SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Manžel se nečekaně zamiloval
Manžel se nečekaně zamiloval

Bylo zřejmé, že mi manžel něco tají. Jeho záhadné vycházky mi nedávaly spát. Musela jsme ho tajně sledovat, abych zjistila pravdu!

Nuda všedního dne, kdy jsme s manželem v téměř stejnou dobu odešli do důchodu, byla čím dál nesnesitelnější. Nějaké koníčky, které mě stejně nebavily a občasná vycházka, mě před tíživým pocitem zbytečnosti neochránily.

Nezbytný ranní nákup v místní prodejně potravin se stal téměř společenskou událostí. Těšila jsme se na něj už od večera. Nebo tedy spíš na kamarádky a známé, které tam potkám.

Syn byl přísný na dceru

My starší lidé si už tolik netelefonujeme a nemailujeme, jako naše vnoučata. Ale kdyby mě slyšela naše vnučka Sofinka, asi by jen pohrdlivě obrátila oči v sloup. „Ale babi, my si skypujeme a posíláme textovky.

reklama

Dneska si už nevolá nikdo…“ poučila by mě v dobrém. Byla moc hodná, moje jediná vnučka. Navzdory tomu, že byla jedináček, nějakým rozmazlování zkažená nebyla. Její rodiče na ni byli přísní. Mně se někdy zdálo, že až moc. Měla spoustu kroužků a žádné volno.

Syn o nějakém přetěžování ale nechtěl ani slyšet: „Mami, ta holka musí umět jazyky. A taky golf, tenis a jízdu na koni. Jinak by to nikam nedotáhla!“ Občas jsem nevěděla, zda si dělá legraci nebo takové bludy myslí vážně.

Sám strávil dětství u nás na vesnici lezením po stromech a čutáním do balónu. A svoji jedinou dceru takhle drezíruje!

Manželovi to bylo jedno

Můj muž jeho počínání nekomentoval. Pro jistotu! „Musel bych toho našeho holomka přerazit…“ ucedil jednou na půl pusy a já se lekla, zda to nemyslí vážně. On nikdy nemluvil jen tak do větru! V poslední době vlastně nemluvil skoro vůbec.

reklama

Kvůli té nudě začal chodit brzy ráno na dlouhé procházky. Vracel se až po desáté dopoledne a v očích měl takový zvláštní výraz. Jako by zažil něco moc pěkného!

Něco, co ho potěšilo a udělalo šťastným… „Má ženskou, to je jasné,“ udělala přítrž mým dohadům Tereza, moje kamarádka. Scházely jsme se dvakrát týdně a sdělili si u kafíčka jen to nejnutnější. Starala se totiž o nemocného manžela tak stále pospíchala.

Tohle ale bylo pro mě nejdůležitější! Vědět, co se mi děje přímo před očima. Druhý den mi Tereza zavolala. Ani se nenamáhala s pozdravem a do telefonu sykla: „Sleduj ho. Stopuj! Pozoruj! Jinak se nic nedozvíš…“ Měla pravdu a já to hned příští ráno udělala.

Chodil asi za prodavačkou

Nenápadně jsem se oblékla, zalehla do postele a čekala, až za manželem zabouchnou dveře. Potom jsem vyskočila a hurá za ním! Byla to namáhavá procházka. Chodil rychle a ušel mnoho kilometrů. Potom nabral nečekaný směr do města.

reklama

Minul pár obchodů a vstoupil do prodejny se zvířaty. „Tak je to pravda. Chodí za nějakou prodavačkou, to je jasné…“ pomyslela jsem si. Dovnitř jsme si jít netroufla. Co kdyby mě ti tajní milenci zahlédli?

Umínila jsem si, že na sobě nedám po jeho příchodu nic znát. Moje předsevzetí vzalo za své, hned jak manžel vešel do bytu. Měl zase ten svůj zamilovaný výraz! Rozbrečela jsem se. „Co se děje, prosím tě?“ zeptal se. Popadl mě vztek.

„A to nic není, že mi zahýbáš? Že sis našel jinou?“ křičela jsem na něho jako smyslů zbavená. On se ale rozesmál. „Máš pravdu, zamiloval jsem se. Ale není to tak, jak myslíš!“ vysvětloval, ale já mu v tu chvíli nevěřila ani slovo.

Miloval někoho jiného

Čekala jsem trapné výmluvy! On ale pokračoval: „No, jednou při vycházce mě napadlo se jít podívat do té prodejny se zvířaty. Měli jich tam víc, než bych čekal. Nádherného papouška. Rybičky a dokonce i želvu! A taky usměvavého chameleona Tondu.

On na to jméno vážně slyší!“ líčil mi manžel a v očích se mu objevil ten zvláštní milostný výraz. Teprve v tomto okamžiku jsem uvěřila, že mluví pravdu. „Tak si nějaké zvířátko pořídíme!“ navrhla jsem mu a on úplně zjihnul.

Prý myslel, že zvířata nesnáším a nechtěl mě rozčilovat! Já ale byla tak nadšená, že si ten můj Ludvík nenašel žádnou jinou! Odsouhlasila bych mu i nákup slona…Druhý den ráno jsme se vypravili na nákup zvířátka. V duchu jsem hádala, kterému dá přednost.

Doufala jsem, že želvě. Byla hezky omyvatelná, neměla žádnou srst ani neštěkala. Co víc si přát? Jeho kroky ale vedly k papouškovi. Byl opravdu nádherný.

Máme doma malé ZOO

Růžovo šedý krasavec. Byl určitě moc chytrý, měl takový zvídavý pohled! Jeho cena byla astronomická. Bez dvou stokorun dvacet tisíc! Chtělo se mi omdlít, ale netroufla jsem si protestovat. Toužila jsem manželovi udělat radost.

A také jsem se kvůli tomu svému podezírání cítila provinile. Domů jsme se vraceli s papouškem, želvou i tím chameleonem. Rybičky prý pořídíme příště, až budeme mít pořádné akvárium!

Z papouška se vyklubala dáma, co uměla napodobit pejska i kočičku, hasiče a vrtulník. Bytem se nám rozléhá štěkání, mňoukání a další zvuky. Želva si hlasitě škrábe drápky o zeď a chameleon jen naštěstí tiše mění barvy. Nenudíme se už ani minutu!

Moc se těším, až nás navštíví Sofinka. Ta se podiví, jaké máme ZOO!

Blanka N. (63), Prostějov

reklama
Související články
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
23.1.2023
Po rozvodu se mi ulevilo, ale ne moc. Nenávist, kterou jsem k bývalému manželovi cítila, tížila, bolela a táhla mě k zemi. Náš vztah byl v troskách. Už jsme na sebe nedokázali ani promluvit. Martin se zavřel do pracovny, kde se zamykal, abych tam nemohla ani vstoupit, já jsem si udělala hlavní stan v ložnici, kam zas nechodil on. Obývací pokoj byl společný, ale dávno jsme tu nesedávali spolu
21.1.2023
Já jsem rozvod s manželem už dávno překonala a vyrovnala se s ním. Trápí mě, že se s tátou nedokáže usmířit naše Anička. S manželem jsme prožili dvacet let dobrého manželství a vychovali dvě úžasné děti. Starší Aničku a mladšího Josífka. Po dvaceti letech od nás ale můj muž odešel. Nebyla v tom jiná žena, prostě chtěl změnit život. Byla to pro mě rána, člověk se ale časem s osudem vyrovná. N
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
epochaplus.cz
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
Už ve starověké Krétě kolem roku 1800 př. n.l. nosí ženy korzety vyrobené z měděných plátů. Starověké Římanky používají pro zakrytí ňader pruhy látky omotané okolo hrudníku, ty znázorňují i nástěnné m
Žárlí na manželovu bývalku?
nasehvezdy.cz
Žárlí na manželovu bývalku?
I když už od jejich rozchodu uplynulo hodně vody, ze vztahu s Justinem Bieberem (28) čerpá zpěvačka Selena Gomez (30) dodnes, alespoň v písních. Neustálé rozchody a návraty a guláš v hlavě z lásky
Na lásku můžete narazit kdekoli
skutecnepribehy.cz
Na lásku můžete narazit kdekoli
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct
Sabina Laurinová už nechce být sama
nasehvezdy.cz
Sabina Laurinová už nechce být sama
Ačkoli je Sabina Laurinová (50), kterou můžeme vídat v seriálu ZOO, velmi krásná žena, sama přiznala, že už na sobě občas přibývající roky pociťuje. A přestože v minulosti tvrdila, že se do žádných
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
21stoleti.cz
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
Podivných dutých, kovových dvanáctistěnů s velkými otvory v každé ze stran a čepy v každém rohu, pocházejících z dob římské říše, bylo po celé Evropě nalezeno mnoho. Nikdo však netuší, k čemu tyto záh
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čt
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Kuře s chorizem a bramborami
tisicereceptu.cz
Kuře s chorizem a bramborami
Chorizo /čorízo/ je typický španělský salám, který Španělé přidávají téměř do kažého pokrmu. Nejlépe však chutná v kombinaci s opečenými bramborami a kuřetem. Ingredience 4 ks kuřecích prsou s k
Marinované krevety s opečenou bagetou
tisicereceptu.cz
Marinované krevety s opečenou bagetou
Pravá chuťovka pro milovníky mořských plodů. Jako příloha stačí opečená bageta, kterou si vytřete i zbylou šťávu z pánve. Ingredience 200 g nevyloupaných krevet 5 lžic olivového oleje šťáva z
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
epochalnisvet.cz
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
Saunování je opravdovým umění relaxace. Teplem se dá zbavit svalových potíží i těžkých myšlenek. Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám.  
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
enigmaplus.cz
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
V roce 1911 se v Itálii chystala zajímavá technicko-společenská událost. Železniční společnost Zanetti vypravila nový typ osobního vlaku na propagační jízdu. Skončilo to však poněkud rozpačitě. Vlak v
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
iluxus.cz
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku. Ještě před svým oficiálním otevřením 16. prosince 2022 nasazuje první pě