Domů     Manžel se nečekaně zamiloval
Manžel se nečekaně zamiloval

Bylo zřejmé, že mi manžel něco tají. Jeho záhadné vycházky mi nedávaly spát. Musela jsme ho tajně sledovat, abych zjistila pravdu!

Nuda všedního dne, kdy jsme s manželem v téměř stejnou dobu odešli do důchodu, byla čím dál nesnesitelnější. Nějaké koníčky, které mě stejně nebavily a občasná vycházka, mě před tíživým pocitem zbytečnosti neochránily.

Nezbytný ranní nákup v místní prodejně potravin se stal téměř společenskou událostí. Těšila jsme se na něj už od večera. Nebo tedy spíš na kamarádky a známé, které tam potkám.

Syn byl přísný na dceru

My starší lidé si už tolik netelefonujeme a nemailujeme, jako naše vnoučata. Ale kdyby mě slyšela naše vnučka Sofinka, asi by jen pohrdlivě obrátila oči v sloup. „Ale babi, my si skypujeme a posíláme textovky.

Dneska si už nevolá nikdo…“ poučila by mě v dobrém. Byla moc hodná, moje jediná vnučka. Navzdory tomu, že byla jedináček, nějakým rozmazlování zkažená nebyla. Její rodiče na ni byli přísní. Mně se někdy zdálo, že až moc. Měla spoustu kroužků a žádné volno.

Syn o nějakém přetěžování ale nechtěl ani slyšet: „Mami, ta holka musí umět jazyky. A taky golf, tenis a jízdu na koni. Jinak by to nikam nedotáhla!“ Občas jsem nevěděla, zda si dělá legraci nebo takové bludy myslí vážně.

Sám strávil dětství u nás na vesnici lezením po stromech a čutáním do balónu. A svoji jedinou dceru takhle drezíruje!

Manželovi to bylo jedno

Můj muž jeho počínání nekomentoval. Pro jistotu! „Musel bych toho našeho holomka přerazit…“ ucedil jednou na půl pusy a já se lekla, zda to nemyslí vážně. On nikdy nemluvil jen tak do větru! V poslední době vlastně nemluvil skoro vůbec.

Kvůli té nudě začal chodit brzy ráno na dlouhé procházky. Vracel se až po desáté dopoledne a v očích měl takový zvláštní výraz. Jako by zažil něco moc pěkného!

Něco, co ho potěšilo a udělalo šťastným… „Má ženskou, to je jasné,“ udělala přítrž mým dohadům Tereza, moje kamarádka. Scházely jsme se dvakrát týdně a sdělili si u kafíčka jen to nejnutnější. Starala se totiž o nemocného manžela tak stále pospíchala.

Tohle ale bylo pro mě nejdůležitější! Vědět, co se mi děje přímo před očima. Druhý den mi Tereza zavolala. Ani se nenamáhala s pozdravem a do telefonu sykla: „Sleduj ho. Stopuj! Pozoruj! Jinak se nic nedozvíš…“ Měla pravdu a já to hned příští ráno udělala.

Chodil asi za prodavačkou

Nenápadně jsem se oblékla, zalehla do postele a čekala, až za manželem zabouchnou dveře. Potom jsem vyskočila a hurá za ním! Byla to namáhavá procházka. Chodil rychle a ušel mnoho kilometrů. Potom nabral nečekaný směr do města.

Minul pár obchodů a vstoupil do prodejny se zvířaty. „Tak je to pravda. Chodí za nějakou prodavačkou, to je jasné…“ pomyslela jsem si. Dovnitř jsme si jít netroufla. Co kdyby mě ti tajní milenci zahlédli?

Umínila jsem si, že na sobě nedám po jeho příchodu nic znát. Moje předsevzetí vzalo za své, hned jak manžel vešel do bytu. Měl zase ten svůj zamilovaný výraz! Rozbrečela jsem se. „Co se děje, prosím tě?“ zeptal se. Popadl mě vztek.

„A to nic není, že mi zahýbáš? Že sis našel jinou?“ křičela jsem na něho jako smyslů zbavená. On se ale rozesmál. „Máš pravdu, zamiloval jsem se. Ale není to tak, jak myslíš!“ vysvětloval, ale já mu v tu chvíli nevěřila ani slovo.

Miloval někoho jiného

Čekala jsem trapné výmluvy! On ale pokračoval: „No, jednou při vycházce mě napadlo se jít podívat do té prodejny se zvířaty. Měli jich tam víc, než bych čekal. Nádherného papouška. Rybičky a dokonce i želvu! A taky usměvavého chameleona Tondu.

On na to jméno vážně slyší!“ líčil mi manžel a v očích se mu objevil ten zvláštní milostný výraz. Teprve v tomto okamžiku jsem uvěřila, že mluví pravdu. „Tak si nějaké zvířátko pořídíme!“ navrhla jsem mu a on úplně zjihnul.

Prý myslel, že zvířata nesnáším a nechtěl mě rozčilovat! Já ale byla tak nadšená, že si ten můj Ludvík nenašel žádnou jinou! Odsouhlasila bych mu i nákup slona…Druhý den ráno jsme se vypravili na nákup zvířátka. V duchu jsem hádala, kterému dá přednost.

Doufala jsem, že želvě. Byla hezky omyvatelná, neměla žádnou srst ani neštěkala. Co víc si přát? Jeho kroky ale vedly k papouškovi. Byl opravdu nádherný.

Máme doma malé ZOO

Růžovo šedý krasavec. Byl určitě moc chytrý, měl takový zvídavý pohled! Jeho cena byla astronomická. Bez dvou stokorun dvacet tisíc! Chtělo se mi omdlít, ale netroufla jsem si protestovat. Toužila jsem manželovi udělat radost.

A také jsem se kvůli tomu svému podezírání cítila provinile. Domů jsme se vraceli s papouškem, želvou i tím chameleonem. Rybičky prý pořídíme příště, až budeme mít pořádné akvárium!

Z papouška se vyklubala dáma, co uměla napodobit pejska i kočičku, hasiče a vrtulník. Bytem se nám rozléhá štěkání, mňoukání a další zvuky. Želva si hlasitě škrábe drápky o zeď a chameleon jen naštěstí tiše mění barvy. Nenudíme se už ani minutu!

Moc se těším, až nás navštíví Sofinka. Ta se podiví, jaké máme ZOO!

Blanka N. (63), Prostějov

reklama
Související články
7.6.2023
Matka mě opustila, když jsem byla ještě maličká. To člověka těžce poznamená. Naštěstí jsem měla báječného tatínka, který se o mě dojemně staral. Máma od nás odešla, když mi byly čtyři. Nic jsem pro ni neznamenala. Jak by jinak mohla proboha opustit čtyřletou holčičku? Táta se mi to chudák snažil nějak vysvětlil, mumlal omluvně: „No asi neměla mateřské instinkty…“ Nikdy jsem jí neodpustila. Žila
5.6.2023
Ivanka byla moc zamilovaná a hrnula se do svatby. Moje intuice mi ale říkala, že s tím klukem není něco v pořádku. Ta svatba by byla unáhlená! Lukáš byl moc pěkný, chytrý, zabezpečený a o pět let starší než naše dvacetiletá Ivanka. Že ji miluje, jí sdělil hned na prvním rande. Bombardoval ji telefonáty i zprávami s takovou intenzitou, že mu nakonec dala šanci. „Tak úžasnou ženu jsem ještě nikdy
5.6.2023
Ani ve snu by mě nenapadlo, že by můj táta nebyl můj vlastní. Když se to dozvíte v pokročilém věku, je to šok, s nímž se těžko vyrovnává. Táta. Když slyším tohle slovo, vybaví se mi vždycky jen jediný chlap na světě. Ten, který mě učil jezdit na bruslích, plavat, hrát ping- -pong. Ten, který mi foukal bolístky a vyprávěl před spaním pohádky. Byla jsem jeho princezna, mazlíček! Máma mu vždycky s
1.6.2023
Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na tatínkův hrob, abychom ho uklidily a také si zavzpomínaly. Setkání s tetou Helenou nebylo hezké, ale tatínek by se možná pobavil. Tatínek zemřel loni před Svátkem zesnulých. Letos zjara jsme se s maminkou vypravily na hrob, abychom odklidily dušičkovou výzdobu a s tatínkem si symbolicky popovídaly. Nesmírně nám chybí. Život nás nehýčká ani jednu, a
29.5.2023
Své děti jsem vychovala dobře, byly to hodné a slušné dcery. Nevím, po kom se nevydařil můj jediný vnuk? Asi jsem ho rozmazlila! Když chodil vnuk Pepíček na základní školu, dostala se dcera do problémů. S manželem se doma hádali a vypadalo to na rozvod. Nechtěla jsem, aby v tom můj vnuk vyrůstal, a tak jsem si ho vzala k sobě. Měla jsem jen samé dcery, žádného syna, tak jsem se o vnoučka nál
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel