Kvůli mojí první lásce po mně šla policie

Total
1
Shares

S mým milovaným Patrikem jsem zažila nejen krásné chvíle, ale i okamžiky plné strachu. Dokonce jsem několik měsíců nevěděla, jestli je vůbec živý. Přes všechny tyto potíže jsem ho však nikdy nepřestala milovat.

Můj první kluk mě okouzlil nejen svým šarmem, ale i drahými dárky. Až mnohem později jsem zjistila, že peníze, kterých měl vždycky dost, pocházely z kriminální činnosti. Do Patrika jsem se zamilovala hned jak jsem ho poprvé uviděla. Aby taky ne, vždyť to byl nejhezčí kluk z celého gymplu. Navíc, já byla v prváku a on už chodil do čtvrťáku. Proti mým spolužákům ze třídy vypadal jako dospělý chlap. Taky byl fakt moc hezký. Vyšší o hlavu než ostatní kluci a ty tmavé oči! Jak se na mě poprvé podíval, byla jsem absolutně ztracená. A taky přesvědčená, že o tak krásném klukovi si můžu nechat jenom zdát.

Luxusní život s Patrikem

Když se ke mně jednoho dne na školní chodbě přitočil, aby mě pozval na rande, záviděly mi to všechny spolužačky. A taky měly důvod. Patrik mě vzal nejdřív do kina a pak do nejlepší restaurace u nás ve městě. Na to, že byl student stejně jako já, se uměl skutečně rozšoupnout. Vůbec jsem se tehdy nezabývala tím, kde na to sotva osmnáctiletý kluk mohl vzít. Celou dobu jsem jenom doufala, že po tom prvním brzy přijde i další rande. Nemýlila jsem se. Po první schůzce následovala brzy druhá, třetí, a netrvalo dlouho, a všichni spolužáci věděli, že my dva jsme pár. Chození s Patrikem bylo jako jízda na horské dráze. Nosil mi drahé květiny, k svátku jsem dostala parfém, který u nás před revolucí nebyl k dostání. Teprve mnohem později mi došlo, jak vlastně Patrik ke svým financím přišel. Byl prostě do kšeftu. Obchodoval s kde kým a s kde čím. U nich na vesnici prodával tehdy moderní digitálky, pro které jezdil do Polska a taky uměl sehnat nedostatkové džínsy a luxusní kosmetiku.

Jeho nevěry mi zlomily srdce

Užívala jsem si ten život přesně do té doby, než jsem se dozvěděla, že nejsem jeho jediná slečna. Když to prasklo, tak mi tvrdil, že se mnou se vídá z lásky, a ty druhé má jenom na sex. Chvíli jsem mu to i věřila, vždyť on skutečně respektoval, že je mi teprve šestnáct, a nikdy si ke mně nic kromě líbání nedovolil. Jenomže po nějakém čase mě taková romance přestala bavit. Když odmaturoval a odešel do Prahy, nějak ta moje láska vyšuměla do ztracena. Chvíli jsem si poplakala, vždyť zlomené srdce jsem měla poprvé, a pak už jsem na něj vzpomínala pouze v dobrém. Jenom mě občas napadlo, kde je mu asi konec? Po sametové revoluci jsem si říkala, že je buď bohatý, nebo v kriminále. Čas ukázal, že jsem se zase tak moc nespletla.

Zahrnul mě přepychem

Ani jsem se neotočila, a byla jsem o pět let starší, a o několik bolestných rozchodů moudřejší. Zřejmě jsem byla připravená se znovu zamilovat, když vedle mě na ulici najednou přibrzdilo auta. Sklonila jsem hlavu, abych se podívala, kdo sedí v tom parádním bouráku, a málem se mi zastavilo srdce. Za volantem jsem totiž uviděla Patrika, jak se na mě usmívá. Byl jenom o trochu starší, než jsem si ho pamatovala, ale pořád stejně hezký, jako kdysi. I ten úsměv měl stále okouzlující. Za pět minut jsem seděla vedle něho na přední sedačce a vyprávěla mu o svých bývalých láskách. Ani Patrik nebyl v tu dobu zadaný, takže to netrvalo dlouho, než jsme spolu začali znovu chodit. Restaurace, kam mě zval byly luxusnější než dřív a místo květin jsem dostávala drahé šperky. Po pár dnech jsem v tom byla zase až po uši. Znovu jsem se zamilovala do Patrika a jeho báječného smyslu pro humor. Prostě nám spolu bylo krásně.

Můj milenec pracoval pro mafii

Pak ale jednoho dne přišlo kruté rozčarování. Patrik nepřišel na domluvenou schůzku a já neměla, koho bych se zeptala, jestli se mu náhodou něco nestalo. Jeho rodiče jsem neznala a o tom, v jakém oboru vlastně podniká, jsem neměla ani tušení. Na spoustu těchto otázek mi až mnohem později odpověděli policisté, kteří u mě doma za několik dní zazvonili. Můj Patrik prý pracoval jako bílý kůň pro místní mafii. Na své jméno bral na faktury zboží za desítky milionů a nikdy za nic nezaplatil. Jeho mafiánští přátelé samozřejmě také ne. Když to prasklo, šli muži zákona nejdřív po Patrikovi. Vždyť jeho kamarádi byli před zákonem čistí. V tu chvíli teprve začala dobrodružná část mého života.

Dobrovolně se vydal policii

Ob den jsem byla u výslechu, protože ani na okresní kriminálce nechtěli věřit tomu, že o Patrikově podivném podnikání nemám ani páru. Trvalo to skoro rok, než zájem policie o mou osobu utichl. Můj život se v té době dočista změnil. Po Patrikovi se slehla zem a já se bála, jestli ho jeho kumpáni nezabili. Až mnohem později jsem se dozvěděla, že se celou dobu skrýval v jedné chatové osadě u svého kamaráda z dětství. Jenomže takový život ho pomalu zabíjel a tak se dobrovolně vydal policii. Rozhodl se, že si svůj trest raději odsedí, než aby se musel neustále schovávat.

Na svou lásku jsem čekala deset let

K soudu jsem svou první a zřejmě osudovou lásku přišla podpořit. Chtěla jsem, aby Patrik věděl, že při něm budu stát, ať se děje co se děje. Milovala jsem ho, i když už dávno nic neměl, a čekalo ho mnoho let ve vězení. Protože Patrik své bývalé kumpány nikdy nepráskl, musel si odsedět skoro celých deset let. Po celou tu dobu jsem na něho skutečně čekala. Když konečně opustil brány vězení, byl sice šedivý, jeho oči se však na mě smály stejně jako kdysi. Byla jsem s ním, když mě vodil do drahých restaurací, budu s ním i teď, když nic nemá.

Darina T. (52), Kolín

Také se vám může líbit