Domů     Kartářka mi předpověděla lásku
Kartářka mi předpověděla lásku

Existují věci mezi nebem a zemí. Někteří z nás je chtějí znát, jiní se nechávají volně unášet vlnami osudu, aniž by toužili vědět, co bude dál.

Vlastně jsem k té kartářce ani nechtěla jít. Jen jsem doprovodila svou kamarádku, která toužila najít opravdovou lásku a po několika vztazích, které jí zkrachovaly, už přestávala mít naději, že nějakou najde.

Kartářka jí měla dát naději do dalšího hledání a já jsem tu byla proto, abych ji podržela, kdyby jí náhodou řekla, že už žádnou naději nemá.

Zvědavost byla silnější

„A co vy? Nechcete znát svůj osud?“ podívala se na mě kartářka, když mé kamarádce vyložila budoucnost doslova v růžových barvách. „Jen jí taky vyložte!“ řekla kamarádka. Zaplatila kartářce za můj výklad a doslova mě vtlačila na židli ke kulatému stolu.

Kartářka přede mnou rozložila karty lícovou stranou k desce stolu. „Vytáhněte si čtyři pravou rukou a položte je před sebe, aniž byste je otočila,“ vybídla mě a já udělala přesně to, oč mě požádala. Musím přiznat, že to bylo docela vzrušující.

Čtyři mnou tažené karty ležely na stole a já čekala, až je kartářka jednu po druhé obrátí a odkryje tak mou budoucnost. Když sahala po první, chtěla jsem zakřičet, aby to nedělala, ale zvědavost mě přemohla a já chtěla znát, co se skrývá na obrázku.

Hlavou se mi rozběhly otázky

Byla tam věž, do které udeřil blesk, a ona se bortí, padá z ní nahý muž. Když jsem ten výjev spatřila, až jsem se lekla. „Ve vašem životě vás čeká velmi dramatický zlom,“ začala mluvit kartářka.

„Staré nánosy budou prolomeny, cosi bude vysvobozeno ze strnulosti. Myslela jste na svůj stávající vztah, když jste tahala karty, nebo na práci?“ zeptala se mě. „Na svého přítele,“ odpověděla jsem.

„Ale je naprosto nemyslitelné, že bychom se rozešli!“ zasmála jsem se. „Plánujeme totiž svatbu!“ „Člověk míní, Pán Bůh mění – říkávala vždycky moje babička,“ odpověděla s lehkostí kartářka. Neměla jsem příliš času přemýšlet o tom, co mi kartářka řekla.

Mluvila dál a dál, zahrnovala mě novými informacemi, které se údajně týkaly mého budoucího života a já se v nich najednou začala ztrácet.

Všechno jsem měla tak nalajnované, jasné, vymyšlené a ta žena, která snad byla mladší než já, mi teď říkala, že všechno bude jinak.

Věřila svým slovům

Další kartou byl Soud. „Tato karta představuje zázračnou proměnu,. Ať už vám láska způsobí jakékoli trápení, nastane doba, kdy vaše soužení bude u konce,“ řekla mi kartářka a podívala se na mě. V jejích očích bylo něco, co mě přesvědčilo o tom, že nelže.

Že všechno, co říká, myslí upřímně. Možná si opravdu nevymýšlela. Možná jen skutečně říkala jen to, co znamenaly ty karty, aniž by do nich vkládala víc, než bylo třeba.

Všechny moje jistoty se vytratily

„Král pohárů,“ otočila třetí kartu. „Do cesty vám vstoupí jemný, laskavý a hluboce citlivý člověk, který o vás dávno sní. Můžete si jej získat, jestliže vůči němu projevíte svou romantickou stránku a propůjčíte křídla fantazii.

Propadne vám celou svou duší a nikdy vás neopustí, tím si můžete být jistá!“ Zahleděla se na čtvrtou kartu, která byla stále otočena lícem dolů. „Chcete ji obrátit sama?“ zeptala se mě.

Moje ruka se sama pohnula, jako kdyby ji nadzvedla nějaká nadpřirozená síla, a udělala přesně to, k čemu mě kartářka vyzvala. Hleděla jsem na kartu Hvězdy. „Nebeská plodnost! Tato karta představuje novou naději. Kdekoli se tato karta objeví, přináší s sebou naději lepších zítřků!“

Žena mě chytila za ruku a já cítila, jako bych se pozvolna propadala do toho nejklidnějšího spánku s nejkrásnějšími sny. Dál už si nic nepamatuji.

Snažila jsem se na výklad zapomenout

Ani nevím, jak dlouho jsme u té kartářky byly. Celou cestu domů jsem nemohla myslet na nic jiného než na to, co mi řekla. „Představ si, co mi ta ženská předpověděla!“ hrnula jsem se ke svému snoubenci, abych se mu se vším svěřila.

„Já ty kecy snad ani nechci slyšet!“ bránil se. „Prý se spolu rozejdeme!“ posadila jsem se mu na klín a smála se. „To je ale pitomost!“ kroutil hlavou a sundal mě ze sebe, aby si otevřel své večerní pivo. Věci mezi nebem a zemí ho očividně vůbec nezajímaly.

„Možná bys k ní měl taky zajít!“ křikla jsem na něj. „Proč jako?“ divil se. „Zajímalo by mě, jestli by ti řekla to samé, co mně!“ kroutila jsem hlavou. „Kvůli tomu nebudu utrácet peníze!“ ušklíbl se.

Rozchod místo svatby

Od toho večera uběhl rok. Když jsem mu pak jednou večer ten náš rozhovor připomněla, dělal, že si na něj vůbec nepamatuje. A možná si na něj skutečně nepamatoval. Jeho myšlenky teď směřovaly úplně jinam. K jiné ženě, než jsem byla já.

Mně vyčlenil nejen ze své hlavy, ale i ze svého života. Byl to opravdický zlom. Přesně takový, jaký mi kartářka předpověděla. Nesla jsem ten rozchod velmi těžce. Vždyť jsme také měli před svatbou.

Láska si mě opravdu našla

Když se na to ale dívám s odstupem času, musím říct, že nic lepšího mě v životě nemohlo potkat. Vlastně ano, můj Tomáš! Znali jsme se už dávno předtím, ale byli jsme jen velmi dobří kamarádi.

No a jak už to tak někdy v životě chodí, z kamarádů se stali milenci a nyní jsme už patnáct let manželé. Je to můj Král pohárů. Plný citu, lásky i vášně.

Andrea L. (56), Liberec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
11.12.2023
V poslední době trpím nespavostí a v noci jen tak chodím po bytě nebo koukám z okna. Jednou jsem uviděla něco děsivého. V posledních měsících jsem toho měla v práci hodně a ani doma jsem se nedokázala zbavit myšlenek na nový projekt. Prostě spousta povinností a stresu. Už pár týdnů kvůli tomu trpím nespavostí. Na práci jsem se těšila Na nový projekt jsem se opravdu těšila. Změna je někdy
10.12.2023
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka si nepadli Jak se říká, přátele si člověk vybrat můž
10.12.2023
Zdědila jsem dům, který kdysi postavil děda vlastníma rukama. V noci v něm slyším podivné kroky. Mám si ho nechat, nebo se ho zbavit? Když zemřela moje babička, zdědila jsem dům, ve kterém strávila celý život. Má velkou zahradu a byla by to úžasná změna v porovnání s tím, že teď se s manželem a dvěma dětmi tlačíme v menším panelákovém bytě. Jenže už první noc v tom baráku mě pořádně vyděsila. J
6.12.2023
Když můj muž tu práci přijal, bývalý hrobník mu kladl na srdce, aby se nezdržoval na hřbitově po jedenácté. Jednou ho ale neposlechl. Byl pátek, na kostele právě odbilo šest hodin večer a můj manžel se vydal do práce. Funkci hrobníka v obci, kam jsme se před pár týdny přistěhovali zastával nově, říkal tehdy, že to bude fajn přivýdělek. Slunce už zapadalo, prošel hřbitovní branou a zamířil k 
5.12.2023
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes Azor. Bývala jsem tam moc ráda. Byl
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte