SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Sestra mi sváděla přítele
Sestra mi sváděla přítele

Stálo mě to mnoho úsilí, než jsem si našla spolehlivého přítele. Sestra mi ho začala závidět a rozhodla se, že mě o něho připraví. Musela jsem se o něho poprat!

Se sestrou jsme obě vdovy. Dělí nás od sebe jen jeden rok a vždycky jsme si byly blízké. Skoro jako bychom byly dvojčata! Ne povahami, ale podobou. Obě drobné blondýnky s očima modrýma jako len! Ve škole si nás kdysi občas i pletli! V pubertě jsme se něco navyváděly…

Obě jsme vdovy

Maminka vždycky říkala, že kvůli nám zešedivěla už ve třiceti. Byla, na rozdíl od nás, tmavovlasá a robustní. Bůh ví, po kom jsme naši vizáž se sestrou zdědily! Vdaly jsme se obě brzy a oběma to v manželství klapalo.

reklama

I naši manželé se měli docela rádi, a tak jsme mohli trávit společné dovolené. Každé nám příroda nadělila po dvou dětech a čtyřech vnoučatech. Vždycky jsem měla za samozřejmé, že tomu tak zůstane navždy. Ale nestalo se tak.

Když sestra nečekaně ovdověla, podržela jsem ji nad vodou. Psychicky i finančně, protože splácela tehdy auto a obě děti měla ještě na škole. Mně tohle neštěstí postihlo o mnoho později, těsně před důchodem.

Můj muž onemocněl a nakonec strávil poslední půl rok života po nemocnicích. Hodně toho vytrpěl!

O chlapa jsem nemohla zavadit

Nebyla by to moje hodná sestra, kdyby mi všechnu péči a pomoc nevrátila. Chodila za mnou každý den, utěšovala mě a dokonce zaplatila společnou dovolenou. Bolest nezmizela, ale stala se snesitelnější. Naučila jsme se s tou prázdnotou v srdci žít.

reklama

Ani jsem netušila, že bych se uměla znovu zamilovat, ale stalo se. Ne nečekaně, plánovaně! To moje sestra přišla jednou s nápadem, že bychom neměly na stará kolena zůstávat samotné. „Najdeme si přítele.

Ideálně kamarády, abychom se mohly i nadále stýkat a jezdit na dovolené. Bude nám veseleji, než takhle, samotným dvěma ženským!“ navrhla a já nadšeně souhlasila. Absolvovaly jsme nějaké schůzky, ale stále to nebylo ono. Chlapů je všude dost, ale ten materiál!

Nějakého s pupkem nebo drobky ve vousech jsem nechtěla. Natož ségra. Ta byla vůbec vybíravá. Ve všem!

Zamilovala jsem se na první pohled

Až jednou. Přišel a já šla do kolen. Hned jsem věděla, že je to ON. Pan Dokonalý! Žádný krasavec a žádný mluvka. Sympaťák. Prostě chlap do nepohody. Zamilovala jsem se a čekala, že se bude sestra radovat se mnou. „Není to nějaké podezřelé? Možná má dluhy.

reklama

A možná je to podvodník!“ řekla mi uštěpačně, když jsem o něm básnila. Vymýšlela samé hrozné věci, aniž by ho za něco pochválila. Zarazilo mě to. Takovou jsem sestru neznala! Co se to s ní děje? Vůbec mě nenapadlo, že se v ní ozvala závist. Žárlivost.

Na tu myšlenku mě přivedl až můj Josef. „ Nechci tě urazit, ale nežárlí ne tebe ta tvoje sestra?“ zeptal se mě jednou nesměle. Po chvilce váhání přiznal, že z ní má divný pocit. Připadá mu, že ho svádí! Nevěřila jsem mu.

Dokonce jsme ho podezírala z intrikaření. Že mě chce mít jen pro sebe.

Chtěla ho svést

Sestru jsem bránila zuby nehty. Nemohla jsem uvěřit, že by něco takového byla pravda! Ale byla a můj Pepa jí sotva odolával. Vehnala jsem ho do její náruče! Urazilo ho, že na jeho názor nedám. Tak jí prý z trucu byl po vůli. A její vůle stála za to!

Byla jako utržená ze řetězu a nebrala si servítky. Prostě, proč to nepřiznat. Chtěla mého Pepu dostat do postele. Té svojí! Sváděla ho tak okatě, že by to trklo i slepého!

„Pepíčku, tohle jsem ti upekla!“ ševelila a strkala mému nebohému příteli pod nos pekáč s kachnou. Vláčela se s ním přes celé město, bláznivka. On ale k mému údivu její snahu oceňoval. „Ta je obětavá, viď? Ne jako ty, co kupuješ hotovky!“ vyčetl mi.

Potom se mu zase líbilo sestřino tričko a později i účes, který se akčně nechala změnit, potvora.

Jeho nevolnost si vyložila po svém

Vypuknul boj. Skoro na život a na smrt! Nic jí nebyla málo a mě také ne. Ale vítězství bylo stále v nedohlednu! Až jednou. Pepovi se udělalo špatně od žaludku. Měl asi žlučníkový záchvat, podle jeho nazelenalé barvy v obličeji.

Moje sestra ho chtěla zrovna naládovat nějakými vepřovými výpečky. „Dej si, pekla jsem je jen pro tebe!“ ševelila a vůbec si nevšimla, jak na tom Pepa je. On jen bolestivě syknul. Ona si ale to syknutí vyložila jinak. Jako pozvánku k líbačce!

