Domů     Chtěla jsem syna oženit, ale nedal se
Chtěla jsem syna oženit, ale nedal se

Miloš mě trápí, ale zdá se, že je mu to úplně jedno. Nastavil si život podle sebe a nic na tom nechce měnit. Pořád se nechce usadit. Pořád mi říká, že ještě nějak nedorostl do vážného vztahu. A to už mu bylo čtyřicet.

Já si myslím, že je jenom pohodlný, má doma všechno, co potřebuje, tak proč by si přidělával starosti s nějakou cizí ženskou.

Když jsem přišla za manželem s tím, že mi Miloš dělá tím svým životem starosti, neuspěla jsem. Prý je to jen a jen Miloškova soukromá záležitost a já se do toho nemám plést. Jako programátor vydělává docela pěkné peníze a soukromý život je jenom jeho věc.

Nakonec jsme se s manželem pohádali a já už teď vím, že v něm spojence nikdy mít nebudu. „Taky jsem se ženil až po třicítce a vidíš,“ vypálil ten argument s takovou samozřejmostí až jsem na chvíli ztratila řeč.

„A když zůstane sám, svět se taky nezboří,“ přidal manžel ještě jedno moudro. Jenomže co bude až my tady nebudeme. Miloš je jedináček a všichni blízcí příbuzní jsou buď strašně daleko a nebo už také zemřeli. Je to takový zastydlý rocker.

Dlouhé vlasy, kožená bunda. Vypadá určitě na třicet, i když je mu o deset víc. V létě téměř každý víkend mizí na nějakých festivalech. Když ho požádám, aby mi pomohl posekat trávník na chatě nebo ostříhat keře, vždycky se vymlouvá na nějakou hudební akci.

Holky ze svého života vyškrtl

V Milošově životě se nejméně dvě dívky už objevily. Nejraději jsem s ním viděla drobnou milou blondýnku Soňu, se kterou se seznámil v kadeřnictví.

Ostříhala ho sice jinak, než chtěl, ale pak k ní začal chodit pravidelně, nejen na stříhání, ale i na návštěvu domů.

Asi po roce se Soňa začala zajímat o to, jestli by spolu nemohli bydlet – tehdy byla i za mnou, že by její garsonku mohli vyměnit za větší byt, ale Petr se stáhl. Prý ještě nemá na ženění věk. To mu bylo třiadvacet.

Kateřinu s dlouhým tmavým copem a brýlemi poznal těsně před státnicemi na vysoké škole, ale brzy se rozešli, prý proto, že dostala stipendium a odjela do zahraničí.

A pak už se jen občas nějaké dívčí jméno vyskytlo, občas s někým zašel do kina, ale teď už nějaký čas se objevují kolem něj jen kamarádi.

Malá lest snad pomůže

Vím, že Miloš se ženám líbí. Řekla mi to sousedka Jana, která žije sama s desetiletou dcerou ve vedlejším bytě a je jen o něco mladší než můj syn.

Rozvedla se loni v létě, a když jsem si jí posteskla, že bych ráda viděla nějaká vnoučátka, podivila se, že to může být problém. Jí připadá Miloš zajímavý a moderní hudba ji také baví.

Stěžovala jsem si, že příští víkend se opět vyvlékl z toho, že by nám pomohl, protože jede na festival a zůstane tam celý víkend, i když je to od nás docela blízko. Janu napadlo, že by mohla dceru dát na víkend k babičce a vyrazit na festival také.

Z programu jsme zjistily, že tam bude vystupovat i její oblíbená skupina. A já jsem jen doufala, že tam nebudou ti dva ze všech nejstarší.

Manžel mě zpucoval

Před synem jsem se zmínila, že sousedka se chystá na festival také a že by mohli jet spolu, ale Miloš na to nijak nereagoval. Později prohlásil, že se tam má „potkat s klukama a asi pojedou společně, ještě přesně neví“.

Tak Jana vyrazila svým autem sama a já napjatě čekala na zprávy. Až pozdě večer jsem dostala od Jany obšírnou esemesku. Potkali se u stánku s občerstvením. Chvíli si povídali, ale pak se Miloš omluvil a sousedka ho nenápadně následovala.

Došel až pod jedno z pódií, kde ho čekali dva kamarádi, pokuřovali a dobře se bavili. Jana statečně počkala do začátku vystoupení a prodrala se – jako náhodou – až k nim. Viděli ji, ale to bylo všechno. Už si jí ani nevšimli.

„A byli jsme tam nejstarší,“ končila esemeska. Šla jsem se zklamaně svěřit manželovi, ale ten se mi smál a za pokus se sousedkou mi pořádně zpucoval. Že mi přece říkal, že se do toho nemám plést, tak ať už proboha přestanu šílet. Já se ale zatvrdila a řekla jsem si, že si se synem promluvím.

Upekla jsem makovou buchtu, a když se do ní Miloš zakousl, přisedla si k němu ke stolu. Na rovinu jsem se zeptala proč nemá žádnou přítelkyni. S plnou pusou odpověděl, že na něco takového nemá čas a kromě toho žádnou pořádnou „babu“ v poslední době nepotkal.

„A co Janička odvedle?“ zkusila jsem to. „Jo ta,“ ušklíbl se Petr. „Kdybys ji viděla, jak se převáděla a kroutila tuhle na koncertě. Tričko se jí vyhrnovalo, až byly vidět špeky. Navíc je to pěkná stařena. Kolik jí je, nejmíň třiatřicet?“ pokračoval.

Ano, přesně třiatřicet, což je o pět méně než tobě, synku, pomyslela jsem si trpce. Víc už jsem z Miloše nedostala. Dojedl poslední kousek a zmizel s tím, že v hospodě dnes hraje známá parta. Jestli karty nebo muziku, nevím, protože už byl venku ze dveří.

Udělala jsem strašnou věc

Co mám dál dělat? Napadlo mne stavit se za Jiřkou v kadeřnictví, protože se přece říká, že stará láska nerezaví. Ukázalo se, že už tam dlouho nepracuje, odstěhovala se z města kvůli příteli, se kterým čekala miminko. Kontakt na ni nemají.

Až mě zabolelo u srdce, jak je svět nespravedlivý. Večer jsem Milošovi prohlídla pokoj, jestli přece jen nenajdu něco, co by mě smířilo. Fotku nebo vzkaz, nějaký dárek… Marně. Je jasné, že nikoho netají, žádnou kamarádku ani přítelkyni zkrátka nemá.

Nejspíš se budu s realitou muset smířit. Ostatně ta malá od Jany je moc milá holčička, někdy bych ji mohla vzít třeba na zmrzlinu.

Hana P. (66), Prachatice

reklama
Související články
5.3.2024
Syn nám v poslední době stále vyčítal, že jim se snachou vůbec nepomáháme. A myslel tím finančně! Tak jsme se plácli přes kapsu. V posledních měsících jsme slyšeli jen samé stesky: „Vůbec nevycházíme s penězi. Malý toho tolik potřebuje,“ fňukali nejčastěji. Věděli, že naše vnouče je na nás největší argument. Přitom od té doby, co se narodil, jsme jim pomáhali s hlídáním i domácností, co jen naš
1.3.2024
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče mi to měli za zlé, ale já nedbala. A měla jsem pak snahu ve všem sy
1.3.2024
Už coby malá holka jsem byla při těle. Později jsem se zařekla, že se to mým dětem nesmí nikdy stát. Ale stalo se... O tom, že nadváha není jen kosmetický problém, už asi nikdo nepochybuje. Zdravotní rizika, která s sebou nese, jsou nezpochybnitelná. I já si na pár komplikací z dětství, které jsem prožila coby tlustá holčička, dodnes pamatuji. Tloušťka mu nevadila Problémy s přetíženými k
28.2.2024
Ani jsem to nečekala, že být babičkou se mnou tak dost zamává. Užijete si s dětmi a pak má přijít ta odměna. Pořád se o tom mluví. O tom nepopsatelném pocitu dokonalého štěstí. Tak jsem se těšila, že to také prožiju. Hotová věc Neměla jsem na výběr. Najednou se narodila Anička od mé dcery Hany a Petřík od syna Pavla. Byla to hotová věc a už jsem v tom lítala. Hanka ze svého prvního dítěte
25.2.2024
Manžel, který trpí alzheimerem, zmizel z domu. Stačila k tomu chvilka nepozornosti. Marně jsme ho hledali my i policie. Už jsme ztráceli naději... Alzheimerova choroba je strašná. Člověk, kterého znáte celý život, se vám změní k nepoznání. Nejstrašnější na tom je, že si to dotyčný nechce dlouho přiznat. Můj manžel Jiří byl skvělý člověk, vzdělaný, zodpovědný, dokonalý manžel a táta, pro něhož r
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut