Domů     Věštecký sen mě varoval před nebezpečím
Věštecký sen mě varoval před nebezpečím
3 minuty čtení

Opakoval se stále dokola. Probouzela jsem se zbrocená potem a hrůzou. Dokonalá noční můra mi ukazovala místo, kde na mě čeká smrt.

V dětství jsem vyrůstala v romantickém prostředí Krušných hor. Návštěvníkům připadal tento kraj překrásný a život v něm nádherný. Nebylo ale tomu tak docela.

V hororovém snu, který se mi v dětství zdával, jsem vždy utíkala před vzteklým psem nebo liškou, kteří na mě vyskočili z křoví. A vždy na stejném místě. To místo se nacházelo v blízkosti autobusové zastávky uprostřed polí na samotě.

Náš dům stál na polovině cesty mezi dvěma zastávkami. Jedna byla dále, ale stála na návsi a moje cesta lesní pěšinou trvala jen chvíli. Ta druhá, kratší, vedla samotou a zastávka stála v místech, kde nebyl na dohled jediný dům.

Tajemný hlas

Vzteklina v těchto místech řádila celý rok. Teprve ve chvílích, kdy se začaly lišky potulovat po vsi, se začalo hovořit o nějakém nebezpečí. Tento sen by tedy nebyl nic zvláštního, kdyby se nesoustředil do jediného místa.

A jak se ukázalo, bylo pro mě velkým nebezpečím. Prvním dramatickým setkáním zde byla opravdu liška. Kráčela jsem zkratkou v poli k zastávce, když tu jsem měla dojem, že na mě kdosi zavolal. Otočila jsem se.

Nikoho jsem neviděla, a tak jsem pokračovala ve své cestě dál. Po dvou krocích se rozhrnula přede mnou tráva a z ní se vypotácela liška. Naštěstí pro mě mířila přes cestu. Zůstala jsem totiž stát jako uhranutá a nebyla schopna pohybu. Kdyby na mě ten tajemný hlas nezavolal a já se nezastavila, střetly bychom se.

Vrhl se na nás

Ten krásný den jsem opět šlapala svou zkratkou mezi poli. Zalezla jsem na zastávce do budky. Zadní stěna byla rozbitá, což mě zachránilo. Stála jsem zalezlá v rohu, zatímco vpředu u kraje budky stál neznámý muž. S velkou nedůvěrou jsem jej obhlížela.

Stáli jsme tam sami dva a já přemýšlela, zda to není nebezpečný člověk, jak nás maminka varovala. Jak jsem tak z toho člověka nespouštěla oči, najednou se vedle jeho ramene vynořila hlava jelena.

Krvavé oči, šílený výraz, nečekala jsem a rychle se protáhla rozbitou dírou a upalovala domů. Nebohého pána, kterého jsem podezírala, odvezli po střetu s jelenem do nemocnice.

Smrt v patách

Rozhodla jsem se na zastávku nechodit. Po nějaké době, tentokráte se svou mladší sestrou, jsme si ale jednou cestu opět zkrátily. Stály jsme tam, byla zima a autobus jel zřejmě dříve. Navíc začalo pršet.

V tom nečase zastavilo u zastávky auto a muž v něm nám nabídl, že nás odveze. Lákadlo to bylo veliké. Bývaly bychom nastoupily, kdyby se ze zatáčky nevyřítil autobus. Měl zpoždění. Muž zabouchl dveře a odjel. Dva dny na to přijela do naší vesnice policie.

Nedaleko byly nalezeny dvě zavražděné školačky. Jakmile se policisté dozvěděli náš příběh, okamžitě jsme pro ně byly důležité svědkyně. Tehdy jsme to se sestrou mohly být možná my, kdo by se domů už nikdy nevrátil.

Romana (43), Karlovarsko

Související články
3 minuty čtení
Při vycházce na hřbitov jsem uviděla stát u zdi muže v letecké uniformě. Když mi švagr řekl, o koho se jedná, nemohla jsem tomu uvěřit. Už jsem za svůj život slyšela a četla mnoho strašidelných příběhů. Někdy jsem si přála něco takového zažít na vlastní kůži. Přála jsem si to tak moc, až se mi to jednoho dne splnilo. Stalo se to před lety na dovolené s manželem. Zamířili jsme do severních Čech.
5 minut čtení
Těšila jsem se na odpolední toulání lesem. Náhle se ale setmělo a já ztratila orientační smysl. Pak jsem v dálce spatřila bílé světlo… Před pár lety jsem si udělala výlet do hor. Mám ráda přírodu a turistiku a tentokrát jsem si pro své výlety vybrala Šumavu. Život mi visel na vlásku Jenže jsem v tamějším lese zabloudila a záhy jsem se ocitla ve smrtelném nebezpečí. Pak jsem naštěstí v dál
3 minuty čtení
Do schránky mi chodily zamilované básně. Myslela jsem si, že si někdo dělá legraci. Pak jsem ale zažila strašidelnou chvilku. Dostala jsem novou práci jako hospodářka na střední škole. Mám ráda školní prostředí a moc jsem se těšila na novou výzvu. Ráda se také potkávám s novými lidmi a buduji nové vztahy. Čím komplikovanější, tím lepší, jsem už taková. Hloupý vtípek? Učitelský sbor byl ve
3 minuty čtení
Když vám kamarádka, která vás podrazila, zničehonic přinese dárek, nic dobrého vám to nejspíš nepřinese. Dočkáte se i zdravotních problémů. Liběna byla duše zlá, která jen koukala, na kom by se přiživila a které ženě z okolí by svedla manžela. Když jsem byla šťastně vdaná a na mateřské, byla u nás doma každý den. Pracovala ve stejné firmě, ovšem na daleko podřadnější pozici než já. Chodila se k
3 minuty čtení
Možná si někdo vzpomene na to vlakové neštěstí, které mělo tolik obětí. Tehdy jsem se mu řítil vstříc. V poslední chvíli mě zachránila krásná dívka, která vzápětí zmizela v mlze. Vlak stál ve stanici Hradec Králové, i když už měl být deset minut pryč. Dobíhal jsem ho na poslední chvíli. Na peroně se mi skoro podlomila kolena. Hlavou mi ale v tu chvíli prolétla osvobozující myšlenka, že nebudu m
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Myš pro milovníky RGB
iluxus.cz
Myš pro milovníky RGB
Kvalitní myš je základ jak pro práci, tak pro hraní. Tomu plně vychází vstříc novinka v podání MARVO FIT LITE. Oproti většině ovšem přidává naprosto pokročilé funkce RBG, které běžně nejsou dostupné.
Ludačka alias červenka: Thórův posel prý zpíval Ježíšovi
epochaplus.cz
Ludačka alias červenka: Thórův posel prý zpíval Ježíšovi
Ve staročeštině se jí říkávalo ludačka či udačka, dnes ji ale známe jako červenku. Velká je jako vrabec a její rozpětí křídel činí až 22 cm. Poznáme ji podle velké rezavočervené náprsenky na tváři a hrudi. U nás platí za tažného ptáka, ale ani to není pravidlo. Když nám sem dolétnou červenky ze severu, naopak
Bojovaly s nemocemi Drimlovy loutky?
epochalnisvet.cz
Bojovaly s nemocemi Drimlovy loutky?
Když na počátku 20. let minulého století přijímá čs. ministerstvo zdravotnictví nového referenta, nemůže mít šťastnější ruku. Vystudovaný lékař a rodák z východočeské Chocně Karel Driml (1891–1929) od své promoce v roce 1914 působil pět let jako asistent bakteriologického oddělení Hlavova patologicko-anatomického ústavu, ale to nejsou jediné zkušenosti, které může nabídnout. „Studoval organizaci veřejného zdravotnictví
Místo dramat přišlo u Evy a Reného Decastelových dojemné přiznání
nasehvezdy.cz
Místo dramat přišlo u Evy a Reného Decastelových dojemné přiznání
Oblíbená moderátorka a herečka Eva Decastelo (47) znovu budí pozornost a i tentokrát s velmi citlivým tématem. Po rozchodu se známým fotografem Tomášem Třeštíkem (47) se zdálo, že moderátorka uzavírá
Věrnost podle DNA: Lidé nejsou výjimka
21stoleti.cz
Věrnost podle DNA: Lidé nejsou výjimka
Nová mezinárodní studie ukazuje, že skutečná monogamie je v živočišné říši vzácná a navíc je často zaměňovaná s pouhou sociální vazbou. Výzkum rozlišuje mezi párovým soužitím a genetickou monogamií a
Vídeňská káva s čokoládou
tisicereceptu.cz
Vídeňská káva s čokoládou
Klasika, kvůli které nemusíte cestovat až do Vídně. Suroviny dvojité espresso 30 ml horké vody 30 ml smetany ke šlehání 2 lžičky cukru 3 čtverečky čokolády špetka skořice Postup Nachy
Nečekaný podzim života
skutecnepribehy.cz
Nečekaný podzim života
Nikdy by mě nenapadlo, že se mi něco takového stane. V mém věku už jsem si myslela, že život s láskou mám přečtený od první do poslední stránky. Jak se ukázalo, některé kapitoly čekají, až k nim jednou skutečně dozrajeme. A ta moje přišla v okamžiku, kdy jsem to čekala nejméně. Bylo mi čerstvě 65 let, když jsem se přestěhovala do malého města
K Františkovi míří zejména ženy
epochanacestach.cz
K Františkovi míří zejména ženy
Ze západočeského trojlístku jsou Františkovy Lázně ty nejmenší a pro mnohé možná právě proto nejkrásnější. Proč byste tam měla vyrazit i vy? Jestli dnes něco ženám chybí, je to klid. A právě toho tu nabízejí dost. Ve Františkových Lázních se dá zapomenout na všechny strasti. Žlutobílé empírové domy, široké parky a kolonády nabízejí odpočinek od toho všeho. Nahý kluk
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Hvězda starší než vesmír: Odkud pochází?
enigmaplus.cz
Hvězda starší než vesmír: Odkud pochází?
Zhruba 190 světelných let od Země se nachází nejzáhadnější hvězda v celém vesmíru. Její oficiální název zní HD 140283, dnes už jí ale nikdo neřekne jinak než Metuzalémská hvězda. Podle některých fyzik
Módní trendy, které šokují výstředností
nejsemsama.cz
Módní trendy, které šokují výstředností
Dokonale čistě bílý hollywoodský úsměv? Elegance? Být za dámu? To teď nefrčí. Do kurzu přišly nedokonalé zuby, ledabylé oblečení nebo třeba nošení silonek bez sukně. Vězte, že právě tím oslňují světové hvězdy. Módní mola i červené koberce teď víc než oslnivá krása zaplavují bizarní modely, které si jen těžko představit v běžném životě. Místo snahy o dokonalost jako by platilo
Jediná sovětská četa doháněla Němce k zoufalství
historyplus.cz
Jediná sovětská četa doháněla Němce k zoufalství
Burácivý hlomoz může znamenat jedinou věc – blíží se další vlna německého útoku. „Na místa!“ křikne seržant Pavlov a jeho muži jsou v tu ránu připraveni na bojových pozicích. Pálit začnou ihned, jakmile spatří první šedou přilbu vykukující zpoza rohu. V domě rozstříleném jako řešeto, který navzdory neustálým útokům drží sovětská četa celé dva měsíce,