Domů     Strávil dovolenou s jinou ženou a dětmi
Strávil dovolenou s jinou ženou a dětmi

Žili jsme oba dva ve lži a když všechno prasklo, slepovali jsme původní vztahy celé dlouhé roky.

Vlastně to všechno začalo hrozně nevinně. Ničeho jsem si nevšimla ani já, ani mé dcery. Ona také ani nebylo jak. Já jsem jezdila na časté služební cesty a dcery studovaly obě v Praze, takže doma byly jen občas, protože k nám je to přeci jen kus cesty.

Náš táta, jak jsme mu tehdy říkali, zůstával doma často sám. Věřili jsme si oba a neměla jsem důvod být žárlivá. Když jsme se jednou za čas sešli doma všichni, strávili jsme příjemný večer a bylo nám dobře.

Vztah uvadal

Jenomže těch dnů, kdy můj Pepa byl doma sám, bylo čím dál víc a kromě toho, když už jsme byli doma společně, nějak jsme si přestávali mít co říct a že bychom spolu trávili nějaké vášnivé chvilky, to také zrovna nebylo pravidlem.

A nejhorší na tom bylo, že nás to oba ani nijak neznervózňovalo. Žádný z nás neměl dojem, že je nutné s tou atmosférou něco dělat. Mého muže zase dokonce ani nevyvedlo z míry, když mě ve městě potkal v družné zábavě s mým dobrým kamarádem z práce.

Ano, s ním jsem kdysi něco měla a manžel o tom nevěděl, alespoň jsem o tom přesvědčená, ale poté, co Karlovi přišla na naše hezké chvíle jeho manželka, nechali jsme důvěrnějších momentů a jen jsme se občas vídali.

Tenkrát, při tom setkání obou mých chlapů, jsem zachovala chladnou hlavu a seznámila je. Karla jsem představila jako kolegu z práce, pak se s ním rozloučila a pokračovala domů s manželem.

Dá se říct, že to měla být perná chvilka, ale snad díky uvolněnému chování mého muže to byla skoro legrace.

Prasklo to!

Jenomže to jsem netušila, že Pepovi se vlastně takové setkání velmi hodilo do krámu. Mohl totiž už přestat mít i sebemenší výčitky, pokud nějaké měl. Ano,tušíte správně, že měl bokovku!

A já jsem si vůbec neuměla připustit, že by něčeho takového byl schopen… Až jednoho dne jsem z obláčku blažené nevědomosti tvrdě dopadla na zem. Josef odjel na služební cestu a já jsem se náhodou vrátila domů a potkala ve městě jeho kolegu.

“Copak, vy už jste se vrátili z dovolené? To se vám u moře nelíbilo,” vykulil na mě oči ten chlapík. “Z jaké dovolené,” zeptala jsem se překvapeně. “Zalapal po dechu, začal koulet očima a bylo vidět, že honem neví, jestli do něčeho nepěkného nešlápl. Šlápl.

A pořádně. nechala jsem toho chlapa s jeho koktáním být a okamžitě mazala do podniku, kde Pepa pracoval. Tam museli kápnout božskou, že manžel si vzal dovolenou, tedy žádná služební cesta. A je prý skutečně umoře.

Vrátil se opálený a vyprávěl, jak se stihl mezi jednáními párkrát vykoupat a že jinak to bylo celé pracovní a je úplně hotový. “Hotový teprve budeš,” sdělila jsem mu tenkrát. Vykrucoval se jen chvíli. A pak to z něho lezlo. Musela jsem si sednout.

Nejen, že měl poměr s jednou ženskou, kterou jsem znala a které jsem nemohla přijít na jméno, navíc trávil každou volnou chvilku s ní i jejími dvěma dcerami. “Co jsem měl dělat, když jste mě nechávali samotnýho doma? Bylo mně prostě smutno,” rozhodil rukama.

Býval doma sám tak často, až si zkrátka našel náhradní rodinu. Dokonce tvrdil, že s tou ženskou, s Jarmilou, nic nemá, že holkám jen dělal takového náhradního tatínka a u nich doma mu bylo příjemně. “A teď budeš u nás doma, ale příjemně ti nebude,” vyhrkla jsem hystericky.

Zuby nehty

Další půlrok byl pro naši rodinu a její další fungování rozhodující. Dnes se divím, že jsme to přežili ve zdraví a fakticky stále držíme pohromadě, ale byly to dny plné podezírání, kontrol, výčitek a srdceryvných scének.

Pepa tvrdil, že tak naráz nemůže vztah s Jarmilou a hlavně jejich dcerkami ukončit, prý pláčou a stýská se jim, chtějí, aby byl s nimi víc, když nemají svého tatínka. Připomínala jsem mu, že má své dcery, ale ty už pro něj moc silným motivem nebyly.

Tehdy už pomalu odcházely z domova. Nakonec jsem se rozhodla, že si najdu jinou práci, abych s ním byla víc. A začala jsem ho samozřejmě kontrolovat jako jen to šlo.

Tvrdil, že už se s Jarmilou ani s dětmi nevídá, ale já jsem ho pořád podezírala, tušila jsem své. Určitě se jen lépe naučil všechno tajit, byla jsem přesvědčená.

Milosrdný čas

Nekonečné podezírání nemělo na náš vztah dobrý vliv, to dá rozum.

Josef samozřejmě, v sebeobraně, přišel s tím, že moc dobře ví o mém vztahu s Karlem a za žádnou cenu jsem mu nebyla schopna vymluvit, že ten vztah je dávno u konce a že vlastně ani nikdy pořádně nezačal.

No a do toho všeho jsme vší silou zatáhli i naše dvě holky, Hedviku a Moniku. Já jsem po nich chtěla, aby s tátou všude jezdily a kontrolovaly ho a on zase do nich hučel, aby mě přesvědčily, že spravedlnost je na jeho straně.

Všechno, nebo skoro všechno musel zahojit až čas. Po pár letech jsme oba zjistili, že jsme si na ten náš zvláštní svět, na ta podivná rodinná pouta, zvykli a jedeme kupodivu pořád dál.

A já jsem si uvědomila, že už o Jarmile a jejích holčičkách ani nevím a že je atmosféra u nás doma vlastně klidná. Pročekali jsme se tak nějak zuby nehty do relativní pohody. Nechci to zakřiknout, ale čas možná všechno zhojil.

Lenka (67), Hodonín

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
29.2.2024
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se s ní bavila. Sice to znamenalo, že budu také vyvrhel, ale nějak jsem to přežila. Byl
29.2.2024
Neměla jsem štěstí na muže, proto jsem si myslela, že zůstanu na stáří sama. Ale ne. Mám parťáka. I když důvod je smutný. Lenka se narodila pět let po mně, přesto tu už není. Osud to někdy takhle zařídí. Byla to tragická nehoda, smutná náhoda. Když tu zůstal Radek sám, našli jsme k sobě cestu. On totiž nebyl zrovna mluvný, takže jsme nebyli vyloženě semknutí přátelé. Přesto jsme k sobě cestu na
28.2.2024
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec a Werich“, vzpomínal na svého slavného hereckého př
27.2.2024
Čekala jsem na svého milého řadu let, až do listopadové revoluce. Doufala jsem, že přiletí prvním letadlem, kterým to půjde. Bylo nám patnáct, chodili jsme do prváku, ale znali jsme se už předtím ze základky a taky jsme bydleli jen kousek od sebe. Psala jsem si deníček, a když ho dnes čtu, pojednává prakticky jen o něm, o Alešovi. Byli jsme děti, ale pevně přesvědčené, že se, jakmile to půjde,
24.2.2024
Byla by plnoletá. Moje vnučka. Co by asi dělala? Čím by se chtěla stát? Měla by život před sebou. Když se vám stane něco takového, smíříte se s tím, že dítě už není mezi živými. Jinak by vás ta nejistota zničila. Stejně si ale občas řeknete: „Ona určitě někde je a je moc spokojená.“ Byla naše sluníčko Gábince bylo tehdy osm let. Bydleli jsme v menším městečku, tehdy děti chodily do školy
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
nasehvezdy.cz
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
Dramatický osobní život a marné čekání na lásku, to je problém hvězdy seriálu Na vlnách Jadranu Anny Šiškové (63). Blondýnka ze Slovenska to nemá jednoduché. Vdala se za režiséra Juraje Nvotu (69)
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
iluxus.cz
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
Rok 2024 se ponese v duchu hodinářských legend. Po vyprodané exkluzivní zlaté edici SPARTAK RESPEKT LE, přichází novoměstský výrobce hodinek s další novinkou. Ikonický PRIM ORLÍK se každé dva roky pře
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
epochalnisvet.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
enigmaplus.cz
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
Německý hudební skladatel Johann Sebastian Bach prý nebyl až takový génius, jak se dodnes věří. Jeho proslulá díla za něj totiž údajně napsala jeho druhá žena Anna Magdalena! Přijdou vám podobná prohl
Ztráta velkého přátelství
skutecnepribehy.cz
Ztráta velkého přátelství
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
epochaplus.cz
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
I zločinci potřebují mít ke své práci štěstí. V nenápadném transportním sejfu, v němž zlato čeká pár hodin, než ho přeloží na jiné letadlo, tak místo milionů najdou zlatý kov za miliardy. Jako pachatelé slavné loupeže z Brinks-Mat. Je sobota, 26. listopadu 1983. Do opevněného skladiště Brinks-Mat, které leží v blízkosti slavného londýnského letiště Heathrow, se snaží dostat skupina
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
21stoleti.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
epochanacestach.cz
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
Zvlněné kopce Českomoravské vrchoviny okouzlují v každém ročním období malebnou přírodou, čistými studánkami a množstvím historicky významných míst. Města Třebíč, Telč a Žďár nad Sázavou se dokonce pyšní zápisem na Seznamu světového dědictví UNESCO. Není divu, že kopcovitá Vysočina už po staletí inspiruje skladatele, malíře i spisovatele k vytvoření jejich nejznámějších děl. Ať už to byla poetická
Kdo se chce na ní přiživit?
nasehvezdy.cz
Kdo se chce na ní přiživit?
Má to těžké, problémy s manželem a teď ještě zprávy, že ji chce nahradit mladší blondýna. Dáda Patrasová (67) však tvrdí, že o ničem neví. Nová Dáda! Tak zněla tisková zpráva, kterou nedávno rozesíla