SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Za svůj pláč vnučka zaplatila životem
Za svůj pláč vnučka zaplatila životem

Mirka byla naivní duše, která naletěla hezkým řečem o velké lásce a společném štěstí. Přišlo jen dítě a zklamání. Když se objevil u našich dveří otec dítěte znovu, přišla s ním smrt.

Naše dcera Mirka bývala vždy velmi samostatnou dívkou. Odmaturovala na gymnáziu, ale na vysokou se jí nechtělo. A tak ihned po maturitě nastoupila do soukromé firmy. Se svojí prací byla spokojená. Slušně vydělávala a rozhodla se, že se osamostatní.

Našla si dvoupokojový byt a odstěhovala se. Domů jezdila každý druhý víkend a někdy se zastavila i v týdnu. Zanedlouho mi vyprávěla, že se jí ve firmě dvoří jeden sympatický Slovák.

reklama

O pár týdnů později se mi svěřila, že je zamilovaná, ale prý nám ho ještě nepředstaví. Ukazovala mi jeho fotky a musím říci, že jako chlap se mi líbil. Vnitřní hlas mi ale říkal, že bych ho doma mít nechtěla. Vzbuzoval ve mně pocit, že věrnost příliš nectí.

Oznámila mi velkou novinu

Téměř po roce se Mirka rozhodla, že nám muže svého srdce konečně představí. Pracoval ve firmě jako řidič, který jezdil se zahraniční klientelou po výletech a přišel si i na pěkné peníze. Dcera byla zamilovaná, šťastná a na očích měla růžové brýle.

Už nejezdila na celý víkend, ale třeba jen na odpoledne. Jednoho dne mi zavolala, že má pro mne velkou novinu. Srdce se mi zachvělo neblahým tušením. Nemýlila jsem se. Dcera byla v jiném stavu. Cítila se tak šťastná!

reklama

Domluvily jsme se, že se příští neděli staví na slavnostní oběd. I když jsem se snažila radovat spolu s ní, nemohla jsem se zbavit toho divného pocitu, že není něco v pořádku.

Krutá realita

V neděli byl oběd nachystaný a blížila se třináctá hodina, kdy nám měl být otec dítěte oficiálně představený. V jednu po obědě ale nikdo nedorazil, v půl druhé stále nic. S více než hodinovým zpožděním dorazila Mirka sama.

Byla uplakaná a oznámila nám, že ji její Peter opustil a navíc, aniž by to tušila, ukončil i pracovní poměr a odešel zpět na Slovensko, kde má rodinu. Ženu a tři děti!

Krásná a zdravá holčička

Mirka byla ve čtrnáctém týdnu, ale i kdyby bylo těhotenství kratší, stejně by se rozhodla pro miminko. Rychle se se situací vyrovnala. Chtěla, aby se dítě narodilo do pohody. Celá naše rodina se vyladila a všichni jsme očekávali narození miminka.

reklama

Dcera nadále bydlela ve svém bytě, ale týden před porodem se na naše naléhání nastěhovala k nám. Alenka přišla na svět a od prvního okamžiku byla milována a zahrnována láskou.

Všechno zvládala

Z porodnice šla Mirka rovnou k sobě do bytu. První týden jsem se k ní nastěhovala. Překvapovala mě svojí vyzrálostí, byla jsem klidná, věděla jsem, že dcera své mateřství zvládne. Dvakrát v týdnu se někdo z rodiny za ní zastavil.

A ona zase trávila každý druhý víkend u nás. Dopřáli jsme jí vždy dostatek spánku a odpočinku, aby nabrala sílu. Alenka byla naše sluníčko. Nikomu z nás nevadilo, že její biologický otec je někde na Slovensku a stará se o své tři děti a manželku. Jeho peníze jsme nepotřebovali.

Vrátil se!

Nikdy nezapomenu na ten den, kdy mě ve dveřích vítala vyděšená dcera slovy: „Maminko, on se vrátil!“ Nejdříve jsem se vyděsila, že je u ní doma, a chtěla na něj naběhnout. Mirka mě ale rychle zastavila s tím, že jí to volala kolegyně z práce.

Peter se objevil a ptal se, zda by nebyl nějaký kšeft. A mezi řečí kolegyni sdělil, že se rozvádí. Bylo mi jasné, že dříve či později se moje dcera a Peter potkají. Už druhý den ji otec vnučky kontaktoval. Prosil ji, že by chtěl vidět dceru, a že ho velmi mrzí, jak se zachoval.

Tragické neštěstí

Toho dne, kdy se stala ta hrozná věc, na ni neustále naléhal, že se musí potkat a promluvit si. Mirka mu tedy slíbila, že si spolu na hodinku odběhnou do blízké vinárny. Já ale byla nemocná a nebyl nikdo, kdo by malou pohlídal.

Peter tedy přemluvil jejich společnou kolegyni, která za něho u dcery orodovala, aby přišla malou pohlídat. Jen na chvilku. Kolegyně ochotně slíbila, že přijde. Mirka malou ještě přebalila, nakrmila a uspala a přislíbila, že za hodinu bude zpět.

A jak slíbila, udělala. Když přišla, Alenka stále krásně spinkala…

Proč tak dlouho spí?

Kolegyně vyprávěla, že bylo vše v pořádku, že sice chvíli malá pobrekávala, když dcera odešla, ale prý ji houpáním uspala. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, co bude následovat. Alenka spala ještě další hodinu. Její tvářička ale byla podivně chladná.

Dcera ji vůbec nemohla probudit. Volala mi a ptala se, co má dělat. Začala zmatkovat. Řekla jsem jí, aby okamžitě zavěsila a volala záchranku. Ihned jsem se za ní s manželem vydala. Když jsme vystupovali z auta před jejím domem, už tam stála sanita.

Vnučku převezli do nemocnice. Vůbec jsme nechápali, co se mohlo stát. Když nám lékař za dvě hodiny oznámil, že přes veškerou snahu lékařů naše vnučka zemřela, sesypal se nám celý svět. Dcera se zhroutila a skončila v péči psychiatrů, kde se léčí dodnes.

Nikdo jsme vůbec nechápali, co se stalo. Ukázala to až nařízená pitva.

Dceři hrozilo vězení

Na psychiatrii byla dcera pod silnými léky a neustále se ptala, jak se Alenka má a kdo ji právě hlídá. Byla mimo realitu. Policie ji chtěla obvinit z nedbalosti či dokonce ublížení na zdraví. Po týdnu se však ukázalo, že za smrtí vnučky stojí někdo jiný.

Kolegyně! Na policii a posléze i u soudu vypověděla, že holčička plakala a nešla utišit, a tak s ní začala prudce třást a vůbec netušila, že to může být nebezpečné.

Odborné znalecké posudky ale skutečně potvrdily, že muselo dojít k velice silnému třesení s dítětem, během kterého došlo k pohmoždění mozku a míchy. A tak naše vnučka upadla do bezvědomí a už se neprobrala.

Kolegyně byla odsouzena, ale to nám život naší vnučky a zdraví Mirky už nevrátí…

Anna M. (54), Praha

reklama
Související články
4.2.2023
Dětství se pro mě stalo peklem. Otec byl hodný, ale pevně pod pantoflem, máma mi dělala ze života peklo. Své děti jsem jí nikdy nepůjčila! Ačkoli má dítě spát nejméně osm hodin, já často nespala ani čtyři. Matka mi to nedovolila. Měla utkvělou představu, že mě neporodila pro to, aby se ze mě stala obyčejná holka, která bude žít průměrný život. Celé moje dětství bylo tudíž utrpení. Otec byl n
3.2.2023
Říká se, že kdo si počká, ten se dočká. Zní to velmi optimisticky, ale někdy k tomu vysněnému cíli vede velmi strastiplná cesta. Na zahrádce ještě leží sníh, ale Pavel už je celý nedočkavý a zjišťuje, kde by mohl začít zahradničit. Musím se tomu smát. Dříve ho totiž zahrada vůbec nezajímala a říkal: „Nechápu, jak se můžeš celý víkend vrtat v záhonech.“ V té době byl ale ještě ženatý s Monikou a
1.2.2023
Byla jsem v pubertě, když se moji rodiče rozvedli. Zůstala jsem sama s mámou, která po novém vztahu rozhodně neprahla. A mně to vyhovovalo. Na nezájem opačného pohlaví si rozhodně nemohla stěžovat. „Žádného chlapa nepotřebuji, mám tebe,“ tvrdila mi často pořád dokola. V první řadě to však byla vždy úžasná máma, která se mi odmalička maximálně věnovala a pomáhala mi. Když mi v maturitním ročníku
31.1.2023
Po druhém dítěti jsem to už nevydržela. Šlo to se mnou rychle z kopce, domov mě ubíjel. Musela jsem pryč. Pryč od dětí, pryč od manžela! Celý život jsem byla spíš děvče do světa. Milovala jsem život ve městě, vyžívala jsem se v chození na akce a zbožňovala jsem svoji volnost. Vždycky jsem byla velice extrovertní člověk a milovala jsem společnost. Dlouho jsem si života užívala plnými doušky. Moj
31.1.2023
Byla jsem hrdá na muže, který stál po mém boku. Byl galantní a hodný, udělal by pro mě první poslední. Všechno se ale změnilo, když se mi nedařilo otěhotnět… Karla jsem poznala v práci. Byl můj přímý nadřízený, milý a vřelý ke všem. Zakoukala jsem se do něj okamžitě. Byl o sedm let starší než já, líbilo se mi na něm, jak je vždy pozorný k ženám a bere na jejich práci velký ohled. Začali jsme sp
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír