SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Chtěla jsem syna oženit, ale nedal se
Chtěla jsem syna oženit, ale nedal se

Miloš mě trápí, ale zdá se, že je mu to úplně jedno. Nastavil si život podle sebe a nic na tom nechce měnit. Pořád se nechce usadit. Pořád mi říká, že ještě nějak nedorostl do vážného vztahu. A to už mu bylo čtyřicet.

Já si myslím, že je jenom pohodlný, má doma všechno, co potřebuje, tak proč by si přidělával starosti s nějakou cizí ženskou.

Když jsem přišla za manželem s tím, že mi Miloš dělá tím svým životem starosti, neuspěla jsem. Prý je to jen a jen Miloškova soukromá záležitost a já se do toho nemám plést. Jako programátor vydělává docela pěkné peníze a soukromý život je jenom jeho věc.

reklama

Nakonec jsme se s manželem pohádali a já už teď vím, že v něm spojence nikdy mít nebudu. „Taky jsem se ženil až po třicítce a vidíš,“ vypálil ten argument s takovou samozřejmostí až jsem na chvíli ztratila řeč.

„A když zůstane sám, svět se taky nezboří,“ přidal manžel ještě jedno moudro. Jenomže co bude až my tady nebudeme. Miloš je jedináček a všichni blízcí příbuzní jsou buď strašně daleko a nebo už také zemřeli. Je to takový zastydlý rocker.

Dlouhé vlasy, kožená bunda. Vypadá určitě na třicet, i když je mu o deset víc. V létě téměř každý víkend mizí na nějakých festivalech. Když ho požádám, aby mi pomohl posekat trávník na chatě nebo ostříhat keře, vždycky se vymlouvá na nějakou hudební akci.

Holky ze svého života vyškrtl

V Milošově životě se nejméně dvě dívky už objevily. Nejraději jsem s ním viděla drobnou milou blondýnku Soňu, se kterou se seznámil v kadeřnictví.

reklama

Ostříhala ho sice jinak, než chtěl, ale pak k ní začal chodit pravidelně, nejen na stříhání, ale i na návštěvu domů.

Asi po roce se Soňa začala zajímat o to, jestli by spolu nemohli bydlet – tehdy byla i za mnou, že by její garsonku mohli vyměnit za větší byt, ale Petr se stáhl. Prý ještě nemá na ženění věk. To mu bylo třiadvacet.

Kateřinu s dlouhým tmavým copem a brýlemi poznal těsně před státnicemi na vysoké škole, ale brzy se rozešli, prý proto, že dostala stipendium a odjela do zahraničí.

A pak už se jen občas nějaké dívčí jméno vyskytlo, občas s někým zašel do kina, ale teď už nějaký čas se objevují kolem něj jen kamarádi.

Malá lest snad pomůže

Vím, že Miloš se ženám líbí. Řekla mi to sousedka Jana, která žije sama s desetiletou dcerou ve vedlejším bytě a je jen o něco mladší než můj syn.

reklama

Rozvedla se loni v létě, a když jsem si jí posteskla, že bych ráda viděla nějaká vnoučátka, podivila se, že to může být problém. Jí připadá Miloš zajímavý a moderní hudba ji také baví.

Stěžovala jsem si, že příští víkend se opět vyvlékl z toho, že by nám pomohl, protože jede na festival a zůstane tam celý víkend, i když je to od nás docela blízko. Janu napadlo, že by mohla dceru dát na víkend k babičce a vyrazit na festival také.

Z programu jsme zjistily, že tam bude vystupovat i její oblíbená skupina. A já jsem jen doufala, že tam nebudou ti dva ze všech nejstarší.

Manžel mě zpucoval

Před synem jsem se zmínila, že sousedka se chystá na festival také a že by mohli jet spolu, ale Miloš na to nijak nereagoval. Později prohlásil, že se tam má „potkat s klukama a asi pojedou společně, ještě přesně neví“.

Tak Jana vyrazila svým autem sama a já napjatě čekala na zprávy. Až pozdě večer jsem dostala od Jany obšírnou esemesku. Potkali se u stánku s občerstvením. Chvíli si povídali, ale pak se Miloš omluvil a sousedka ho nenápadně následovala.

Došel až pod jedno z pódií, kde ho čekali dva kamarádi, pokuřovali a dobře se bavili. Jana statečně počkala do začátku vystoupení a prodrala se – jako náhodou – až k nim. Viděli ji, ale to bylo všechno. Už si jí ani nevšimli.

„A byli jsme tam nejstarší,“ končila esemeska. Šla jsem se zklamaně svěřit manželovi, ale ten se mi smál a za pokus se sousedkou mi pořádně zpucoval. Že mi přece říkal, že se do toho nemám plést, tak ať už proboha přestanu šílet. Já se ale zatvrdila a řekla jsem si, že si se synem promluvím.

Upekla jsem makovou buchtu, a když se do ní Miloš zakousl, přisedla si k němu ke stolu. Na rovinu jsem se zeptala proč nemá žádnou přítelkyni. S plnou pusou odpověděl, že na něco takového nemá čas a kromě toho žádnou pořádnou „babu“ v poslední době nepotkal.

„A co Janička odvedle?“ zkusila jsem to. „Jo ta,“ ušklíbl se Petr. „Kdybys ji viděla, jak se převáděla a kroutila tuhle na koncertě. Tričko se jí vyhrnovalo, až byly vidět špeky. Navíc je to pěkná stařena. Kolik jí je, nejmíň třiatřicet?“ pokračoval.

Ano, přesně třiatřicet, což je o pět méně než tobě, synku, pomyslela jsem si trpce. Víc už jsem z Miloše nedostala. Dojedl poslední kousek a zmizel s tím, že v hospodě dnes hraje známá parta. Jestli karty nebo muziku, nevím, protože už byl venku ze dveří.

Udělala jsem strašnou věc

Co mám dál dělat? Napadlo mne stavit se za Jiřkou v kadeřnictví, protože se přece říká, že stará láska nerezaví. Ukázalo se, že už tam dlouho nepracuje, odstěhovala se z města kvůli příteli, se kterým čekala miminko. Kontakt na ni nemají.

Až mě zabolelo u srdce, jak je svět nespravedlivý. Večer jsem Milošovi prohlídla pokoj, jestli přece jen nenajdu něco, co by mě smířilo. Fotku nebo vzkaz, nějaký dárek… Marně. Je jasné, že nikoho netají, žádnou kamarádku ani přítelkyni zkrátka nemá.

Nejspíš se budu s realitou muset smířit. Ostatně ta malá od Jany je moc milá holčička, někdy bych ji mohla vzít třeba na zmrzlinu.

Hana P. (66), Prachatice

reklama
Související články
25.3.2023
Když se před rokem vdala za mého bratra, neměla vůbec nic, jen dvě malé děti. O celých třicet let mladší nevěsta bráchu okouzlila. Vyklubala se z ní zlatokopka. Stále se jen usmívá a mnoho toho nenamluví. Taková tichá voda! Ale já jí vidím až do žaludku. V hlavě má jen jedinou věc, a tou jsou peníze! Bratra si vzala po krátké známosti. Sbalila ho, jak je dnes moderní, na internetové seznamce. V
24.3.2023
Vztahy mezi tchyněmi a snachami nebývají vždy ideální. Já jsem to poznala už při prvním setkání s partnerkou mého syna. Věděla jsem, že syn Aleš to nebude mít v životě snadné. Měl až příliš mírnou povahu, nebyl průbojný. Nemusela jsem sice řešit žádné jeho průšvihy, ale tak trochu jsem se obávala, aby se mu jeho vrozená dobrota nevymstila. Přála jsem si, aby si našel dívku podobně založenou a v
23.3.2023
Najít dnes uplatnění na trhu práce není vůbec snadné. Své o tom ví i můj vnuk. Jeho žena Alena se po mateřské marně snaží vrátit do práce. Bohužel se ukazuje, že za ty roky doma naše Alena leccos zapomněla. Nic neumí, proto ji nikde nechtějí. Vnuk manželku přemlouvá, aby vzala cokoli, protože jim docházejí peníze. Největší problém spočívá v tom, že se jeho žena neumí, nebo dokonce nechce při
23.3.2023
Mám dva syny. Jednoho jsem příliš rozmazlila a teď se mi to vrací. Nedokážu ho vyhodit ze svého domu, připadám si jen jako jeho služka. Když mi před rokem zemřel manžel, syn Pavel mi přispěchal hned na pomoc. Nastěhoval se ke mně a já věřila, že mi pomůže zahnat smutek. Druhý syn Karel má totiž rodinu a bydlí na opačné straně republiky. Pavel je mladší, v dětství býval často nemocný, tak jsm
17.3.2023
Táta od nás včas utekl a založil novou rodinu, daleko od nás, protože s mámou se zkrátka nedalo žít. Ale já jsem s ní zůstat musela. To nemohlo dobře dopadnout. Máma byla samý chlap. Její výchova spočívala v tom, že mi dávala najíst, občas, po delší době, vyprala oblečení a někdy i podepsala domácí úkoly. Jejím hlavním zájmem bylo lovit muže. Asi nemusím dodávat, že táta utekl a nechal mě mámě
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel