SkutečnéPříběhy.cz
Domů     V lese jsme viděli barevnou auru
V lese jsme viděli barevnou auru

Před deseti lety během dovolené po Slovensku jsme s přítelem Filipem narazili na lesní studánku. Když jsme se napili vody z ní, spatřili jsme neuvěřitelné věci!

S Filipem, mým partnerem, nás seznámila před patnácti lety společná kamarádka Zdenka, když jsme byli ještě s několika dalšími známými na turistické výpravě v Krušných horách. Byl to moc milý a sympatický kluk a hned jsme si padli do oka.

Líbila se mi hlavně jeho otevřená povaha a vstřícnost vůči všemu novému a neobvyklému.

Spojovaly nás stejné zájmy

Celý večer jsme strávili spolu, popíjeli jsme svařák a povídali jsme si o našich životech a zálibách. Zjistili jsme, že toho máme mnoho společného, obzvláště vášeň pro cestování a dobrodružství.

reklama

Protože jsme oba bydleli ve stejném městě, začali jsme se i po této expedici pravidelně vídat. A o necelý rok později jsme spolu začali žít.

Vyrazili jsme na dovolenou na Slovensko

Stalo se naším zvykem, že jsme každý rok vyrazili na týden někam do hor. A tenkrát, před deseti lety, jsme si vybrali Nízké Tatry.

Původně s námi měla jet i Zdenka se svým manželem, ale nakonec jim do toho vlezly pracovní povinnosti, a tak, abychom nejeli s Filipem jen sami dva, vzali jsme s sebou jeho sestřenici Blanku.

reklama

Moc dobře jsem ji neznala – viděla jsem ji vždy pouze při nějaké rodinné sešlosti nebo slavnosti, ale bylo o ní obecně známo, že se zajímá o věci mezi nebem a zemí, esoteriku a léčitelství.

Toulali jsme se krajinou

Během dovolené jsme se jen tak toulali přírodou. Nikam jsme nespěchali, nedávali jsme si žádné cíle, prostě jsme si vychutnávali volnost, odpočinek a krásnou krajinu.

Na jedné z dlouhých procházek jsme náhodně došli až k malé lesní studánce, ukryté mimo běžné cesty. Voda vypadala čistá a průzračná, takže jsme se s chutí napili.

Kolem těla jsem viděla barevné vrstvy

Zničehonic se mi zamotala hlava. Také Blanka vypadala, že se s ní něco děje, a dokonce i Filip byl v obličeji nezvykle bledý. Všichni jsme se posadili na kameny. Tenhle pocit trval pár minut, pak se mi znovu udělalo dobře.

reklama

Když jsem se ale podívala na Filipovu sestřenku, spatřila jsem něco, co jsem nikdy předtím neviděla. Kolem jejího těla jsem viděla jakési barevné vrstvy. Stočila jsem zrak k Filipovi a podle jeho výrazu ve tváři mi bylo jasné, že vidí to samé.

Dívali jsme se všichni na sebe a já jsem pochopila, že něco podobného vidí i Blanka na mně a Filipovi. Na rozdíl od nás tím ale nebyla příliš zaskočená.

Nová schopnost mě příliš netěšila

Přistoupila ke mně, aby mě uklidnila a řekla, že může pozorovat moji auru. Vysvětlila mi, že to je energie, kterou vyzařuje každý člověk, ale která normálním okem není viditelná.

Řekla mi, že v té vodě ze studánky je něco zázračného, co tu auru umožnilo vidět mně i Filipovi. Napila jsem se ještě jednou a najednou jsem viděla auru kolem všeho, i kolem stromů.

Byla jsem z toho zmatená a sama sebe jsem utěšovala, že je to nejspíš nějaký zrakový klam. Rozhodně mě ta nově nabytá schopnost netěšila tak, jako Blanku, která si zázračné účinky pramenité vody doopravdy vychutnávala.

Raději bych se bývala hned vrátila do „normálního“ stavu a Filip dozajista také. Na rozdíl ode mě se už znovu nenapil. Pak jsme společně přemluvili Blanku, abychom studánku opustili a pokračovali v cestě.

Chtěla se ke studánce vrátit

S úlevou jsem zjišťovala, že účinky vody z pramene pomalu vyprchávají. Než jsme došli zpátky k penzionu, kde jsme byli ubytovaní, už jsem zase viděla svět jako předtím. Hodně jsme se o tom pak s Blankou bavili.

Sestřenka chápala, že se nám taková nečekaná věc mohla jevit jako nepříjemná. Viděla jsem na ní ale, že se ke studánce chce druhý den vrátit a tajemnou vodu s kouzelnými účinky si načerpat do zásoby.

Načepovala si vodu do láhví

I když neradi, podřídili jsme se s Filipem přání jeho sestřenky a ke studánce jsme ji znovu další den doprovodili. Měli jsme ale podmínku, že už tu vodu pít nebudeme. Blanka s sebou měla v krosně několik plastových lahví, které pomalu nechala naplnit.

Sama se ještě přímo ze studánky znovu napila a my na ní viděli, že opět vidí auru všude kolem.

Účinky vymizely

Po příchodu do penzionu pak Blanka ochutnala vodu z jedné z donesených lahví. Najednou se tvářila zmateně. Řekla mi, že už to nefunguje a poprosila mě, jestli bych se mohla také napít. Po chvíli přemlouvání jsem nakonec svolila a polkla jsem dva doušky.

Měla pravdu – žádné zvláštní účinky už jsem nepociťovala. Byla to opravdu záhada. Vypadalo to, že mimo studánku se z tekutiny stala už jen obyčejná voda.

Nikdo o prameni nevěděl

Další den jsme se do lesa vydali ještě jednou, ale ať jsme hledali, jak jsme hledali, zázračný pramen už jsme nenašli. Blanka se pak ještě vyptávala místních lidí, avšak ti o žádné podobné studánce nevěděli. Dívali se na ní trochu jako na blázna.

Já i Filip ale můžeme potvrdit, že se nám to skutečně stalo a že jsme opravdu viděli auru. A když na to občas vzpomínám, musím si přiznat, že až tak nepříjemná zkušenost to zase nebyla.

Radka P. (53), Táborsko

reklama
Související články
7.2.2023
Musela jsem si splnit svůj těžký životní úkol, abych si našla správného muže. Pohyboval se v mé blízkosti dlouhý čas, já ho ale neviděla. Bývala jsem v mládí pohledná dívka, muži se na mě lepili, já ale měla smůlu. První manžel propadl alkoholu, všechno, co jsme měli, propil. Druhého dokonce zavřeli do vězení, zbyly po něm jenom velké dluhy. Pak jsem si našla chlapa, který mě po roce velké l
6.2.2023
K neznámým ženám, které se zjeví před vámi nenadále a vypadají jako z jiného světa, se chovejte vždy vlídně a uctivě. Opak by se vám vymstil. Byl krásný podvečer, který si říkal o procházku. Se sestrou a kamarádkami jsme vyrazily. To, co jsme zažily, bylo nad rámec chápání. Prožily jsme noc hrůzy a dodnes jsme šťastné, že jsme se z toho dostaly... Neznámá žena Vyrazily jsme přes les na lo
6.2.2023
Se smrtí matky jsem se nemohla smířit, nepomohlo ani deset let od jejího odchodu. Až mi přineslo odpověď sezení u záhadné jasnovidky. Když vám odejde blízký člověk, je to neštěstí. Když navíc odejde za podivných okolností, trápí vás to víc. Tak to bylo s mou maminkou. Nemohla jsem se s jejím odchodem smířit. Neměla jsem zdání, co ji trápilo natolik, že si vzala život, jak tvrdili všichni. Bu
2.2.2023
Ten černý pták se objevil zničehonic na okenním parapetu. Jako kdyby věděl, že se můj manžel chystá odejít na věčnost. S mým manželem Hynkem nebylo jednoduché žít. Kdybych neměla vesnickou výchovu, kdy nám maminky kladly na srdce, že žena musí všechno zamést pod svou sukni, určitě bych se svým chotěm nevydržela. Nebyl vůbec oblíbený Byl to výbušný cholerik, který nešel nikdy daleko pro rá
2.2.2023
Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme! Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to. Nakonec mi lékař doporučil o
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh