas a další inzerát vše napravil. Alespoň tedy na chvíli. Josef nebyl žádný intelektuál, ani Arnold Schwarzenegger, ale obyčejný chlap, který se živil jako stavební dělník.

O to více jsem si slibovala, že přinese jistotu a rodina, základ státu, bude pevná jako žula, kterou jeho firma dláždila chodníky. Šikovnost prokázal i tím, že mě ještě téměř na konci mého reprodukčního období dokázal přivézt do jiného stavu.

Dohodil mu práci

Ilonku jsem pak zdárně přivedla na svět a klidný rodinný život o něco větší buňky mohl začít. Protože soud se na střídavou péči tvářil odmítavě, dělali jsme to tak, že Mirek, kromě toho, že si Vašíka bral jednou za čtrnáct dní, také docházel k nám.

reklama

Učil se s ním a taky si celkem rozuměl s Josefem. Fungovalo to asi tři roky. A jednoho dne nastal kolaps. Mirek s tou svou si vzpomněli, že potřebují na chatě položit zámkovou dlažbu. A jeho nenapadlo nic lepšího, než o to požádat mého Josefa. Ten pravil, že to sfoukne za víkend a sám.

Uslyšel, co neměl

Co čert nechtěl, měl ale víkend volný jen v termínu, kdy byl Mirek na kongresu. A tak, jak vyšlo brzy najevo, sfoukl Josef kromě dlažby jako vedlejšák i aktuálně opuštěnou Martu.

A způsobil jí v její roztomile chaotické hlavě takový nepořádek, že ona, okouzlena Josefovými schopnostmi, ztratila veškeré zbytky ostražitosti a když jednou přiopilá kvokala do telefonu s tím mým, který se zdržel v kanceláři firmy, vyslechl si příchozí Mirek, jak si domlouvají schůzku na středu večer.

Přistiženi in flagranti

Mirek neměl být doma, ale když Martu uslyšel, tak doma zůstal. Tentokrát se do skříně neschoval milenec, jak je pravidlem ve scénkách o nevěře, ale manžel.

A když byla jeho manželka s Josefem v nejlepším, vylezl a na oba namířil pistoli, kterou kdysi zdědil po svém prastrýci. Na svalnatého dlaždiče si Mirek fyzicky netroufl, tak bláhový nebyl, takže spoléhal na psychologické odstrašení. A povedlo se.

Josef se chytil za srdce a skácel se na zem. Cestou se praštil hlavou o stolek.

Nečekané následky

Sanitka tam prý byla brzy, lékař se vypořádal s Josefovým infarktem a odvezl ho do nemocnice. Nastaly ovšem komplikace, podlitina způsobená úrazem o stolek zavinila mozkovou příhodu. Takže se opět zásadně měnila situace.

Bezvládný a nemluvící Josef skončil v ústavu, Mirek odešel od Marty a začal mi plakat na rameni, co prý má teď dělat. Věděla jsem to naprosto přesně.

Rozvést se s Martou, umlčet její případné požadavky nějakou korunou a pak se vrátit ke mně, vzít si mě, osvojit si Ilonku a pracovat, až se z něho bude kouřit. To poslední jsem tedy takhle neřekla, ale jinými slovy ano.

Rodina na druhý pokus

Věděla jsem, že osvojení Ilony nebude jen tak, bude tomu muset předcházet nějaké řešení ohledně Josefovy svéprávnosti, a že to chvilku potrvá. Ale podařilo.

Naše čtyřčlenná rodina se už zřejmě nejevila mému exmanželovi jako nadměrně poklidná a se všemi návrhy tak, jak jsem mu je předložila, souhlasil.

Od té doby jsem byla více na pozoru, pokud jde o jeho volný čas, ale vše jsem zvládla a Miroslav je moc rád, že je s námi se všemi pohromadě.

Vladimíra H. (56), Praha

reklama
Související články
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
12.3.2023
Tak výjimečný muž a vzal si takovou čůzu! To mi letělo hlavou, když jsem se vracela po třetí, čtvrté schůzce s Michalem k sobě domů. Jak to, že ty mrchy mají štěstí? Je takové klišé: „Moje žena mi nerozumí.“ Kdyby něco takového řekl, vysmála bych se mu, ale on to neřekl. Až mnohem později mi začal po malých dávkách „svěřovat“, jak mu žena „ubližuje“ a on je nešťastný! Prý nevěděl, že si ve skut
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce