Domů     Vyděsilo nás bájné stvoření?
Vyděsilo nás bájné stvoření?

Daleko od lidských očí žijí možná tvorové, o kterých nikdo ani neví! Uprostřed lesa jsme narazili na neznámé děsivé zvíře!

Nejstrašnější zážitek v životě mě potkal v létě před čtyřmi roky. Jeli jsme tehdy s Viktorem, mým manželem, za naší dcerou Erikou do jižních Čech.

Návštěva u přátel

Chtěli jsme u ní a zetě strávit celý víkend. Měli jsme to naplánované tak, že se na oběd zastavíme u jedněch známých, se kterými jsme se domlouvali už delší dobu.

Jejich chalupa, kterou si nedávno pořídili, byla po cestě a nějak nám návštěva u nich stále nevycházela.

Na cestu jsme se těšili

Tentokrát už jí ale nic nebránilo. Oba s manželem jsme se těšili, jak si s našimi přáteli do dlouhé době zase popovídáme a sdělíme si navzájem novinky z našich životů.

Zamířil do lesa

Ivan a Markéta byli známí mého muže z dřívějšího zaměstnání. Vídali jsme se párkrát do roka, ale vždy to byla příjemná setkání. Na své chalupě nás už čekali. Trochu znepokojeně jsem zjistila, že mají velkého psa.

To nevypadalo dobře pro našeho foxteriéra Beryho, kterého jsme vezli s sebou. A opravdu, sotva jsme vystoupili, tak se ten velký pes na našeho Beryho rozběhl. Nepočítala jsem s něčím takovým, a proto jsem neměla pejska na vodítku.

Bery, který se jaktěživo se žádným psem neporval, se vylekal a rozběhl se do lesa.

Pátrací akce

Markéta se mi hned omlouvala a jejich psa přivázala, ale už bylo pozdě. Slyšela jsem jen vzdalující se Beryho štěkot. Volali jsme na něj s manželem, co nám plíce stačily, ale marně. Bery už byl bůhvíkde.

Z připraveného oběda najednou nebylo nic, přednost dostalo nalezení našeho uprchlého pejska. Hledat jsme se ho vydali tři: Ivan, manžel a já. Domluvili jsme se, že se Markéta zatím postará o to, aby jídlo do našeho návratu nevystydlo.

Začínala jsem propadat zoufalství

Na rozdíl od nás se Ivan v lese, u kterého chalupa stála, dobře vyznal. Nemohli jsme tedy zabloudit. Zanedlouho jsme ale stejně nevěděli, kam přesně jít, protože Bery se přestal ozývat.

Lesem zněly naše hlasy, jenom můj a manželův, volající jméno našeho domácího mazlíčka. Marně. Propadala jsem stále většímu zoufalství, protože jsem našeho pejska měla opravdu moc ráda a nechtěla jsem o něho přijít.

A les byl dost hluboký na to, aby se v něm ztratil. Navíc se jednalo o městského psa, který rozhodně nebyl zvyklý orientovat se v přírodě.

Hrozivé vytí

Chodili jsme mezi stromy asi dvacet minut a bez výsledku. Na naše volání Bery vůbec nereagoval. Neslyšeli jsme žádný štěkot, žádné zvuky, jen naše zoufalého volání. Zastavila jsem se a pomalu se mi vhnuly slzy do očí. A pak se to stalo.

Někde nablízku se ozvalo hrozné zavytí. Všichni jsme strnuli hrůzou. Hned jsme poznali, že je to náš pes, a bylo nám současně jasné, že musel narazit na něco příšerného.

Běželi jsme mu na pomoc

Z toho vytí byl totiž jasně znát šílený strach! Okamžitě jsme se rozběhli směrem, odkud jsme Beryho zaslechli. Všichni tři jsme se o pár vteřin později ocitli na malé mýtince. Tam se nám naskytl pohled, na který nadosmrti nezapomenu.

Bájný tvor nás vyděsil

Uprostřed mýtiny se krčil náš ubohý pejsek a proti němu stálo obrovské, děsivé zvíře, jaké jsem v životě neviděla. Vypadalo jako nějaký bájný tvor ze starých příběhů.

Tělo mělo porostlé černou srstí, oči mu svítily zlověstně žlutě a na hlavě mělo načervenalé rohy. Když otevřelo tlamu, objevily se hrůzostrašné a nebezpečné tesáky. Zvíře zlověstně vrčelo a ten zvuk ještě zvyšoval strašlivý dojem.

Odvážný manžel

Stáli jsme nejprve jako přikovaní. Nikdo nehlesl. Srdce mi divoce tlouklo a hrdlo jsem měla stažené hrůzou. Bála jsem se pohnout. Potom můj manžel odvážně vykročil k Berymu.

Zatímco ho neznámý tvor pátravě sledoval, popadl manžel našeho psa a opatrně ustupoval zpátky k nám. Zvíře naštěstí dál stálo na místě. Později jsem litovala, že nikoho z nás v tu chvíli nenapadlo vzít mobil a tu obludu vyfotit.

S Berym, který se stále klepal strachem, jsme pomalu vycouvali z mýtinky. Doufali jsme, že nás ta bestie nebude pronásledovat. Naštěstí se tak nestalo a jen co jsme to stvoření neměli na dohled, otočili jsme se a běželi jsme do chalupy, co nám síly stačily.

Co to bylo za zvíře?

Když jsme pak náš hrůzostrašný zážitek vyprávěli Markétě, která na nás čekala s obědem, myslela si nejprve, že si z ní děláme legraci. Pohled na naše stále vyděšené tváře ji ale nakonec přesvědčil, že jsme opravdu tu hrůzu prožili.

Netuším dodnes, co to bylo za zvíře a kde se tam v lese vzalo. Prohlížela jsem od té doby mnoho knih v knihovně i spoustu různých magických i strašidelných kreseb na internetu, ale na nic podobného jsem zatím nenarazila…

Karolína D. (54), střední Čechy

Další článek
reklama
Související články
16.5.2024
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta, které patřilo mé matce. Volala mi krátce poté, co jsem s vozem vyjel.
16.5.2024
Na chatu jsme jezdili každou druhou sobotu a neděli. Střídali jsme se tam se sestrou a její rodinou. Vždy jsem si ale před cestou vyložila karty. Tehdy jsem s kartami začínala. Byla doba, kdy se nám tyto ezoterické disciplíny otvíraly jako nový svět. Nakoupila jsem si nejen vykládací karty ale také kyvadlo, abych si to všechno vyzkoušela. Inklinovala jsem k těmto věcem, už jako mladá dívka j
16.5.2024
Dopis mi přišel bez podpisu a stálo v něm, že se musím dostavit na určitou adresu, je to prý důležité! Dozvěděla jsem se tam, že mé dny jsou už možná sečteny. Ten kopec snad neměl konce! Připadala jsem si jako dýchavičný slimák, plazící se silou vlastní vůle. Často jsem se zastavovala a chytala dech, už taky nejsem nejmladší. Na samém vrcholku kopce stál dům, ke kterému jsem měla namířeno. D
15.5.2024
Mrak na obloze nevypadal nebezpečně. Najednou z něho ale vyšlehl blesk, který zasáhl strom. Kdybychom nedali na našeho psa, byl by s námi asi konec. Ačkoli náš pes byl vzrůstu malého, původu rozmanitého a dobrácké psí duše, byl to pravý hrdina! Byl moc chytrý a statečný, jak mohl mnohokrát za svůj osmnáctiletý život předvést. Nezalekl se ani toulavé kočky, která byla postrachem pro mnohem vě
11.5.2024
Opakovaně se mi zdál děsivý sen. Budila jsem se zpocená hrůzou, a tak jsem musela jeho významu přijít na kloub. Děsivý sen se mi pravidelně vracel a já se budila se srdcem v krku a zpocená hrůzou. Noční můry jsem mívala pravidelně při každém úplňku! Už jsem z toho byla zoufalá. Nevěděla jsem, jestli mám všechno řešit s psychiatrem nebo psychologem. Touha po klidnějším bydlení Byla jsem zv
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř