SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Můj manžel hraje dvojí hru
Můj manžel hraje dvojí hru

Člověk nemůže mít všechno. Když si vyberete jednu možnost, vzdáváte se těch ostatních. Na to by člověk nikdy neměl zapomínat.

Vdávala jsem se dost pozdě, už mi bylo třicet pět. Ale Ondra byl o deset let mladší než já, takže jsem všem říkala, že se tím se to srovná. Samozřejmě, že jsme před svatbou mluvili i o dětech.

Chtěla jsem to, bylo jasné, že u mě každým rokem klesá šance, že se to podaří. Na druhou stranu jsem Ondrovi netajila, že se mnou mateřské hormony necloumají a že pokud on nebude potomky chtít, já na něj tlačit nebudu. Ale také jsem se dítěti nebránila, kdyby chtěl.

Byl opravdu schopný

Na Ondrovi se mi už od samého začátku líbil jeho zápal pro práci. I když by to do něj spousta jeho spolužáků neřekla, já vždycky věděla, že z něj něco bude. A nemýlila jsem se.

reklama

Nepříjemné bylo, že jsem občas od některých jeho kolegů pocítila, že mě moc neberou. Konec konců, byla jsem jen prodavačka. Časem se to obvykle zlomilo. Nejsem hloupá, tvrdím, že člověk se má učit celý život.

Taky se podle toho chovám, pořád si rozšiřuji obzory, mám spoustu koníčků, rozhodně jsem nikdy nebyla nějaká puťka.

Změna práce byla náročná

Dlouho nám to klapalo, víc než deset let. Když nad tím zpětně přemýšlím, všechno to začalo, když Ondra změnil práci. Nastoupil u zahraniční firmy, kde měl lepší výhled na postup a víc peněz. Jenže na novém místě to nešlo úplně podle jeho představ.

reklama

Zatímco v bývalé práci si ho vážili, tady se na něj dívali, bez ohledu na jeho schopnosti, skoro svrchu. Viděla jsem, že je nespokojený a nervózní. Snažila jsem se mu to nějak ulehčit, ale nebylo jak.

Mě se v té době začalo dařit v jednom z mých koníčků, výrobě keramiky. Nějaké věci jsem prodala, byl o ně zájem, měla jsem spoustu práce.

Pořád byl pryč

Navíc Ondra byl pořád někde na služebních cestách a konferencích, což mělo za následek, že jsme spolu trávili čím dál tím méně času. Ze začátku jsem se snažila být tolerantní, přistupovat k tomu tak, že jeho kariéra má přednost.

reklama

Když už byl doma tak málo, že mi to přišlo neúnosné, a chtěla jsem o tom hovořit, moc porozumění neprojevil. Tenkrát mě poprvé napadlo, že je něco špatně.

Začala jsem si víc všímat, že je pořád nespokojený, chová se divně, nekomunikuje se mnou. Opravdu upřímně jsem se snažila to změnit, ale chvílemi jsem měla pocit, že mluvím s nějakým divným cizincem, kterého vůbec neznám.

Tušila jsem, že Ondru žere i něco jiného než práce, ale nenapadalo mě co. Už si nepamatuju, jak k tomu došlo. Bylo to zrovna v ten den, co jsem měla narozeniny.

Tak dlouho jsem do něj šila, aby mi řekl, co ho trápí, až z něj vypadla věta, kterou nikdy nezapomenu. „Víš, nemůžu se smířit s tím, že spolu nebudeme mít děti…“. Zasáhlo mě to jako blesk. Děti?

Celá léta se o nich nezmínil, a najednou lituje, že je nebudeme mít? V hloubi srdce jsem to cítila jako obrovský podraz. Ale bylo mi ho líto, a tak jsem ho začala utěšovat, že třeba ještě není pozdě. Konec konců nejsem ještě v přechodu.

Zjistila jsem to náhodou

Prášky jsem vysadila už před časem a teď jsem si takříkajíc přestala dávat pozor. Čekala jsem, že se náš život změní k lepšímu. Nestalo se. Ondra měl pořád svoje nálady a pořád nebyl doma.

Spali jsme spolu jen občas, takže naděje, že bych otěhotněla byla opravdu nepatrná. Přestávala jsem chápat, proč s tím vlastně začínal. Přišla jsem na to náhodou. Nikdy jsem nebyla žádná stíhačka, neověřovala jsem si, co dělá na služebních cestách.

Ten den jsem potřebovala odeslat emailem nějaké materiály. Můj počítač si postavil hlavu, tak jsem si řekla, že to pošlu od manžela. Email měl otevřený. Překvapilo mě, když jsem tam uviděla jméno jedné jeho bývalé kolegyně.

Byla to taková potvora, neměla mě moc v lásce. Jen tak, ze zvědavosti, jsem ten email otevřela. Asi bych měla říct, že jsem to neměla dělat. Ale otevřelo mi to oči. Těch emailů bylo víc.

Vyplývalo z nich, že se mladá paní začala mému muži víc ozývat v době, kdy přišla do jiného stavu a otec jejího dítěte jí opustil. Vylévala si Ondrovi srdce, tu ho požádala aby jí něco přivezl, tu mu naznačila, že ona by pro jeho práci měla větší pochopení.

Prostě to na něj hrála. Dáma v nesnázích.

Zatímco pro mě nebyl schopný udělat si ani trochu času, jí doprovázel na výlety. Zatímco mě si ze služební cesty pomalu ani neozval, jí poskytoval psychickou podporu.

Zeptala jsem se ho

Chtěla jsem mít jasno a tak jsem se ho zeptala. V klidu, slušně, bez emocí. V podstatě se zhroutil. Nechci být zlá, ale nejsem si jistá, jestli to nebylo proto, aby se vyhnul vysvětlování a odpovědím.

Protože mi pořád jenom zdůrazňoval, že mě má rád a že chce být se mnou, ale o tom, co bylo s kolegyní, mluvit nechtěl. Už je to nějaký čas. Ondra má pořád svoje nálady. Pořád mi tvrdí, že mě má rád a chce být se mnou.

Spíme spolu, takže by se mohlo i stát, že bych třeba otěhotněla, i když je to jen hodně malá naděje. Otázkou je, jestli by to vůbec bylo k něčemu dobré. Vím totiž, že za tou ženskou jezdit nepřestal, i když to popírá.

Nedává si pozor na mobil a já nechci být za hlupáka. Už jsem mu i navrhla rozchod, nechci aby se se mnou trápil, ale o ten nestojí. Netuším, jak se zachovat. Chtěla bych udělat to, co je správné. Nejsem si ale jistá, co to je a navíc ho mám pořád ráda.

Hedvika (41), Frýdek Místek

reklama
Související články
4.2.2023
Dětství se pro mě stalo peklem. Otec byl hodný, ale pevně pod pantoflem, máma mi dělala ze života peklo. Své děti jsem jí nikdy nepůjčila! Ačkoli má dítě spát nejméně osm hodin, já často nespala ani čtyři. Matka mi to nedovolila. Měla utkvělou představu, že mě neporodila pro to, aby se ze mě stala obyčejná holka, která bude žít průměrný život. Celé moje dětství bylo tudíž utrpení. Otec byl n
3.2.2023
Říká se, že kdo si počká, ten se dočká. Zní to velmi optimisticky, ale někdy k tomu vysněnému cíli vede velmi strastiplná cesta. Na zahrádce ještě leží sníh, ale Pavel už je celý nedočkavý a zjišťuje, kde by mohl začít zahradničit. Musím se tomu smát. Dříve ho totiž zahrada vůbec nezajímala a říkal: „Nechápu, jak se můžeš celý víkend vrtat v záhonech.“ V té době byl ale ještě ženatý s Monikou a
1.2.2023
Byla jsem v pubertě, když se moji rodiče rozvedli. Zůstala jsem sama s mámou, která po novém vztahu rozhodně neprahla. A mně to vyhovovalo. Na nezájem opačného pohlaví si rozhodně nemohla stěžovat. „Žádného chlapa nepotřebuji, mám tebe,“ tvrdila mi často pořád dokola. V první řadě to však byla vždy úžasná máma, která se mi odmalička maximálně věnovala a pomáhala mi. Když mi v maturitním ročníku
31.1.2023
Po druhém dítěti jsem to už nevydržela. Šlo to se mnou rychle z kopce, domov mě ubíjel. Musela jsem pryč. Pryč od dětí, pryč od manžela! Celý život jsem byla spíš děvče do světa. Milovala jsem život ve městě, vyžívala jsem se v chození na akce a zbožňovala jsem svoji volnost. Vždycky jsem byla velice extrovertní člověk a milovala jsem společnost. Dlouho jsem si života užívala plnými doušky. Moj
31.1.2023
Byla jsem hrdá na muže, který stál po mém boku. Byl galantní a hodný, udělal by pro mě první poslední. Všechno se ale změnilo, když se mi nedařilo otěhotnět… Karla jsem poznala v práci. Byl můj přímý nadřízený, milý a vřelý ke všem. Zakoukala jsem se do něj okamžitě. Byl o sedm let starší než já, líbilo se mi na něm, jak je vždy pozorný k ženám a bere na jejich práci velký ohled. Začali jsme sp
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír