Domů     Podvedl nás dávný kamarád
Podvedl nás dávný kamarád

Shledání s kamarádem z dětství nám udělalo ohromnou radost. Netušili jsme, že nás to bude stát rovných sto tisíc!

Třídní sraz základní školy po padesáti letech mě uvedl tak trochu do deprese. Už jsem si totiž nebyla vůbec podobná. Samozřejmě nemám na mysli věk, ten ubíhá každému stejně, alespoň jsem si to prozatím myslela.

Tou podobou jsem měla na mysli spíš váhu a také svoji povahu. Váha se mi změnila směrem nahoru a to o dost. A povaha naopak směrem dolů, k nenáladě a chmurám.

Na třídní sraz se nejvíc těšil můj muž

Byla jsem vždycky veselá a pozitivní, ale v posledních letech jsem se usmála zřídka kdy. Zásluhu na tom měla ta moje zpropadená nadváha a věčné diety, které jsem bezúspěšně držela.

Můj muž, s kterým jsem také shodou okolností chodila do stejné třídy, se naopak ze srazu velmi radoval. „Moc se na všechny těším, doufám, že nikdo neumřel…“ smál se, jakoby vůbec nevěřil, že i to by bylo v našem věku možné.

Do srazu zbýval měsíc a já začala zuřivě cvičit a také shánět něco hezkého na sebe. Nakonec jsem si s pomocí dcer koupila hodně drahé, ale také moc hezké šaty i doplňky. I můj manžel Bořek mě pochválil a to mi zvedlo náladu po dlouhé době do nebeských výšin.

Téměř v euforii jsme se dostavili do místního kulturního domu, kde se náš sraz měl konat s plnou parádou.

vypadal neskutečně mladě

Pozvaní byli i naši tehdejší, kdysi hodně mladá pionýrští vedoucí, trenéři a oblíbená kuchařka ze školní jídelny. Dobře vařila a my ji coby děti měly moc rády. „Která ty jsi?“ oslovila mě moje tehdejší sousedka z lavice, Eva.

Na rozdíl ode mě byla pořád stejná. Rezavá a jako rtuť! Naštěstí, nebyla jsem sama, koho nikdo nepoznával. Vlastně nás byla většina. To Bořek měl na svoje kamarády větší štěstí. Prostě, chlapi tak rychle nestárnou.

Najednou jsem ho přes celý sál uslyšela nadšeně hulákat. Objímal se s nějakým mladíkem! Až při pohledu z blízka jsem poznala, že tak mladý není. Ale vypadal opravdu fantasticky! Tvář bez vrásek a pokožka pevná jako u dítěte.

Vlasy měl prořídlé, ale i to bylo sexy. Štíhlý a vitální chlap se smál od ucha k uchu. „No to je přece Pepa, můj nejlepší kamarád!“ slzel nadšením a hlavně dojetím Bořek. Byl z toho shledání úplně v šoku.

Nalákal nás na zázračné vitaminy

Pepa totiž kdysi odešel do ciziny stavět cukrovary a potom už tam zůstal. Zprávy o sobě podával sporadicky a i ty po čase ustaly. Manžel o kamarádovi neměl už dobrých dvacet let žádné informace. A teď, z ničeho nic, ho měl před sebou!

„Jak se máš, co děláš a jsi už tady natrvalo?“ vyptával se nedočkavě kamaráda a ten jen krčil rameny. Prý je to na dlouhé vyprávění. Hned druhý den po srazu se ti dva sešli u nás odpoledne doma a to jejich povídání se protáhlo skoro do půlnoci.

Pepa procestoval celý svět, ale nakonec se mu přece jen začalo stýskat po domově. „To víte, všude dobře, ale doma nejlépe!“ pokrčil rameny a vytáhl z kapsy nějakou krabičku léků. Dvě kapsle vložil do úst a zapil celou sklenicí vody.

Nedalo mi to, abych se nezeptala: „Ty jsi nemocný?“ on se ale jen usmál a odvětil: „Vypadám snad na to? To jsou vitaminy. Hrozně drahé, ale sama vidíš, jak skvěle účinkují.

Jejich cena nás ohromila

Nikdy jsem se necítil lépe!“ řekl a měl pravdu, vypadal skutečně skvěle. Mladě a vitálně. Hned jsem po nich zatoužila, ale on se začal ošívat. Prý jsou moc drahé a nechává si je posílat až odněkud z Ameriky… Já se ale nedala odbýt a nakonec se přidal i manžel.

Také chtěl být fit a vypadat dobře. Vždyť, kdo by nechtěl! „Koupíme i dcerám. Také už jim táhne na čtyřicítku a nějaký ten vitamin jim prospěje. Jsou pořád unavené…“ mudroval manžel a já mu dala za pravdu.

Objednáme si těch vitaminů rovnou celou krabici, ať se nám to drahé poštovné rentuje! Pepa začal na kousku papíru počítat. Když nám sdělil konečnou částku, spadla nám čelist. Cena se vyšplhala na rovných sto tisíc!

„No to víte, balení je na tři měsíce a pro čtyři osoby…To není jen tak! Ale potom se ty vitaminy berou až zase za rok! Tak to není tak hrozné,“ řekl a my rozpačitě souhlasili.

Manžel hned po víkendu spěchal Pepovi vybrat dohodnutou sumu a před bankou mu ji předal. Na vitaminy jsme čekali marně celý měsíc a na Pepu také. Vytratil se jako vzduch!

Podvod nás přišel draho

Jakoby zmizel z povrchu zemského. Jednou jsem v obchodě narazila na tu svoji rezavou spolužačku. „Nevíš něco o Pepovi?“ zeptala jsem se a ona se rozesmála: „Snad tě taky nepodvedl! Je to pěkné kvítko, několik let seděl za podvody!

Ty to nevíš?“ Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela. Můj Bořek téhle informaci nechtěl vůbec věřit. Nejdřív na mě křičel, že se jedná o pomluvu. Ale potom mu to nedalo a zeptal se jednoho známého, také bývalého spolužáka, který pracoval u policie.

Potvrdil, že je to všechno pravda. Doporučil nám, abychom podali trestní oznámení! „Nic podávat nebudu. Nechci být všem pro smích. Najdu si k práci ještě brigádu a peníze vydělám. Bude to trest za naši důvěřivost!“ rozhodl manžel a já souhlasila!

Květa H. (65), Litoměřice

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
5.3.2024
Při posledním nákupu v supermarketu jsem viděla něco, s čím si nevím rady. Narazila jsem tam na snachu, jak se ručku v ručce prochází mezi regály, ale ne s mým synem. Vím teď jistě, že Magda mému synovi zahýbá. Viděla jsem ji na vlastní oči, jak se vodí za ručičku s jiným chlapem. Měla jsem je vyfotit nebo se na ni hned vrhnout. Nyní mi totiž do očí tvrdí, že jsem zaujatá, vymýšlím si a že mám
4.3.2024
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj pozemek. No nazdar. Sousedka, jedovatá jako vitriol. „Mát
4.3.2024
Všichni jsme toho proutníka, který svedl mou sestru, odsoudili. I v cizině měl ženu a dvě děti. Nechápu, jak jsem mohla udělat stejnou chybu? Moje sestra Anička byla moc hodná holka. Po střední škole nastoupila do firmy plné mužů. Práce ji tam bavila a celkem slušně vydělávala. Po roce si našla vlastní byt, kam se z rodného domu odstěhovala. Od té chvíle k nám jezdila každý druhý, třetí víke
1.3.2024
Neviděla jsem, co bylo zřejmé na první pohled. Přítel si ze mě udělal kampeličku a kamarádka mě utvrzovala v domnění, že je správné mu pomáhat. Nikdy jsem nepatřila k nějakým kráskám, za kterými by se muži na ulici otáčeli. Patřila jsem spíš k takovým těm nenápadným dívkám, kterých si vůbec nikdo nevšimne. Příliš jsem si to nebrala, ale samozřejmě jsem i já toužila po lásce a partnerovi. Byl
25.2.2024
S manželem nám to klape. V jednom se ale neshodneme – kde strávíme dovolenou. Sedět v kempu už nechci. Pojedu k moři, ať s ním, nebo bez něho! I po třiceti letech jsme s manželem stále skvělý pár. Umíme se domluvit na všem. I na tom, kam vyrazíme na víkend. Je pravda, že máme v některých směrech rozdílné názory, vždy se ale snažíme dělat kompromisy. Já s ním zajdu občas na hokej nebo na fotb
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut