Domů     Nevěra mi zahrála do karet
Nevěra mi zahrála do karet

Našla jsem si manžela na inzerát a asi jsem trochu podcenila výběr. Nebyla jsem totiž dostatečně ostražitá.

Pracuji jako účetní. Mám ráda pořádek a všechno si do puntíku plánuji. Když jsem měla svou stabilní práci a žila si poměrně slušně v pronajatém bytě, bylo mi jasné, že je to vyhazování peněz oknem a že si musím pořídit byt vlastní.

Nejlepší a nejschůdnější to bude stylem „ve dvou se to lépe táhne“, a proto jsem si dala inzerát na muže. Požadavky byly jasné, nechci žádného ňoumu, musí to být přičinlivý chlap, co umí vydělat nějakou korunu. A předpoklad, že spolu založíme rodinu, v mém inzerátu nechyběl.

Ukázková rodinka

Ozval se Mirek. Tedy, ono se ozvalo mužů víc, ale Mirek mě zaujal nejvíc. Nevychvaloval se příliš, byl stručný, o pět let starší, měl auto a byt v paneláku. Založení rodiny bylo dílem tří setkání.

Jednoho u kávy v bistru, druhého u večeře ve vinárně a třetího v jeho bytě. Početí Vašíka se podařilo už napoprvé. Sice jsem chtěla počkat, až budeme svoji, ale nějak to nevyšlo. A ostatně, nijak mi to nevadilo.

V pětatřiceti letech jsem už měla celkem nejvyšší čas. Malinko jsem trnula, jestli Mirek slovo dodrží, ale on stál za svým a týden nato jsme se brali. Šlo to všechno hladce, stali jsme se vzornou rodinnou buňkou.

Každý dělal co měl v popisu práce, a tak jsme měli slušný Mirkův příjem, doma pořádek a slušné jídlo, prospívající dítě, které se chystalo do školy a klid.

Dodnes jsem nepochopila, že právě ta poslední položka, ten klid, který považuji za nutnou součást rodinné pohody, uvedl Mirek v rozvodovém řízení jako jeden z důvodů svého odchodu.

Ztratil rozum

Ovšem předbíhám, samozřejmě nejdříve do věci vstoupila jiná veličina, která nám naši buňku zcela zásadním způsobem narušila. Marta. Byla jen o čtyři roky mladší než já a troufám si říct, že ani ne zrovna moc atraktivní, nicméně Mirek z ní přišel o rozum.

Důvody jsem raději moc nezkoumala, protože když někdo přijde o rozum, nemá to s racionalitou nikdy nic společného. Odešel tedy za hlasem svého pomýleného srdce, či, chcete-li, srdce, jež předčilo rozum. Šel a byt mi nechal.

Druhé těhotenství

Nehodlala jsem ztrácet čas a další inzerát vše napravil. Alespoň tedy na chvíli. Josef nebyl žádný intelektuál, ani Arnold Schwarzenegger, ale obyčejný chlap, který se živil jako stavební dělník.

O to více jsem si slibovala, že přinese jistotu a rodina, základ státu, bude pevná jako žula, kterou jeho firma dláždila chodníky. Šikovnost prokázal i tím, že mě ještě téměř na konci mého reprodukčního období dokázal přivézt do jiného stavu.

Dohodil mu práci

Ilonku jsem pak zdárně přivedla na svět a klidný rodinný život o něco větší buňky mohl začít. Protože soud se na střídavou péči tvářil odmítavě, dělali jsme to tak, že Mirek, kromě toho, že si Vašíka bral jednou za čtrnáct dní, také docházel k nám.

Učil se s ním a taky si celkem rozuměl s Josefem. Fungovalo to asi tři roky. A jednoho dne nastal kolaps. Mirek s tou svou si vzpomněli, že potřebují na chatě položit zámkovou dlažbu. A jeho nenapadlo nic lepšího, než o to požádat mého Josefa. Ten pravil, že to sfoukne za víkend a sám.

Uslyšel, co neměl

Co čert nechtěl, měl ale víkend volný jen v termínu, kdy byl Mirek na kongresu. A tak, jak vyšlo brzy najevo, sfoukl Josef kromě dlažby jako vedlejšák i aktuálně opuštěnou Martu.

A způsobil jí v její roztomile chaotické hlavě takový nepořádek, že ona, okouzlena Josefovými schopnostmi, ztratila veškeré zbytky ostražitosti a když jednou přiopilá kvokala do telefonu s tím mým, který se zdržel v kanceláři firmy, vyslechl si příchozí Mirek, jak si domlouvají schůzku na středu večer.

Přistiženi in flagranti

Mirek neměl být doma, ale když Martu uslyšel, tak doma zůstal. Tentokrát se do skříně neschoval milenec, jak je pravidlem ve scénkách o nevěře, ale manžel.

A když byla jeho manželka s Josefem v nejlepším, vylezl a na oba namířil pistoli, kterou kdysi zdědil po svém prastrýci. Na svalnatého dlaždiče si Mirek fyzicky netroufl, tak bláhový nebyl, takže spoléhal na psychologické odstrašení. A povedlo se.

Josef se chytil za srdce a skácel se na zem. Cestou se praštil hlavou o stolek.

Nečekané následky

Sanitka tam prý byla brzy, lékař se vypořádal s Josefovým infarktem a odvezl ho do nemocnice. Nastaly ovšem komplikace, podlitina způsobená úrazem o stolek zavinila mozkovou příhodu. Takže se opět zásadně měnila situace.

Bezvládný a nemluvící Josef skončil v ústavu, Mirek odešel od Marty a začal mi plakat na rameni, co prý má teď dělat. Věděla jsem to naprosto přesně.

Rozvést se s Martou, umlčet její případné požadavky nějakou korunou a pak se vrátit ke mně, vzít si mě, osvojit si Ilonku a pracovat, až se z něho bude kouřit. To poslední jsem tedy takhle neřekla, ale jinými slovy ano.

Rodina na druhý pokus

Věděla jsem, že osvojení Ilony nebude jen tak, bude tomu muset předcházet nějaké řešení ohledně Josefovy svéprávnosti, a že to chvilku potrvá. Ale podařilo.

Naše čtyřčlenná rodina se už zřejmě nejevila mému exmanželovi jako nadměrně poklidná a se všemi návrhy tak, jak jsem mu je předložila, souhlasil.

Od té doby jsem byla více na pozoru, pokud jde o jeho volný čas, ale vše jsem zvládla a Miroslav je moc rád, že je s námi se všemi pohromadě.

Vladimíra H. (56), Praha

Související články
12.7.2024
S Blankou jsem se seznámila hned první den na vysoké. Dali nás na koleji do jednoho pokoje a sedly jsme si kupodivu okamžitě. Ještě ten večer jsme vyrazily na pivo a náš pokoj jsem pokřtila nocí strávenou na záchodě. Brzy jsem pochopila, že Blanka není úplně šťastný člověk. Než nastoupila na univerzitu, žila s mámou, která hodně pracovala, hodně pila a málo se jí věnovala, a z několika jejích n
12.7.2024
Po rozvodu jsem byla v koncích. Děti už měly svůj život a já si se svou osamělostí nedokázala poradit. Řešení kolegyně ale bylo cestou do pekla. Rodičům bylo už ke čtyřiceti, když jsem se narodila. Předtím jim zemřel na leukémii můj desetiletý bratr. Já jsem přišla na svět dva dny po pátém výročí jeho smrti. Už ani nedoufali, že by se jim ještě poštěstilo mít dítě. Já pro ně byla něco jako zázr
11.7.2024
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem stejně nebo alespoň za stejné peníze. Jsou to vydřiduchové Nyní, když jso
8.7.2024
Vždy jsem se o svůj vzhled starala sama. Chodit po salonech je jen pro zhýčkané dámičky. Teď jsem však poznala kouzlo nepoznané péče! Celý život jsem na sobě šetřila, nikdy jsem o sebe nenechala pečovat a myslela si, že mi je jen ke cti, že neutrácím a ještě se na mě dá dívat. Až po padesátce jsem poznala, jaké to je nechat se trochu rozmazlovat a že si to my, ženy, zasloužíme. Kadeřnice byl
7.7.2024
Zvědavá sousedka nás nenechala na pokoji ani na maličkou chvilku. Nic jí neuniklo, o všem musela vědět. Připadali jsme si s manželem, jako bychom byli pod dohledem. Vypadala jako neviňátko. Usměvavá, hovorná a také docela pohledná. V hezké domácí zástěrce a s fialovými nakadeřenými vlasy, sepnutými do drdůlku. Budila dojem takové té babičkovské nevinnosti. Nikdo by do ní neřekl, jaká je to čaro
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
historyplus.cz
Konstantinopol: Během moru císař vybíral daně i od mrtvých
Část obránců Konstantinopole uprchne. Vytušili, že město co nevidět padne, a chtějí si zachránit život. Císař Konstantin XI. však byzantskou metropoli neopustí. Vždyť jejími ulicemi kráčely dějiny. S hrstkou nejvěrnějších druhů bude s Turky v roce 1453 bojovat do posledního dechu!   Stěhování na východ Řím ohrožují barbaři. Současně stále více jeho obyvatel konvertuje ke
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
21stoleti.cz
Jako poslední záchrana: Co byste o pupečníkové krvi měli vědět?
Pořád je to opomíjená záležitost, třebaže lékaři upozorňují na evidentní přínos. Význam pupečníkové krve pro lékařské zákroky byl potvrzen před 30 lety, kdy byla v pražské nemocnici v Motole provedena
Tragické následky exorcismu v Evropě
enigmaplus.cz
Tragické následky exorcismu v Evropě
Jeden z nejstrašlivějších novodobých případů údajného posednutí se odehrává v roce 1974 v anglickém městě Ossett, kde žije silně věřící křesťan Michael Taylor se svou ženou Christine. Oba společně doc
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
iluxus.cz
Chorvatská automobilka Rimac slaví modelem Nevera už 15 let existence
Chorvatská společnost Rimac Automobili, známá svými elektrickými hyperauty, oslavuje 15 let působení na trhu uvedením speciální edice modelu Nevera. Tato limitovaná edice, označená jako Nevera 15th An
Bezpečné randění se slunečními paprsky
nejsemsama.cz
Bezpečné randění se slunečními paprsky
Na pohlazení od sluníčka se těšíme celý rok. Bronzový nádech pokožku omlazuje a tělo působí tak nějak zdravěji. Pamatujte ale na to, že i opalování je trochu věda a má svá pravidla. Na procházkách a při sportování je nejvíce v ohrožení tvář a dekolt. Nespoléhejte na předpověď počasí, i pod mrakem si můžete spálit nos a nastřádat si pod kůži UVA záření, které
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
nasehvezdy.cz
Proč Valenta s herectvím defitivně sekl?
Franta je v Ulici stálicí, diváky už ale další příběhy oblíbené postavy na podzim nečekají. Jeho představitel Matyáš Valenta (27) totiž s herectvím sekl! „Myslím, že jsem se hodil na to dětské herec
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
epochaplus.cz
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
epochanacestach.cz
Vstupuje se na bájné hoře Blaník do jiné dimenze?
„Nic než tmářství kacířů,“ rozčiluje se roku 1404 pražský arcibiskup Zbyněk Zajíc z Hazmburka, když se doslechne o podivných pověstech, které se vážou k hoře Blaník ve středních Čechách. Ale on už ty čarodějné rejdy jednou provždy zatrhne! Jak se rozhodne, tak také udělá. „Zakažte lidem stoupat na tu horu,“ klade na srdce pražský arcibiskup
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
epochalnisvet.cz
Zabiják celebrit speedball: Zaručená vstupenka na onen svět
Je pátek, 5. března 1982, když do pokoje hotelu Chateau Marmont v Los Angeles vstupuje Bill Wallace. Hned na prahu ztuhne při pohledu na svého blízkého přítele, amerického komika Johna Belushiho, bezvládně ležícího na podlaze. Už mu není pomoci.   Příčinou smrti je drogový koktejl, kombinace heroinu a kokainu, slangově nazývaný speedball. Po komikově smrti
Fazolová pomazánka
tisicereceptu.cz
Fazolová pomazánka
Objevte kouzlo luštěninových pomazánek třeba s touto dobrotou z bílých fazolí. Skvělá je i na topinky. Potřebujete 300 g bílých uvařených fazolí (nebo fazole v konzervě ve slaném nálevu) 2 vejc
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Jeho děti mají vždy přednost
skutecnepribehy.cz
Jeho děti mají vždy přednost
Je na mě milý a vlídný. Ale jen do chvíle, kdy něco potřebují jeho děti. Těm by, na rozdíl ode mě, snesl modré z nebe. Dá jim vše, o co si řeknou. Nemohu si pomoct, ale jeho rozhazování mi jde na nervy. Manželovy děti z prvního manželství mám ráda a svoje děti jsem před nimi nikdy neupřednostnila. Kupovala jsem všem