Domů     Zkazila jsem svatbu svému ex
Zkazila jsem svatbu svému ex

Dvacet let trvající manželství skončilo během několika minut. Manžel si našel milenku a bláznivě se zamiloval! Jeho zrada mu nesměla projít jen tak!

O svém manželství jsem nemohla nikdy říct nic špatného. Můj muž byl pracant a jeho malá firma vzkvétala. Zaměstnanci ho měli rádi a on na ně nedal dopustit. Platil jim víc než musel. Občas někomu půjčil a jindy zase něco zařídil. Bral je skoro jako rodinu!

Na naše dvě děti byl vždycky hodný a laskavý. Ostatně, pro tu jeho laskavou a mírnou povahu jsem ho milovala!

Čekalo mě překvapení

Nikdy mi nešlo do hlavy, jak právě on ukočíruje tolik podřízených i obchodních partnerů. Doma mi dokonce pomáhal i s nádobím. A to už je co říct! Když postupně odešly děti na vysokou a my zůstali doma samotní, začal se Petr měnit.

Moc toho nenamluvil a občas koukal někam do neznáma. Prostě byl duchem nepřítomný! Domnívala jsme se, že toho má v práci moc, nebo že se mu něco nepovedlo, ale on byl v tomhle směru celkem v pohodě. Dokonce mi zaplatil i drahou dovolenou.

Ale letět jsem musela sama, on neměl čas… Po návratu od moře na mě čekalo překvapení. Petr se odstěhoval a na stole ležely rozvodové papíry! Nevím, co mě víc šokovalo. Petrova nepřítomnost, nebo to, co bylo v těch papírech napsáno.

Po rozvodu jsem neměla dostat téměř nic! Všechno bylo psané na manžela.

Byla jsem naivní

Nikdy jsem se nestarala o finance ani majetek. Vždycky jsem mu důvěřovala a nenapadlo mě, že by naše hezké manželství mohlo skončit tímhle způsobem. Když si Petr domáhal podepsaných listin, nezmohla jsme se ani na výčitky. Byla jsem úplně ochromená.

Jakoby okolní svět přestal existovat. Nedokázala jsem se svěřit ani kamarádkám! Co bych jim řekla? Že se to stalo z ničeho nic? Že jsem neměla nikdy ani stín podezření, že něco není v pořádku? Vlastně jsem vůbec nevěděla důvod rozvodu.

Petr ve svém návrhu uvedl, že máme rozdílné názory! „Ty naivko, vždyť tě podváděl celé dlouhé roky! Tvůj manžílek je úplně jiný, než za jakého jsi ho měla…“ řekla mi kamarádka, která nelenila a přišla mě domů navštívit. Byla hodná a nemyslela to nijak zle.

Vlastně mě chtěla spíš utěšit. Abych nelitovala, o jakého sympaťáka jsem přišla!

Byl to gauner

Vykreslila mého muže jako pěkného gaunera. Vlastnil v okolních městech několik nočních podniků a půjčovnu aut. Děvky, pokoutní kšefty, styky s místní mafií…Tohle a mnoho dalšího mi na něho vyzradila a já v tu chvíli nevěděla, čemu věřit.

Bylo toho najednou na mě moc! „Jestli mi nevěříš, dám ti jeho novou adresu. Bydlí daleko za městem. Hezky v utajení. V luxusním baráčku. I s tou svojí novou královnou!“ řekla uštěpačně a hned mi začala líčit cestu, abych trefila.

Mě ale nějaká adresa nezajímala. „Královnou? Jak to myslíš?“ ptala jsem se nechápavě a ona stejně nechápavě na mě vykulila oči: „A proč myslíš, že se rozvádí? Aby se mohl oženit. Už o tom mluví celé město!

Možná musí, ale to nevím jistě…“ Když jsem tuhle zprávu uslyšela, bylo mi, jako bych se probudila. Jako bych dostala ránu proudem. Místo elektřiny do mě ale vjel jen vztek. V tu chvíli bych klidně mohla zabíjet!

Chtěla jsem poznat jeho milenku

Na nic jsem nečekala a hnala se poznat tu Petrovu krasavici. Zrovna s mým mužem vycházela z branky od jejich luxusní vily. Krasavice silikonová! Platinová blondýna s pusou přifouknutou jako kačer! No, ten měl tedy vkus!

Oba se bezstarostně smáli, a co chvíli se zastavili, aby se mohli do sebe zakousnout. Jako dva puberťáci! Umínila jsem si, že rozvod jen tak nepodepíšu. A také, že vymyslím pomstu. Pořádnou, aby mého mužíčka pěkně zabolela! To první se mi podařilo.

Na radu právníka, takového mladíčka sotva vyšlého ze školy, jsem nakonec získala od všeho skoro polovinu. Mohla jsem být víc než spokojená! I mladíček byl radostný. Mým zprvu beznadějným případem si udělal pěkné jméno. Zbývala jen ta pomsta. Chuť byla veliká, ale nápad žádný!

Tajná schůzka přinesla ovoce

„O něčem bych věděla,“ nadhodila kamarádka. Ta, co za mnou kdysi přišla domů. „Ta Petrova žežulka prý kdysi pracovala v jednom pochybném hotýlku. Jako hosteska!“ řekla, ale já netušila, kam míří. Ona mi to hned vzápětí vysvětlila:

„No, kdybychom sehnaly nějaké fotky, lechtivé fotky, mohly bychom je tomu tvému poslat. Možná by se divil, kým byl uloven…Určitě o tom nemá ani tušení, je to už pěkných pár let.“

Její nápad mě nadchnul. Petr bude za úplného blbce, který naivně naletěl zlatokopce! Nápad to byl dobrý, ale sehnat fotky nebylo lehké. Nikdo s námi nechtěl nic mít. Asi se všichni báli Petrovy pomsty. Vyšlo najevo, že kamarádka měla ve všem pravdu.

Vůbec mi nebylo jasné, jak jsem mohla být tak hloupá. Až u jedné z bývalých zlatokopčiných kolegyň jsme uspěly. Sešla se s námi tajně, v noci. Musely jsme odpřísáhnout, že ji nikdy neprozradíme.

Oběma to slušelo

Stálo to pěkný balík, ale konečně jsme s kamarádkou získali kýžený kompromitující materiál. Stál za každou korunu, kterou jsem musela zaplatit! Už jsem se chystala z mobilu poslat pár fotek svému, vlastně už bývalému manželovi, když mě kamarádka zastavila.

„Počkej, víš, že za pár dní mají mít svatbu?“ Co kdybychom ty fotky poslaly těsně před pochodem k oltáři. Nebylo by to super?“ zeptala se a mě popadla škodolibá radost. To bylo něco! Pomsta jak má být!

Ve svatební den jsem nedočkavě seděla na lavičce skoro až u radnice. Čekala jsem na tu slávu! Konečně se sjely bílé limuzíny a z jedné z nich vystoupil Petr s nevěstou. Oba nastrojení jako nějací filmoví herci! „Úplný Richard Gere!

Ale konec bude jiný, než v tom slavném filmu…“ pomyslela jsem si chvíli před tím, než jsem zmáčkla tlačítko odeslat.

Plán se vydařil na jedničku

Fotky putovaly k ženichovi! Přišly mu dřív, než vstoupil do budovy radnice. Zastavil se a nevěřícně koukal do mobilu. Potom se začal rozhlížet. Moje číslo bylo samozřejmě skryté a fotky mohl poslat kdokoliv!

Třeba nějaký rival v podnikání, nebo bývalá milenka, když jich měl tolik! Petr na chvíli úplně ztuhnul. Vypadal jako nějaká socha! Ale potom se vzpamatoval. Ožil! Strčil oběma rukama do nic nechápající nevěsty a začal na ni něco křičet!

Sápal se po ní jako nějaký rozzuřený medvěd. Ona máchala rukama a on se asi jen tak tak držel, aby ji nezbil. No, takového jsem ho vůbec neznala! Bylo po svatbě! Fotograf z místních novin fotil tu svatební grotesku jako zběsilý. I moje kamarádka fotila. Prý abychom měly na svoji pomstu hezkou památku!

Jana T. (56), Litvínov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
19.5.2024
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali mě máma s tátou. „Ale musíš na s
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
17.5.2024
Pokaždé, když někde něco vezmu, stydím se za to a slibuji sama sobě, že to bylo naposledy. Ale příště to udělám zase. Je to jako droga! Ani nevím, kdy to přesně začalo, myslím, že na střední škole, když jsem jednou nechtěně nezaplatila v samoobsluze kus salámu. Nikdo mě nechytil! Zmocnil se mě zvláštní pocit, takové blaho, že se mi povedlo ušetřit. Jako studentka jsem měla málo peněz a najed
17.5.2024
Když děda odešel na věčnost, babičku to zlomilo. Říkala, že ji nebaví žít a že se už těší, až odejde ze světa a bude mít svatý pokoj. Zasedla rodinná rada. Nevěděli jsme, co s babičkou, mou matkou. Donedávna byla akční, energická, ale dědova smrt ji zlomila. Působila dojmem člověka, který to dobrovolně vzdává. Přitom neměla žádnou zdrcující diagnózu, jen se jí prostě už nechtělo žít. Odmítal
15.5.2024
Hodný, chápavý a laskavý přítel se mi po pár letech vztahu začal měnit před očima. Den ze dne, z hodiny na hodinu se chová hůř a hůř. Byla by to poslední kapka, kdyby mě uhodil, a on to moc dobře ví. Ale jsem si jistá, že k tomu občas nemá daleko. Nikdy bych nevěřila, že se člověk takhle dokáže změnit. Býval tak moc milý! Muže jsem nehledala Seznámili jsme se přes kamarádku, která mi ho p
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet