Slušnost a poctivost jsem nechala stranou

Total
6
Shares

Když chce člověk něco získat, musí se sám přičinit a na fér hru zapomenout. Já se chtěla zbavit mindráku z dětství a konečně se pomstít.

Všechno štěstí jakoby se u nás v rodině vyplýtvalo na mou starší sestru. Odmala vypadala jako panenka, učila se skvěle, vynikala ve všem a všude byla za hvězdu. Všichni se divily, jak můžeme být my dvě sestry. Není divu, že jsem jí nesnášela. Po základní škole se naše cesty rozešly. Marta šla na gympl, mě strčili do učení. Zatímco pro princeznu plánovali dráhu paní doktorky, ze mě měla být cukrářka. Pomalu mi docházelo, že se o spravedlnost budu muset přičinit sama. 


Našla jsem slabinu

Když bylo Martě osmnáct, přitáhla si na oslavu narozenin Davida. Všichni byli u vytržení. Nádherný pár! Pro mě byla oslava utrpení. Samozřejmě, že si příbuzní neodpustili rýpat do mě, kdy si taky někoho najdu. Náladu mi moje super sestra zlepšila za půl roku. Přijela domů s tím, že je v jiném stavu. David z toho nebyl moc nadšený. Nemohla jsem si nevšimnout, jak moc je sestra do svého kluka zblblá. Konečně slabé místo… Vrazit mezi ně klín nebylo těžké. Když si začala Marta, zvyklá na to být středem pozornosti, prosazovat při přípravě svatby svou, já se tvářila mírně a soucitně. Stranou jsem pak Davidovi řekla, že má samozřejmě pravdu, ale že musí brát na sestru v jejím stavu ohled. Tak jsem byla v jeho očích za moudrou ženu a chápavou sestru zároveň. 
Také jsem každou chvíli potřebovala s něčím pomoct. Nastávající švagr se mohl přetrhnout, aby se předvedl. Poté vždy následovala pochvala a mé obdivné pohledy. Občas jsem mu položila dlaň na paži. Netrvalo dlouho a měla jsem ho v hrsti.

Pořádná pomsta 


Přišla ženichova rozlučka se svobodou. Věděla jsem, ve které hospodě s kamarády sedí, tak jsem se tam vypravila. Hoši už byli pěkně rozjetí, přitočila jsem se k Davidovi s panákem a otázkou, proč se tváří tak nejistě, když by měl oslavovat. Jestli by si o tom nechtěl promluvit někde v klidu. 
Alkohol a vědomí, že mu končí mládenecké časy, udělaly své. A tak jsme se v temném koutě za hospodou začali líbat a pak se to rozjelo. Nevšiml si, že jsem mu vytáhla z kapsy mobil a vytočila sestřino číslo. 
Telefon zvedla. Snažila jsem se předstírat to nejhorší. Zavěsila a mě bylo jasné, že vyrazí do hospody. Když bylo jasné, že sestra dorazila, jsem se vykroutila z jeho sevření a utíkala domů. Když se David celý od rtěnky objevil ve dveřích putyky, všechna zloba se svezla po něm. Jak byl připitý, začaly z něj lítat hrozné věci. A tak bylo po svatbě! Na oko jsem sestru litovala. S kariérou se musela rozloučit. Jako svobodná matka na studia čas neměla. Zato mě se od té doby začalo dařit. Možná tím, že jsem se konečně zbavila mindráku ze své úžasné sestry.

Dana (43), Rakovník

Také se vám může líbit