Domů     Kopal do mě on i rodina!
Kopal do mě on i rodina!

Tak moc jsem si vysnila dokonalou lásku a byla jsem schopná pro ni udělat cokoli, až jsem na to doplatila. Je to snad nějaký trest za snění?

Narodila jsem se na Moravě, když mi bylo sedm let, tak se naši rozvedli. Zůstala jsem jen s maminkou. Tehdy se ve mně asi zrodila touha mít pořádného chlapa, který se o mne postará.

Byla jsem tedy holka hodně divoká, měla jsem ráda diskotéky a tam o nápadníky nebyla nouze.

Zůstala jsem na dítě sama

Má velká láska byl Tomáš. Šikovný kluk, vyučený zedník, to se hodilo. Brzy jsem otěhotněla, a protože jsme bydleli na menším městě, tak jsme se rychle museli vzít, aby maminka netrpěla ostudou. Žili jsme poklidný život. Bydleli jsme u mojí maminky.

Do domácnosti přibyl malý Tomášek. Jenže tehdy se něco zlomilo. Ten velký Tomáš se mi tak nějak vzdaloval. Neměl pocit, že manželstvím se musí vzdát zábavy. Chodil do práce, potom do hospody, já byla doma s malým. A mamkou. Ta si k tomu řekla své, nelíbilo se jí, že jsem na dítě sama.

Přišla nevěra a konec

Nevěra se nám nevyhnula. Tomáš měl pletky s nějakými kamarádkami. Ze začátku jsem to přehlížela, jelikož jsem na něm byla závislá. Pak jsem se ale rozhodla, že i já se chci bavit.

Už jsem se necítila obdivovaná a milovaná mým mužem, tak jsem po tom zatoužila někde jinde. Mámě jsem to samozřejmě neřekla. Pomáhala mi s malým. Jenže jak každý v malém městě věděl, co se v každé domácnosti děje, tak se mamince doneslo, že i já mám milence.

A to se jí samozřejmě nelíbilo, jelikož péče o dítě byla hodně na ní a my rodiče jsme se bavili. Takže máma to rozsekla, když jsme si sedli ke stolu všichni tři. Asi odhadnete, jak to dopadlo. Tomáš odešel.

Byla změna život?

Měla jsem přátele ve východních Čechách, kde jsem našla útočiště. Otevřela jsem si tam malý krámek a začala jsem nový život. Maminka si našla přítele, měla svůj život. Tomáš se oženil. A já tu lásku stále hledala.

Už jsem přemýšlela jinak než v osmnácti, koho si najdu. Bohužel ne všichni v mém novém útočišti byli tak kamarádští, a pro spoustu žen jsem byla potenciální hrozbou, že jim přeberu jejich idola, svedu manžela, šířily se o mně divoké historky.

Hlavně se řešilo, co jsem asi zač, když mám malé dítě a odstěhovala jsem se od jeho otce tak daleko. I přes to všechno jsem pár vztahů měla.

Zdál se ten pravý

Jednoho dne jsem potkala Ondru. Nebyl nikdy ženatý, neměl děti. Ženám se moc líbil. Proto mne nenáviděly, že já, která už jsem měla děcko, bych jim ho přebrala. Stalo se. Zamilovala jsem se. Začali jsme spolu chodit, pak bydlet.

Náš vztah začal být na rodinné bázi. Mému Tomáškovi byl druhým tatínkem. I když i ten první se staral, ale nebyl tu denně.

Byla to jen přetvářka?

Ondra se snažil. Někde jsem zaslechla, že byl až moc na ženy. Myslela jsem, že se mnou se zklidnil. Změnil se. Například dřív nejezdil na dovolené, se mnou ale ano. Nová kapitola se tak psala nám oběma. Dělali jsme něco, na co jsme před tím nebyli zvyklí.

Nadnesla jsem tedy téma svatby. Kdybych nebyla nervózní kvůli jeho pověsti, tak mě nenapadne pochybovat o jeho odpovědi. Kupodivu řekl, že ano. Jenže on byl liknavý, takže zařizování bylo na mně. A nějak jsem neměla čas. Práce, péče o dítě, o muže…

Situace se opakovala

Náš vztah s Odrou začínal být rutinní. Stereotyp se vkradl do našich životů, někdy jsme se i pohádali. A tehdy to přišlo. Vykrystalizovaly Ondrovy pocity.

Při jedné prudší hádce mi vyčetl, že jsem si ho našla jako živitele rodiny, a začal vypočítávat, kolik ho nevlastní syn stál.

Po čase přišlo zase velké zklamání. Ondra měl bokovky. Neměla jsem sílu ho vyhodit. Měla jsem pocit nějaké kotvy, která v mém životě byla. A tak jsem to trpěla.

Nenáviděla mě jeho rodina

Ještě musím zmínit, že jeho rodina ze mě nadšená nebyla. Hlavně ženy. Jeho máma a sestra. Měly také pocit, že je Ondry škoda pro ženu s dítětem.

Jednou jsem i slyšela, jak mu domlouvají „ona už dítě má, nebude spěchat, a pak třeba vlastní mít nebudete“. Mrzelo mě to, ale mlčela jsem, protože jsem Ondru milovala. Chyba.

Vyhodili mě z města

Ondra začal být časem nespolehlivý. A jako partner pro mne ztrácel smysl. Takže jsem se chtěla rozejít. Jeho rodina stála při něm, samozřejmě. A i ty ženy, které vycítily šanci ho zase ulovit.

Kamarádi mi byli oporou, ale nemohli vytěsnit to dusno, které se neslo našim okolím. Byť některým lidem mí kamarádi řekli, ať se o mě nestarají. Šla jsem s chlapečkem zase o dům dál. Tedy o město dál.

Byl moc hodný, ale já už nechtěla

Bylo mi přes třicet a už jsem nechtěla lásku. Nevěřila jsem chlapům, nehledala jsem je. Občas jsem měla někoho pro pobavení. Pak se objevil Radek. Byl starší než já, přes padesát mu bylo. Byl strašně hodný, tím pádem ale trochu nudný.

Bohužel to mám tak, že mě přitahují prevíti, a pak ten muž, který za to stojí, měla bych se s ním jako v bavlnce, nemá skoro šanci. S Radkem jsem si ráda povídala, ale nic víc jsem od toho nečekala.

On to však nevzdal. Staral se o mě i o Tomáška. Měli jsme spolu vztah, ale nikdy jsme se nevzali. I když by byl Radek rád.

Měla jsem to udělat jinak

Dnes je mi 67 let. Radkovi by bylo devadesát. Vzpomínám na něj a mám pocit, že teď ho miluju víc než kdysi. Tolik to bolí a doufám, že on tak netrpěl. Nebyla jsem na něj zlá, nevyužívala jsem ho, byla jsem s ním ráda.

Ale musel asi tušit, že nehořím láskou jako on. Když mu bylo 75 let, zemřel na infarkt. Říkám si, že jsem mu měla splnit sen a vzít si ho. Jemu jsem měla věnovat nejvíc pozornosti, protože on si to zasloužil. Už je ale pozdě.

Veronika P. (67), Bruntál

Související články
18.7.2024
Byl to můj velký kamarád. Kluci ho šikanovali a já ho bránila. Když mi pak zmizel ze života, nevýslovně a dlouho to bolelo. S Románkem se děti nebavily. Pocházel z domečku pod strání, máma umřela, táta si po její smrti se životem ani výchovou syna nedokázal poradit. Všechno se mu vymykalo z rukou, měl problémy v práci, pil, v domácnosti byl jako hrom do police. Domeček postrádal záclony, okenní
18.7.2024
S tou starší paní jsem se seznámila, když venku lilo jako z konve. Pozvala mě i s Kristýnkou, ať se v její chatce schováme před deštěm. S paní Boženkou jsem se seznámila náhodou. Dobrota jí koukala z očí, mám dojem, že jsem tak hodnou a milou paní nikdy předtím nepotkala. To bylo Kristýnce teprve šest nebo sedm let. Už tehdy milovala houbaření, což je pro mě přímo posedlost, a tak jsme spolu ch
12.7.2024
Byla jsem příliš důvěřivá. Věřila jsem jeho slibům, že se rozvede a bude žít jen se mnou. Roky ubíhaly a on byl stále se svojí rodinou. Zůstala jsem sama, bez dětí i manžela. Nebyl mým šéfem a já jeho sekretářkou, jak to v kýčovitých filmech bývá. Můj vztah s ženatým mužem byl snad ještě horší a ještě kýčovitější. Ten, jehož jsem milovala, bydlel ve stejném domě jako já. Naivně jsem jeho planým
10.7.2024
Protiklady se přitahují, nebo si lépe sednou dva lidé, kteří mají společné zájmy? Já prožila manželství toho druhého případu. A řeknu vám, dva stejní lidé vedle sebe, to je docela peklo. Radka jsem znala už od základní školy. Jsme stejně staří, jen jsme každý chodili do jiné třídy. Já do „áčka“, on do „céčka“. Devět let jsme o sobě věděli, v pubertě jsme možná i lehce zaflirtovali, nicméně prvn
3.7.2024
Vdávala jsem se za cizince z velké lásky. Byl tak pozorný! Doslova mě na rukou nosil! Něco takového jsem u českých kluků nezažila. Moje rodina mi tu svatbu rozmlouvala. Jiná kultura, to nebude dělat dobrotu! Já měla ale svou hlavu. Dnes přiznávám, že jsem trpěla jako mladá holka velmi nízkým sebevědomím, i když jsem byla hezká a kluci se kolem mě točili. Byla jsem uzavřená, tichá a nespolečens
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,