Domů     Proč jim vždycky naletím?
Proč jim vždycky naletím?

Když jsem potkala Jaroslava, myslela jsem, že se na mě usmálo štěstí. Byl vtipný a uměl se chovat k ženám a ke mně byl nesmírně pozorný!

Přesto, že jsem byla přesvědčená, že už si žádného muže do života nepustím, udělala jsem tu chybu znova! Požádal mě o ruku a já nadšeně souhlasila! Říkala jsem si, že mi ho osud přihrál, aby mi vynahradil vše, co jsem do té doby musela přestát.

Byla jsem totálně slepá

Mé první manželství byl totální omyl a já byla slepá! První manžel měl několik milenek a po celou dobu našeho soužití. Já se starala o děti a domácnost a na nic jiného mi nezbýval čas.

Až mi jednou známí prozradili vše, co dělá za mými zády, protože se už nemohli koukat, jakou blbku ze mě dělá. A mně se zhroutil svět. Martin byl vždy hezký chlap a na nezájem žen si nemohl stěžovat.

Když mě jako mladou a nezkušenou holku pozval na rande, nemohla jsem uvěřit, že si vybral právě mě. Pak jsme spolu začali chodit, následovala svatba a dvě děti. Dnes už vím, jak to měl celé promyšlené.

Věděl, že se postarám o domácnost, bude mít navařeno a nemusí řešit péči o děti. Vždy jsem byla rodinný typ.

Vzal si mě z vypočítavosti

On to poznal a využíval. Když jsem totiž konečně otevřela oči, zjistila jsem, že mi byl nevěrný už v době, kdy jsme spolu začali chodit. A nikdy s tím nepřestal. „Na co si, prosím tě, stěžuješ?

Neměla ses snad se mnou dobře?“ odpověděl, když jsem chtěla vědět, kde je pravda. Dlouho jsem váhala, jak se k celé věci postavit. Popravdě mi to trvalo několik let.

Když už byly ale děti v pubertě a začaly si všímat, že s tátou není něco v pořádku, rozhodla jsem se k ráznému kroku. Chtěla jsem jim ukázat, že i já mám svoji hrdost.

Po rozvodu jsme s dětmi bydleli v menším bytě, ale byli jsme šťastní. Myslím, že nám nic nechybělo. Až na toho tátu.

Novou lásku jsem nehledala

Ale s tím nešlo nic dělat. A na jiné muže jsem neměla ani pomyšlení. Čtyřicítka na krku, všichni kolem buď zadaní, nebo rozvedení z nějakého dobrého důvodu. V horším případě to byli staří mládenci, které zajímá jenom alkohol.

A tak jsem se smířila s tím, že zůstanu sama. Když děti vylétly z hnízda, vítal mě po návratu domů jen prázdný byt a já často přemítala, kde jsem udělala chybu. Nebylo to příjemné období.

Padli jsme si do oka

Pak jsem se seznámila s bratrem své sousedky. Jaroslav jí pomáhal se stěhováním nového nábytku a já ho potkala na chodbě. Hned mi byl sympatický svým humorem. Se sousedkou jsem se trochu kamarádila, tak jsem jim nabídla svačinu, ať jim stěhování jde od ruky.

Jaroslav se pak u mě ještě v podvečer zastavil, aby mi poděkoval. Vypadalo to, že chce ještě něco říct, ale byl nesmělý a raději se utekl. Po jeho odchodu se u mě stavila sousedka na kus řeči.

Vypadlo z ní, že se jí bratr na mě celé odpoledne vyptával. Je rozvedený, protože jeho žena si našla někoho jiného. A už dlouho je sám.

Nemilé zjištění

I když se mi Jarda líbil, měla jsem ze vztahu strach. Tak jsem si ho dlouho oťukávala, abych zjistila, jestli je to ten pravý. Chodili jsme spolu dva roky, než jsme se sestěhovali. Pak mě požádal o ruku a já souhlasila. Doufala jsem, že tentokrát to už vyjde.

A tak jsme žili ve dvou a trávili spolu hodně času. Teď i tato pohoda skončila. Jednou jsem svému muži ráno balila oběd do práce a on mě požádal, abych mu dala nádobky do baťohu.

Potřebovala jsem tam nejdřív udělat místo, tak jsem vytáhla pár věcí. Mezi nimi byla i krabička kondomů. Koukla jsem dovnitř, zbýval už jenom jeden.

Chtělo se mi brečet!

Pro mě nebyly. Já už si dávno nemusím dávat pozor na nechtěné těhotenství. Rychle jsem vložila všechno zpátky a natlačila tam nádobky s obědem. Jarda mi jako vždy vlepil pusu. „Těším se na večer, lásko,“ řekl ještě s úsměvem a spiklenecky na mě mrkl.

Já mu ani neodpověděla na pozdrav. Proč se mi tohle děje? Proč si nemůžu najít normálního chlapa? Zavolala jsem do práce a řekla, že mi není dobře. Celý den jsem přemýšlela nad tím, co mám dělat dál. Táhne mi na šedesátku a vím, jak dlouho jsem hledala chlapa.

Teď by to bylo jenom horší a horší. Nechci být znovu sama. Rozhodla jsem se, že raději budu mlčet. Neřeknu mu, co jsem našla, a budu doufat, že to je jen úlet.

Dagmara T. (58), Třinec

Související články
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
16.6.2024
Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně! Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si mě přehodily. Prý potřebuji jiný přístup než předtím.Moc sy
15.6.2024
Mezi mojí a Matějovou rodinou byla přehrada. Bydleli jsme sice, já i Matěj, v paneláku, ale rozdíly by přehlédl jen slepý. Já byla hýčkaná princezna, jezdili jsme k moři, v pokojíčku jsem měla růžové závěsy a růžový přehoz přes křesílko, snídala jsem chleba s medem nebo bábovku a měli jsme chatu u rybníka. Zato Matěj. To byl smutný případ. Děti se mu smály, že je socka. A to on byl. Nemohli
14.6.2024
Můžete být svědomitý řidič a stejně se vám to může stát! Strhla jsem volant proto, abych to zvíře nepřejela. Jen zázrakem to tehdy dopadlo dobře. Jako malá jsem ráda jezdila na kole a nebála se vyrazit na silnici do provozu. Už v osmnácti jsem si udělala řidičský průkaz a auta byla mou vášní. Řídila jsem ráda a často. A jezdila jsem bez nehod. Až před několika lety se mi stala ošklivá věc. Jela
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku