Domů     V mlze jsem zahlédla mrtvé!
V mlze jsem zahlédla mrtvé!

Co když náš svět není jediný, který existuje? A co když nás občas nějakou hrůzostrašnou náhodou neznámé síly přenesou do říše mrtvých?

Můj příběh se stal už téměř před deseti lety, a když se s ním někomu svěřím, kaž-

dý si myslí, že si vymýšlím. Mně se to všechno ale doopravdy stalo. Při vzpomínkách na ten hrůzný večer se mi ještě dnes dělá mdlo a občas se mi o tom zdají i kruté a děsivé sny.

To místo jsem znala nazpaměť

Byl tehdy sychravý podzimní večer a já jsem jela na návštěvu z města ke svým starým rodičům. Bydleli v malé vesnici, kam přijížděl autobus jen ráno a večer, a mě vždycky čekala ještě dlouhá cesta zkratkou přes pole.

Znala jsem ji skoro poslepu. Chodila jsem po ní na autobus do školy a ze školy už jako malá holka. Neměla jsem problém najít náš rodný dům ani v chumelenici nebo v hustém dešti.

Musela jsem jít jinou cestou

Tentokrát se mi ale cesta zkomplikovala. Autobus se rozbil kousek od konečné zastávky. Bylo

nemyslitelné, aby ho někdo přijel opravit a on tak mohl pokračovat v cestě dál, proto jsem to riskla a rozhodla jsem se vydat listopadovou tmou po jiné polní stezce.

Nebála jsem se. Nebylo to moc kilometrů daleko. Strach jsem začala mít až ve chvíli, kdy mě najednou obklopila záhadná studená mlha!

Někde jinde

Přišlo to zničehonic. Najednou nebylo vidět ani na krok a já jsem během několika málo vteřin ztratila orientaci. Vůbec jsem nevěděla, kterým směrem se mám vydat k domu rodičů. Zkoušela jsem volat, jestli se třeba někdo neozve.

Kolem mě však panovalo jen hrobové ticho. Mlha se naštěstí po chvilce začala zvedat a vystřídala ji zpátky večerní tma. Nijak mi to ovšem nepomohlo, protože jsem své okolí ani trochu nepoznávala!

Kolemjdoucí si mě nevšímali

Najednou jsem spatřila, jak proti mně někdo kráčí. Byl to starší muž. Vůbec si mě nevšímal. Oslovila jsem ho, představila se a zeptala se ho na cestu. Na má slova ten pán nereagoval. Šel bez jediného slova dál. Zmocnil se mě divný pocit.

Chtěla jsem se za ním rozběhnout, ale něco mi říkalo, abych to nedělala. Bloudila jsem kolem dokola a naprosto jsem netušila, kde jsem.

Dvojice dávno zemřela

Netrvalo to ani tři minuty a proti mně zase někdo kráčel. Tentokrát to byla dvojice, která se držela za ruku. Říkala jsem si, že ti určitě nebudou dělat, že mě nevidí. S nadějí, že mi pomohou, jsem se vydala směrem k nim.

Jak jsem se k nim přiblížila a spatřila jsem, kdo to je, rozklepaly se mi nohy hrůzou! Moc dobře jsem ten pár poznala. Byli to manželé, které jsem potkávala kdysi v době dospívání – až do toho tragického dne, kdy se zabili v autě!

Jako ve zlém snu

Na nic už jsem nečekala a rozběhla se od dvojice pryč. Po chvilce jsem se ohlédla ze sebe, jestli za mnou neutíkají, ale už jsem je nespatřila. Šla jsem dál, aniž bych věděla, kam jdu, a propadala jsem stále většímu zoufalství.

Připadala jsem si jako v nějakém špatném snu. Marně jsem ve tmě očima pátrala po něčem, co bych znala. Kolem mě byl nějaký jiný svět, ve kterém se procházeli mrtví!

Ozvalo se něčí zašeptání

Dala jsem se skoro do pláče, když vtom jsem za sebou uslyšela něčí zašeptání. Bála jsem se ohlédnout. Něčí hlas, ani jsem nepoznala, jestli mužský, nebo ženský, mi radil, abych se dala směrem doleva, a tam že najdu cestu zpátky.

Nevím proč, ale poslechla jsem. Koneckonců jsem neměla co ztratit. Horší to už být nemohlo. Vydala jsem se tedy směrem, jakým mi neznámý poradil, a přitom jsem za sebou stále cítila jakýsi chlad a slyšela něčí dech.

Konečně v bezpečí

Když začala znovu padat mlha, dodala jsem si odvahu a ohlédla jsem se. Nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Spatřila jsem svého dědečka, který zemřel, když mi bylo deset let. Do očí se mi nahrnuly slzy.

Po chvilce i jeho postavu zahalila mlha, a když se znovu zvedla, viděla jsem, že už jsem zpátky ve světě, který znám. Na nic jsem nečekala a doslova jsem běžela směrem k domu rodičů a cítila jsem se v bezpečí teprve ve chvíli, kdy mi máma otevřela dveře.

Vím, co jsem prožila

Rodičům jsem se se svým neuvěřitelným zážitkem nesvěřovala, protože by mě měli za blázna. Později jsem to vylíčila svému manželovi a synovi, ale ani u nich jsem nenašla pochopení. Upřímně, moc se jim ani nedivím.

Asi kdyby to někdo vyprávěl mně, také bych dost pochybovala. Těžko to mohu nějak dokázat, ale vím, že se to všechno opravdu stalo!

Vysvětlení asi nikdy nenajdu

Rozumné vysvětlení pro ten zážitek nemám. Možná že někde vedle našeho světa opravdu existuje i svět jiný, ve kterém dál žijí ti, kteří jsou pro nás mrtví. Kdo ví, třeba se to jednou dozvíme…

Kamila J. (51), Ústí nad Orlicí

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
2.10.2023
Našla jsem ji zraněnou v parku a vzala domů. Kavka se rychle uzdravila, přivolala ale celou svou rodinu. Věděla, jak moc mě trápí, že jsem osamělá. Od chvíle, kdy jsem nastoupila do důchodu, jsem začala žít samotářský život. Plánovala jsem si toho hodně, co budu dělat a na co budu mít čas, najednou bylo ale toho času až příliš. Hlavně jsem se cítila opuštěně, protože syn s rodinou bydlel daleko
2.10.2023
Nikdy jsem náměsíčností netrpěla, tu noc se to ale změnilo. Vyšla jsem oknem ven z domu a pak došla až do kostela. Tam jsem se modlila. To mě asi zachránilo. Pohybovala jsem se ve snových mlhách. Vznášela se a měla pocit, že to tak zůstane do konce věků. Sen trval téměř celou noc. V její polovině jsem se probudila a těžkopádně se posadila. Hleděla jsem otevřeným oknem ven. Do mého pokoje proudi
2.10.2023
Byla to hezká chatička na kraji lesa. V noci jsme nejdříve slyšeli na půdě kroky a pak se ozvala i tichá hudba. Celý život jsem prožívala racionálně. Nikde žádná paranormální aktivita, jak se odborně říká. Až před několika lety jsme si s manželem vyhlídli chatku uprostřed lesa. Přes den ji zdobily stíny stromů, které propouštěly paprsky světla. Naprosto jsem se do toho místa zamilovala. Nočn
30.9.2023
Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo! Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila. Poslední autobus mi ujel Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u 
29.9.2023
Ocitla jsem se v situaci, kdy jsem se skutečně bála o život. Před nebezpečím mě zachránilo tajemné modré světlo! Věřím tomu, že ve chvílích ohrožení našeho života se o nás postarají nějaké nadpřirozené bytosti nebo naši andělé strážní. Sama jsem to před několika lety zažila. Poslední autobus mi ujel Tato událost se mi přihodila před časem jedné říjnové noci. Byla jsem tehdy na návštěvě u 
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k