Jen se k Pepovi naklonila, stala se hrozná věc. Obrátil se mu žaludek. Přímo do těch úžasně voňavých a mastných výpečků! „No dovol!“ zařvala ségra uraženě. „To si líbit nenechám!

To je urážka!“ rozčilovala se, ale zhroucenému Pepovi to bylo v tu chvíli úplně jedno. Ani se neobtěžoval po sobě uklidit. Když jsem ty dva uviděla, musela jsem se smát. Něco takového bych nikdy sama nevymyslela!

Naštěstí jsem ovládla a vycítila svoji příležitost. Pepíčka jsem uložila do postele a na čelo mu dala studený obklad.

Mojí lži uvěřila

„Tak co, sestřičko, jsi spokojená? Budeš o mého přítele pečovat? Ono je mu takhle špatně snad každý den. Jen to před tebou tají, aby se ti neošklivil. Je chudák velmi nemocný.

Po operaci ho budu muset ošetřovat dlouhé měsíce, a kdo ví, zda se uzdraví!“ lhala jsem zvesela, ale pro jistotu jsem si za zády překřížila ukazováčky. To se má dělat, když člověk nechce přijmout trest za velké lhaní.

Nebyla jsem pověrčivá, ale jistota je jistota. Sestra na mě chvíli nenávistně zírala. Jakoby přemýšlela, zda si vymýšlím, či nikoli. Já se ale tvářila nejdůvěryhodněji, jak to šlo. „Už jsem také unavená. Asi to s ním vzdám. Jestli chceš, Pepu si nech.

Já už nemohu!“ prohlásila jsem a byla si jistá, že tahle věta rozhodně. A taky jo. Sestra se zvedla ze židle a vystřelila ze dveří. Prý si najde někoho zdravějšího!

Líba P. (63), Písek

reklama
Související články
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
23.1.2023
Po rozvodu se mi ulevilo, ale ne moc. Nenávist, kterou jsem k bývalému manželovi cítila, tížila, bolela a táhla mě k zemi. Náš vztah byl v troskách. Už jsme na sebe nedokázali ani promluvit. Martin se zavřel do pracovny, kde se zamykal, abych tam nemohla ani vstoupit, já jsem si udělala hlavní stan v ložnici, kam zas nechodil on. Obývací pokoj byl společný, ale dávno jsme tu nesedávali spolu
21.1.2023
Já jsem rozvod s manželem už dávno překonala a vyrovnala se s ním. Trápí mě, že se s tátou nedokáže usmířit naše Anička. S manželem jsme prožili dvacet let dobrého manželství a vychovali dvě úžasné děti. Starší Aničku a mladšího Josífka. Po dvaceti letech od nás ale můj muž odešel. Nebyla v tom jiná žena, prostě chtěl změnit život. Byla to pro mě rána, člověk se ale časem s osudem vyrovná. N
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
epochaplus.cz
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
Už ve starověké Krétě kolem roku 1800 př. n.l. nosí ženy korzety vyrobené z měděných plátů. Starověké Římanky používají pro zakrytí ňader pruhy látky omotané okolo hrudníku, ty znázorňují i nástěnné m
Žárlí na manželovu bývalku?
nasehvezdy.cz
Žárlí na manželovu bývalku?
I když už od jejich rozchodu uplynulo hodně vody, ze vztahu s Justinem Bieberem (28) čerpá zpěvačka Selena Gomez (30) dodnes, alespoň v písních. Neustálé rozchody a návraty a guláš v hlavě z lásky
Na lásku můžete narazit kdekoli
skutecnepribehy.cz
Na lásku můžete narazit kdekoli
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct
Sabina Laurinová už nechce být sama
nasehvezdy.cz
Sabina Laurinová už nechce být sama
Ačkoli je Sabina Laurinová (50), kterou můžeme vídat v seriálu ZOO, velmi krásná žena, sama přiznala, že už na sobě občas přibývající roky pociťuje. A přestože v minulosti tvrdila, že se do žádných
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
21stoleti.cz
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
Podivných dutých, kovových dvanáctistěnů s velkými otvory v každé ze stran a čepy v každém rohu, pocházejících z dob římské říše, bylo po celé Evropě nalezeno mnoho. Nikdo však netuší, k čemu tyto záh
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čt
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Kuře s chorizem a bramborami
tisicereceptu.cz
Kuře s chorizem a bramborami
Chorizo /čorízo/ je typický španělský salám, který Španělé přidávají téměř do kažého pokrmu. Nejlépe však chutná v kombinaci s opečenými bramborami a kuřetem. Ingredience 4 ks kuřecích prsou s k
Marinované krevety s opečenou bagetou
tisicereceptu.cz
Marinované krevety s opečenou bagetou
Pravá chuťovka pro milovníky mořských plodů. Jako příloha stačí opečená bageta, kterou si vytřete i zbylou šťávu z pánve. Ingredience 200 g nevyloupaných krevet 5 lžic olivového oleje šťáva z
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
epochalnisvet.cz
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
Saunování je opravdovým umění relaxace. Teplem se dá zbavit svalových potíží i těžkých myšlenek. Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám.  
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
enigmaplus.cz
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
V roce 1911 se v Itálii chystala zajímavá technicko-společenská událost. Železniční společnost Zanetti vypravila nový typ osobního vlaku na propagační jízdu. Skončilo to však poněkud rozpačitě. Vlak v
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
iluxus.cz
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku. Ještě před svým oficiálním otevřením 16. prosince 2022 nasazuje první pě