Domů     Ríkal mi, jak jsem dokonalá
Ríkal mi, jak jsem dokonalá

Viděla jsem, jak mě při přednáškách propaluje očima, a sama jsem cítila, jak mě ten pohled rozehřívá, že se nemůžu soustředit na svoje slova, ale přitažlivost je něco jiného než štěstí.

emohla jsem si ho nevšimnout hned při první lekci. Zatímco zbytek jeho spolužáků si sedl do zadních řad, mladík v hnědém tričku si sedl dopředu doprostřed.

Proto jsem také tak dobře viděla, že na rozdíl od ostatních nemá džíny roztrhané, ale v celku, a nemá tenisky, ale normální kožené boty. Je mi celkem jedno, co mají lidé na sobě, ale tohle bylo tak nějak dospělejší, jestli mi rozumíte.

O generaci mladší

Mým studentům na fakultě je samozřejmě všem přes dvacet, ale někteří nastoupili hned po střední škole a jiní zas až po pár letech nějaké práce nebo studia na jiné škole. Tohle byl případ Romana, který se pro školu rozhodl později.

Kdykoliv jsem stála před tabulí, na kterou jsem občas něco napsala, a viděla, jak studenti více či méně poslouchají a něco si zapisují, on si nezapisuje nic, jen se na mě dívá, celé dvě hodiny. Všimla jsem si toho hned poprvé a strašně mě to znervózňovalo.

Příště to ale bylo stejné a pak zase, a když jsme pak měli individuální konzultace, zeptala jsem se ho na to: „Vy ze mě nespustíte oči, to vás moje téma tak zaujalo?“ Odpověď jsem nečekala.

Nemohla jsem ani myslet

„Vaše téma ani ne, ale vaše nohy ano. Jste nádherná.“ A jenom se na mě dál díval. „Jste nejhezčí žena, jakou jsem kdy viděl, a prostě se na vás musím dívat.“ Nakonec nabídl: „Jestli chcete říct, že se tady se mnou nemůžete bavit, tak mám návrh.

Pojďme někam jinam.“ Znělo to, jako by se zbláznil, a já řekla, teď už správně, že to nepůjde a že bude nejlepší, když konzultace hned ukončíme. Souhlasil a odešel. A příště zase seděl ve své první řadě a zase mě propaloval pohledem.

Kdyby to byl někdo, kdo se mi vůbec nelíbí, asi bych to nějak řešila, ale musela jsem si přiznat, že je to hezký muž. Všechny ženy to přece znají, i když je nám čtyřicet, padesát nebo víc, pořád jsme ve své hlavě stejné holky, jako jsme byly kdysi.

Začala jsem o něm snít

Aspoň pár vteřin trvá, než si uvědomíme, že ta mladá duše bydlí v trošku zchátralejším těle… Přesto jsem o něm začala snít. Žila jsem sama. Nebyla jsem nikdy vdaná a s posledním přítelem, o dost starším kolegou, jsem se rozešla před půl rokem.

Na známosti na jednu noc jsem nikdy nebyla stavěná, a tak mi scházela nejenom duševní blízkost s nějakým člověkem, ale, to jsem si musela přiznat, i sex.

Když jsem přednášela, připadala jsem si pak jako striptérka, co tančí někde v nočním klubu, musela jsem myslet na to, jak vypadám a jestli mám správně oblečení a zatažené břicho.

Byl přímý

Roman to musel cítit a na konci přednášky, když jsem si sbírala věci ze stolu, se ke mně přitočil úplně blízko a tiše řekl: „Jsi dokonalá. Pojďme někam jinam.“ A jako bychom řešili nějakou otázku ve skriptech, napsal mi do nich svoje telefonní číslo.

Udělala jsem chybu

Zavolala jsem a tím začal nejhezčí vztah mého života. Bylo to vzrušující, žhavé a přitom něžné. Podařilo se nám to tajit asi čtyři měsíce, ale potom jsme se rozhodli být upřímní a normálně spolu chodit.

Vzala jsem ho na večírek, který pořádala obří firma a kde byly taky dvě moje nejlepší kamarádky. Neměla jsem to dělat. Nebo naopak měla.

Kamarádky nechápaly

„Hele, já tě mám ráda, ty to víš, ale s tím klukem to nemyslíš vážně, že ne?“ ptala se mě jedna z nich hned druhý den, a další to sice řekla míň důrazně, ale vlastně stejně. Nechápala jsem, co tím myslí, protože nám s Romanem všechno klapalo.

„Vždyť je jako dítě, copak to nevidíš? Vždyť si neměl s nikým u stolu co říct, tak o čem byste mluvili spolu, až vás to v posteli přestane bavit?

A fakt chceš ztrácet čas s někým, kdo ti stejně nakonec uteče s nějakou dvacítkou?“ Přišlo mi to od nich kruté a závistivé. Pak ale pozval Roman mě na oslavu narozenin svého kamaráda na venkovskou chalupu.

Přestala jsem věřit

Grilování, popíjení, řeči, taky tráva. Připadala jsem si směšná jako nějaký americký prezident, když jsem odmítala a říkala, že jsem to nikdy ani nezkoušela. Všichni se tam bavili víc než já. Vlastně já jsem se nebavila vůbec.

Roman se se mnou chtěl milovat nahoře v podkroví, ale to bylo to poslední, po čem jsem toužila. Chtěla jsem jenom odjet, ale bylo mi jasné, že on by mě doprovázel jenom nedobrovolně.

Tak jsem zůstala a zbytek víkendu jsem strávila tím, že jsem se snažila tvářit příjemně, ale přitom jsem pozorovala Romana i jeho kamarády. Bylo mi čím dál jasnější, že máme společného jenom málo.

Věřila jsem, že je do mě zamilovaný a možná mě i miluje, ale přestala jsem věřit, že máme nějakou společnou budoucnost. Teď to bolí.

Marta S. (51), Plzeň

Předchozí článek
reklama
Související články
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
12.5.2024
Vdávala jsem se v 25 letech a už tehdy mi říkali, že si to mám rozmyslet. Můj nastávající byl prchlivý a podezíravý. Já si ale myslela, že nám to vydrží navěky. Když dnes vidím u své dcery, kolik mají dnešní holky dostupných informací, trochu závidím. Dnes a denně čtu příběhy o ženách, které trpěly pod drobnohledem žárlivce. Začíná to skoro vždy stejně, tak jako kdysi u mne, jenže já to nemo
4.5.2024
Stejně jako máma jsem byla posedlá vzhledem. U ní jsem to nenáviděla, a přitom jsem dusila svoji dceru. Moje matka měla štěstí, že se vdala za úspěšného muže. Můj otec vydělával dost peněz, takže ona mohla být doma a starat se o sebe. Zastávala názor, že žena musí být prostě krásná. Tento styl výchovy jsem převzala od ní i já, ačkoli jsem to nenáviděla. Jak se to stalo? Snadno. „Nepoveden
3.5.2024
Tereza je naše vymodlené dítě. Dlouho se nám nedařilo počít, ale nakonec se na nás usmálo štěstí. I když pak se od nás zase odvrátilo. S Vláďou jsme se seznámili, když nám bylo už 35 let. Oba jsme toužili po rodině, ale před tím jsme nenašli vhodné partnery. Osudový muž Vláďa Jakmile jsme narazili na sebe, oba jsme věděli, že to je přesně ono. Proto jsme ani neotáleli a dohodli jsme se, ž
2.5.2024
Po smrti nevlastního otce se stalo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Dědictví zasáhlo do mého života nelítostně, ten domek jsem musela rychle opustit. Nevlastního otce jsem měla moc ráda. Maminka si ho vzala, když mi bylo pět let. Vycházela jsem s ním dokonce lépe než s mámou. Spolu pak měli syna Vojtu. Máma Vojtu rozmazlovala a stavěla nás proti sobě. Byla jsem ráda, když jsem vypadla po učňáku
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř