Domů     Zradila jsem muže svého života!
Zradila jsem muže svého života!

Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali.

Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách.

Všichni podváděli?

Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. Stále jsem měla ráda svého manžela a on mě určitě také. Ale začínala jsem si uvědomovat, že jsem toho v životě moc nezažila.

Mé kamarádky i kolegyně v práci se rády chlubily mimomanželskými vztahy. A já byla stále podezřele věrná. „To jako zemřeš bez toho, aby sis život trochu zpestřila?“ smály se mi kamarádky a barvitě mi popisovaly milostné avantýry.

Kam bych si ho vzala?

Jednou jsme se doma s Pavlem pohádali a nastala tichá domácnost. U nás to nikdy nebylo na dlouho. Když jsme měli problémy, brzy jsme se oklepali a začali fungovat. Naše malá farma, a hlavně zvířata, nám nedovolila se déle hádat a nespolupracovat.

Tentokrát ovšem muž trucoval déle. Dokonce si sbalil pár věcí a odešel z našeho domu s tím, že se mnou už dál pod jednou střechou nebude. Šel ke kamarádovi, co bydlí sám kousek za vesnicí.

Začalo mi být smutno

Zůstala jsem v domě sama na vše. I ta poslední dcera, co s námi ještě bydlela, byla tou dobou na cestách. Měla jsem sice dost práce, neměla jsem si ale s kým popovídat a ke komu se večer přitulit. A tak jsem se přihlásila na seznamku.

Všichni známí si tam našli milence, a jedna dokonce životního partnera. Původně jsem chtěla potkat jen kamaráda. Někoho, s kým si popovídám, svěřím se mu se svými problémy, případně půjdeme na večeři.

Když jsem svou snahu pomalu začala vzdávat, narazila jsem na zajímavý inzerát. Z fotky na mě hleděl sympatický muž, který se usmíval a měl krásné oči. Tak jsem napsala. Byl krátce po rozchodu s přítelkyní, se kterou pět let žil.

Jednoho dne si sbalila věci a odešla. Doteď nevěděl proč. A tak teď také hledal souznění. „Po takové době nechci hned vztah,“ svěřoval se v malé cukrárně, kde jsme se nakonec sešli.

Došlo na nejhorší

Vojta byl ve skutečnosti hezčí než na fotce. Byl skromný, chytrý a měl smysl pro humor. Najednou jsem si vedle něj zase připadala jako přitažlivá žena. Potkávali jsme se vždy ve městě, kde měl malý byt. A tak jsme v něm časem pochopitelně skončili.

Milování bylo úžasné. Na manžela jsem ani nevzpomněla. Už se mi po něm nestýskalo. Ale věděla jsem, že se jednou vrátí, jen jsem nevěděla, jak to vyřeším. Navíc jsem věděla, že Vojta bude chtít zase plnohodnotný vztah, až bude připraven. Jenže jsem se do něj zamilovala.

Užívala jsem si v práci

V duchu jsem dávala za pravdu kamarádkám. Milenecký vztah dal mému životu nový náboj. Jenže vše se nám zkomplikovalo, když se k mému milenci domů nastěhovala jeho dcera, která opustila manžela. Najednou nebylo kde se scházet.

Představa, že bych už Vojtu neměla vidět, mě děsila, ale domů si ho vzít nepřicházelo v úvahu! Na vesnici se vše hned roznese. Až kolegyně u mě v závodě to vyřešily za mě. „Však jo, vezmi ho sem, tady jsou klíče třeba od ošetřovny, nikdo vám tam nepřijde.

Na noční tu jen sedíme, tak si užiješ. Kdybys byla potřeba, zavoláme ti,“ řekla mi má nadřízená. Od té doby mi dělal Vojta společnost na nočních. Jak ráda jsem chodila do práce! Kolegyně byly rády, že už nejsem jediná svatá mezi všemi.

Měli jsme k dispozici sprchu, čistě povlečenou postel a vše, co milenci potřebují. Přes počáteční rozpaky to bylo úžasné.

Pak se vrátil můj muž

O mém vybočení manžel vůbec netušil. A já se Vojty vzdát nemusela. Byly tu mé noční směny a naše ošetřovna. Bylo to krásné. Můj muž přitom nic netušil. Rok jsem takto fungovala. Pak přišly Vánoce.

S rodinou jsem je oslavila v obvyklé dny a s Vojtou jsme měli být spolu o několik dní později. Vánoce ale vše změnily. Muž mi daroval pod stromeček zájezd do ciziny. Pro nás dva. A tehdy mi také řekl, že vážně onemocněl a musel na operaci.

To byl důvod, proč se odstěhoval. Nechtěl mě tím zatěžovat! Můj manžel trpěl, a já si užívala! „Doktor říkal, že to bylo chyceno včas a budu zase fit,“ přiznal. Tak proto to všechno! Moc jsem se styděla!

Nesu si svůj kříž

Mám skvělého chlapa, který se mě snaží chránit od trápení a od bolesti, a já tak blbnu. Vůbec si ho nezasloužím. Říci pravdu mu ale také nemohu, jen bych mu víc ublížila! S Vojtou jsem se hned rozešla a do smrti si v sobě ponesu výčitky za své chování.

Dnes už vím, že má volba před lety byla tou pravou a Láďa je mou celoživotní láskou. Také se snažím svému muži vše vynahradit a užíváme si každý společný den. Snad nás jich ještě hodně čeká!

Michaela S. (56), Beskydy

reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo