SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Kartářka mi předpověděla lásku
Kartářka mi předpověděla lásku

Existují věci mezi nebem a zemí. Někteří z nás je chtějí znát, jiní se nechávají volně unášet vlnami osudu, aniž by toužili vědět, co bude dál.

Vlastně jsem k té kartářce ani nechtěla jít. Jen jsem doprovodila svou kamarádku, která toužila najít opravdovou lásku a po několika vztazích, které jí zkrachovaly, už přestávala mít naději, že nějakou najde.

Kartářka jí měla dát naději do dalšího hledání a já jsem tu byla proto, abych ji podržela, kdyby jí náhodou řekla, že už žádnou naději nemá.

Zvědavost byla silnější

„A co vy? Nechcete znát svůj osud?“ podívala se na mě kartářka, když mé kamarádce vyložila budoucnost doslova v růžových barvách. „Jen jí taky vyložte!“ řekla kamarádka. Zaplatila kartářce za můj výklad a doslova mě vtlačila na židli ke kulatému stolu.

reklama

Kartářka přede mnou rozložila karty lícovou stranou k desce stolu. „Vytáhněte si čtyři pravou rukou a položte je před sebe, aniž byste je otočila,“ vybídla mě a já udělala přesně to, oč mě požádala. Musím přiznat, že to bylo docela vzrušující.

Čtyři mnou tažené karty ležely na stole a já čekala, až je kartářka jednu po druhé obrátí a odkryje tak mou budoucnost. Když sahala po první, chtěla jsem zakřičet, aby to nedělala, ale zvědavost mě přemohla a já chtěla znát, co se skrývá na obrázku.

Hlavou se mi rozběhly otázky

Byla tam věž, do které udeřil blesk, a ona se bortí, padá z ní nahý muž. Když jsem ten výjev spatřila, až jsem se lekla. „Ve vašem životě vás čeká velmi dramatický zlom,“ začala mluvit kartářka.

reklama

„Staré nánosy budou prolomeny, cosi bude vysvobozeno ze strnulosti. Myslela jste na svůj stávající vztah, když jste tahala karty, nebo na práci?“ zeptala se mě. „Na svého přítele,“ odpověděla jsem.

„Ale je naprosto nemyslitelné, že bychom se rozešli!“ zasmála jsem se. „Plánujeme totiž svatbu!“ „Člověk míní, Pán Bůh mění – říkávala vždycky moje babička,“ odpověděla s lehkostí kartářka. Neměla jsem příliš času přemýšlet o tom, co mi kartářka řekla.

Mluvila dál a dál, zahrnovala mě novými informacemi, které se údajně týkaly mého budoucího života a já se v nich najednou začala ztrácet.

Všechno jsem měla tak nalajnované, jasné, vymyšlené a ta žena, která snad byla mladší než já, mi teď říkala, že všechno bude jinak.

Věřila svým slovům

Další kartou byl Soud. „Tato karta představuje zázračnou proměnu,. Ať už vám láska způsobí jakékoli trápení, nastane doba, kdy vaše soužení bude u konce,“ řekla mi kartářka a podívala se na mě. V jejích očích bylo něco, co mě přesvědčilo o tom, že nelže.

reklama

Že všechno, co říká, myslí upřímně. Možná si opravdu nevymýšlela. Možná jen skutečně říkala jen to, co znamenaly ty karty, aniž by do nich vkládala víc, než bylo třeba.

Všechny moje jistoty se vytratily

„Král pohárů,“ otočila třetí kartu. „Do cesty vám vstoupí jemný, laskavý a hluboce citlivý člověk, který o vás dávno sní. Můžete si jej získat, jestliže vůči němu projevíte svou romantickou stránku a propůjčíte křídla fantazii.

Propadne vám celou svou duší a nikdy vás neopustí, tím si můžete být jistá!“ Zahleděla se na čtvrtou kartu, která byla stále otočena lícem dolů. „Chcete ji obrátit sama?“ zeptala se mě.

Moje ruka se sama pohnula, jako kdyby ji nadzvedla nějaká nadpřirozená síla, a udělala přesně to, k čemu mě kartářka vyzvala. Hleděla jsem na kartu Hvězdy. „Nebeská plodnost! Tato karta představuje novou naději. Kdekoli se tato karta objeví, přináší s sebou naději lepších zítřků!“

Žena mě chytila za ruku a já cítila, jako bych se pozvolna propadala do toho nejklidnějšího spánku s nejkrásnějšími sny. Dál už si nic nepamatuji.

Snažila jsem se na výklad zapomenout

Ani nevím, jak dlouho jsme u té kartářky byly. Celou cestu domů jsem nemohla myslet na nic jiného než na to, co mi řekla. „Představ si, co mi ta ženská předpověděla!“ hrnula jsem se ke svému snoubenci, abych se mu se vším svěřila.

„Já ty kecy snad ani nechci slyšet!“ bránil se. „Prý se spolu rozejdeme!“ posadila jsem se mu na klín a smála se. „To je ale pitomost!“ kroutil hlavou a sundal mě ze sebe, aby si otevřel své večerní pivo. Věci mezi nebem a zemí ho očividně vůbec nezajímaly.

„Možná bys k ní měl taky zajít!“ křikla jsem na něj. „Proč jako?“ divil se. „Zajímalo by mě, jestli by ti řekla to samé, co mně!“ kroutila jsem hlavou. „Kvůli tomu nebudu utrácet peníze!“ ušklíbl se.

Rozchod místo svatby

Od toho večera uběhl rok. Když jsem mu pak jednou večer ten náš rozhovor připomněla, dělal, že si na něj vůbec nepamatuje. A možná si na něj skutečně nepamatoval. Jeho myšlenky teď směřovaly úplně jinam. K jiné ženě, než jsem byla já.

Mně vyčlenil nejen ze své hlavy, ale i ze svého života. Byl to opravdický zlom. Přesně takový, jaký mi kartářka předpověděla. Nesla jsem ten rozchod velmi těžce. Vždyť jsme také měli před svatbou.

Láska si mě opravdu našla

Když se na to ale dívám s odstupem času, musím říct, že nic lepšího mě v životě nemohlo potkat. Vlastně ano, můj Tomáš! Znali jsme se už dávno předtím, ale byli jsme jen velmi dobří kamarádi.

No a jak už to tak někdy v životě chodí, z kamarádů se stali milenci a nyní jsme už patnáct let manželé. Je to můj Král pohárů. Plný citu, lásky i vášně.

Andrea L. (56), Liberec

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
2.2.2023
Ten černý pták se objevil zničehonic na okenním parapetu. Jako kdyby věděl, že se můj manžel chystá odejít na věčnost. S mým manželem Hynkem nebylo jednoduché žít. Kdybych neměla vesnickou výchovu, kdy nám maminky kladly na srdce, že žena musí všechno zamést pod svou sukni, určitě bych se svým chotěm nevydržela. Nebyl vůbec oblíbený Byl to výbušný cholerik, který nešel nikdy daleko pro rá
2.2.2023
Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme! Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to. Nakonec mi lékař doporučil o
2.2.2023
Nemohla jsem v noci spát. Byl úplněk. Zírala jsem z okna a najednou se to objevilo. Když jsem si ale nasadila brýle, bylo to pryč. Nerada čtu články o záhadách a nadpřirozených bytostech, protože se těchto věcí bojím. Jednou jsem ale viděla na vlastní oči úkaz, který se mi zdál neuvěřitelný. Nikdy jsem nenašla na něj uspokojivé vysvětlení. Bezesná noc Bylo to před několika lety v noci ze
27.1.2023
Manžel mě varoval, abych tou zkratkou nejezdila. Já ho poslechla až ve chvíli, když jsem potkala na starém bicyklu zesnulého inženýra. Nad úzkým pruhem cesty se válela mlha hustá jako kaše. Vyvalila se jako pára nad kotlem nebo husté těsto, prchající z díže. Ačkoli jsem měla světlo na kole, viděla jsem jen pár metrů před sebou. Šlapala jsem na kole co mi síly stačily. V hlavě mi znělo varová
27.1.2023
Nikdo tu dívku neznal. Objevovala se v zahrádkářské kolonii vždy kolem poledne. Kudy šla, tam se tráva zelenala a květy rozkvétaly. Věřili jsme tomu, co nám babička vyprávěla. Sama jsem tu dívku viděla na vlastní oči, byla krásná, vznášela se nad zemí jako víla a vždycky měla náruč plnou květin. Když rozkvetly v babiččině zahrádce nové květy, říkala, že za to vděčí květinové víle, a také jí nik
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír