SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Zkazila jsem svatbu svému ex
Zkazila jsem svatbu svému ex

Dvacet let trvající manželství skončilo během několika minut. Manžel si našel milenku a bláznivě se zamiloval! Jeho zrada mu nesměla projít jen tak!

O svém manželství jsem nemohla nikdy říct nic špatného. Můj muž byl pracant a jeho malá firma vzkvétala. Zaměstnanci ho měli rádi a on na ně nedal dopustit. Platil jim víc než musel. Občas někomu půjčil a jindy zase něco zařídil. Bral je skoro jako rodinu!

Na naše dvě děti byl vždycky hodný a laskavý. Ostatně, pro tu jeho laskavou a mírnou povahu jsem ho milovala!

Čekalo mě překvapení

Nikdy mi nešlo do hlavy, jak právě on ukočíruje tolik podřízených i obchodních partnerů. Doma mi dokonce pomáhal i s nádobím. A to už je co říct! Když postupně odešly děti na vysokou a my zůstali doma samotní, začal se Petr měnit.

reklama

Moc toho nenamluvil a občas koukal někam do neznáma. Prostě byl duchem nepřítomný! Domnívala jsme se, že toho má v práci moc, nebo že se mu něco nepovedlo, ale on byl v tomhle směru celkem v pohodě. Dokonce mi zaplatil i drahou dovolenou.

Ale letět jsem musela sama, on neměl čas… Po návratu od moře na mě čekalo překvapení. Petr se odstěhoval a na stole ležely rozvodové papíry! Nevím, co mě víc šokovalo. Petrova nepřítomnost, nebo to, co bylo v těch papírech napsáno.

Po rozvodu jsem neměla dostat téměř nic! Všechno bylo psané na manžela.

Byla jsem naivní

Nikdy jsem se nestarala o finance ani majetek. Vždycky jsem mu důvěřovala a nenapadlo mě, že by naše hezké manželství mohlo skončit tímhle způsobem. Když si Petr domáhal podepsaných listin, nezmohla jsme se ani na výčitky. Byla jsem úplně ochromená.

reklama

Jakoby okolní svět přestal existovat. Nedokázala jsem se svěřit ani kamarádkám! Co bych jim řekla? Že se to stalo z ničeho nic? Že jsem neměla nikdy ani stín podezření, že něco není v pořádku? Vlastně jsem vůbec nevěděla důvod rozvodu.

Petr ve svém návrhu uvedl, že máme rozdílné názory! „Ty naivko, vždyť tě podváděl celé dlouhé roky! Tvůj manžílek je úplně jiný, než za jakého jsi ho měla…“ řekla mi kamarádka, která nelenila a přišla mě domů navštívit. Byla hodná a nemyslela to nijak zle.

Vlastně mě chtěla spíš utěšit. Abych nelitovala, o jakého sympaťáka jsem přišla!

Byl to gauner

Vykreslila mého muže jako pěkného gaunera. Vlastnil v okolních městech několik nočních podniků a půjčovnu aut. Děvky, pokoutní kšefty, styky s místní mafií…Tohle a mnoho dalšího mi na něho vyzradila a já v tu chvíli nevěděla, čemu věřit.

reklama

Bylo toho najednou na mě moc! „Jestli mi nevěříš, dám ti jeho novou adresu. Bydlí daleko za městem. Hezky v utajení. V luxusním baráčku. I s tou svojí novou královnou!“ řekla uštěpačně a hned mi začala líčit cestu, abych trefila.

Mě ale nějaká adresa nezajímala. „Královnou? Jak to myslíš?“ ptala jsem se nechápavě a ona stejně nechápavě na mě vykulila oči: „A proč myslíš, že se rozvádí? Aby se mohl oženit. Už o tom mluví celé město!

Možná musí, ale to nevím jistě…“ Když jsem tuhle zprávu uslyšela, bylo mi, jako bych se probudila. Jako bych dostala ránu proudem. Místo elektřiny do mě ale vjel jen vztek. V tu chvíli bych klidně mohla zabíjet!

Chtěla jsem poznat jeho milenku

Na nic jsem nečekala a hnala se poznat tu Petrovu krasavici. Zrovna s mým mužem vycházela z branky od jejich luxusní vily. Krasavice silikonová! Platinová blondýna s pusou přifouknutou jako kačer! No, ten měl tedy vkus!

Oba se bezstarostně smáli, a co chvíli se zastavili, aby se mohli do sebe zakousnout. Jako dva puberťáci! Umínila jsem si, že rozvod jen tak nepodepíšu. A také, že vymyslím pomstu. Pořádnou, aby mého mužíčka pěkně zabolela! To první se mi podařilo.

Na radu právníka, takového mladíčka sotva vyšlého ze školy, jsem nakonec získala od všeho skoro polovinu. Mohla jsem být víc než spokojená! I mladíček byl radostný. Mým zprvu beznadějným případem si udělal pěkné jméno. Zbývala jen ta pomsta. Chuť byla veliká, ale nápad žádný!

Tajná schůzka přinesla ovoce

„O něčem bych věděla,“ nadhodila kamarádka. Ta, co za mnou kdysi přišla domů. „Ta Petrova žežulka prý kdysi pracovala v jednom pochybném hotýlku. Jako hosteska!“ řekla, ale já netušila, kam míří. Ona mi to hned vzápětí vysvětlila:

„No, kdybychom sehnaly nějaké fotky, lechtivé fotky, mohly bychom je tomu tvému poslat. Možná by se divil, kým byl uloven…Určitě o tom nemá ani tušení, je to už pěkných pár let.“

Její nápad mě nadchnul. Petr bude za úplného blbce, který naivně naletěl zlatokopce! Nápad to byl dobrý, ale sehnat fotky nebylo lehké. Nikdo s námi nechtěl nic mít. Asi se všichni báli Petrovy pomsty. Vyšlo najevo, že kamarádka měla ve všem pravdu.

Vůbec mi nebylo jasné, jak jsem mohla být tak hloupá. Až u jedné z bývalých zlatokopčiných kolegyň jsme uspěly. Sešla se s námi tajně, v noci. Musely jsme odpřísáhnout, že ji nikdy neprozradíme.

Oběma to slušelo

Stálo to pěkný balík, ale konečně jsme s kamarádkou získali kýžený kompromitující materiál. Stál za každou korunu, kterou jsem musela zaplatit! Už jsem se chystala z mobilu poslat pár fotek svému, vlastně už bývalému manželovi, když mě kamarádka zastavila.

„Počkej, víš, že za pár dní mají mít svatbu?“ Co kdybychom ty fotky poslaly těsně před pochodem k oltáři. Nebylo by to super?“ zeptala se a mě popadla škodolibá radost. To bylo něco! Pomsta jak má být!

Ve svatební den jsem nedočkavě seděla na lavičce skoro až u radnice. Čekala jsem na tu slávu! Konečně se sjely bílé limuzíny a z jedné z nich vystoupil Petr s nevěstou. Oba nastrojení jako nějací filmoví herci! „Úplný Richard Gere!

Ale konec bude jiný, než v tom slavném filmu…“ pomyslela jsem si chvíli před tím, než jsem zmáčkla tlačítko odeslat.

Plán se vydařil na jedničku

Fotky putovaly k ženichovi! Přišly mu dřív, než vstoupil do budovy radnice. Zastavil se a nevěřícně koukal do mobilu. Potom se začal rozhlížet. Moje číslo bylo samozřejmě skryté a fotky mohl poslat kdokoliv!

Třeba nějaký rival v podnikání, nebo bývalá milenka, když jich měl tolik! Petr na chvíli úplně ztuhnul. Vypadal jako nějaká socha! Ale potom se vzpamatoval. Ožil! Strčil oběma rukama do nic nechápající nevěsty a začal na ni něco křičet!

Sápal se po ní jako nějaký rozzuřený medvěd. Ona máchala rukama a on se asi jen tak tak držel, aby ji nezbil. No, takového jsem ho vůbec neznala! Bylo po svatbě! Fotograf z místních novin fotil tu svatební grotesku jako zběsilý. I moje kamarádka fotila. Prý abychom měly na svoji pomstu hezkou památku!

Jana T. (56), Litvínov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel