Začaly se mi zdát sny, které se pak naprosto přesně vyplňovaly

Total
1
Shares

Až když člověk na vlastní zkušenost prožije něco nadpřirozeného, začne věřit na věci mezi nebem a zemí.

Předloni jsem prodělala velmi těžkou chřipku. Na nachlazení a s ním spojené nepříjemnosti jsem trpěla celý život, ale tentokrát jsem bojovala opravdu se silnou nemocí. Měla jsem vysoké horečky a nedokázala jsem ani pořádně rozlišit den a noc. Naštěstí jsem se po deseti dnech utrpení ze všeho dostala. Právě od téhle zdravotní komplikace se ale začaly dít divné věci. Uvědomila jsem si to teprve, až když nastal druhý takový případ.

Za tři dny se to vážně stalo!

První živý sen, který mě probudil ze spaní, se mi zdál asi týden poté, co ona krutá chřipka odezněla. Byl o Nadě, mladé kolegyni z práce, která se už nějakou dobu marně s partnerem snažila o početí potomka. Ve snu jsem viděla, jak Naďa vchází do kanceláře s rozzářenýma očima a za zády něco ukrývá. Aniž by ukázala, o co jde, hned jsem uhodla, že je to těhotenský test, tentokrát s výsledkem, který kolegyně tak dlouho očekávala. Sen byl příjemný a když jsem pak pokračovala ve spánku, měla jsem úsměv na tváři. Opravdu jsem to Nadě přála. Nejraději bych jí to druhý den v práci řekla, ale včas mi došlo, že bych tím jen podtrhla její trápení. Jaký byl tedy můj následný šok, když tři dny nato se ta situace odehrála přesně tak, jak jsem ji viděla ve snu. Naďa nám o svém těhotenství skutečně řekla poté, co vstoupila do kanceláře s těhotenským testem v ruce za zády. Na svůj sen jsem si samozřejmě vzpomněla a také jsem o něm ostatním kolegyním řekla – většina z nich mi ale nevěřila.

Věděla jsem, co řekne

Za další dva týdny jsem měla opět velmi intenzivní sen, tentokrát ale tragický. Byl o mém bratranci Vaškovi, který se vracel opilý z nějaké oslavy a na ulici ho srazilo auto. Zemřel na místě. Ještě přes den, když jsem si na sen vzpomněla, mi běhal mráz po zádech a měla jsem slzy v očích. To jsem netušila, že se to všechno přesně tak stane – měsíc nato se Vašek skutečně vracel z podnikového večírku, nerozhlédl se na ulici a vkročil přímo před rychle jedoucí auto. Byl na místě mrtvý. Jakmile jsem se tu zprávu druhý den dozvěděla, málem jsem se zhroutila. V té chvíli jsem si vzpomněla i na to, jak se vyplnilo i to Nadino těhotenství a sen a pochopila jsem, že s mými sny je něco divného. Moje podezření se potvrdilo opět zhruba po měsíci. Tentokrát se naštěstí jednalo o sen s dobrým koncem a týkal se mých blízkých. Neteř toužila dostat se na vysokou školu, ale bála se zkoušek. Ve snu za mnou přišla celá šťastná, že zkoušky udělala a pak jsme se domluvily, že jejímu otci – mému bratrovi – řekneme, že neuspěla. Prostě takový žertík. V den zkoušek se u mě opravdu neteř zastavila a já už předem věděla, s čím přijde. A opravdu to tak bylo!

Mohla za to nemoc?

Bavila jsem se o těch záhadách s kamarádkou, která se zajímá o ezoteriku. Ta vyslovila názor, že nemoc mě předtím vyčerpala natolik, až jsem získala nějakou zvláštní schopnost vidět do budoucnosti. Kdybych to sama neprožila, nevěřila bych jí, takhle mi to připadalo jako nejpravděpodobnější vysvětlení. Ještě několikrát se mi přihodily prorocké sny – zajímavé bylo, že střídavě dobré i špatné. Z těch špatných se už naštěstí nejednalo o ničí smrt, jen o vážné problémy v práci nebo dceřin problém s přítelem a následný rozchod. Loni před Vánoci jsem znovu onemocněla a po uzdravení už se nic podobného nikdy nestalo. Pokud mi někdo bude tvrdit, že se dá předpovídat budoucnost, rozhodně se mu nebudu vysmívat. Z vlastní zkušenosti vím, že to možné je, i když mě se to stávalo jen ve snech a dočasně.

Jana M. (50), Opava

Také se vám může líbit