SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Má snacha mě děsí!
Má snacha mě děsí!

Dokázala jsem se smířit s tím, že mi nějaká žena odvede mého syna z domu. Ale že se z mé snachy vyklube takový blázen, jsem vážně nečekala.

Je neděle ráno, sedm hodin, a náš Alík rozhořčeně štěká a vyje. Ráda bych se k němu přidala, jen kdybych to také uměla. Oba máme totiž už nervy nadranc. Tři dny nám tu od časného rána do večera zní sbíječky a křik řemeslníků.

Přitom můj baráček byl donedávna nádhernou oázou klidu uprostřed města. Ovšem jen do té doby, než Denisa přišla se svým dalším šíleným nápadem.

Až na třetí pokus

Můj syn Aleš, který je jinak moc šikovný a v práci úspěšný, to s holkami nikdy moc neuměl. Nechápal, proč by je měl nějak složitě balit, nadbíhat jim. A tak si ony našly jeho.

reklama

První dvě, které se už těšily, jak dobře využijí hodného troubu, jsem ještě dokázala včas „odstranit“. Jenže Denisa se odradit nedala. A můj Aleš se konečně doopravdy zamiloval a s tím už se nedalo nic dělat.

Oťukávaly jsme se

S Denisou to mezi námi nebyla láska na první pohled. To tedy rozhodně ne. Musím ale přiznat, že jsme se obě snažily. Pomalu jsme se oťukávaly a vymezovaly si své hranice. A mě nenapadlo nic lepšího, než mladým po svatbě nabídnou, aby šli bydlet ke mně.

Do naší malé vilky. Bylo to logické.

Tady jsem se narodila

Vilu jsem zdědila po rodičích i s malou, kouzelnou zahrádkou. Udržovat vše v pořádku bylo dost fyzicky i finančně náročné. Já se ale tady narodila a nechtěla jsem se vilky vzdát.

reklama

Přišlo mi proto jako dobrý nápad, aby se do prvního patra nastěhovali novomanželé. I oni byli nadšení a našemu dobrému soužití tak nic nestálo v cestě. Tedy až na Denisu.

Začala si poroučet

Manželský stav Denisu nepřehlédnutelně změnil. Když už měla mého syna jistého, stala se z ní náhle velice sebevědomá a rozkazovačná žena. Brzy po nastěhování začala naše společné hranice stále častěji porušovat. Začala opatrně.

Zrušila můj starý botník u dveří a pořídila tam nový. Bez mého vědomí.

Vadilo mně to, a tak jsem jí to řekla. Omluvila se a syn se jí ještě zastal, že to myslela dobře. To byl však jen začátek, vypuštěný lakmusový papírek, jak zareaguji na její pokus o nadvládu nad synem i nade mnou.

Chtěla využít, co se dá

Po botníku to odnesla zahrada. Byla jsem tehdy v lázních a po návratu zažila šok. V místech, kde rostly nádherné hortenzie, které tam sázela ještě moje maminka, byly zasázené jahody. Záhon barevných trvalek vystřídala rajčata.

reklama

Celá moje krásná zahrádka byla najednou pryč. Vhrkly mně slzy do očí. Proč se se mnou neporadila? Při troše přemýšlení by se přece našel kompromis, jak mít na zahrádce obojí, zeleninu i kytičky. Když jsem to řekla synovi, nechápal vůbec, o co mi jde.

Nastal klid a příměří

V té době přišla Denisa o práci, a tak jsme se doma potkávaly častěji. Společně jsme začaly obdělávat naši zahrádku. A já musela uznat, že čerstvá vlastní zelenina má něco do sebe.

Zdánlivý klid a příměří mě příliš ukolébalo a já nevěnovala velkou pozornost dalším „šíleným“ nápadům své snachy. A musím uznat, že tentokrát o nich se mnou mluvila. Sice opatrně a nekonkrétně, ale mluvila.

Pejsek na udobřenou

Denisa brzy sehnala místo a nedlouho poté přišla s nápadem na přestavbu naší vilky. Najednou jí připadala příliš malá. Když jsem se podivovala, že jim s Alešem nestačí celé jedno patro 3+kk, ohromila mě argumentem, že s Alešem chtějí mít hodně dětí.

Aspoň tři. Tenkrát jsme se opravdu nepohodly. Snacha, aby tu roztržku nějak uhladila, pro mě vymyslela dárek. Jednoho dne mi se synem přinesli malé, roztomilé štěňátko. Prý abych nebyla tak sama.

Kdo na něj má dost času?

Nic proti pejskům, mám je moc ráda. Jenže chodím do práce, mladí jsou také celý den pryč, a stejně by mi s Alíkem nepomohli. Pořídit mi psa byl tak zase jeden z šílených nápadů mé snachy, aniž by to se mnou konzultovala. Alík je tak můj miláček, a zároveň velká starost.

Proč se nezadlužit?

Jakmile jsem se rozněžnila nad pejskem a trochu si na novou situaci zvykla, přišla Denisa opět s myšlenku na rekonstrukci a přístavbu vily. Chtěla, aby si na to s Alešem vzali půjčku. To mě opravdu vyděsilo.

Vzít si velkou půjčku, ručit za ni naší vilou a doufat, že budou stále schopni dluhy splácet. A to všechno proč?

Nikdo ale mým obavám nenaslouchal. Nedbal na mé bezesné noci. A tak se rozjel celý ten kolotoč. Půjčka, stavební povolení, obstarání řemeslníků. Trvalo to víc než rok. Mezitím Denisa otěhotněla. Vila je plná řemeslníků. Je tu neskutečný binec, prach a rámus.

Denisa odjela s Alešem na dovolenou do Thajska. Prý aby tam přečkali to nejhorší.

Připadám si jako strážce majáku

Na rozdíl ode mne a Alíka. My v tom nejhorším musíme žít a nějak přežít. Nejde ale jenom o nepohodlí. Spolu se sbíječkami mi před očima mizí moje vila, tak jak ji znám od svých prvních dětských krůčků.

A já se ptám, jestli to vážně bylo nutné. Nenechat kámen na kameni. Už teď jsme samý dluh, bez peněz a rozbouraný barák ještě dlouho nebude zcela obyvatelný. Co když nám ho nakonec seberou? Děsím se toho, co bude dál. Jaký další šílený plán se zrodí v hlavě mé snachy.

Martina D. (59), Karviná

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
23.1.2023
Po rozvodu se mi ulevilo, ale ne moc. Nenávist, kterou jsem k bývalému manželovi cítila, tížila, bolela a táhla mě k zemi. Náš vztah byl v troskách. Už jsme na sebe nedokázali ani promluvit. Martin se zavřel do pracovny, kde se zamykal, abych tam nemohla ani vstoupit, já jsem si udělala hlavní stan v ložnici, kam zas nechodil on. Obývací pokoj byl společný, ale dávno jsme tu nesedávali spolu
21.1.2023
Já jsem rozvod s manželem už dávno překonala a vyrovnala se s ním. Trápí mě, že se s tátou nedokáže usmířit naše Anička. S manželem jsme prožili dvacet let dobrého manželství a vychovali dvě úžasné děti. Starší Aničku a mladšího Josífka. Po dvaceti letech od nás ale můj muž odešel. Nebyla v tom jiná žena, prostě chtěl změnit život. Byla to pro mě rána, člověk se ale časem s osudem vyrovná. N
20.1.2023
Vždy jsem si myslela, že pro svou dceru děláme maximum. Bohužel jsme přehlédli některé maličkosti. Trvalo dlouho, než se to spravilo. Loučíme se s příbuznými a přáteli. Hostina se povedla, všichni jsme s láskou zavzpomínali na Pavla. Lidé ho měli opravdu moc rádi pro jeho veselou povahu. Ano, ve společnosti dokázal být velice zábavný, a tak málokdo věděl o tom, co ho řadu let strašně trápilo. A
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů