Můj nový přítel krutě šikanoval syna i dceru

Total
1
Shares

V některých lidech se spleteme a zažijeme zklamání. Horší případ ale je, pokud tímto naším omylem trpí i nevinné děti!

Poté, co od nás odešel manžel, říkala jsem si, že výchovu svých dětí zvládnu sama. Nechtěla jsem znovu padnout do pasti nějakého vztahu, ve kterém bych prožívala víc utrpení než radosti. Nutno říct, že ani třináctiletému Šimonovi, ani jedenáctileté Denise táta nijak nechyběl. V době, kdy s námi byl, se jim skoro vůbec nevěnoval a nakonec dal přednost výrazně mladší partnerce přede mnou.

Zůstala jsem sama s dětmi

Jediné, co mi manžela připomínalo, byly alimenty, které chodily pravidelně a včas. Nebyl to ale projev zájmu, spíš zbabělosti. Věděla jsem, že můj muž se bojí soudů. U rozvodu jsme nevytahovali žádné „špinavé prádlo“, takže se všechno odehrálo během čtvrt hodiny. Život opuštěné čtyřicetileté ženy se dvěma školáky na krku nebyl jednoduchý. Občas jsem si vzpomněla na první roky manželství a dobu, kdy jsem ještě věřila v něco jako trvalé štěstí. Marně jsem si lámala hlavu nad tím, kdy a jak se to všechno pokazilo. Mužům jsem se nějaký čas vyhýbala, ale pak jsem potkala někoho, o kom jsem si od první chvíle myslela, že mi ho poslal osud.

Dívali se na něho s nedůvěrou

Mirek byl pravý opak mého exmanžela. Na první pohled působil laskavým dojmem. Když s někým mluvil, díval se mu do očí. Hned po prvním rozhovoru bylo jasné, že vyznává tradiční rodinné hodnoty. Navíc se mi hodně líbil, byl to přesně typ muže, o jakém jsem snila. Prožili jsme spolu několik romantických schůzek v rámci mých časových možností. Pak jsem dospěla k rozhodnutí představit Mirka dětem. Šimon i Denisa se na mého přítele dívali nejprve s nedůvěrou. Chápala jsem, že po zkušenostech se svým otcem se takhle musí dívat na jakéhokoliv dalšího muže a říkala jsem si, že to čas vyřeší. Události se pak rozběhly rychle. Mirek se přestěhoval k nám, do většího bytu a svoji garsonku, kterou vlastnil, pronajímal. Mně se to hodilo, protože jsem v práci dostala další úkoly. Mohla jsem si teď dovolit být pracovně víc vytížená, když jsem měla doma chlapa, který se o moje děti postará.

Musela jsem použít lest

Až postupně jsem si všimla, že se chování Šimona a Denisy změnilo. Najednou byli zakřiknutí, málomluvní. Viděla jsem také, že se jim moc nelíbí, když mají zůstat s Mirkem doma sami. Využila jsem příležitosti, kdy můj přítel nebyl doma a snažila jsem se dopátrat příčiny. Ani syn, ani dcera o tom nechtěli mluvit. To už mi kontrolky blikaly červeně. Je možné, že bych se v Mirkovi spletla? Není celá ta jeho slušnost jen přetvářkou? Rozhodla jsem se zjistit vše oklikou. Měla jsem malý, ale výkonný diktafon. Nechala jsem ho nenápadně v obývacím pokoji zapnutý, než jsem odešla a nechala přítele doma s dětmi samotného. Naštěstí ho neodhalil. Zato já jsem odhalila, jak se chová k Šimonovi a Denise v mé nepřítomnosti!

Naštěstí to byl zbabělec

Jak jsem poslouchala nahrávku, byla jsem čím dál víc v šoku. Mirek moje děti doslova a do písmene šikanoval a navíc si i vymýšlel. Nutil je do domácích prací pod pohrůžkou výprasků, mluvil s nimi pohrdavě, vysmíval se jim, že jsou oba neschopní. Tvrdil jim, že na mě něco ví a že kdyby musel odejít, já půjdu do vězení a oni do dětského domova. V první chvíli jsem chtěla vstát a hned přítele vyhodit. Pak jsem se rozhodla napřed s ním promluvit. Dala jsem najevo, že vím, jak se chová. Pobouřeně se ptal, jestli si děti stěžovaly. Řekla jsem, že to vím odjinud. Najednou jsem stála před jiným Mirkem, než jakého jsem zatím znala. Přetvářka byla pryč. Nadával a vyhrožoval i mně – až do chvíle, než jsem mu řekla o té nahrávce a o tom, že s ní půjdu na policii. Protože byl zbabělec, stejně jako můj bývalý manžel, nešel do přímého střetu. Odešel ještě téhož večera, k úlevě mojí a hlavně mých dětí. Než si k sobě zase v budoucnu někoho nastěhuji, budu o tom raději hodně dlouho přemýšlet!

Zuzana Č. (41), Ústí nad Labem

Také se vám může líbit