Svatbu mi překazila lstivá zlatokopka

Total
5
Shares

Nikdy bych nevěřila, že mi bude ten hodný a pracovitý kluk zahýbat. Znala jsem ho dlouhá léta. Přesto mě před svatbou pustil k vodě a vzal si chvilkovou známost.

S Matějem jsme se znali dlouhé roky. Poprvé jsme se setkali v prváku na střední škole. Chodili jsme spolu do třídy, byla to láska na první pohled. Zadívala jsem se do jeho jiskrných očí a okamžitě přeskočila jiskra. Byli jsme ještě děti, a tak jsme se styděli hned si přiznat, že nás k sobě něco silně táhne. Proto jsme po sobě jen významně pokukovali. Ve druhém ročníku jsme se sblížili více na tanečních a tam mě pozval do kina. Dívali jsme se víc jeden na druhého, než na filmové plátno. A tak jsme spolu začali chodit. Všichni kolem tomu říkali první láska, já jsem ale věřila, že je to na celý život.

Byl najednou bohatý

O majetkové poměry jeho rodiny jsem se nezajímala ani v nejmenším. Byla jsem k zbláznění zamilovaná, peníze byly to poslední, na co bych v té době myslela. Prožívala jsem romantické letní večery na procházkách, krásné chvilky v kině či diskotéce, poslouchala jsem úžasná vyznání lásky a byla celá omámená. Až časem jsem pochopila, že Matějovi rodiče jsou bohatí, vrátily se jim po revoluci hotely, statky a pozemky. Vůbec jsem se o to nezajímala a Matěj o tom nemluvil. Majetek spravovali rodiče a na něm chtěli, aby dosáhl vysokoškolského vzdělání. To se také stalo. Vystudoval v Praze medicínu, já zase pedagogiku, abych byla s ním. Stále jsme spolu chodili a okolí se na nás už dívalo jako na vážnou známost.

Konečně zasnoubeni!

Po vysoké škole začal Matěj pomáhat rodičům se správou majetku, já jsem nastoupila na základní školu, kde jsem učila češtinu a dějepis. Matěj měl málo času, přesto jsme se vídali často a nakonec jsme spolu začali i bydlet. V jednom z domů jeho rodičů. Vzpomínám na to jako na nejkrásnější životní období. I když jsem nebyla jeho manželka, cítila jsem se tak a čekala na žádost o ruku. Ta opravdu přišla, když nám bylo třicet. Vyrazili jsme k moři, a tam na pláži při zapadajícím slunci přede mnou poklekl a navlékl mi prstýnek. Pohádka! Ale se špatným koncem.

Šla si tvrdě za svým

Jeho otec často navštěvoval různé společenské akce, kde se to hemžilo všelijakými „osobnostmi“. Tam si na mého budoucího muže počíhala vysoká blondýna s dlouhými vlasy. Byla o devět let mladší než já. Dobře si spočítala, co je to za rodinu, a jak se bude mít, když se do ní vetře. Matěj mi namlouval, že v práci neví, co dřív – a zatím chodil za ní. Když už to bylo neudržitelné, přiznal se. V té době mi připadalo, že okouzlení přejde a on pochopí, jak se věci mají. Ta dívenka byla jasná zlatokopka. Nevzdala jsem to, stále jsem vyčkávala, doufala, modlila se. Vždyť jsme spolu chodili od střední školy! A pak přišel den, kdy mě Matěj požádal, abych si sbalila věci. Měl při tom v očích slzy. A tak, namísto toho, aby si do roka a do dne po zásnubách bral mě, oženil se po krátké známosti s prohnanou zlatokopkou.

Zuzana (37), Ostrava

Také se vám může líbit