Domů     Podraz kamarádky jsem prokoukla
Podraz kamarádky jsem prokoukla

Důvěřovala jsem mu a o jeho slovech nikdy nepochybovala. Nedůvěra se mě zmocnila až poté, co mi nalila jed do žil moje nejlepší kamarádka.

O nějaké nevěře jsem vůbec nikdy nepřemýšlela. Ani o svojí, natož o manželově. Nebyl sebemenší důvod. Byl to takový můj méďa do nepohody. Moc krásy nepobral, ale o to víc jsem ho měla ráda.

Byl takový retro

Pěkně vypasené bříško, pleš začesaná trochou zbývajících vlasů a celkem silné brýle. Byly už značně nemoderní, když se mi ho konečně podařilo přemluvit k návštěvě optika. Vybral si, samozřejmě s mojí velkou pomocí, nové a notně drahé.

Slušely mu, což musel chtě nechtě i on uznat. Další potíž byla to jeho obstarožní oblékání. Nedbal o sebe, což by nevadilo, kdyby mě jen trochu poslouchal. Ale on ne. Paličatě se držel svých tesilových kalhot a opraných kostkovaných košil.

Prý jsou ještě dobré a nebude zbytečně plýtvat! No, vypadal jako z doby kamenné, jak teď mladí nazývají dobu našeho mládí, krásná sedmdesátá léta.

Naštěstí byl alespoň čistotný a denně se voněl. Samozřejmě takovou kolínskou, která se prodávala snad ještě za komunistů. Nevoněla, ale já už na ni byla zvyklá.

Vždycky, když jsem ji ucítila, jsem si vzpomněla na otce, a občas dokonce i na dědu, kterému jsem tenhle skvost kupovala v drogérii. Měli ji spolu s mýdlem Diplomat a s krabicí šeříkových mýdel. Jo, to byly doby!

Uměl všechny okouzlit

Přes všechny zjevné nedostatky to Jarouškovi svým způsobem slušelo. Byl prostě svůj, neuměl se přetvařovat ani lhát. A navíc byl neuvěřitelně chytrý a vtipný. Chápala jsem, co některé ženy nazývají sexy mozkem.

On se vždycky z šedého myšáka stal bavičem celé společnosti. Prostě chlapem, na kterého se všichni těší. Jen co začal vyprávět nějakou historku, váleli se ostatní smíchy. A to nemusel být u toho ani vulgární nebo sprostý, jak je teď zvykem.

Vystačil si se svým pověstným sarkasmem a nadhledem. Nikoho nezesměšňoval ani neponižoval. No, měla jsem ho prostě moc ráda!

Neklapalo jim to

Moje kamarádka Majka byla vždycky, co se týče Jarouše, se mnou v souznění. Dokonce se občas přiznala, že mi ho závidí. Ten její byl Jarouškův pravý opak. Krasavec na první pohled, ale na ten druhý celkem nepříjemný patron.

Já ho tajně podezírala, že zanáší, ale nikdy bych tuhle svoji domněnku nevyslovila nahlas. Neměla jsem důkazy, jen takové tušení. To pramenilo z jeho nenápadných poznámek. O každé svojí mladé spolupracovnici toho věděl víc, než bylo zdrávo.

Jaký používá parfém a jak velkou nosí podprsenku. No, je to normální? „Prosím tě, jen se tak předvádí,“ mávla vždycky rukou jeho žena Majka, ale já na ní viděla, že ji manželovo chování zraňuje.

Očernila ho

Jednou přišla úplně zničená, že se chce její manžel rozvést kvůli nějaké úplně mladé holce. Nastoupila k němu do podniku jen na brigádu, ale brzy vystrčila růžky. Bohužel na jejího manžela, který asi nekladl žádný odpor. „Vždyť by mohl být její táta!

Co táta, skoro dědeček!“ povzdychla si a já se ji snažila utěšit, že ho to třeba přejde. Že se unaví a přijde s prosíkem domů, lízat si rány. Asi ji ta moje formulace rozčílila, protože na mě začala křičet, abych si hleděla svého.

„Ten tvůj Jarouš taky není svatý! Zahýbá ti, kde může. A to už hodně let! Lidi se ti za zády smějí, jak jsi slepá!“ křičela na mě a já se neubránila slzám. Vůbec mě nenapadlo, že to, co říká, není pravda.

Ona to vyhrkla tak spontánně a rozhořčeně, že jsem jí uvěřila. A taky, proč by mi lhala? Vždyť to byla moje nejlepší kamarádka!

Vyděsila jsem ho scénou

Když jsem si v hlavě několikrát její slova zopakovala, docela mi začala dávat smysl. On vlastně byl ten můj Jaroušek trochu zvláštní. Nesvěřoval se mi s ničím, o čem nechtěl, abych věděla. Když jsem se ho občas na něco zeptala, změnil téma.

Převedl všechno v žert, ale třeba k tomu měl důvod, který mě dosud nenapadl. Nevěru! Nepochybovala jsem, že spousta ženských by si dala říct. A navíc, nebyl to žádný chudák, co se týče financí. Dostával velké odměny za zlepšováky, které vymýšlel.

Hned jsem na manžela udeřila. „To jsem tedy od tebe nečekala. Zklamal jsi mě. Nikdy ti to neodpustím!“ vyjela jsem na něho, jen co se vrátil ze zaměstnání. Koukal na mě jako na blázna.

Byl tak vyděšený, že mu ta jeho přehazovačka spadla z čela a vlála mu podél ucha až na rameno. Zpotil se a udělala se mu velká mokrá kola v podpaží. Vypadal strašně.

Hnala jsem se do rozvodu

Nemluvili jsme spolu týden a já vyrazila k advokátovi kvůli rozvodu. Tak rychle mi to šrotovalo v hlavě, chtěla jsem všechno vyřešit hned! Děti už byly dávno dospělé, ale měli jsme docela obstojný majetek. Domek, auto i chalupu.

Vyslechla jsem informace a podala žádost o rozvod. Jarouš byl uražený a vůbec se nebránil.

Ale čím víc vody uplynulo od setkání s Majkou, která se mi od té doby vůbec neozvala, tím víc jsem vychládala. Do toho rozvodu se mi chtělo čím dál méně, vlastně se mi do něho nechtělo vůbec.

Pátrala jsem

Chtěla jsem jít za Majkou, vyříkat si to s ní pořádně, ale nakonec jsem se rozhodla pro toho jejího krasavce. Jsou přece pohádaní, a tak by mi mohl o mém Jarouškovi něco říct. Nebylo by možné, že je všechno jinak?

Vypravila jsem se tedy za tím nevěrníkem s mladou kočkou. Tvářil se vážně a ani mě nenechal domluvit. Bylo na něm vidět, že má radost. Že si na Majce konečně zchladí žáhu, jak se říká.

Otevřel mi oči

„Moje Majka je ten nejprolhanější člověk, kterého znám. A tobě nepřeje nic dobrého. Slyšel jsem to od ní mnohokrát. Toho tvého Jarouše ti hrozně záviděla a stále mi ho předhazovala, jak moc vydělává a jak je vtipný.

Prý ona by si ho předělala k obrazu svému a nenechala by ho chodit v tak hrozných hadrech, jako ty. Ale o nějaké nevěře nikdy nemluvila. Naopak, i v té jeho věrnosti mi ho předhazovala. Vždycky říkala, jak tě moc miluje, a já ji ne.

Určitě si to vymyslela, aby ti ho přebrala,“ řekl přesvědčivě a přesvědčil i mě. Doma jsem se Jarouškovi omluvila a vysvětlila, jak ke všemu došlo. Odpustil mi a dal mi velkou pusu.

Aby měla vztek

Na Majku jsem dostala hrozný vztek. „Počkej chvilku, já si nás vyfotím!“ poprosila jsem ho. Vyfotila jsem naše selfie a v den, kdy se měl konat náš rozvod, jsem fotku poslala telefonem Majce. K ní jsem připsala text: „Tvoje intriky ti nevyšly.

Rozvod se nekoná, máme se s Jaroušem rádi, a dokonce pojedeme na pěknou dovolenou. Abychom oslavili ten zrušený rozvod!“ Představovala jsem si, jak Majka asi zuří. A měla jsem z toho celkem dobrý pocit. Lhát se prostě nemá!

Lenka V. (62), Příbram

Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí