Dvakrát nás s kamarádkou rozdělil jeden a ten samý muž

Total
3
Shares

Osud to někdy zařídí tak, že si lidé prohodí své role.

Hodně dívek má v dětství a dospívání svoji nejlepší kamarádku. Nebyla jsem výjimkou. S Jarkou jsme se znaly už od školky, pak jsme od první do deváté třídy seděly v jedné lavici. Rozdělilo nás až středoškolské studium, kdy já jsem šla na ekonomku a ona na gymnázium. Přesto jsme se dál pravidelně vídaly a znaly svá tajemství.

Myslela si, že jsem jí podvedla

Jarka měla staršího bratra a znala některé jeho kamarády. Jednou, když jsem u ní byla na návštěvě, tak k nim přivedl bratr Martina, kluka, který se mi okamžitě zalíbil. Já jemu také. Tajně mi na sebe předal telefonní číslo, ať se mu ozvu. Rande jsme měli hned příští týden. O to větším šokem pro mě bylo, když se mi Jarka zanedlouho svěřila, že je do Martina zamilovaná. O tom, že už s ním chodím já, nevěděla. Ocitla jsem se v nezáviděníhodné situaci. Vždy jsme si všechno říkaly a teď jsem měla před Jarkou nepříjemné tajemství. Asi jsem udělala chybu, když jsem jí o svém začínajícím vztahu nic neřekla. Každopádně potom, když to Jarka zjistila, tak si myslela, že jsem jí to udělala schválně a Martina svedla až poté, co se mi svěřila. Marně jsem se jí snažila přesvědčit, že to tak nebylo. Přestala se mnou mluvit. Mrzelo mě to, ale nemohla jsem s tím nic dělat. Martina jsem si vzala, ale Jarka mi na svatbu nepřišla.

Zažila jsem nečekaný šok

Čas zahojí mnoho sporů a tak se po letech Jarka znovu vrátila do mého života. Byla už také vdaná a měla dvě děti stejně jako já. Všechno jsme si to vyříkaly. Začaly jsme se občas se svými rodinami navštěvovat a vydrželo nám to dlouhá léta. Opět jsem Jarku mohla brát jako nejlepší kamarádku. A pak jsem zažila šok. Martin mi jednoho dne řekl, že ode mě odchází – za Jarkou. Také ona kvůli němu opustila svého manžela. Dnes žijí spolu, zatímco já jsem zůstala sama a nestýkám se s nimi. Možná se opravdu mohlo stát, že se do sebe dodatečně zamilovali, spíš jsem ale přesvědčená, že mi to Jarka udělala schválně, aby mi vše oplatila.

Olga K. (49), Praha

Také se vám může líbit