SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Podvedl nás dávný kamarád
Podvedl nás dávný kamarád

Shledání s kamarádem z dětství nám udělalo ohromnou radost. Netušili jsme, že nás to bude stát rovných sto tisíc!

Třídní sraz základní školy po padesáti letech mě uvedl tak trochu do deprese. Už jsem si totiž nebyla vůbec podobná. Samozřejmě nemám na mysli věk, ten ubíhá každému stejně, alespoň jsem si to prozatím myslela.

Tou podobou jsem měla na mysli spíš váhu a také svoji povahu. Váha se mi změnila směrem nahoru a to o dost. A povaha naopak směrem dolů, k nenáladě a chmurám.

Na třídní sraz se nejvíc těšil můj muž

Byla jsem vždycky veselá a pozitivní, ale v posledních letech jsem se usmála zřídka kdy. Zásluhu na tom měla ta moje zpropadená nadváha a věčné diety, které jsem bezúspěšně držela.

reklama

Můj muž, s kterým jsem také shodou okolností chodila do stejné třídy, se naopak ze srazu velmi radoval. „Moc se na všechny těším, doufám, že nikdo neumřel…“ smál se, jakoby vůbec nevěřil, že i to by bylo v našem věku možné.

Do srazu zbýval měsíc a já začala zuřivě cvičit a také shánět něco hezkého na sebe. Nakonec jsem si s pomocí dcer koupila hodně drahé, ale také moc hezké šaty i doplňky. I můj manžel Bořek mě pochválil a to mi zvedlo náladu po dlouhé době do nebeských výšin.

Téměř v euforii jsme se dostavili do místního kulturního domu, kde se náš sraz měl konat s plnou parádou.

vypadal neskutečně mladě

Pozvaní byli i naši tehdejší, kdysi hodně mladá pionýrští vedoucí, trenéři a oblíbená kuchařka ze školní jídelny. Dobře vařila a my ji coby děti měly moc rády. „Která ty jsi?“ oslovila mě moje tehdejší sousedka z lavice, Eva.

reklama

Na rozdíl ode mě byla pořád stejná. Rezavá a jako rtuť! Naštěstí, nebyla jsem sama, koho nikdo nepoznával. Vlastně nás byla většina. To Bořek měl na svoje kamarády větší štěstí. Prostě, chlapi tak rychle nestárnou.

Najednou jsem ho přes celý sál uslyšela nadšeně hulákat. Objímal se s nějakým mladíkem! Až při pohledu z blízka jsem poznala, že tak mladý není. Ale vypadal opravdu fantasticky! Tvář bez vrásek a pokožka pevná jako u dítěte.

Vlasy měl prořídlé, ale i to bylo sexy. Štíhlý a vitální chlap se smál od ucha k uchu. „No to je přece Pepa, můj nejlepší kamarád!“ slzel nadšením a hlavně dojetím Bořek. Byl z toho shledání úplně v šoku.

Nalákal nás na zázračné vitaminy

Pepa totiž kdysi odešel do ciziny stavět cukrovary a potom už tam zůstal. Zprávy o sobě podával sporadicky a i ty po čase ustaly. Manžel o kamarádovi neměl už dobrých dvacet let žádné informace. A teď, z ničeho nic, ho měl před sebou!

reklama

„Jak se máš, co děláš a jsi už tady natrvalo?“ vyptával se nedočkavě kamaráda a ten jen krčil rameny. Prý je to na dlouhé vyprávění. Hned druhý den po srazu se ti dva sešli u nás odpoledne doma a to jejich povídání se protáhlo skoro do půlnoci.

Pepa procestoval celý svět, ale nakonec se mu přece jen začalo stýskat po domově. „To víte, všude dobře, ale doma nejlépe!“ pokrčil rameny a vytáhl z kapsy nějakou krabičku léků. Dvě kapsle vložil do úst a zapil celou sklenicí vody.

Nedalo mi to, abych se nezeptala: „Ty jsi nemocný?“ on se ale jen usmál a odvětil: „Vypadám snad na to? To jsou vitaminy. Hrozně drahé, ale sama vidíš, jak skvěle účinkují.

Jejich cena nás ohromila

Nikdy jsem se necítil lépe!“ řekl a měl pravdu, vypadal skutečně skvěle. Mladě a vitálně. Hned jsem po nich zatoužila, ale on se začal ošívat. Prý jsou moc drahé a nechává si je posílat až odněkud z Ameriky… Já se ale nedala odbýt a nakonec se přidal i manžel.

Také chtěl být fit a vypadat dobře. Vždyť, kdo by nechtěl! „Koupíme i dcerám. Také už jim táhne na čtyřicítku a nějaký ten vitamin jim prospěje. Jsou pořád unavené…“ mudroval manžel a já mu dala za pravdu.

Objednáme si těch vitaminů rovnou celou krabici, ať se nám to drahé poštovné rentuje! Pepa začal na kousku papíru počítat. Když nám sdělil konečnou částku, spadla nám čelist. Cena se vyšplhala na rovných sto tisíc!

„No to víte, balení je na tři měsíce a pro čtyři osoby…To není jen tak! Ale potom se ty vitaminy berou až zase za rok! Tak to není tak hrozné,“ řekl a my rozpačitě souhlasili.

Manžel hned po víkendu spěchal Pepovi vybrat dohodnutou sumu a před bankou mu ji předal. Na vitaminy jsme čekali marně celý měsíc a na Pepu také. Vytratil se jako vzduch!

Podvod nás přišel draho

Jakoby zmizel z povrchu zemského. Jednou jsem v obchodě narazila na tu svoji rezavou spolužačku. „Nevíš něco o Pepovi?“ zeptala jsem se a ona se rozesmála: „Snad tě taky nepodvedl! Je to pěkné kvítko, několik let seděl za podvody!

Ty to nevíš?“ Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela. Můj Bořek téhle informaci nechtěl vůbec věřit. Nejdřív na mě křičel, že se jedná o pomluvu. Ale potom mu to nedalo a zeptal se jednoho známého, také bývalého spolužáka, který pracoval u policie.

Potvrdil, že je to všechno pravda. Doporučil nám, abychom podali trestní oznámení! „Nic podávat nebudu. Nechci být všem pro smích. Najdu si k práci ještě brigádu a peníze vydělám. Bude to trest za naši důvěřivost!“ rozhodl manžel a já souhlasila!

Květa H. (65), Litoměřice

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
23.3.2023
Žila jsem v tom domě krátce a neznala všechny nájemníky. Když jsem poznala paní sousedku, zdála se mi milá, jen trošku zmatená... Nastěhovala jsem se do bytu po babičce. Byl to krásný byt, ale zoufale volal po úklidu. Babi byla typický zástupce starší generace, skladovala vše, co už nepotřebovala, pro případ, že by se to mohlo někdy ještě hodit. A tak byl její byt plný starého haraburdí. A jak
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel