Domů     Manžel se nečekaně zamiloval
Manžel se nečekaně zamiloval

Bylo zřejmé, že mi manžel něco tají. Jeho záhadné vycházky mi nedávaly spát. Musela jsme ho tajně sledovat, abych zjistila pravdu!

Nuda všedního dne, kdy jsme s manželem v téměř stejnou dobu odešli do důchodu, byla čím dál nesnesitelnější. Nějaké koníčky, které mě stejně nebavily a občasná vycházka, mě před tíživým pocitem zbytečnosti neochránily.

Nezbytný ranní nákup v místní prodejně potravin se stal téměř společenskou událostí. Těšila jsme se na něj už od večera. Nebo tedy spíš na kamarádky a známé, které tam potkám.

Syn byl přísný na dceru

My starší lidé si už tolik netelefonujeme a nemailujeme, jako naše vnoučata. Ale kdyby mě slyšela naše vnučka Sofinka, asi by jen pohrdlivě obrátila oči v sloup. „Ale babi, my si skypujeme a posíláme textovky.

Dneska si už nevolá nikdo…“ poučila by mě v dobrém. Byla moc hodná, moje jediná vnučka. Navzdory tomu, že byla jedináček, nějakým rozmazlování zkažená nebyla. Její rodiče na ni byli přísní. Mně se někdy zdálo, že až moc. Měla spoustu kroužků a žádné volno.

Syn o nějakém přetěžování ale nechtěl ani slyšet: „Mami, ta holka musí umět jazyky. A taky golf, tenis a jízdu na koni. Jinak by to nikam nedotáhla!“ Občas jsem nevěděla, zda si dělá legraci nebo takové bludy myslí vážně.

Sám strávil dětství u nás na vesnici lezením po stromech a čutáním do balónu. A svoji jedinou dceru takhle drezíruje!

Manželovi to bylo jedno

Můj muž jeho počínání nekomentoval. Pro jistotu! „Musel bych toho našeho holomka přerazit…“ ucedil jednou na půl pusy a já se lekla, zda to nemyslí vážně. On nikdy nemluvil jen tak do větru! V poslední době vlastně nemluvil skoro vůbec.

Kvůli té nudě začal chodit brzy ráno na dlouhé procházky. Vracel se až po desáté dopoledne a v očích měl takový zvláštní výraz. Jako by zažil něco moc pěkného!

Něco, co ho potěšilo a udělalo šťastným… „Má ženskou, to je jasné,“ udělala přítrž mým dohadům Tereza, moje kamarádka. Scházely jsme se dvakrát týdně a sdělili si u kafíčka jen to nejnutnější. Starala se totiž o nemocného manžela tak stále pospíchala.

Tohle ale bylo pro mě nejdůležitější! Vědět, co se mi děje přímo před očima. Druhý den mi Tereza zavolala. Ani se nenamáhala s pozdravem a do telefonu sykla: „Sleduj ho. Stopuj! Pozoruj! Jinak se nic nedozvíš…“ Měla pravdu a já to hned příští ráno udělala.

Chodil asi za prodavačkou

Nenápadně jsem se oblékla, zalehla do postele a čekala, až za manželem zabouchnou dveře. Potom jsem vyskočila a hurá za ním! Byla to namáhavá procházka. Chodil rychle a ušel mnoho kilometrů. Potom nabral nečekaný směr do města.

Minul pár obchodů a vstoupil do prodejny se zvířaty. „Tak je to pravda. Chodí za nějakou prodavačkou, to je jasné…“ pomyslela jsem si. Dovnitř jsme si jít netroufla. Co kdyby mě ti tajní milenci zahlédli?

Umínila jsem si, že na sobě nedám po jeho příchodu nic znát. Moje předsevzetí vzalo za své, hned jak manžel vešel do bytu. Měl zase ten svůj zamilovaný výraz! Rozbrečela jsem se. „Co se děje, prosím tě?“ zeptal se. Popadl mě vztek.

„A to nic není, že mi zahýbáš? Že sis našel jinou?“ křičela jsem na něho jako smyslů zbavená. On se ale rozesmál. „Máš pravdu, zamiloval jsem se. Ale není to tak, jak myslíš!“ vysvětloval, ale já mu v tu chvíli nevěřila ani slovo.

Miloval někoho jiného

Čekala jsem trapné výmluvy! On ale pokračoval: „No, jednou při vycházce mě napadlo se jít podívat do té prodejny se zvířaty. Měli jich tam víc, než bych čekal. Nádherného papouška. Rybičky a dokonce i želvu! A taky usměvavého chameleona Tondu.

On na to jméno vážně slyší!“ líčil mi manžel a v očích se mu objevil ten zvláštní milostný výraz. Teprve v tomto okamžiku jsem uvěřila, že mluví pravdu. „Tak si nějaké zvířátko pořídíme!“ navrhla jsem mu a on úplně zjihnul.

Prý myslel, že zvířata nesnáším a nechtěl mě rozčilovat! Já ale byla tak nadšená, že si ten můj Ludvík nenašel žádnou jinou! Odsouhlasila bych mu i nákup slona…Druhý den ráno jsme se vypravili na nákup zvířátka. V duchu jsem hádala, kterému dá přednost.

Doufala jsem, že želvě. Byla hezky omyvatelná, neměla žádnou srst ani neštěkala. Co víc si přát? Jeho kroky ale vedly k papouškovi. Byl opravdu nádherný.

Máme doma malé ZOO

Růžovo šedý krasavec. Byl určitě moc chytrý, měl takový zvídavý pohled! Jeho cena byla astronomická. Bez dvou stokorun dvacet tisíc! Chtělo se mi omdlít, ale netroufla jsem si protestovat. Toužila jsem manželovi udělat radost.

A také jsem se kvůli tomu svému podezírání cítila provinile. Domů jsme se vraceli s papouškem, želvou i tím chameleonem. Rybičky prý pořídíme příště, až budeme mít pořádné akvárium!

Z papouška se vyklubala dáma, co uměla napodobit pejska i kočičku, hasiče a vrtulník. Bytem se nám rozléhá štěkání, mňoukání a další zvuky. Želva si hlasitě škrábe drápky o zeď a chameleon jen naštěstí tiše mění barvy. Nenudíme se už ani minutu!

Moc se těším, až nás navštíví Sofinka. Ta se podiví, jaké máme ZOO!

Blanka N. (63), Prostějov

reklama
Související články
5.3.2024
Syn nám v poslední době stále vyčítal, že jim se snachou vůbec nepomáháme. A myslel tím finančně! Tak jsme se plácli přes kapsu. V posledních měsících jsme slyšeli jen samé stesky: „Vůbec nevycházíme s penězi. Malý toho tolik potřebuje,“ fňukali nejčastěji. Věděli, že naše vnouče je na nás největší argument. Přitom od té doby, co se narodil, jsme jim pomáhali s hlídáním i domácností, co jen naš
1.3.2024
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče mi to měli za zlé, ale já nedbala. A měla jsem pak snahu ve všem sy
1.3.2024
Už coby malá holka jsem byla při těle. Později jsem se zařekla, že se to mým dětem nesmí nikdy stát. Ale stalo se... O tom, že nadváha není jen kosmetický problém, už asi nikdo nepochybuje. Zdravotní rizika, která s sebou nese, jsou nezpochybnitelná. I já si na pár komplikací z dětství, které jsem prožila coby tlustá holčička, dodnes pamatuji. Tloušťka mu nevadila Problémy s přetíženými k
28.2.2024
Ani jsem to nečekala, že být babičkou se mnou tak dost zamává. Užijete si s dětmi a pak má přijít ta odměna. Pořád se o tom mluví. O tom nepopsatelném pocitu dokonalého štěstí. Tak jsem se těšila, že to také prožiju. Hotová věc Neměla jsem na výběr. Najednou se narodila Anička od mé dcery Hany a Petřík od syna Pavla. Byla to hotová věc a už jsem v tom lítala. Hanka ze svého prvního dítěte
25.2.2024
Manžel, který trpí alzheimerem, zmizel z domu. Stačila k tomu chvilka nepozornosti. Marně jsme ho hledali my i policie. Už jsme ztráceli naději... Alzheimerova choroba je strašná. Člověk, kterého znáte celý život, se vám změní k nepoznání. Nejstrašnější na tom je, že si to dotyčný nechce dlouho přiznat. Můj manžel Jiří byl skvělý člověk, vzdělaný, zodpovědný, dokonalý manžel a táta, pro něhož r
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut