Domů     Byla jsem nechtěné dítě
Byla jsem nechtěné dítě

Tak moc jsem toužila po lásce, ale ona stále nepřicházela. Jednu dobu se mi už ani žít nechtělo. Naštěstí jsem to vše ustála.

Pro malou Lucinku se mi podařilo koupit vše, co jsem měla v pánu. Můžu se tedy v klidu vydat za mýma holkama na návštěvu. Tak moc se už těším na svou malou roztomilou vnučku A samozřejmě i na její mámu Oldřišku. Obě jsou pro mě stále naprostý zázrak. Tak moc jsem si je přála a tak nesmírně šťastná jsem, že je mám.

Mě nikdo nechtěl

V jak rozdílném světě od toho Lucinčina a Oldřiščina jsem žila já! Mě od samého začátku, co jsem vykoukla na svět, nikdo nechtěl. Moje matka otěhotněla se svým profesorem na vysoké škole. On byl ženatý a rozhodně o žádný skandál nestál.

A tak mou existenci zavrhl okamžitě. Nevím, co se pak dělo v matčině mysli, že otálela tak dlouho, až na potrat bylo pozdě. A tak jsem se nakonec přece jen narodila. Jako nechtěný omyl.

Jak horký brambor

Už od prvních měsíců ve mně moje matka zřejmě viděla příčinu všech svých nezdarů. Ovšem svých cílů a své zábavy se nehodlala nikdy vzdát. Napřed si mě s babičkou přehazovaly jako horký brambor. Přitom se vždy hrozně pohádaly.

Když jsem povyrostla, skončila jsem v týdenní školce a doma byla jen o víkendech. A v podstatě mi to tak vyhovovalo. Všude bylo vlastně líp, než doma.

Život bez lásky

Hrozně mě trápilo, že mě maminka nemá ráda. Vlastně se se mnou nikdy nemazlila, nepohladila mě a nepovídala si se mnou. Náš vztah byl hrozivě chladný. Máma se vdala za stejně ambiciozního a sobeckého člověka, jako byla sama.

I pro něj jsem byla zbytečná překážka v bytě. Nic víc. Začali si toho všímat i moji spolužáci a dávali mi to po svém najevo.

Není divu, moje máma nikdy nepřišla na školní vystoupení, nikdy mě nevyzvedla ze školy, nikdy nebyla u toho, když jsem něco vyhrála v atletice.

Opustila mě i babička

Jediná trochu spřízněná duše byla moje babička. Bohužel byla dost nemocná a brzy mi zemřela. Byl to pro mě tehdy jediný člověk, kterému jsem aspoň důvěřovala. A najednou jsem byla na světě úplně sama a nechtěná. Měla jsem pocit, že už opravdu nemá nic smysl.

Proto jsem spolykala ty prášky. Našli mě ale ještě včas, vypumpovali mi žaludek a zavřeli na psychiatrii.

Odešla jsem pryč

Díky této hlouposti jsem prošvihla maturitu a musela jsem čekat na náhradní termín. Ale domů jsem se z psychiatrie už nevrátila. Našla jsem si práci a ubytování. Ulevilo semi. A mámě s jejím partnerem zřejmě taky.

Formálně se zajímali, jak se mám, ale na oběd domů, mě nikdo nepozval. Ale život byl najednou takový lehčí, volnější a já si ho konečně začala vážit.

Byla jsem nedůvěřivá

Dodělala jsem školu, našla slušnou práci, ale byla jsem pořád sama. Bez přátel a bez chlapa. Na vině byla moje nedůvěra k lidem. Neuměla jsem rozklíčovat city, které ke mně druzí cítí. Nevěřila jsem jim, když říkali, že mě mají rádi.

Myslela jsem si, že jejich skutečné lásky nejsem hodna a že to na mě jen hrají. Tím jsem samozřejmě od sebe jen všechny odháněla. Nejvíce pak muže.

Tondovi jsem uvěřila

A pak se jednoho dne u nás v práci objevil Tonda. Byl to jak blesk z čistého nebe a já se zamilovala. Najednou se mi dělo všechno to, co mi často kamarádky vyprávěly. Byla jsem zmatená a chovala se naprosto ztřeštěně.

Naštěstí podobně to cítil i Tonda, a proto jsme spolu začali chodit. Netrvalo dlouho a rozhodli jsme se pro společný život. Oba jsme moc toužili pro kompletní rodině.

Museli jsme to přežít

O miminko jsme se marně snažili delší dobu. Teprve po několika vyšetřeních se ukázalo, že Tonda děti mít nemůže. Byla to pro nás obrovská rána. Tonda dokonce navrhoval, že se musíme rozejít, abych si našla nějakého tatínka pro své děti. Odmítla jsem to.

Tonda byl pro mě všechno. Jediný člověk na světě, kterému jsem důvěřovala, milovala ho a rozhodně nehodlala opustit.

Bylo to naše rozhodnutí

Vše nakonec vyřešila adopce. Já i Tonda jsme se na tom shodli. A tak k nám, po různých peripetiích nakonec přišla Oldřiška. Bylo jí už skoro pět, ale byla to hodná, tichá holčička. Vlastně až moc tichá, zakřiknutá. Jak dobře jsem jí chápala.

Její start do života nebyl asi také pěkný, jako ten můj. Od prvního momentu jsme si spolu moc rozuměli a já se rozhodla, že ji s Tondou vytvoříme krásný domov.

Matka nechtěla nic vědět

Přes všechna příkoří, jsem se opakovaně snažila matku kontaktovat. Posílala jsem jí zprávy, co dělám. O mé svatbě i o Oldřišce. Na ty nikdy neodpověděla. Když jsem jí zavolala, byla úsečná a bez evidentního zájmu. V životě jsem nepotkala někoho tak chladného.

Chápu, že nemusí být mateřský typ, ale co jsem jí tak strašného udělala. Matka podle mě musela být psychicky nemocná. Teď už se to nedozvím, protože nedávno zemřela. Rozloučit se s ní přišlo pět lidí. Mezi nimi já a Tonda.

Všechno je, jak má být

„Naše“ dcera nám dělala a stále dělá velkou radost. Vyrostla z ní zdravě sebevědomá žena, která si našla své místo v životě. Mě i Tondu bere jako své opravdové rodiče a naši lásku, kterou jsme jí s manželem dali, nám vrchovatě oplácí.

A teď se jí navíc narodila krásná Lucinka. Konečně si můžu užívat miminko. Celý život jsem se o možnost, piplat se s miminem, přebalovat ho a koupat a vozit v kočárku, cítila ochuzená. S Lucinkou to však nyní všechno doženu.

Evženie K.(61), Příbram

reklama
Související články
11.12.2023
Po smrti manžela jsem se bála, že to nezvládnu. Přátelé mi dodávali odvahu, že to dám. Bohužel se mi to nepodařilo. Sedím na hrobě a pláču. Mluvím s Mirkem a omlouvám se mu, že se mi nepodařilo udržet si náš domov. Tak lehce jsem o něj přišla. Nebyl tu, aby mi poradil, není tu, aby mě objal. On byl praktický a vždy si věděl rady. Já jsem bez něj jako tělo bez duše, mé srdce bije jen napůl… B
7.12.2023
Taneční večer se zoufale nevydařil. Upadla jsem před vchodem na vlhké dlažbě. Ale flek na šatech byl ještě to nejmenší. Loudala jsem se z tanečních jako postřelená. Bylo evidentní, že se můj život nenávratně řítí do katastrofy. Začalo to hned odpoledne, kdy mi táta oznámil, že do tanečních pojedeme s mámou autobusem, protože auto kikslo. Vzápětí se naši pohádali. Máma vykřikovala, že jsme už dá
2.12.2023
Práci jsem milovala a myslela jsem si, jak je vše zalité sluncem. Bohužel někdo se rozhodl přivolat mraky. Už jsem nedoufala, že dostanu lukrativní zaměstnání. Měla jsem sedm let před důchodem, žila jsem v domnění, že svůj profesní vrchol jsem si zažila před tím. Ani jsem nestřídala zaměstnání. Moc mladé a hloupé? Vždy jsem pracovala v dobrém kolektivu, práce mě bavila, a když jsem odcház
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte