Domů     Sestra mi sváděla přítele
Sestra mi sváděla přítele

Stálo mě to mnoho úsilí, než jsem si našla spolehlivého přítele. Sestra mi ho začala závidět a rozhodla se, že mě o něho připraví. Musela jsem se o něho poprat!

Se sestrou jsme obě vdovy. Dělí nás od sebe jen jeden rok a vždycky jsme si byly blízké. Skoro jako bychom byly dvojčata! Ne povahami, ale podobou. Obě drobné blondýnky s očima modrýma jako len! Ve škole si nás kdysi občas i pletli! V pubertě jsme se něco navyváděly…

Obě jsme vdovy

Maminka vždycky říkala, že kvůli nám zešedivěla už ve třiceti. Byla, na rozdíl od nás, tmavovlasá a robustní. Bůh ví, po kom jsme naši vizáž se sestrou zdědily! Vdaly jsme se obě brzy a oběma to v manželství klapalo.

I naši manželé se měli docela rádi, a tak jsme mohli trávit společné dovolené. Každé nám příroda nadělila po dvou dětech a čtyřech vnoučatech. Vždycky jsem měla za samozřejmé, že tomu tak zůstane navždy. Ale nestalo se tak.

Když sestra nečekaně ovdověla, podržela jsem ji nad vodou. Psychicky i finančně, protože splácela tehdy auto a obě děti měla ještě na škole. Mně tohle neštěstí postihlo o mnoho později, těsně před důchodem.

Můj muž onemocněl a nakonec strávil poslední půl rok života po nemocnicích. Hodně toho vytrpěl!

O chlapa jsem nemohla zavadit

Nebyla by to moje hodná sestra, kdyby mi všechnu péči a pomoc nevrátila. Chodila za mnou každý den, utěšovala mě a dokonce zaplatila společnou dovolenou. Bolest nezmizela, ale stala se snesitelnější. Naučila jsme se s tou prázdnotou v srdci žít.

Ani jsem netušila, že bych se uměla znovu zamilovat, ale stalo se. Ne nečekaně, plánovaně! To moje sestra přišla jednou s nápadem, že bychom neměly na stará kolena zůstávat samotné. „Najdeme si přítele.

Ideálně kamarády, abychom se mohly i nadále stýkat a jezdit na dovolené. Bude nám veseleji, než takhle, samotným dvěma ženským!“ navrhla a já nadšeně souhlasila. Absolvovaly jsme nějaké schůzky, ale stále to nebylo ono. Chlapů je všude dost, ale ten materiál!

Nějakého s pupkem nebo drobky ve vousech jsem nechtěla. Natož ségra. Ta byla vůbec vybíravá. Ve všem!

Zamilovala jsem se na první pohled

Až jednou. Přišel a já šla do kolen. Hned jsem věděla, že je to ON. Pan Dokonalý! Žádný krasavec a žádný mluvka. Sympaťák. Prostě chlap do nepohody. Zamilovala jsem se a čekala, že se bude sestra radovat se mnou. „Není to nějaké podezřelé? Možná má dluhy.

A možná je to podvodník!“ řekla mi uštěpačně, když jsem o něm básnila. Vymýšlela samé hrozné věci, aniž by ho za něco pochválila. Zarazilo mě to. Takovou jsem sestru neznala! Co se to s ní děje? Vůbec mě nenapadlo, že se v ní ozvala závist. Žárlivost.

Na tu myšlenku mě přivedl až můj Josef. „ Nechci tě urazit, ale nežárlí ne tebe ta tvoje sestra?“ zeptal se mě jednou nesměle. Po chvilce váhání přiznal, že z ní má divný pocit. Připadá mu, že ho svádí! Nevěřila jsem mu.

Dokonce jsme ho podezírala z intrikaření. Že mě chce mít jen pro sebe.

Chtěla ho svést

Sestru jsem bránila zuby nehty. Nemohla jsem uvěřit, že by něco takového byla pravda! Ale byla a můj Pepa jí sotva odolával. Vehnala jsem ho do její náruče! Urazilo ho, že na jeho názor nedám. Tak jí prý z trucu byl po vůli. A její vůle stála za to!

Byla jako utržená ze řetězu a nebrala si servítky. Prostě, proč to nepřiznat. Chtěla mého Pepu dostat do postele. Té svojí! Sváděla ho tak okatě, že by to trklo i slepého!

„Pepíčku, tohle jsem ti upekla!“ ševelila a strkala mému nebohému příteli pod nos pekáč s kachnou. Vláčela se s ním přes celé město, bláznivka. On ale k mému údivu její snahu oceňoval. „Ta je obětavá, viď? Ne jako ty, co kupuješ hotovky!“ vyčetl mi.

Potom se mu zase líbilo sestřino tričko a později i účes, který se akčně nechala změnit, potvora.

Jeho nevolnost si vyložila po svém

Vypuknul boj. Skoro na život a na smrt! Nic jí nebyla málo a mě také ne. Ale vítězství bylo stále v nedohlednu! Až jednou. Pepovi se udělalo špatně od žaludku. Měl asi žlučníkový záchvat, podle jeho nazelenalé barvy v obličeji.

Moje sestra ho chtěla zrovna naládovat nějakými vepřovými výpečky. „Dej si, pekla jsem je jen pro tebe!“ ševelila a vůbec si nevšimla, jak na tom Pepa je. On jen bolestivě syknul. Ona si ale to syknutí vyložila jinak. Jako pozvánku k líbačce!

Jen se k Pepovi naklonila, stala se hrozná věc. Obrátil se mu žaludek. Přímo do těch úžasně voňavých a mastných výpečků! „No dovol!“ zařvala ségra uraženě. „To si líbit nenechám!

To je urážka!“ rozčilovala se, ale zhroucenému Pepovi to bylo v tu chvíli úplně jedno. Ani se neobtěžoval po sobě uklidit. Když jsem ty dva uviděla, musela jsem se smát. Něco takového bych nikdy sama nevymyslela!

Naštěstí jsem ovládla a vycítila svoji příležitost. Pepíčka jsem uložila do postele a na čelo mu dala studený obklad.

Mojí lži uvěřila

„Tak co, sestřičko, jsi spokojená? Budeš o mého přítele pečovat? Ono je mu takhle špatně snad každý den. Jen to před tebou tají, aby se ti neošklivil. Je chudák velmi nemocný.

Po operaci ho budu muset ošetřovat dlouhé měsíce, a kdo ví, zda se uzdraví!“ lhala jsem zvesela, ale pro jistotu jsem si za zády překřížila ukazováčky. To se má dělat, když člověk nechce přijmout trest za velké lhaní.

Nebyla jsem pověrčivá, ale jistota je jistota. Sestra na mě chvíli nenávistně zírala. Jakoby přemýšlela, zda si vymýšlím, či nikoli. Já se ale tvářila nejdůvěryhodněji, jak to šlo. „Už jsem také unavená. Asi to s ním vzdám. Jestli chceš, Pepu si nech.

Já už nemohu!“ prohlásila jsem a byla si jistá, že tahle věta rozhodně. A taky jo. Sestra se zvedla ze židle a vystřelila ze dveří. Prý si najde někoho zdravějšího!

Líba P. (63), Písek

reklama
Související články
7.6.2023
Matka mě opustila, když jsem byla ještě maličká. To člověka těžce poznamená. Naštěstí jsem měla báječného tatínka, který se o mě dojemně staral. Máma od nás odešla, když mi byly čtyři. Nic jsem pro ni neznamenala. Jak by jinak mohla proboha opustit čtyřletou holčičku? Táta se mi to chudák snažil nějak vysvětlil, mumlal omluvně: „No asi neměla mateřské instinkty…“ Nikdy jsem jí neodpustila. Žila
5.6.2023
Ivanka byla moc zamilovaná a hrnula se do svatby. Moje intuice mi ale říkala, že s tím klukem není něco v pořádku. Ta svatba by byla unáhlená! Lukáš byl moc pěkný, chytrý, zabezpečený a o pět let starší než naše dvacetiletá Ivanka. Že ji miluje, jí sdělil hned na prvním rande. Bombardoval ji telefonáty i zprávami s takovou intenzitou, že mu nakonec dala šanci. „Tak úžasnou ženu jsem ještě nikdy
5.6.2023
Ani ve snu by mě nenapadlo, že by můj táta nebyl můj vlastní. Když se to dozvíte v pokročilém věku, je to šok, s nímž se těžko vyrovnává. Táta. Když slyším tohle slovo, vybaví se mi vždycky jen jediný chlap na světě. Ten, který mě učil jezdit na bruslích, plavat, hrát ping- -pong. Ten, který mi foukal bolístky a vyprávěl před spaním pohádky. Byla jsem jeho princezna, mazlíček! Máma mu vždycky s
1.6.2023
Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na tatínkův hrob, abychom ho uklidily a také si zavzpomínaly. Setkání s tetou Helenou nebylo hezké, ale tatínek by se možná pobavil. Tatínek zemřel loni před Svátkem zesnulých. Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na hrob, abychom odklidily dušičkovou výzdobu a s tatínkem si symbolicky popovídaly. Nesmírně nám chybí. Život nás nehýčká ani jednu, a
29.5.2023
Své děti jsem vychovala dobře, byly to hodné a slušné dcery. Nevím, po kom se nevydařil můj jediný vnuk? Asi jsem ho rozmazlila! Když chodil vnuk Pepíček na základní školu, dostala se dcera do problémů. S manželem se doma hádali a vypadalo to na rozvod. Nechtěla jsem, aby v tom můj vnuk vyrůstal, a tak jsem si ho vzala k sobě. Měla jsem jen samé dcery, žádného syna, tak jsem se o vnoučka nál
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel