Domů     Zradila jsem muže svého života!
Zradila jsem muže svého života!

Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali.

Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách.

Všichni podváděli?

Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. Stále jsem měla ráda svého manžela a on mě určitě také. Ale začínala jsem si uvědomovat, že jsem toho v životě moc nezažila.

Mé kamarádky i kolegyně v práci se rády chlubily mimomanželskými vztahy. A já byla stále podezřele věrná. „To jako zemřeš bez toho, aby sis život trochu zpestřila?“ smály se mi kamarádky a barvitě mi popisovaly milostné avantýry.

Kam bych si ho vzala?

Jednou jsme se doma s Pavlem pohádali a nastala tichá domácnost. U nás to nikdy nebylo na dlouho. Když jsme měli problémy, brzy jsme se oklepali a začali fungovat. Naše malá farma, a hlavně zvířata, nám nedovolila se déle hádat a nespolupracovat.

Tentokrát ovšem muž trucoval déle. Dokonce si sbalil pár věcí a odešel z našeho domu s tím, že se mnou už dál pod jednou střechou nebude. Šel ke kamarádovi, co bydlí sám kousek za vesnicí.

Začalo mi být smutno

Zůstala jsem v domě sama na vše. I ta poslední dcera, co s námi ještě bydlela, byla tou dobou na cestách. Měla jsem sice dost práce, neměla jsem si ale s kým popovídat a ke komu se večer přitulit. A tak jsem se přihlásila na seznamku.

Všichni známí si tam našli milence, a jedna dokonce životního partnera. Původně jsem chtěla potkat jen kamaráda. Někoho, s kým si popovídám, svěřím se mu se svými problémy, případně půjdeme na večeři.

Když jsem svou snahu pomalu začala vzdávat, narazila jsem na zajímavý inzerát. Z fotky na mě hleděl sympatický muž, který se usmíval a měl krásné oči. Tak jsem napsala. Byl krátce po rozchodu s přítelkyní, se kterou pět let žil.

Jednoho dne si sbalila věci a odešla. Doteď nevěděl proč. A tak teď také hledal souznění. „Po takové době nechci hned vztah,“ svěřoval se v malé cukrárně, kde jsme se nakonec sešli.

Došlo na nejhorší

Vojta byl ve skutečnosti hezčí než na fotce. Byl skromný, chytrý a měl smysl pro humor. Najednou jsem si vedle něj zase připadala jako přitažlivá žena. Potkávali jsme se vždy ve městě, kde měl malý byt. A tak jsme v něm časem pochopitelně skončili.

Milování bylo úžasné. Na manžela jsem ani nevzpomněla. Už se mi po něm nestýskalo. Ale věděla jsem, že se jednou vrátí, jen jsem nevěděla, jak to vyřeším. Navíc jsem věděla, že Vojta bude chtít zase plnohodnotný vztah, až bude připraven. Jenže jsem se do něj zamilovala.

Užívala jsem si v práci

V duchu jsem dávala za pravdu kamarádkám. Milenecký vztah dal mému životu nový náboj. Jenže vše se nám zkomplikovalo, když se k mému milenci domů nastěhovala jeho dcera, která opustila manžela. Najednou nebylo kde se scházet.

Představa, že bych už Vojtu neměla vidět, mě děsila, ale domů si ho vzít nepřicházelo v úvahu! Na vesnici se vše hned roznese. Až kolegyně u mě v závodě to vyřešily za mě. „Však jo, vezmi ho sem, tady jsou klíče třeba od ošetřovny, nikdo vám tam nepřijde.

Na noční tu jen sedíme, tak si užiješ. Kdybys byla potřeba, zavoláme ti,“ řekla mi má nadřízená. Od té doby mi dělal Vojta společnost na nočních. Jak ráda jsem chodila do práce! Kolegyně byly rády, že už nejsem jediná svatá mezi všemi.

Měli jsme k dispozici sprchu, čistě povlečenou postel a vše, co milenci potřebují. Přes počáteční rozpaky to bylo úžasné.

Pak se vrátil můj muž

O mém vybočení manžel vůbec netušil. A já se Vojty vzdát nemusela. Byly tu mé noční směny a naše ošetřovna. Bylo to krásné. Můj muž přitom nic netušil. Rok jsem takto fungovala. Pak přišly Vánoce.

S rodinou jsem je oslavila v obvyklé dny a s Vojtou jsme měli být spolu o několik dní později. Vánoce ale vše změnily. Muž mi daroval pod stromeček zájezd do ciziny. Pro nás dva. A tehdy mi také řekl, že vážně onemocněl a musel na operaci.

To byl důvod, proč se odstěhoval. Nechtěl mě tím zatěžovat! Můj manžel trpěl, a já si užívala! „Doktor říkal, že to bylo chyceno včas a budu zase fit,“ přiznal. Tak proto to všechno! Moc jsem se styděla!

Nesu si svůj kříž

Mám skvělého chlapa, který se mě snaží chránit od trápení a od bolesti, a já tak blbnu. Vůbec si ho nezasloužím. Říci pravdu mu ale také nemohu, jen bych mu víc ublížila! S Vojtou jsem se hned rozešla a do smrti si v sobě ponesu výčitky za své chování.

Dnes už vím, že má volba před lety byla tou pravou a Láďa je mou celoživotní láskou. Také se snažím svému muži vše vynahradit a užíváme si každý společný den. Snad nás jich ještě hodně čeká!

Michaela S. (56), Beskydy

reklama
Související články
11.4.2024
Každý masopust je pro mě dobou, kdy se kromě jídla oddávám vzpomínkám. Kdysi jsem totiž na masopustním průvodu poznala lásku svého života. Bylo mi něco přes dvacet, studovala jsem vysokou školu a měla spoustu plánů, jak vyrazím do světa a já nevím co ještě. Pak mě kamarádka Tamara pozvala na víkend k ní na vesnici. A můj život se úplně změnil. Víkend na venkově Byla jsem mladá holka a kou
11.4.2024
V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla. Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat. Ještě horší to bylo, když jsem zjistila,
4.4.2024
V mládí jsem byla vzteklá. Už nejsem, s léty jsem pochopila, že rozčilovat se kvůli zbytečnostem je hloupé. Ale to víte, v osmnácti letech člověk ten svět vidí jinak a byl by schopen se poprat kvůli maličkosti. Byla jsem horká hlava. Zdědila jsem to po tátovi, cholerikovi jako hrom. Tehdy jsem byla mladá holka, ale už jsem coby čerstvě vyučená kadeřnice chodila do práce. Těšila jsem se na kv
3.4.2024
Byla jsem průměrná studentka. V matematice jsem, přiznávám, pokulhávala, český jazyk jsem měla naopak docela ráda. Na maturitu jsme se učili s předstihem, ale spoustu jsme si toho nechali na takzvaný svatý týden. Všichni jsme naivně věřili, že během těchto několika dní si toho nacpeme do hlavy pomalu víc než za celý rok. Platonicky zamilovaná V té době jsem byla platonicky zamilovaná do t
3.4.2024
Byla jsem tajně zamilovaná do pohledného vysokoškoláka Pavla, ale on se ke mně choval jako kus ledu. Vypadalo to, že ho nezajímám. Bylo velmi romantické narodit se jako kastelánova dcera. Po celé dětství i dospívání jsem si připadala jako princezna. Ale jako všechno, i tohle mělo své slabé stránky. Táta byl vášnivý divadelník, amatérské divadlo hrával od dětství a nutil tuto zálibu mámě i mně.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,