Radost z nového vztahu vystřídalo kruté zklamání

Total
1
Shares

Myslela jsem si bláhově, že jsem v životě znovu našla lásku. Oči se mi bohužel otevřely až pozdě!

Po dlouhých letech samoty jsem uvěřila lásce a znovu řekla jednomu muži své „ano“. Ten vztah ale bohužel nabral nečekaný obrat.

Měl doma spory

Před časem odcházel po krátké době jeden kolega z práce. K svému překvapení jsem od něho dostala na rozloučenou perníkové srdce. Dojalo mě to, protože od smrti manžela mi žádný muž dárek nedal. Povídala jsem si s Michalem trochu víc a zjistila jsem, že je také vdovec. Doma prý nemá moc klidu, bydlí s ním syn a jeho rodina, než si zabezpečí svůj vlastní byt. Začali jsme se pravidelně scházet. Jednoho večera za mnou Michal přišel s taškou plnou prádla, jestli bych mu nemohla vyprat a vyžehlit. Vyšlo najevo, že situace u něho doma se vyostřila a mladí ho tam už nechtějí. Celý večer mi pak vyprávěl o křivdách, nevděčnosti a bezohledném chování, jakému musí čelit. Skončilo to tak, že jsem mu navrhla, aby se zatím nastěhoval ke mně. Myslím, že za tím byla i moje dlouhá samota.

Jednoho dne mě čekal šok

První dny jsem prožívala opojné štěstí z nového vztahu. Po mnoha letech jsem byla opět zamilovaná. A jak to tak bývá, když převládne srdce, usne rozum. Michal se dostal do finančních sporů se synem a já mu půjčila peníze. Brala jsem to jako samozřejmost. Během několika týdnů se situace opakovala. Vyčerpala jsem skoro všechny úspory. Věřila jsem ale, že mi to Michal vrátí, až svůj spor vyhraje. Jednoho dne jsem přišla domů a můj partner nikde. Zmizely i všechny jeho věci. Mobil byl nedostupný. Propadla jsem zoufalství. Hledala jsem ho na adrese, kterou předtím uvedl a kam mě kvůli oněm sporům nikdy nepozval. Ukázalo se, že tam nikdy nebydlel. Pochopila jsem, že jsem se stala obětí podvodníka. Na ty půjčky jsem neměla žádný doklad a tak jsem o peníze definitivně přišla. Mnohem víc mě ale mrzí, že jsem ztratila lásku. Nevím, jestli budu ještě někdy nějakému muži věřit!

Pavlína Č. (50), Jihlava

Také se vám může líbit