Domů     Tajit pravdu se ve vztahu nevyplácí
Tajit pravdu se ve vztahu nevyplácí


Když mi náš syn Roman představil přítelkyni Kláru, nebyla jsem moc nadšená. Nevadilo mi, že byla o pět let starší než on. Ale přišla mi taková podivně nevyrovnaná.

Z počátku byl jejich vztah jako na houpačce a vypadalo to, že se mé tajné přání, kterým bylo, aby se brzy rozešli, splní. Klára se dost často chovala k Romanovi odtažitě, nebyla ochotná udělat si na něj čas.

Snad to bylo tím, že s Romanem začala chodit poměrně krátce po ošklivém rozchodu s přítelem, který ji podváděl. Ale to v mých očích její chování nijak neomlouvalo.

Moc mě mrzelo, že se kvůli tomu syn trápí a říkala jsem mu, že jestli má být takhle nešťastný, pak to nemá cenu. Nabádala jsem ho, aby měl rozum a rozešel se s ní. Manžel se mnou nesouhlasil, říkal mi, ať se do toho nepletu.


Syn mi oznámil, že se bude ženit


Po dvou letech se začalo zdát, že Klára dostala rozum a zklidnila se. Syn byl spokojený, podle všeho jim to klapalo. Dokončil školu a nastoupil na místo inženýra v podniku, kde Klára pracovala.

Netrvalo dlouho a oznámil nám, že se s Klárou zasnoubili a že se do roka chtějí brát. 
Svatba byla malá, jen oni a svědkové na radnici, pak společný oběd, na který přijeli i Klářiny rodiče a bratr. Vypadali slušně, vlastně to bylo poprvé, co jsme se viděli.

Jak jsem věděla od Romana, Klára měla rodiče i bratra ráda, ale žádné příliš vřelé vztahy se u nich nepěstovaly. 


Šetřili na vlastní dům

I když jsem proti ní zpočátku byla zaujatá, postupem času jsem musela uznat, že není tak špatná. S Romanem jim to očividně klapalo, šetřili na vlastní dům. Klára se o našeho syna moc hezky starala, užívali si, byli spolu šťastní.

Občas jsem se syna poptala, jestli neplánují potomstvo, ale tvrdil mi, že není kam spěchat.

Všechno vypadalo idylicky

Po čtyřech letech, to už bydleli ve vlastním, mi Klára jednou po obědě prozradila radostnou novinu. Byla těhotná. Zvláštní ovšem bylo, že Roman nevypadal zrovna dvakrát nadšeně.
 Když se narodil malý Honzík, chvilku trvalo, než si k němu Roman našel cestu.

To se ale některým novopečeným tatínkům stává. Do roka už z něho byl otec přímo vzorový a mi jsme s manželem byli z vnoučka nadšení. Kdykoli jsme mohli, brali jsme si ho k nám na hlídání.

Klára byla ráda, měla k synáčkovi skvělý vztah, ale začala pracovat z domova, a tak byla za pomoc vděčná.

Synovo záhadné chování

Za tři roky Klára opět otěhotněla. Tentokrát to Roman nesl ještě hůř. Místo, aby měl radost a nastávající maminku hýčkal, uzavřel se do sebe a Kláře se vyhýbal. Když byla v šestém měsíci, odešel od ní. 
Byli jsme v šoku.

Ani já, ani manžel jsme nechápali, jak mohl něco tak strašného udělat. Syn s námi nejdřív nechtěl vůbec mluvit. Tak jsem se k němu vypravila na návštěvu a zvonila tak dlouho, dokud mu nepovolily nervy a nepustil mě dovnitř.

Nejdřív jen mlčel, pak na mě křičel, že mi do toho nic není. Nakonec se rozplakal.
 Nikdo z nás to nechápal
.

Pověděl mi drsnou pravdu

Naléhala jsem na něj, a tak jsem z něj nakonec po kouskách dostala mrazivý a krutý příběh. První, co mi řekl, bylo, že ani jedno z dětí není jeho. Oponovala jsem mu, že nemůže mít jistotu, že se určitě mýlí. Jenže si byl jistý. Byl totiž neplodný!

A věděl to už několik let. Když se zamiloval do Kláry, hrálo v její prospěch i to, že po dětech nijak zvlášť netoužila. Netvrdila, že je nechce, ale vlastně s nimi nepočítala. O tom, že děti mít nemůže, jí Roman neřekl.

Jistě, nebylo to fér, ale chápala jsem ho. Chlapi jsou na tohle citliví. Jenže, když Klára přišla do jiného stavu, bylo Romanovi jasné, že ho podvádí. Byl to pro něj strašný šok. Ale přenesl se přes to, i když věděl, že bude vychovávat cizí dítě.

Miloval ji, nechtěl ji opustit a navíc si říkal, že tohle je možná řešení. Jenže, když otěhotněla podruhé, už to nevydržel. 


Zachoval se velkoryse

Viděla jsem, jak je syn zničený a v tu chvíli bych Kláře nejraději vyškrábala oči. O týden později se syn se svou nevěrnou ženou sešel. Řekl jí, jak se věci mají a podal žádost o rozvod. U prvního syna, kterého vychovával, požádal o střídavou péči.


Rozvod byl rychlý a snadný. Když se provalilo, jak hanebně se Klára chovala, neměla zájem dělat problémy. Navíc Roman se k ní zachoval velkoryse, nechal jí domek a na obě děti, i když samozřejmě nebyly jeho, platil. Dneska už má novou přítelkyni.

Trvalo to dlouho, než zase začal ženám věřit, ale tentokrát se zdá, že měl při výběru šťastnější ruku. Tereza je moc hodná, od začátku ví, jak se věci mají. Jsou spolu šťastní už deset let a já doufám, že jim to vydrží navždy.

Stanislava M. (70), Morava

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3