Domů     Nešťastná láska vzala mému nejdražšímu život
Nešťastná láska vzala mému nejdražšímu život

Znali jsme se od dětství a naše kamarádství přerostlo v lásku. Velkou a osudovou. Zničilo ji nedorozumění, za kterým číhala zbytečná smrt.

Přede mnou stojí Martinova matka. V jejích očích vidím smutek. Má svěšenou hlavu. Co se jí stalo, že vypadá jako tělo bez duše? Pohled na ni mi drásá srdce. Stojí ve dveřích a tiskne mi ruku. ,,Lucinko, nemůžeš už nic udělat, vezmi si tohle.

Našli to u jeho těla a je tam napsané, že je to pro tebe,” podala mi obálku a rozplakala se. Maminka Martina, kterého měl každý rád. Proč se vzdal toho nejcennějšího? Života?! Dívala jsem se mlčky , se slzami v očích, na obálku. Stálo tam:

Lucinko, proč jsi mě brala jen jako kamaráda? Zatočil se se mnou celý svět. Svět, ve kterém najednou chyběl ten nejdůležitější člověk. Člověk, kterému jsem nikdy nedokázala říct, co doopravdy cítím. Milovala jsem Martina z celého srdce.

On si ale myslel, že ho má ráda jen jako kamaráda. Martin měl tolik snů a krásných přání! Teď už je na ně pozdě. Najednou jsem si připadala jako ve válce. Jedna část mozku válčila proti té druhé části.

Kam jenom utéct?

Nemohla jsem déle zůstat doma mezi čtyřmi stěnami. Když jsem ale vyšla z domu, nevěděla jsem, kam jít. Prázdnota kolem se hlasitě a škodolibě smála. Chechtala se hlasem té nejodpornější bytosti na světě.

Máma se o mě bála, proto za mnou poslala mladšího bratra Jáchyma, aby na mě dával pozor. Když jsem se vrátila domů, chtěli mě všichni utěšovat, ale já trvala na tom, že potřebuju být sama. Zavřela jsem se do koupelny. Koupelna, vzpomněla jsem si.

V koupelně našli Martina bezvládně ležet,v kaluži krve..V koupelně ukončil své trápení, svůj život. Je to moje vina, že už tady Martin není, říkala jsem si. Vtom můj pohled spadl na obálku s nápisem: Lucinko, proč si mě brala jen jako kamaráda?

Otevřela jsem obálku a začala číst. Do očí se mu vlily slzy už při prvních řádcích… …Ahoj Lucinko, drahá, žádné z těch slov nemůže vyjádřit to, jak ti už dlouho chci říct, že tě miluju.

Stačil ale vždycky jen letmý můj něžný pohled na tebe a už ses ode mě otáčela jiným směrem. Nechápu, bála ses mě? Když pomyslím na to, že se mě má největší láska bála, je mi hrozně. Vedle sebe držím žiletku.

Sice ještě nevím, jestli ji použiji, protože sem se už několikrát pokoušel zabít, ale jsem srab, a tak se to nikdy nestalo skutečností.

Konec trápení

Co si asi o mně myslíš? Radši to nechci vědět, ale je mi teď dobře. Určitě se teď cítím líp. Ta samota a strach, že se mi vysměješ do obličeje, když ti vyznám lásku, ta už mě teď netrápí.

Podívej se tam nahoru a představ si, že tam sedím, obklopen andílky a mávám ti. Netrap se, má lásko. Svět už je takový a já sem prostě nedokázal dál žít v představě, že je všechno ztracené. Můj život se zdál být klidný, ale uvnitř sem se už nedokázal trápit.

Pochop mě. Nemysli si, že jsem sobecký, ale proč si chtěla být jen moje kamarádka? Víš, jak je těžké tě milovat a vědět, že ty mě máš jenom za kamaráda? Jáchym, tvůj bratr, mi řekl, že každý večer chodíš na zahradu a díváš se do nebe.

Potom prý sedíš a půl hodiny nevnímáš. Myslí si, že jsi do někoho zamilovaná a ptal se mě, jestli ses mi nesvěřila. Co myslíš, že jsem v tu chvíli cítil? Svět se mi začal bořit pod nohama. Když mi to řekl, sedl jsem si do trávy a nevnímal. Nic.

Ani Jáchyma, ani zpěv ptáků ani řinčení aut. Prostě nic. Jen svou bolest, že miluješ někoho jiného…

Vzal mu naději

Rozloučil jsem se s Jáchymem. A rozhodl se, že na ostatní se budu dívat už jen z nebe. Z mého nového domova. Nerozloučil jsem se dokonce ani s Tomášem. Napadlo mě, je snad Tomáš tvojí tajnou láskou?

Tomáš, ten největší borec z celého okresu, do kterého je zamilovaná snad každá?! Utíkal jsem domů. Měl jsem oči plné slz a pocit, že za chvíli ukončím tento ubohý dopis ve mně rostl. Ukončím své trápení…“ V tu chvíli se jsem se zase rozplakala.

Slzy se mi z očí řinuly jako vodopád, který nechce přestat téct. Ale řekla jsem si, že to musím dočíst. Bylo to Martinovo přání, a tak jsem četla dál… „…odemkl jsem dveře našeho domu s velkým balkónem, na kterém jsme si jako děti hráli. Pamatuješ Lucko?

Tys měla tu panenku Barbie a já Kena, kterému upadávala noha. Jmenovali se Lucka a Martin. Nebyli to ale kamarádi. Byli to milenci.

– Sedl jsem si do svého pokoje na postel, na stěnách visely stejné plakáty, jako před šesti lety, když ti bylo deset a mně dvanáct. Byl jsem takový tvůj ochránce, jenže to pak přešlo v něco jiného. Víš, kdy jsem se do tebe zamiloval?

Tu noc, co jsi přišla na grilovačku k našim a pak jsme se šli projít k rybníku. Seděli jsme na lavičce a povídali si do noci“

Citové vydírání

Měla jsem plný nos, oči uslzené, skoro jsem už neviděla písmenka, ale nějaká neznámá síla mě poháněla. Musela jsem číst dál… „..otevřel jsem dveře koupelny. Víš, že v mé hlavě neproudí žádné výčitky? Je to zvláštní, ne? Sedám si na zem.

Kachličky mě studí do dlaní, ale žiletka jakoby mi přirostla k ruce. Nemám strach. Pevně jsem uchopil žiletku do pravé ruky a udělal první, ale ne moc hluboký řez…“ Musela jsem na chvíli odložil dopis a zajít si pro nový kapesník.

Za pár minut jsem se vrátila a tušila, že se schyluje ke konci. Konec dopisu. „…krev padá na moje džíny, na krku mám řetízek s kamínkem, který jsi mi dala. Musím končit, protože pak bych už nemusel dopis dopsat. Stačí jeden hlubší řez a mám to za sebou.

Je to zvláštní, ale jak budu umírat, budu vzpomínat na všechno krásné, co jsme spolu prožili. Co jsme spolu prožili jako kamarádi. Asi se mi bude stýskat, ale jakmile se zasteskne tobě, podívej se na oblohu a já ti zamávám. Budu mávat klidně donekonečna.

Jsi ten nejlepší člověk, jakého jsem kdy potkal. Řekni mámě, že ji miluju a pokud tam nahoře potkám svého tátu, nakopu ho do zadku. Sbohem má lásko. Nikdy na mě nezapomeň, tak jako já nezapomenu…“

Sbohem navždy

Když jsem dočetla, sedla jsem si a dlouho plakala. Potom jsem otevřela skříňku v koupelně, a přímo před sebou uviděla žiletku. Jakoby na mě volala, ať udělám to, na co myslím. Udělala jsem první řez a ucukla bolestí.

Ale touha, která mě volala za Martinem, byla silnější než bolest, a tak jsem pokračovala. Později jsem však už nic necítila. Jen slyšela.

Slyšela jsem něčí zoufalý pláč, který mi probodával srdce. Po dvou dnech jsem se probudila v nemocnici. Do těla mi byla přiváděna nová krev a vedle postele seděli mí rodiče a Jáchym. ,,Lucinko, co jsi nám to udělala?!”

V duchu jsem si říkala, že nebudu poslouchat to hloupé kázání, jenže pak jsem si vzpomněla na Martina a na svou bolest, a nakonec tiše řekla: ,,Mami, tati, miluju vás. Je mi to líto.” Když jsem to dořekla, celou místností se ozval slabý pláč.

Celá moje rodina tam seděla a plakala. Když mě po týdnu vezli domů, zastavila jsem se na zahradě a zadívala se do nebe.

Přišel ke mně Jáchym a já mu řekla: ,,Jáchyme, víš kdo byla ta moje velká láska?” ,,Nevím, ale už se tě na to chci zeptat dlouho. I Martina to zajímalo. Doufám, že jsem něco nezvoral.” Podívala jsem se na bráchu a odpověděla mu s výčitkou v hlase.

,,Milovala jsem Martina, ty blbče!” Zvedla jsem hlavu k nebi a hlasitě zakřičela: ,,Ty si má láska, Martine!”

Lucie (39), Havlíčkův Brod

Předchozí článek
reklama
Související články
23.5.2024
Odstěhoval se do staré hájovny na kraji lesa, s nikým se nebavil, zamračený, zanedbaný a mrzutý. Byl to velice záhadný muž. Byl to místní podivín. Odstěhoval se z vesnice, která mu připadala asi příliš rušná, ač to byl zapadákov, do staré hájovny na kraji lesa. S nikým se nebavil, a když, tak jednoslabičně. Bylo mi jasné, že je to chlapík s tajemstvím, a babička mi to tajemství prozradila. B
22.5.2024
Můj první muž byl omyl. Ostýchám se to přiznat jen proto, že máme děti. Musela jsem si ho vzít z vděku. On byl vyučený, já jsem měla vysokou školu. Nijak neopovrhuji lidmi s nižším vzděláním, leč s mužem jsme měli jiné zájmy, byli jsme jiné povahy. On byl výbušný, já klidná. Proč jsme se tedy brali, říkáte si? Nebýt jeho, nebyl by tu Gustav kdysi jel kolem vážné nehody. Auto narazilo do m
22.5.2024
Moje dcera Hanička se ocitla v nelehké životní situaci. Je nemocná, a navíc ji trápí manžel. Jak já jako máma mohu pomoct? Vždy byla statečná a nechtěla od nikoho pomáhat. Bylo jedno, jestli šlo o vystřihovánky v dětství, nebo vymalování bytu v dospělosti. Teď mi to dochází. I za manželství si musela obstarat spoustu věcí, které spíš náleží mužům. „Mami, přestaň si už konečně dělat zbytečné sta
21.5.2024
Nedávno jsme oslavili pětadvacáté výročí svatby. V té chvíli by mě ani nenapadlo, že budu podávat žádost o rozvod a láska se promění v prach. Bylo to fantastické. Uspořádali jsme večírek pro naše blízké přátele. A protože bylo pěkné počasí, konal se na zahradě. Nechyběly květiny a nádherné dárky, úžasný dort, momenty plné emocí, úsměvů a přání. Láska na první pohled Potkali jsme se v posl
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar