SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Jsem zase tak moc šťastná
Jsem zase tak moc šťastná

Byly chvíle v životě, kdy se mi moc nedařilo. Někdy jsem ztrácela naději, že se to jednou změní, zlepší. Ale světlo na konci tunelu se pořád neobjevovalo.

Mám za sebou dvě manželství, která se moc nevyvedla. Tedy vlastně zkrachovala po třech letech. Ale stačila jsem si z každého odvést jedno dítě.

Dcera Tereza se chtěla dát na herectví, ale nepřijali ji a tak se, mírně řečeno, naštvala a začala prodávat přírodní kosmetiku. Dala do toho veškerý svůj talent a začalo se jí dařit. Rychle se postavila na nohy a stejně rychle si pořídila známost.

reklama

S Tomášem se vzali po půl roce chození a zatím jim to klape. Do manželství jí nemluvím, asi nejsem zrovna nejlepší rádce, třebaže bohaté zkušenosti bych měla.

Syn David se už na střední zbláznil do moderních technologií a stal se z něho počítačový expert, který vydělává dost slušné peníze. Také David se oženil, třebaže jsem to ani nečekala, když je pořád zahrabaný u počítačů. Jenže on si našel nevěstu na internetu.

Kdepak nějaká seznamka, prostě na sebe narazili na nějakém chatu. Kamila je blogerka a tak si umí také dost dobře vydělat. Moji mladí jsou prostě za vodou.

Bylo mi smutno

A já? Nějak se mi ta nezdařená manželství dostala pod kůži a nemohla jsem se zbavit pocitu, že je lepší se na chlapy vykašlat. Co s nimi? Pořád chtějí pozornost, obskakování, oni ani nepotřebují ženu, ale služku.

reklama

Mé děti samy sebe dávaly za příklad, že vztahy mohou dopadnout mnohem líp než jsem dopadla já. Pošťuchovaly mě, abych prý nezůstávala sama. Člověk prý přece potřebuje mít kolem sebe lidi a když jsou David s Terezou pryč z domu, musí mi být smutno.

To mi teda opravdu pomohly. Jestliže jsem do té doby nebyla smutná, tak mě začínal smutek přepadat. A prohluboval se. Začala jsem o tom asi moc přemýšlet. V hlavě se mi honily nejrůznější scénáře. Co když zrovna já natrefím na nějakého alkoholika?

Ti nejsou přece tak čitelní jako třeba feťáci, a já ani žádného vysloužilého feťáka nechci. Nechci ani alkoholika. Když už, tak nějakého normálního chlapa. Jasně, že bude mít nějaké chyby, nějaké mouchy, ale to se dá vychytat nebo nějak se s tím vyrovnat.

Ale kde se seznámit bezpečně a nenarazit na nějakého ňoumu nebo trumberu, kterého bych musela vodit za ručičku?

Nečekaný pád

Při procházkách botanickou zahradou jsem si urovnávala myšlenky, když jsem jednoho dne zakopla o čísi nohy, trčící do cesty. To tělo zaúpělo a svalilo se mi k nohám, třebaže jsem už také byla na zemi. Byl z toho chvíli úlek.

reklama

Když jsem si začala uvědomovat, že jsem celá a v pořádku, jen jsem trochu cítila bolest na hraně pravé ruky, která mi pomohla zbrzdit pád, začala jsem se pomalu zvedat. Mužský hlas vedle mě trochu hekal, ale, když se postavil, myslela jsem, že znova upadnu.

Přede mnou stál sošný a pohledný pán s trochu nejistým úsměvem a nejspíše i pocitem provinění. Hned se začal omlouvat, že si dovolil vytvořit na cestičce kolem skalka překážku, která mi mohla způsobit těžké zranění.

„Opravdu vám není nic?“ ptal se ustaraně a já si všimla, že má odřený nos. Dívala jsem se na něho jako na zjevení. Ten člověk nejenže nenadával, ale měl opravdickou starost. Domluvili jsme se, že půjdeme ke mně a ošetříme jeho odřený nos a moji odřenou ruku.

Milovník přírody

Petr mi cestou vyprávěl, že celý život miluje přírodu, každý rok chodívá několikrát v roce do zoologické zahrady a miluje i procházky oběma botanickými zahradami. „Na téhle staré hluk města skoro nevnímáte, i když se nacházíte přímo v centru Prahy.

Rozjímat tady můžeme obklopeni stromy a rostlinami. A myšlenky Po hodinové terapii klidem se nabiji energií do dalších dní,“ pochvaloval si Petr. Měl pravdu, cítila jsem se po procházce vždycky mnohem dní lépe a smutek někam zmizel.

Když jsem o Petra zakopla, právě si prohlížel jednu z květin zblízka a tak si na kraj záhonu klekl, tady je to povoleno. Určitě nečekal, že si tudy namířím cestu já, zamyšlená a sklíčená. Po ošetření a malé kávě jsem se rozloučili.

„Mohu vás ještě někdy vidět?“ zeptal se a to mi málem vyrazilo dech. Muž, který dovede být galantní, umí zajímavě vyprávět a je fešák, že ten by měl zájem o mě? Kývla jsem a on se krásně usmál.

„Ty zuby jsou falešné,“ špitl, když si uvědomil, že se dívám na jeho krásné bílé zuby. O ty své prý přišel při nějaké bouračce už před lety.

Vyrážíme spolu

Ozval se vlastně už druhý den, pozval mě na bezpečnou procházku novou botanickou zahradou. „Tam si vás ohlídám, abyste neupadla,“ řekl do telefonu a já si hned vybavovala jeho úsměv, se kterým tu větu pronášel. Najednou jsem měla pocit bezpečí.

Nešlo ani o tu jeho poznámku, jen jsem si vybavila, že se takhle o mě žádný chlap nestaral.

Dokud to šlo, vyráželi jsme spolu do přírody, vůbec poprvé jsem byla v oboře Hvězda a to žiji v tomhle městě skoro odmala, stihli jsme také pár výstav přes léto, protože já mám ráda umění.

Nikdy se nezeptal co ten obraz znamená, když jsem se u některého zastavila na chvíli déle. „Ty máš svoji přírodu i galeriích,“ řekl mi jednou při cestě domů. Ano, už jsme si tykali a občas u mě i přespal. Děti najednou zpozorněly.

„Mami, ty máš chlapa?“ vystřelila rovnou po příchodu na návštěvu Tereza. Byla to otázka, nebo to bylo radostné konstatování spojené s úlevou. „Ty tak záříš!“ usmála se a objala.

Děti mi to přejí

Já mám hodné děti, teď jsem to pochopila. Celý život se o ně strachujete a staráte a pak zjistíte, že se to obrátilo, že se strachují o vás a také starají. Vidím, jak moc si přejí, abych konečně byla šťastná. Dokonce se jim Petr moc líbil.

Tereza mi vyrazila dech. „Mami, takového tátu jsem si jako malá přála,“ pošeptala při odchodu domů. Moje děti to totiž se svými otci neměly jednoduché, stejně jako já.

Ale to už je uzavřená kapitola, myslím, že konečně vyjíždím z toho smolného smutného tunelu a jsem šťastná. Kdepak, nemyslím, to vím.

Helena V. (63), Praha

reklama
Související články
29.1.2023
Ocitli jsme se bez domova, byli jsme bezradní. Pak jsme ale jednou přispěchali na pomoc paní, která upadla na náledí... V životě bych nevěřila, že se nám to může stát. Bydleli jsme v domě, který v restituci získal zpět starý pán, který byl moc hodný, říkali jsme si, jaké máme štěstí. Jenže zemřel a dědici dům prodali. Sbalte se! Nový majitel začal zvyšovat nájem a přesně v té chvíli manže
28.1.2023
Vždycky jsem byla rozumná a racionální žena, nechápu, jak mi mohla láska tak zaslepit oči a zatemnit mozek. Uvěřila jsem podvodníkovi. Vracela jsem se ze služební cesty v Paříži. Držela jsem šálek v ruce a chtěla se napít, když turbulence otřásla letadlem. Káva vyšplíchla na muže vedle mě. Překotně jsem se začala omlouvat. Všimla jsem si, že má krásný úsměv a nádherně oči. Povídali jsme si až d
24.1.2023
Moji sousedé si mě podezíravě prohlíželi, a někteří se mnou dokonce přestali mluvit. Listonoška mě pomlouvala, kde jen mohla! Byla jsem moc ráda, když jsem ji potkala na chodbě našeho paneláku. Moje bývalá kolegyně Petra. Byla velmi ambiciózní a tehdy chodila s náměstkem ředitele. Netajila se, že kvůli jeho postavení. Potom ho vyhodili a bylo po lásce. Za nějaký čas dala výpověď a odešla údajně
24.1.2023
Že si mladí posílají své nahé fotky, se mi zdá velmi podivné. Že mě to potká ovšem i v mém věku a zničí mi to život, to bych nečekala! Když mi bylo čtyřicet, rozvedla jsem se. Manžel mě podváděl s jednou z mých kamarádek! Potom jsem dlouho žila sama s dcerou. Nakonec se dcera odstěhovala za prací do ciziny. Opuštěná jsem se ale necítila a nikoho nehledala. Mám chlapa Chodívala jsem s part
23.1.2023
Josef byl milá a laskavá duše, byl by z něj býval fantastický táta. Nerozčiloval se, nenadával, uměl se radovat z každé maličkosti. Smířit se s manželovou smrtí byla ta nejtěžší věc na světě. Dodnes nechápu, jak jsem to dokázala. Byli jsme nerozluční. Protože jsme neměli děti, mnozí prorokovali, že se kvůli tomu rozejdeme. Bylo to ale přesně naopak, vzhledem k nepřízni osudu jsme se semkli a ni
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
epochaplus.cz
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
Už ve starověké Krétě kolem roku 1800 př. n.l. nosí ženy korzety vyrobené z měděných plátů. Starověké Římanky používají pro zakrytí ňader pruhy látky omotané okolo hrudníku, ty znázorňují i nástěnné m
Žárlí na manželovu bývalku?
nasehvezdy.cz
Žárlí na manželovu bývalku?
I když už od jejich rozchodu uplynulo hodně vody, ze vztahu s Justinem Bieberem (28) čerpá zpěvačka Selena Gomez (30) dodnes, alespoň v písních. Neustálé rozchody a návraty a guláš v hlavě z lásky
Na lásku můžete narazit kdekoli
skutecnepribehy.cz
Na lásku můžete narazit kdekoli
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct
Sabina Laurinová už nechce být sama
nasehvezdy.cz
Sabina Laurinová už nechce být sama
Ačkoli je Sabina Laurinová (50), kterou můžeme vídat v seriálu ZOO, velmi krásná žena, sama přiznala, že už na sobě občas přibývající roky pociťuje. A přestože v minulosti tvrdila, že se do žádných
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
21stoleti.cz
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
Podivných dutých, kovových dvanáctistěnů s velkými otvory v každé ze stran a čepy v každém rohu, pocházejících z dob římské říše, bylo po celé Evropě nalezeno mnoho. Nikdo však netuší, k čemu tyto záh
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čt
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Kuře s chorizem a bramborami
tisicereceptu.cz
Kuře s chorizem a bramborami
Chorizo /čorízo/ je typický španělský salám, který Španělé přidávají téměř do kažého pokrmu. Nejlépe však chutná v kombinaci s opečenými bramborami a kuřetem. Ingredience 4 ks kuřecích prsou s k
Marinované krevety s opečenou bagetou
tisicereceptu.cz
Marinované krevety s opečenou bagetou
Pravá chuťovka pro milovníky mořských plodů. Jako příloha stačí opečená bageta, kterou si vytřete i zbylou šťávu z pánve. Ingredience 200 g nevyloupaných krevet 5 lžic olivového oleje šťáva z
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
epochalnisvet.cz
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
Saunování je opravdovým umění relaxace. Teplem se dá zbavit svalových potíží i těžkých myšlenek. Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám.  
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
enigmaplus.cz
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
V roce 1911 se v Itálii chystala zajímavá technicko-společenská událost. Železniční společnost Zanetti vypravila nový typ osobního vlaku na propagační jízdu. Skončilo to však poněkud rozpačitě. Vlak v
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
iluxus.cz
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku. Ještě před svým oficiálním otevřením 16. prosince 2022 nasazuje první pě