SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Milenka ho utahala, tak se vrátil
Milenka ho utahala, tak se vrátil

Myslela jsem, že o něm vím všechno, ale opak byl pravdou. Navenek zábavný a milý člověk nebyl tím, za kterého jsem ho pokládala. Z přítele se vyklubal sobec a zdatný manipulátor!

Po rozvodu jsem nechtěla být sama ani chviličku. Manžel mě opustil kvůli o hodně mladší ženě s dvěma malými dětmi, a stal se z něho tatínek na plný úvazek. Doslova! Ta jeho nová mu totiž hodila děti na krk a šla vydělávat. Prý, když už je v důchodu, tak má dost času.

Za rozvod jsem si mohla sama

Naštěstí měl tolik rozumu, že si nechal od svých nových potomků říkat strejdo, aby nebyl zbytečně trapný. A tak chodil s dvěma malými caparty po parku a nevěděl, co dřív. Občas jsme se tam spolu dopoledne setkali. Samozřejmě ve vší počestnosti!

reklama

Zůstali jsme přáteli. Moc dobře jsem si uvědomovala, že na našem rozchodu mám taky podíl. V posledních letech jsem byla bez nálady a jen si pořád stěžovala.

Přestala jsem o sebe dbát, protože večer jsem už neměla sílu si barvit vlasy, nebo patlat na obličej nějakou masku. Pepovi to zdánlivě nevadilo a tvrdil, že mě rád takovou, jaká jsem. Já mu tu lež uvěřila.

Nemohla jsme se divit, že když na něho zamrká pohledná mladice a trochu mu natře med kolem pusy, neodolá. Navíc byl Josef moc hezký chlap. A o ty je nouze! Rozešli jsme se v klidu a na všem dohodli.

Práci jsem už nezvládala

Nyní se mi svěřoval se svými starostmi. Měl jich hodně, ale já také… „Maruško, co jsem to provedl. Večer jsem utahaný jako pes, ale ta moje by řádila…“ povzdychnul si a do mě vjel vztek. Přece ho nikdo nenutil, aby si našel o tolik let mladší ženskou!

reklama

Je přece jasné, že ho jen využívá… Odevzdával jí celý svůj důchod, který měl víc než slušný. A hlavně hlídal její potomky a ona měla klid. O to víc jsem se nažila najít nějakého mužského. Nemusel to být žádný ideál.

Netoužila jsem po penězích ani nějakém luxusu. Prostě jsem jen chtěla někoho na popovídání a trávení volného času, kterého jsem měla z ničeho nic nadbytek. Kvůli nemocným zádům jsem to v práci vzdala a odešla do předčasného důchodu.

Už mě nebavilo žebrat o neschopenku a potom ještě poslouchat výtky šéfa. Jenže, vydržet na nohou celý den jsem už coby prodavačka nezvládala.

Sbalila jsem hodinového manžela

Do seznamování jsem se vrhla po hlavě. Využila jsem všech možností na internetu i v novinách nebo místní seznamce. Pořádala takové ty seznamovací akce, ale bylo to nanic. Všude jen samé ženské! I o hodně mladší, než jsem byla já.

reklama

Potom mi pomohla náhoda a já se seznámila, nebo spíš on se mnou, s takovým tím hodinovým manželem. Na zavolání přijel, opravil, přitloukl nebo odstěhoval. Služeb té agentury jsem využila několikrát, ale tentokrát poslali takového trochu divného pána.

Skoro jsem měla výčitky svědomí, že po něm něco chci, protože byl moc nervózní a všechno popletl. Snažila jsem se ho uklidnit, ale měl prý trému. Byla jsem totiž jeho první zákaznice! Ještě nevěděl, co říkat a co si může dovolit.

Svěřil se mi se vším a já jemu na oplátku taky. Padli jsme si do oka a po necelém roce jsem se k němu nastěhovala. Bydlel v hezkém malém domečku hned za městem a měl i zahrádku s potokem.

Nastěhoval si k sobě kamarádku

To místo mě úplně okouzlilo. K čemu platit drahý nájem v bytě, když jsem si mohla takhle užívat přírody přímo před jeho, a nyní i svým, prahem? Tři roky utekly jako voda a já si svůj život bez Josefa neuměla vůbec představit.

Nebyla to žádná vášnivá dech beroucí láska, ale hezký poklidný vztah plný vzájemné důvěry. No, spíš mojí důvěry k němu! Jednoho dne mě totiž postavil před hotovou věc: „Nastěhuje se k nám moje kamarádka!

Už jsem jí připravil pokoj,“ oznámil mi tónem, který nesnesl žádnou odmluvu. Nechápala jsem, o čem mluví. Kamarádka? A jaká? A kde ji z ničeho nic vzal? Jenže, jeho dům, jeho pravidla.

Do poslední chvíle jsem doufala, že kamarádka bude nějaká dávná spolužačka či rodinná přítelkyně. Ale už první pohled na tu ženskou mě zbavil všech iluzí. Byla to pěkná mrška!

Pořád na mě oba mrkali

Zmalovaná jako plakát, umělá prsa a mini pod zadek. Platinová blondýna celá v růžovém! A to jí mohlo být jen o pár let méně, než mně! Jen jsem polkla, ale ona hned zašvitořila: „Já jsem nějaká Ester! Doufám, že spolu budeme vycházet!“ Potom na mě mrkla!

Ani jsem nechtěla domýšlet, co tím myslí. Můj a teď už i její Josef ale byl nesvém živlu. Předváděl se a naparoval jako páv. Nebo spíš kohout na smetišti. Hned ráno rozdal úkoly:

„Ty Marie, připravíš oběd a taky koukej pořádně uklidit, aby se tady naší Esterce líbilo! A ty, Ester, se mnou půjdeš na nákupy. Pořídíme něco hezkého, rajcovního!“ A mrknul. Na nás obě! Měla jsem toho právě dost. Přece se nenechám takhle ponižovat!

Neměla jsem ale kam jít. Byt jsem pustila a syna jsem do svých problémů zatahovat nemohla. Nezbývalo, než se s prosbou o radu a pomoc obrátit na svého bývalého. Na exmanžela!

Nečekaná nabídka

Našla jsem ho, jako vždy, v parku u pískoviště. Pokřikoval hystericky na děti a bylo zřejmé, že hlídání nezvládá. „Včera jsme se pohádali do krve. Vyčetla mi i to, že jsem nezapnul pračku. No chápeš to? Je prostě na mě moc mladá a živočišná.

Už bych si zasloužil trochu klidu,“ stěžoval si hned, aniž by se mě zeptal, jak se mám. Neurazila jsem se. Trpělivě jsem ho vyslechla, ale nijak se nevyjadřovala. Musela bych mu od plic říct, jaký je naiva!

Když konečně zmlknul, byla řada na mě, abych si také postěžovala. Všechno jsem mu vylíčila, aniž by o to nějak moc stál. Ale překvapil mě. „Vzala bys mě zpátky? Mohli bychom si něco malého pronajmout společně!“ navrhnul a já úplně zjihla.

Tohle řešení mě nenapadlo ani ve snu! Měla jsem v plánu ho požádat o finanční výpomoc, nebo tak něco. Ale sestěhování bylo o moc lepším řešením!

Čeká mě nový život

Exmanžel byl vždycky dost technicky zdatný a tak mě ani nepřekvapilo, když hned vytáhnul z kapsy nějaký ten chytrý telefon a na internetu v něm začal hledat podnájmy. Bylo jich celkem dost, ale drahých.

„Spolu to nějak zvládneme!“ ubezpečil mě a hned zamluvil rezervaci. Prohlídka nebyla nutná. Byt byl i se zařízením připravený k nastěhování. „Tak co jsi uvařila?“ ptal se výhrůžně Pepa, když se vrátil obtěžkaný balíčky s Esterkou z nákupů.

Na plotně nic nebublalo a ve vzduchu žádná vůně… „Nic!“ odpověděla jsem mu a mrkla. V kapse jsem měla papírek od bytu a v peněžence kartu od společného konta. Těšila jsem se, že na něm za chvíli nezůstane nic. Druhé nic pro toho zrádce Josefa!

Byla jsem volná a připravená na nový život. Nové dobrodružství se svým starým, ale o moc hodnějším exmanželem!

Marie O. (60), Jablonec nad Nisou

reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni