Proč nevycházím se žádnou snachou?

Total
1
Shares

Osud mi nadělil syny, proto jsem se těšila, jak si budu rozumět se snachami. Že mi nahradí dceru. Opak je pravdou. Vybrali si synové špatně, nebo je chyba ve mně?

S manželem jsme vždy chtěli aspoň dvě děti, nejlépe syna a dceru. Dvě děti máme, ale oba jsou synové. Doufala jsem, že jednou mi jejich partnerky alespoň částečně dcery nahradí. Synové jsou ženatí a ani jedna z jejich žen se „nepovedla“. Synové jsou hodní a šikovní kluci. Po maturitě začali pracovat, ale oba měli na to, aby šli na vysokou, jenže se zamilovali a oba se záhy oženili. Máme velký dům, tak jsem jim nabídli na začátek bydlení u nás, aby si našetřili časem na vlastní domek. Vždycky jsem si přála velkou rodinu, tak jsem se moc těšila a byla šťastná, že budu mít mladé pod svou střechou a maximálně si užívat vnuků. Prostoru měli oba manželské páry v domě pro sebe dost, jediná vada byla, že jsme měli jen jednu kuchyň. Zato ale obrovskou.

Z první se stala běhna

Se snachou Marií staršího syna bylo společné soužití celkem fajn. Mladí si žili po svém, s manželem jsme se mezi ně nijak nepletli. Ani my ženské neměly problém domluvit se na vaření. Jednou uvařila snacha, podruhé já. A když se nám po roce narodila vnučka Eliška, snacha převzala starost o domácnost na mateřské zcela.  Starala se i o zahradu a krmila králíky a slepice. Hodně mi to pomohlo, zvlášť když jsem měla odpolední směny a vracela se domů až večer a manžel byl někde na cestách. I syn si pochvaloval, jakou má doma hospodyňku. Pohoda nám však nevydržela příliš dlouho. Snacha se totiž „zapomněla“ na jedné akci, kam s kamarádkami vyrazila, a bohužel nezůstalo jen u jedné nevěry. Prasklo to a syn jí stále nemůže odpustit. Hádky jsou na programu téměř každý den. Hodně se tím pošramotil i vztah mezi mnou a jí.

Druhá je lemra líná

Přesně v době, kdy se provalila nevěra snachy Marie, se ženil druhý syn. Přivedl domů Natašu. Byla těhotná. Vzali se a také se nastěhovali k nám. Tentokrát se narodil kluk Alexandr. Doufala jsem, že si s novou snachou budu rozumět jako s tou první, než se to pokazilo. Ale to jsem se přepočítala.  Nataša původem z Ruska pomalu na nic nesáhne. Ona jen vzdychá, jaké to je hrozné, že musí běhat kolem syna a na nic nemá čas. Přitom Sašenka je naprosto pohodové miminko, nezlobí, v noci hezky spí. Snacha je líná, dlouho vyspává, kolikrát jsem ji viděla, jak si jen tak čte nějaké bulvární časopisy, nebo telefonuje s kamarádkami. Když jsem si postěžovala synovi, že mi vadí, jak jeho žena doma nehne prstem, řekl mi, že mě sice chápe, ale na ni je toho asi moc. Musí se starat o malého a pak je hrozně unavená… Měla jsem sto chutí se do něj pustit, že takové práce kolem kluka zase nemá, ale jen jsem mávla rukou. Syn je moc hodný, zamilovaný a já se nechci mezi ně míchat. Ale asi to už moc dlouho nevydržím. Upínám se na vnučku, protože je, jak to zatím vypadá, celá po mně.

Ludmila (57), Zlínsko

Také se vám může líbit

Snacha se rozhodla nás ničit

S manželem, dvěma syny a jejich rodinami žijeme v našem rodinném paneláčku, jak jsme náš několikagenerační dům nazvali. Dřívější klidné soužití se nám ale začíná hroutit. S manželem jsme jedinými vlastníky domu, ale…
Zobrazit