Miluje také moji druhou dceru

Total
1
Shares

Jsem z té situace trochu bezradná. Mám dvě dcery a jednoho zetě, kterého milují obě mé dcery. Bojím se, že to nedopadne dobře.

Tereza sedí u nás v obýváku se svým mužem Pavlem. Oba se k sobě chovají velice hezky. Pavel je vzorný táta, který se svým dvěma dcerám věnuje každou volnou chvíli. Také mé dceři, své ženě, se vším pomáhá. Nikdy nezapomene na výročí jejich svatby, na Terezčiny narozeniny či svátek. Vypadá to na ideální manželství. Jenže není. Můj zeťák se totiž zároveň zamiloval do mé mladší dcery Jarky. Zatím to vím jen já, ale co bude, až to praskne?

Jarka ho odmítla

Moje dcera Jarka je hodná a velice svědomitá a poctivá. Dlouho si různých narážek a flirtování ze strany Pavla ani nevšimla. Pak jí chvíli trvalo, než pochopila, že to myslí vážně. Byla z toho zaskočená a ihned se mi se vším svěřila. Nezaváhala jsem ani na chvíli a zeťáka si zavolala. Chtěla jsem vědět, co to znamená. Řekl mi, že svou ženu Terezu miluje. Není ji prý nevěrný, ale poslední rok bojuje s myšlenkami na Jarku. Tereza mu zatím vždy vyšla jako ta lepší. Přestože by svou ženu prý nikdy neopustil a vím, že ona je ta pravá, nemůže si prý pomoct a čím dál víc se mu líbí Jarka. Zamiloval se a neví vůbec co s tím.

Slíbil, že s tím přestane

Jeho upřímnost mi byla sympatická. Nicméně jsem mu musela důrazně říct, že s tím flirtování okamžitě musí přestat. Slíbil mi to. Ale bylo mi jasné, že Jarku hned tak z hlavy nevyžene. Viděla jsem jak se Pavel trápí. A co horšího, poznala jsem, že se nakonec zamilovala i moje dcera Jarka. Oba se začali chovat naprosto ztřeštěně a já nevěděla, co si s tím mám počít.

Dlouho o nic nešlo

Téměř dva roky vydrželi Jarka s Pavlem udržet svoje city v rovině platonické lásky. Byla jsem ráda, že Pavel mou druhou dceru nepodvádí, ale zároveň jsem trpěla se svou druhou dcerou, která právě prožívala nešťastnou lásku. A také mi bylo jasné, že tato psychická nevěra, kterou svou láskou Jarce, Pavel prováděl, je vlastně v mnohém daleko horší, než nevěra fyzická. Ocitla jsem se mezi dvěma mlýnskými kameny. Nešlo fandit jen jedné dceři. Jenže situace se stala neřešitelná.

Všechno vyšlo najevo

Když Tereza odjela s dětmi na dovolenou a Pavel zůstal v práci, snažila jsem se jeho i Jarku hlídat. Zřejmě se to nepovedlo. Za tři měsíce mi Jarka oznámila, že je v jiném stavu. Propadla jsem naprosté panice. Co budu dělat? Teď to všechno definitivně praskne a nešťastní budou všichni. Nedalo se tomu ale nijak zabránit

Naše slzavé údolí

Mám krásného vnuka jako buka. Pavel zůstal dál oficiálně s Terezou, která je ráda, že se o ni a o děti stará. Zároveň však můj švagr žije i s mou druhou dcerou a stará se o svého novorozeného syna. A já lítá mezi oběma domácnostmi, pomáhám s dětmi a snažím se hasit všechny spory. Moje děvčata, přestože se tváří, že umí být nad věcí, si občas dost vjedou do vlasů. Hádaly se hodně už jako malé holky, protože je každá úplně jiná. Teď je to ovšem mnohem horší. Neustále se musí přetahovat o jednoho muže. Jsem z toho doopravdy hrozně nešťastná.

Jana V. (63), jižní Morava

Také se vám může líbit