Manželovu nevěru jsem vyřešila originálně

Total
9
Shares

Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, že mi moje drahá polovička zahýbá, jsem potlačila vztek a vymyslela jsem si na něho tvrdou pomstu!

O věrnosti chlapů jsem si nikdy nedělala romantické iluze. Brala jsem to tak, že co oko nevidí, to srdce nebolí. Pokud se Štěpán, můj muž během dvaceti let manželství někde „zapomněl“, já jsem se o tom nedozvěděla. Sama jsem měla svědomí čisté, i když jsem málem upadla do románku se ženatým kolegou. Odhalit ale Štěpánovu nevěru tak hloupým způsobem, jakým k tomu došlo, bylo dost hloupé a ponižující.

Přišla jsem na to náhodou

Počítačový program Skype jsem používala k hovorům a psaní se svými známými i příbuznými, kteří bydleli daleko. Jednoho dne jsem náhodně objevila, že je do něj zaregistrovaný ještě další uživatel. Byl to právě Štěpán. Zapomněl se odhlásit a já si tak mohla přečíst celou historii jeho komunikace. A jak jsem se jí probírala, pěnila se mi krev v žilách. Takže můj manžílek, kterého jsem považovala celou dobu spíše za pohodlného, zdomácnělého pecivála, má mladou milenku! Mojí první reakcí bylo jít za ním a říct mu, že všechno vím. Neobešlo by se to bez pořádného křiku. Jiná žena na mém místě by se možná i zhroutila nebo předvedla hysterický výlev i s použitím násilí. Já jsem nehodlala plakat nad rozlitým mlékem a rozhodla jsem se, že se svému muži pomstím!

Nastražila jsem past

Z psaní mezi Štěpánem a jeho milenkou Klaudií jsem vyčetla, že se v mojí nepřítomnosti jednou sešli i u nás v bytě. Nic neriskovali, protože dcera byla na zahraniční stáži a syn studoval v Praze. Vymyslela jsem si tedy na Štěpána past. Vymyslela jsem si, že na dva dny odjedu pryč. Bylo mi jasné, že tuto příležitost využije k další schůzce s Klaudií. Jasně jsem si všimla, jak se mu rozzářily oči. Trochu jsem měla vztek, ale převládla škodolibost. Jen počkej, chlapečku, raduješ se předčasně! Však ono ti sklapne. Nachytat Štěpána pěkně při činu, to pro mě bylo málo. Možná by si i našel nějakou hloupou výmluvu. Pokud ale bude muset v takové situaci čelit více vyčítavým pohledům, půjde do kolen. Zbývalo jediné: zasvětit do mého plánu další lidi!

Byl to dokonalý plán

Přemluvit dvě kolegyně v práci nebyl problém. Obě byly rozvedené a na muže obecně pořádně naštvané. Pod záminkou, že slavíme výročí a že chci Štěpána překvapit, se mi dokonce podařilo přibrat do hry i jeho kolegyni z práce. Společně se sousedkou a jednou vzdálenou sestřenicí nás pak bylo celkem šest žen. Plán byl rafinovaný. Z toho, co jsem předtím vyčetla, si Štěpán svoji Klaudii přivedl v den, kdy jsem nebyla doma, hned z práce. Spolehla jsem se tedy na jeho nedočkavost a na to, že se věci opakují. Štěpán chodíval domů kolem páté. Já jsem všechny své pozvané „spoluúčastnice“ přivedla už po čtvrté. Ukryly jsme se v bývalém dětském pokoji, který jsme používali už spíš jako sklad na věci. Věděla jsem, že tam nás můj manžel hned neodhalí. Během čekání jsem pak objasnila Štěpánově kolegyni, sousedce i sestřenici, že se o výročí rozhodně nejedná. A pak už jsem zaslechla zarachocení klíče v zámku a tlumené hlasy dvou lidí.

Na ten pohled nikdy nezapomenu

Nehodlala jsem samozřejmě čekat, až se ti dva pustí do nějakých hrátek. Chvilku poté, co zmizeli v naší ložnici, se náš průvod šesti žen vydal za nimi. Na výraz ve Štěpánových očích, když nás spatřil, nikdy nezapomenu. Představila jsem všem svého manžela a jeho milenku. Ta se velice rychle odporoučela. Štěpán mě pak poníženě přede všemi prosil o odpuštění. Já jsem hrdě s dobře pobavenými ženami odešla z bytu. Možná vás překvapí, že jsem manželovi nakonec opravdu odpustila. Klaudie se s ním po tomto zážitku rozešla sama, a on dostal lekci, na kterou nikdy nezapomene. Od té doby se mi snaží dokazovat, že mu na mě záleží a já jeho přízeň blahosklonně přijímám.

Libuše (45), Pardubice

Také se vám může líbit