SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Kvůli nevěře mého muže jsem zhubla
Kvůli nevěře mého muže jsem zhubla

Manžel si našel milenku a já chystala rozvod. Nechtěla jsem toho nevěrníka už nikdy ani vidět! Když jsem ale zahlédla svůj odraz ve skle výlohy, změnila jsem názor. Nevěru jsem si zasloužila!

Vlastně jsem se manželovi ani nemohla divit, že si po třiceti letech manželství našel ženskou. Kdo by se chtěl denně dívat na někoho, kdo vypadá jako já?

Až do chvíle, kdy jsem se zadívala do skla výlohy a uviděla podivnou osobu, obézní, neupravenou a navíc ještě notně zamračenou, mě ani nepadlo, že by se mi něco takového mohlo stát. Svoje manželství jsem považovala, když ne za šťastné, tak určitě za spokojené.

Kamarádka mi otevřela oči

Manžel nebyl žádný krasavec ani génius. Byl ale vždycky spolehlivý a dobře se o děti i mě staral. Společně jsme počítali roky do důchodu a plánovali budoucnost. „Koupíme si zahrádku.

reklama

Postavím chatku!“ bájil Luděk, ale já moc dobře věděla, že tenhle sen nikdy nezrealizuje. Byl na domácí práce neskutečně levý a pochybovala jsem, že by zvládnul stavbu čehokoli, natož chatky.

„Ty nepostavíš ani psí boudu, natož chatku,“ smála jsem se, ale jeho se moje slova dotkla. Uraženě bouchnul dveřmi a dva dny se mnou nepromluvil. Nechápala jsem, co to do něho najednou vjelo.

Postěžovala jsem si kamarádce, sousedce z našeho patra, ale ona se zatvářila tak nějak divně. Záhadně! Mlčela tak dlouho, až mi to nedalo: „Co je? Proč se tak divně tváříš? Jako bys něco věděla a nechtěla mi to říct…“ Ona jen pokývala hlavou. Prý neví nic, ale všimla si, že se můj manžel poslední dobou mění před očima!

Už se asi na mě nemohl dívat

Nechápala jsem, o čem mluví. Můj Luděk? Vždyť je stále stejný! „Tak to se mýlíš,“ oponovala sousedka. Ten tvůj manžílek zhubnul. Usmívá se jen tak. Teď jakoby omládnul!“ Moc jsem jí to nevěřila. Ale přece jen mi její slova uvízla v hlavě.

reklama

Manžela jsem nespustila z očí. Zkoumala jsem každý jeho výraz, poznámku i pohyb. Sousedka měla pravdu! On byl opravdu úplně jiný. Dokonce o sebe začal dbát! „Luďane, nechytil ty jsi na stará kolena druhou mízu?

Nejde na tebe puberta?“ zaútočila jsme na něho, ale on mě jen mlčky proklál pohledem. Nenávistným pohledem! Úplně mě to zpražilo. O pár dnů později mě Luděk pohladil po zádech. Pomyslela jsem si, že se chce usmířit, ale opak byl pravdou. „Stěhuju se, Milado.

Už dlouho mám známost. Moc si rozumíme. Tady je to jen ztráta času!“ řekl a na odpověď nečekal.

Popadl mě hlad ze zoufalství

Odpovědi by se ani nedočkal, protože z toho šoku jsem úplně oněměla. Jako by ze mě vyprchal život. Rozvod ale byl jistý. Jiná možnost asi nebyla. Zmítal mnou vztek a pocit zrady. „To mám za všechno! Takhle se mi odměnil, nevěrník jeden. Sprosťák!

reklama

Zrádce!“ No, napadaly mě i horší výrazy, ale ty jsem si jen přehrávala v hlavě. Co kdyby mě přes ty tenké panelákové zdi někdo slyšel? Večer, zcela vyčerpaná, jsem se vydala do obchůdku na roku. Takové pěkné a dobře zásobené Večerky.

Chtěla jsem se za ten prožitý šok odměnit. Toužila jsem po velké bonboniéře! Chlebíčcích a kilu pochoutkového salátu. „Možná budou mít i nějaký ten řízek…“ vzdychala jsem lačně a v ruce svírala pětistovku. Nic, co by mi zvedlo náladu, mi nepřipadalo drahé! Nějaké spoření na zahrádku už také bylo zbytečné…Tak proč si ty peníze neužít.

Svého odrazu jsem se lekla

Byla tma a před Večerkou svítilo pouliční světlo. Výloha se leskla jako naleštěné zrcadlo. Zvědavě jsem se chystala prohlédnout vystavené zboží. Ve výloze bylo vždycky naaranžované na takovém růžovém pultíku a doplněné panenkami.

Bylo to dětinské, ale každý se na tak trochu pohádkový výjev rád podíval! V tom jsem ji uviděla! Podivnou postavu v rozepnutém kabátu a v upnutých legínách.

Masitá stehna naditá v elastických nohavicích a povislé břicho, smutně přetékající přes upnutou gumu kalhot. Umaštěné vlasy odstávaly od lebky, ani čerstvý větřík s nimi nedokázal pohnout. Trčely jako nějaké navoskované provázky.

Ta osoba se mračila a koukala nepřátelsky. Jakoby chtěla někomu natáhnout! Lekla jsem se a otočila. Nikdo za mnou nešel! Na chodníku před obchodem jsem byla sama.

Můj vzhled mě šokoval

Teprve v tu chvíli mi došlo, že se dívám na sebe! Zažila jsem snad větší šok, než když jsem se dozvěděla o té nevěře. Vůbec jsem nemohla uvěřit, že ta ženská jsem já! Byla to hrůza. Jak to, že jsem si toho nevšimla? Jak to, že jsem tak zpustla? Ztloustla?

Zošklivěla? Znovu jsem se zadívala do výlohy. Doufala jsem, že uvidím někoho o trochu hezčího! Mlsy a lahůdky jsem si nekoupila. Přešla mě chuť. Domů jsem si nesla hlávku zelí a vejce. Naordinovala jsem si dietu!

Vlastně jsem si ji ani nemusela nijak přikazovat. Chuť na jídlo mě totálně přešla. Ještě v noci jsem na internetu objednala rotoped. A pořádné sportovní boty.

Předsevzetí jsem dodržela

„Budu chodit! Denně a okolo celého města! Zhubnu. Půjdu na plastiku!“ umínila jsem si. Mimo zkrášlovací operace jsem všechno dodržela. Nebyla totiž potřeba! Kil ubývalo a dobré nálady přibývalo. Byla to přímá úměra. Změnila jsem účes a koupila nové oblečení.

Chodila poctivě na masáže i kosmetiku. Všechno, co jsem dřív nenáviděla, jsem teď vykonávala s nadšením. Dokonce jsem našla zalíbení i v té nudné józe! Byla tam otrava k uzoufání, ale přestala mě bolet záda.

A taky jsem si tam hezky popovídala se spolutrpitelkami. Tak jsme si říkaly, když si po cvičení dávaly pivíčko ve vedlejší hospůdce. Já tedy ne, pila jsem jen vodu kvůli kaloriím. Ale doplnit tekutiny bylo nutné, ne? Nejzásadnější změna byla nejjednodušší.

Začala jsem se usmívat! Zprvu to šlo těžce. K úsměvu jsem neměla důvod. Alespoň jsme si to myslela.

Dal mi přednost před milenkou

Ale nebyla by to moje kamarádka sousedka, aby mi nedomluvila. Nebo spíš rovnou nevynadala: „Přestaň se litovat. Všechno sis zavinila sama. Důvodů k úsměvu máš dost a dost! Manžel ti nechal byt. Máš zdravé děti i vnoučata. A v práci si taky nemůžeš stěžovat.

Tak se usmívej a hotovo!“ Měla pravdu. Pravda totiž bývá vždycky jednoduchá. Jen musí mít člověk odvahu si ji přiznat! Manžel bydlel u přítelkyně, ale občas se přišel podívat.

Ne na mě, ale na svoje rybičky, které nechal doma…Vycházeli jsme tou dobou celkem dobře. Nic jsem mu totiž nevyčítala! Po několika měsících si všimnul, jak jsem se změnila. „Jsi nějaká jiná,“ řekl a zpytavě si mě prohlížel.

Kontrolovat rybičky začal chodit čím dál častěji. Až jednou zůstal napořád. Byl svojí milence nevěrný. Se mnou!

Milada B. (Zlín)

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni