Domů     Žádný jiný muž ho nenahradí!
Žádný jiný muž ho nenahradí!
4 minuty čtení
Portrait of happy mature couple by table in restaurant

Měla jsem vše, co si žena před třicítkou může přát. Kariéru, peníze, vlastní byt a přítele. Jak se ale blížily třicáté narozeniny, začaly se mi do mysli vkrádat myšlenky na děti.

Když jsme jednou večer seděli s partnerem u večeře na počest našeho desátého výročí, s nápadem mít vlastní miminko jsem se mu svěřila. Bohužel mě jeho reakce zaskočila. Ani trošku mou touhu nesdílel.

Zprvu jsem si vzniklou propast mezi námi nechtěla připustit, za pár měsíců se však náš vztah přiblížil konci.

Rada od kamarádky

Rozchod provázel pláč na obou stranách. V mém případě byl stesk nejspíš větší, ale já byla rozhodnutá. Prioritou číslo jedna bylo dítě. Kde ale sehnat milého kluka, který, stejně jako já, touží po harmonické rodině? Nakonec zasáhla kamarádka, která mi doporučila jednu z populárních seznamek.

Další z řady

S nápadníky jakoby se roztrhl pytel. Uteklo půl roku a já měla za sebou nespočet schůzek naslepo. Některé byly horší, některé lepší a pár jich řadím mezi opravdu bizarních. Má situace však byla spíše k pláči.

Proto jsem váhala, když mě na rande pozval neznámý Jiří. Podle fotografie vypadal jako příjemný kluk, jak mu ale můžu věřit? Rozhodla jsem se, nejprve si ho prověřit, a tak jsme si měsíc pouze psali, než jsem souhlasila s pozváním na kávu.

Zaujal mě

Ve smluvený den jsem čekala s kouřícím hrnkem kávy na smluveném místě a cítila strach. Co když bude ošklivý? Nebo trapný? Nebo přímo zlý? Když zacinkal zvonek u dveří, pomalu jsem zvedla oči od rozečtené knížky.

Můj pohled padl na hnědovlasého, svalnatého kluka, který zrovna vstoupil do místnosti. Usmál se od ucha k uchu a zamířil přímo ke mně. „Kamila?“ zeptal se a napřáhl ruku. Kývla jsem a opětovala mu úsměv.

Bláznivě zamilovaná

Po pár hodinách debaty, třech horkých nápojích a jednom kousku dortu mi došlo, jak úžasný tenhle muž je. Návrat domů mi zpříjemňovaly rozlítaní motýlci v žaludku a hlava plná vzpomínek na jeho oči a svěží, kořeněnou vůni.

Pár týdnů jsme se scházeli, když mě nakonec jednou večer políbil před vchodem do domu na ústa.

Jak já byla šťastná! Věci nabraly rychlý spád. Každá schůzka s ním byla lepší a lepší. Jednou mě vzal na pouť, pak do lesa na houby nebo do romantického hotýlku v Beskydách. Dvořil se mi.

Do práce mi začaly chodit kytice růží s krásnými vzkazy a tu a tam mě překvapil šperkem nebo knížkou od mého oblíbeného spisovatele.

Vytoužené těhotenství

Po roce se nastěhoval do mého bytu a já si začala zvykat na zvednuté záchodové prkénko a oblečení rozházené i na těch nemožných místech. Když mě požádal o ruku, rozplakala jsem se.

Svatba proběhla v příjemném penzionu, ke kterému příslušela rozlehlá zahrada. Myslím, že jsem otěhotněla přesně ten den. Devět měsíců těhotenství jsem si užívala jako snad žádná jiná. A Jirka mě náležitě hýčkal.

Neměnila bych

Když se Nikolka narodila, nemohla jsem se na ni vynadívat. Můj tajný sen se splnil! Mám vlastní rodinu a ke všemu s tak úžasným člověkem. Dva roky jsem si užívala mateřství, když mi lékař oznámil, že jsem znovu v očekávání.

A tak přišla na svět Markétka. Nemůžu říct, že život je vždycky procházka růžovou zahradou. Jirka musel hodně pracovat a jezdit často na služební cesty, abychom se s dětmi měli dobře.

Byla jsem s nimi často sama a občas jsem byla už hodně unavená, ale i přes to jsem nikdy nebyla šťastnější. Holky nám už dávno vyrostly, ale naše láska s Jirkou je pořád tak čerstvá jako před lety.

Kamila P. (59), Bruntál

Předchozí článek
Další článek
Související články
5 minut čtení
S mým prvním mužem Viktorem jsme se brali na konci sedmdesátých let. Byl vysoký a vtipný, k tomu mě vroucně miloval, stejně jako já jeho. Myslela jsem, že je to navěky. Měli jsme spolu dvě děti, malý domek po rodičích na kraji města a zahradu plnou mých milovaných růží. Lásce k nim mě naučila má babička a já jsem v její tradici pokračovala. Množila jsem je, šlechtila a jezdila s nimi po výstavá
3 minuty čtení
Když mi zemřel táta, zůstala jsem sama. Chodila jsem si s ním povídat na hřbitov. Dvakrát týdně. Bylo mi tam dobře. Mám ráda předjaří, kdy na řekách plují ledy a babičky na náměstích prodávají kytičky sněženek. Vyrůstala jsem jenom s tátou, který mi vždy v ten čas sněženky nosil. Umřel, když mi bylo devatenáct. Od té doby jsem se nedokázala podívat na prodavačky sněženek, aniž bych neměla oč
3 minuty čtení
Být matka samoživitelka není legrace. Málo peněz, hodně starostí, spousta bezesných nocí. Naštěstí se našel někdo, kdo se mi stal oporou. Byla jsem na dceru sama, to je velká zodpovědnost. Její táta se vypařil, když byly Haně tři roky, od té doby jsem vše táhla vlastními silami, peníze rozpočítané na koruny. Z Hany rostla krásná a chytrá holka a já jsem byla pyšná, protože to byla z velké části
4 minuty čtení
Na pobyt v lázních jsem se moc těšila. Jenže jsem netušila, že si tam ustřihnu ostudu jako hrom. Ale jen díky ní mám dnes úžasného manžela. Dva týdny před odjezdem jsem si do obýváku postavila kufr a každý den jsem do něj něco přidávala. Kromě věcí na cvičení a plavek jsem si přibalila i pár elegantních halenek a černou sukni. Moje sestra Eva mě přesvědčila, že musím být připravená na taneční v
5 minut čtení
Kamila jsem poznala na střední škole. Líbil se mi, i já jemu, a vše nasvědčovalo tomu, že spolu začneme chodit. Pak ale do našich životů zasáhl osud. Všechno to začalo, když mi v patnácti letech zemřel tatínek. Po jeho smrti jsme se přestěhovaly s mamkou k prarodičům na venkov. Do školy jsem dojížděla do sousední vesnice, kde bydlel Kamil. Shodou náhod chodil i do stejné třídy jako já. Rozum
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jablko jako zakázaný plod, symbol moci i životní styl. Proč se do něj zakousnout?
epochaplus.cz
Jablko jako zakázaný plod, symbol moci i životní styl. Proč se do něj zakousnout?
Ještě dávno předtím, než se objevilo na našich stolech, vstoupilo jablko do lidských mýtů, legend a náboženství. Provází civilizace už tisíce let a jen málokteré ovoce získalo tak výjimečné postavení. Ve starověkém Řecku se zlatá jablka objevují v báji o Héraklovi, který je musí získat v zahradě Hesperidek jako jeden ze svých slavných úkolů. Jablko
Lesní démoni z Tribeče: Strašidla, která prý odvádějí lidi do jiného světa
enigmaplus.cz
Lesní démoni z Tribeče: Strašidla, která prý odvádějí lidi do jiného světa
Na západním Slovensku se zvedá nenápadné pohoří Tribeč. Na mapě nevypadá nijak děsivě. Přesto se kolem jeho hustých bukových lesů po desetiletí šíří pověsti o záhadných zmizeních, podivných světlech a
Na okraji hmoty: Hledání posledních prvků periodické tabulky
21stoleti.cz
Na okraji hmoty: Hledání posledních prvků periodické tabulky
118. Tolik protonů se doslova narve do jádra prvku zvaného oganesson. Může se svět prvků ještě rozšířit? A nebo existují limity, které prostě nelze překročit Periodická tabulka působí jako uzavřen
Muž ve snu mě prosil o pomoc
skutecnepribehy.cz
Muž ve snu mě prosil o pomoc
Někdy jsou naše sny tak živé, že je problém poznat, zda se nejedná o realitu. Dva dny po sobě jsem měla stejnou noční vidinu. Nikdy jsem doma neměla problémy se spaním. Až do osudného dne. Tehdy se mi zdál značně znepokojivý sen. Přišel v něm ke mně do pokoje cizí muž. Všechno vypadalo jako ve skutečnosti.
Vášeň a polibky Gibsona s další kočkou
nasehvezdy.cz
Vášeň a polibky Gibsona s další kočkou
Herec Mel Gibson (70) sice letos završil úctyhodné kulatiny, ale do důchodcovských papučí se rozhodně nechystá. Hvězda z kultovní série Smrtonosná zbraň prohání o mnoho let mladší dámy bez zábran dál
Co se to děje? Německo hlásí rekordní počet UFO!
epochalnisvet.cz
Co se to děje? Německo hlásí rekordní počet UFO!
Německá organizace, která se zabývá shromažďováním a vyhodnocováním pozorování UFO, v posledních pěti letech zaznamenává trvalý nárůst hlášených případů. Rok 2025 byl statisticky zatím rekordní! O čem to vypovídá? Plní se nebe u našich sousedů neidentifikovanými létajícími objekty? Centrální výzkumná síť pro mimořádné jevy na obloze (zkráceně CENAP) je německá obdoba známé mezinárodní organizace
Poprvé v Česku: DIANA ROSS – IN MOTION TOUR
epochanacestach.cz
Poprvé v Česku: DIANA ROSS – IN MOTION TOUR
Americká zpěvačka Diana Ross patří mezi nejzářivější ikony světové hudby. Její hlas i charisma formovaly celé generace posluchačů. Proslavila se již v 60. letech jako ústřední hvězda legendární skupiny The Supremes a její sólová kariéra ji katapultovala mezi absolutní elitu amerického soulu, popu i disca. Na pódiu dodnes okouzluje elegancí, energií a nestárnoucími hity. Konečně
4 učitelé korunního prince Rudolfa: Praktiky tyrana, budíček ve čtyři a důraz na češtinu
historyplus.cz
4 učitelé korunního prince Rudolfa: Praktiky tyrana, budíček ve čtyři a důraz na češtinu
Čtrnáctiletý následník rakouského trůnu Rudolf vchází do učebny v císařském paláci. Je ráno a jemu začíná další den školy. „Tak, a jako vždycky začneme češtinou,“ uvítá ho pedagog. Císař František Josef I. (1830–1916) vládne monarchii pevnou rukou, ale v jedné věci přece jen iniciativu postupem času přenechává své manželce Alžbětě Bavorské (1837–1898). Sisi je velice sečtělá, ovládá
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Metoda magického úsměvu
nejsemsama.cz
Metoda magického úsměvu
Cvičení vnitřního úsměvu používali už kdysi moudří Tibeťané. Když se totiž usmíváte, jste pak mnohem odolnější i vůči negativním energiím… Naučte se posílat léčivou energii v podobě úsměvu do všech svých orgánů. Rozpustíte tak všechno tělesné a duševní napětí, které může vyvolávat nemoci. Poznejte svou sílu Metoda vnitřního úsměvu pročišťuje orgány od stresu a negací,
Vášnivý drink
tisicereceptu.cz
Vášnivý drink
Vyjádřit lásku lze mnoha způsoby. A k těm nejstylovějším patří koktejl plný neodolatelné chuti. Připravte si drink Red Valentine s rumovou lahůdkou Diplomático a prožijte se svým milovaným protějškem
Garou, legendární muzikálový Quasimodo a ikona francouzského šansonu, již brzy vystoupí
iluxus.cz
Garou, legendární muzikálový Quasimodo a ikona francouzského šansonu, již brzy vystoupí
Kanadský zpěvák GAROU, známý jako slavný Quasimodo v muzikálu Notre-Dame de Paris (Zvoník u Matky Boží), vystoupí v rámci unikátní evropské tour „The Best Of“ v Praze! A to na jediném koncertě, který