Domů     Kartářce už věřím, vše se vyplnilo
Kartářce už věřím, vše se vyplnilo

Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně!

Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si mě přehodily.

Prý potřebuji jiný přístup než předtím.Moc sympatická mi ale dcera nebyla. Taková suverénka. Na rozdíl od svojí maminky se s ničím nepárala. To, co jsem si dříve vyslechla vždy taktně a citlivě, mi naservírovala se vším všudy, bez zbytečných příkras.

Byla od rány

„Ten váš zanáší. Už dlouho. Nedělejte, že to nevíte, nebo alespoň netušíte. Musela vás na to upozornit i moje máma,“ prohlásila nesmlouvavě a vybídla mě, abych sejmula další kartu z komínku. Chvíli koukala a potom zavrtěla hlavou. Jako že mi není pomoci.

A hluboce vzdychla. No moc povzbudivě to tedy neznělo. „Ani v zaměstnání to s vámi nevypadá dobře,“ vrtěla hlavou. „Být vámi, hledala bych si nové místo nebo bojovala o to stávající. Lehké to ale nebude!“ Měla jsem toho právě dost. Co to do ní vjelo?

Vždyť jsem byla u její matky jen před čtvrt rokem a nic takového jsem neslyšela. Naopak, vše se zdálo být zahaleno pohodou a sluníčkem. „Zkazila mi náladu, můra jedna,“ pomyslela jsem si a začala se zvedat k odchodu. Ona mě ale rukou zarazila. Prý ještě nedomluvila!

Občas se něco vyplnilo

Poslušně jsem se znovu posadila na starožitnou židli, potaženou ošoupaným sametem, a trpělivě vyčkávala, co mi ještě poví za horor. Mlčela a prohlížela mnou vybrané karty. Koukala na ně, jako by je viděla poprvé. Určitě hrála divadélko.

Vždyť co ještě říct ženské, která si věštby už vyslechla tolikrát? Samozřejmě se všechny nevyplnily, ale občas se její máma trefila. To, když mi předpověděla narození vnoučka, o kterém lékař podle ultrazvuku tvrdil, že to bude holčička. Nebo nehodu syna.

Spadl z kola tak nešťastně, že mu museli operovat třikrát nohu. Málem o ni přišel. Přitom jel na rovině a celkem pomalu. „Je to podvod, nebo jakýsi dar? Nebo jen řemeslo vypilované do dokonalosti?“ říkala jsem si.

Měla jsem jí dost

Nějak mi tím vším nahlodávala smysl, proč lidé chodí ke kartářkám. „No, tahle má k dokonalosti ještě hodně daleko,“ pomyslela jsem si a začala si ji pečlivě prohlížet. Za vrstvou šminek se skrývala mladá tvář. Jistě jí nebylo víc než pětadvacet let.

Prostě si myslela, že co umí máma, bude umět taky. Měla jsem toho právě dost, když konečně promluvila.

Varovala mě

„Dávejte si na sebe pozor. Z těch špatných věcí, které vás jistojistě potkají, by se vám mohlo zhoršit zdraví. Srdce a tak. Ale to už závisí jen na vás, jak se k problémům postavíte.

Když se pečlivě připravíte, vyjdete z těch bitev jako vítěz,“ oznámila mi, a dokonce se na mě přátelsky usmála. To mě s ní trochu usmířilo, protože mi opravdu moc sympatická nebyla, vlastně vůbec, proč to nepřiznat.

Zaplatila jsem obvyklou taxu a konečně vypadla z toho jejího zatuchlého doupěte. Byt byl cítit cigaretami a trochu taky vlhkostí. Nějaké vonné tyčinky to nemohly vůní zakrýt.

Bylo mi už skoro na omdlení, když jsem se konečně mohla nadýchat čerstvého vzduchu u ní před domem. Kartářčina slova jsem si v duchu stále přehrávala.

Prozradil ho jeho výraz

Zněla mi v uších ještě večer, když jsem vše vyprávěla manželovi. Všemu se smál a nevěřícně kroutil hlavou, jak mi něco takového vůbec mohla namluvit. Ale při zmínce o jeho nevěře se zatvářil tak nějak křečovitě.

Uvědomila jsem si to až v noci, když jsem nemohla spát. Že se opravdu děje něco špatného. Manžela jsem za všechny ty roky našeho života znala jako svoje boty, ale tohle mi k němu nesedělo. Byl nesvůj, to byl ten správný výraz!

V noci jsem si stále v hlavě přehrávala kartářčina slova a ten manželův výraz v obličeji. Vůbec jsem neusnula a k ránu jsem si byla jistá. Podvádí mě!

Hrozil mi vyhazov

Hned po příchodu do práce jsem zaznamenala takové podivně kradmé pohledy spolupracovníků. Potom přiběhla kolegyně z vedlejší kanceláře a pošeptala mi do ucha, že se něco děje. „Asi se bude propouštět a ty bys měla být jednou z nich!

Prý nemáš dostatečnou kvalifikaci!“ Pokrčila rameny a pohladila mě soucitně po paži. Mně byl nějaký soucit ukradený. Věci se děly tak, jak kartářka předpověděla. Ale taky poradila, abych bojovala!

Já se jen tak nedám!

Neváhala jsem a šla za šéfovou. Řekla jsem jí, že znám lepší kandidáty na vyhazov. Na kolegu jsem prozradila, že v pracovní době sleduje lechtivá videa, a ještě se s tím chlubí. Další kolega občas něco ukradne, i když si každý myslí, že není co.

Jenže, i balík papíru nebo barva do tiskárny něco stojí! A kolegyně zase stále telefonuje nebo kouří na záchodě. Skoro není u stolu vidět, je pořád pryč! Nebylo to ode mě hezké, ale bojovala jsem, tak co! V lásce a válce je povolené všechno, no ne?

Měla jsem být spokojená, ale nebyla. Jasně, zanechala jsem za sebou spoušť, ale bojovala jsem, jak mi karty velely. Co mi bylo do kolegů, když mi šlo o vlastní živobytí.

Zařídila jsem se po svém

Musela jsem vyřešit svoje manželství. Rozvod mi nebyl tak úplně proti mysli, jen jsem nechtěla přijít o peníze a byt. V polední pauze jsem si odskočila a vybrala společné konto.

Nebylo tam moc, ale vše ostatní bylo psané na manžela. Nezbývalo než na něho udeřit. Ani se nesnažil moc lhát.

Na vše přistoupil

Myslel, že všechno vím. Nevěděl, že moje znalosti mají na svědomí jen ty karty! Ještě chvíli se snažil vyhýbat odpovědi na mé otázky, ale pak dočista rezignoval. „No jo, mám jinou a před ní jsem měl taky jednu nebo dvě.

Ale miluji tě, to mi musíš věřit!“ hořekoval a vypadal u toho náramně věrohodně. Byla jsem v ráži a jeho krokodýlí slzy mě nedojímaly. „Tak to dokaž, jak mě miluješ. Přepiš náš byt na mě! A auto taky.

Proč musím být za chudinku, zatímco ty si užíváš?!“ Můj požadavek ho překvapil, ale potom kývl.

Nevěřila jsem mu ani slovo, ale on opravdu dodržel, co slíbil. Všechno na mě přepsal. Myslím, že to udělal spíš kvůli svojí práci, aby neměl ostudu a nezkazil si kariéru.

Už nebylo co řešit

Domníval se, že jsme se usmířili. Ale to se mýlil. Podala jsem žádost o rozvod. Neměla jsem o co přijít, jen o jednoho nevěrníka! Rozvedli nás hned na první stání. Nebylo co řešit! Od soudu jsme odešli společně a za rohem si dali i dobrý oběd.

Člověku při tom rozvodu vyhládne! Manžel byl rád, že jsem ho nevyhnala z bytu. Žijeme stejně jako dřív. Jen jsem v jiném, lepším, postavení.

Těším se na to, co přijde

Docela mě to potěšilo. Už se sebou nenechám vorat. Jsem svou vlastní paní! Kartářce jsem šla poděkovat a ona byla skoro dojatá. A nadšená. Prý má radost, protože jsem byla jedna z jejích prvních

klientek. Už se ani nemračila. Potom mi zdarma opět vyložila karty. Čeká prý na mě milenec a strašná spousta zábavy! Život mě začal těšit. Bavit! Kartářce už bezvýhradně věřím. Nebýt jí, kdo ví, jak bych dopadla!

Stáňa M. (61), Liberec

Související články
18.7.2024
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom u
17.7.2024
Nedokážu se smířit s tím, že pokrok letí kupředu, zatímco já stárnu a nikam se neposouvám. Toužím být moderní babička a udělám pro to cokoli! Byla jsem vždycky nakloněná všemu novému a nebránila se technickým vymoženostem. Proto mě trápilo, že se neumím poprat s chytrými mobily. Počítač s internetem jsem sice doma měla, ale jediné, co jsem zvládala, bylo posílat maily. To bylo málo! Asi před pě
16.7.2024
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu! Budeme si samy péct cukroví, dělat zmrzlinov
14.7.2024
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let, když jsem stála před oltářem a slíbila jsem
13.7.2024
Alkohol se mi zprotivil, když mě kdysi na jedné oslavě ranila kamarádka a ponížila mě před ostatními. Dodnes nerada slavím a zcela se tomu i po tolika letech vyhýbám, protože už nikdy nechci zažít takové ponížení. Když mi bylo šestnáct, máma mi dovolila odjet na oslavu narozenin k rodičům mé tehdy nejlepší kamarádky ze třídy. Naši rodiče se také znali, proto se o mě výjimečně nebáli. Do té doby
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,