Domů     Stalo se něco, co jsem nechtěla!
Stalo se něco, co jsem nechtěla!

Někdy uděláte věci, kterým ani sama nerozumíte, ale prostě se to stane. Když začnou za vás mluvit emoce místo rozumu, je to zlé. A tak to také bylo.

Odcházím v doprovodu vězeňské stráže. Hlavní líčení je u konce, rozsudek vynesen a mě čeká několik let za mřížemi. Cítím na sobě pohledy všech přítomných, ale neotočím se. Jak bych se jim mohla podívat do očí. Vždyť jsem mnohým z nich naprosto zničila život.

A nejvíc Romanovi. Mé lásce. Jedinému člověku, který mě miloval.

Jako blesk z čistého nebe

Seznámili jsme se náhodou. Vlastně přes mého přítele Tondu, se kterým jsem tenkrát žila. Měli jsme spolu dvacetiletou dceru. Tonda tehdy Romana, svého kolegu z práce, pozval na své narozeniny. Slavili jsme je v jedné hezké hospůdce.

Když tam Roman vešel, bylo to jako zásah bleskem. Od prvního momentu mě strašně přitahoval. Nevím proč, ale nedalo se uniknout.

Nic jsme neuspěchali

Roman mi zavolal asi týden po té oslavě a pozval mě po práci do kavárny. Bylo to takové nevinné setkání, které ale bylo přímo nabité emocemi a očekáváním. Oba jsme věděli, že nezůstane u jedné schůzky, a hned jsme se také domluvili na další. Chtěli jsme jeden druhého od samého začátku.

To bylo zcela zřejmé, ale měli jsme dost podstatné překážky. On byl ženatý a já měla Tondu, který byl navíc tak trochu jeho kamarád. Chtěli jsme proto vše udržet v přátelské rovině. Vydrželi jsme to však jen několik týdnů.

Pak se z nás stali milenci a už se nic z toho, co se událo, nedalo nijak zastavit ani ovlivnit.

Já problém neměla

Můj vztah s Tondou už před tím, než jsem poznala Romana, příliš nefungoval. Rozešli jsme se celkem v klidu a v klidu to zvládla i naše dcera. Měla nás oba k dispozici, kdykoli potřebovala. Nebyla jsem vdaná, a vše proto probíhalo v pohodě.

Horší to bylo u Romana. Měl o dost mladší manželku a dvě malé holčičky.

Chtěl se rozvést, ale manželka mu začala vyhrožovat, že přijde o dcery. To se nesmělo stát. Řekla jsem proto Romanovi, ať na rozvodu netrvá. Že mně, že je ženatý, za této situace vadit nebude.

Nakonec i manželka souhlasila s tím, že když neopustí rodinu finančně a ani fyzicky, můžeme všichni tři nějak žít celkem v klidu. Věřila jsem jí. To byla ovšem osudová chyba.

Jeho žena ucítila šanci

Romanova manželka si to, že stáhl žádost o rozvod, totiž přece jen vyložila trochu jinak, po svém. Zasvitla jí zřejmě naděje, že se k ní Roman vrátí. Ten to ovšem neměl v úmyslu. Byli jsme opravdu oba bláznivě zamilovaní.

Nikdy bych netušila, že i ve středním věku se dá z lásky takhle šílet. Žili jsme spolu a jen pro sebe. Mysleli jsme si, že to tak bude napořád. A že se nic nezmění. Že čas pracuje pro nás, protože Romanovy dcery časem vyrostou a vše se urovná. Bohužel se věci vyvíjely opačně.

Začalo nám velké peklo

Romanova manželka to nevzdávala. Neustále nám byla v patách. Čekala na Romana před firmou, kde pracoval, protože něco potřebovala poradit. Přestože jsme byli domluveni na něčem spolu, musel jet domů a spravovat vodovodní kohoutek nebo něco jiného. Pak zase trávil čas s dětmi, protože manželka si dělala nějaký večerní kurz.

Zůstával tedy několik dní doma i přes noc. Snažila jsem se mu věřit, že se v noci nic neděje. Ale stejně jsem hrozně žárlila. Vím, že se ho snažila žena svádět, jak se dalo. A chlapi přece bývají dost velcí slaboši.

Šílená žárlivostí

Chodili jsme spolu s Romanem už přes dva roky. Dva krásné roky plné vášně a lásky. Vše se ale začalo hroutit díky mé žárlivosti. Byla jsem přímo chorobně žárlivá a Romanova manželka vycítila šanci, když na tento slabý článek řetězu zaútočí.

Bylo jí jasné, že mi nejvíc vadí noci, které Roman tráví doma a hlídá dcerky. Nikdy jsem neměla šanci popravdě zjistit, co se tam pak do rána, když se ona vrátí domů, odehrává. Měla jsem Romanovi věřit, když mě ubezpečoval, že nic.

Přišla s tváří neviňátka

Jednoho dne u mě doma zazvonila. Tvářila se jako nevinnost sama a s úsměvem mi sdělila, že je těhotná. Prý s Romanem čekají další miminko. Vykládala mi, že doufá, že to tentokrát konečně bude kluk, že by si ho Roman moc přál. Strašlivě mě provokovala. Držela jsem se zuby nehty.

Jenže ona nepřestávala roztomile žvatlat o tom, co všechno teď budou s Romanem podnikat a jak se holčičky na dalšího sourozence těší. Nastal zkrat. V mé hlavě cosi bliklo a já jednala naprosto mechanicky, bez rozmyslu.

Rozpřáhla jsem se proti té ženské ve snaze konečně ji umlčet, a plnou parou do ní vrazila. Stály jsme na chodbě u schodů. Zapotácela se a sletěla po schodech až dolů. Tam zůstala podivně zkroucená ležet. Měla jsem v hlavě úplně prázdno, jen jsem se slyšela, jak hrozně křičím.

Všechno bylo docela jinak

Romanova žena si tím nešťastným pádem zlomila vaz a byla na místě mrtvá. Ukázalo se zároveň, že těhotná vůbec nebyla. A já skončila ve vězení. Vím, že zcela právem. Přesto všechno, co se stalo, ale Romana stále moc miluju. Možná bych měla místo do vězení nastoupit do blázince.

Zdena T. (53), severní Čechy

reklama
Související články
7.12.2023
Taneční večer se zoufale nevydařil. Upadla jsem před vchodem na vlhké dlažbě. Ale flek na šatech byl ještě to nejmenší. Loudala jsem se z tanečních jako postřelená. Bylo evidentní, že se můj život nenávratně řítí do katastrofy. Začalo to hned odpoledne, kdy mi táta oznámil, že do tanečních pojedeme s mámou autobusem, protože auto kikslo. Vzápětí se naši pohádali. Máma vykřikovala, že jsme už dá
2.12.2023
Práci jsem milovala a myslela jsem si, jak je vše zalité sluncem. Bohužel někdo se rozhodl přivolat mraky. Už jsem nedoufala, že dostanu lukrativní zaměstnání. Měla jsem sedm let před důchodem, žila jsem v domnění, že svůj profesní vrchol jsem si zažila před tím. Ani jsem nestřídala zaměstnání. Moc mladé a hloupé? Vždy jsem pracovala v dobrém kolektivu, práce mě bavila, a když jsem odcház
1.12.2023
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam nějaké ty jemné linky jsou. Možná ale o to horší pro mne bylo zjištění, že už je to
30.11.2023
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala jsem to tak, že mají vždycky pravdu a tečka. Ale mámin n
26.11.2023
Zamilovat se do přitažlivého profesora, a navíc získat i jeho lásku? To je sen nejedné studentky. Mě se to povedlo, ale zničila jsem si tím život! Už na první přednášce, kterou vedl, jsem se nemohla pořádně soustředit na výklad. Náš profesor byl totiž nejen velice pohledný, ale také neskutečně šarmantní, inteligentní a vtipný. Byla jsem jím naprosto okouzlená. Rozhodla jsem se, že tohoto chlapa
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3