Domů     Stalo se něco, co jsem nechtěla!
Stalo se něco, co jsem nechtěla!

Někdy uděláte věci, kterým ani sama nerozumíte, ale prostě se to stane. Když začnou za vás mluvit emoce místo rozumu, je to zlé. A tak to také bylo.

Odcházím v doprovodu vězeňské stráže. Hlavní líčení je u konce, rozsudek vynesen a mě čeká několik let za mřížemi. Cítím na sobě pohledy všech přítomných, ale neotočím se. Jak bych se jim mohla podívat do očí. Vždyť jsem mnohým z nich naprosto zničila život.

A nejvíc Romanovi. Mé lásce. Jedinému člověku, který mě miloval.

Jako blesk z čistého nebe

Seznámili jsme se náhodou. Vlastně přes mého přítele Tondu, se kterým jsem tenkrát žila. Měli jsme spolu dvacetiletou dceru. Tonda tehdy Romana, svého kolegu z práce, pozval na své narozeniny. Slavili jsme je v jedné hezké hospůdce.

Když tam Roman vešel, bylo to jako zásah bleskem. Od prvního momentu mě strašně přitahoval. Nevím proč, ale nedalo se uniknout.

Nic jsme neuspěchali

Roman mi zavolal asi týden po té oslavě a pozval mě po práci do kavárny. Bylo to takové nevinné setkání, které ale bylo přímo nabité emocemi a očekáváním. Oba jsme věděli, že nezůstane u jedné schůzky, a hned jsme se také domluvili na další. Chtěli jsme jeden druhého od samého začátku.

To bylo zcela zřejmé, ale měli jsme dost podstatné překážky. On byl ženatý a já měla Tondu, který byl navíc tak trochu jeho kamarád. Chtěli jsme proto vše udržet v přátelské rovině. Vydrželi jsme to však jen několik týdnů.

Pak se z nás stali milenci a už se nic z toho, co se událo, nedalo nijak zastavit ani ovlivnit.

Já problém neměla

Můj vztah s Tondou už před tím, než jsem poznala Romana, příliš nefungoval. Rozešli jsme se celkem v klidu a v klidu to zvládla i naše dcera. Měla nás oba k dispozici, kdykoli potřebovala. Nebyla jsem vdaná, a vše proto probíhalo v pohodě.

Horší to bylo u Romana. Měl o dost mladší manželku a dvě malé holčičky.

Chtěl se rozvést, ale manželka mu začala vyhrožovat, že přijde o dcery. To se nesmělo stát. Řekla jsem proto Romanovi, ať na rozvodu netrvá. Že mně, že je ženatý, za této situace vadit nebude.

Nakonec i manželka souhlasila s tím, že když neopustí rodinu finančně a ani fyzicky, můžeme všichni tři nějak žít celkem v klidu. Věřila jsem jí. To byla ovšem osudová chyba.

Jeho žena ucítila šanci

Romanova manželka si to, že stáhl žádost o rozvod, totiž přece jen vyložila trochu jinak, po svém. Zasvitla jí zřejmě naděje, že se k ní Roman vrátí. Ten to ovšem neměl v úmyslu. Byli jsme opravdu oba bláznivě zamilovaní.

Nikdy bych netušila, že i ve středním věku se dá z lásky takhle šílet. Žili jsme spolu a jen pro sebe. Mysleli jsme si, že to tak bude napořád. A že se nic nezmění. Že čas pracuje pro nás, protože Romanovy dcery časem vyrostou a vše se urovná. Bohužel se věci vyvíjely opačně.

Začalo nám velké peklo

Romanova manželka to nevzdávala. Neustále nám byla v patách. Čekala na Romana před firmou, kde pracoval, protože něco potřebovala poradit. Přestože jsme byli domluveni na něčem spolu, musel jet domů a spravovat vodovodní kohoutek nebo něco jiného. Pak zase trávil čas s dětmi, protože manželka si dělala nějaký večerní kurz.

Zůstával tedy několik dní doma i přes noc. Snažila jsem se mu věřit, že se v noci nic neděje. Ale stejně jsem hrozně žárlila. Vím, že se ho snažila žena svádět, jak se dalo. A chlapi přece bývají dost velcí slaboši.

Šílená žárlivostí

Chodili jsme spolu s Romanem už přes dva roky. Dva krásné roky plné vášně a lásky. Vše se ale začalo hroutit díky mé žárlivosti. Byla jsem přímo chorobně žárlivá a Romanova manželka vycítila šanci, když na tento slabý článek řetězu zaútočí.

Bylo jí jasné, že mi nejvíc vadí noci, které Roman tráví doma a hlídá dcerky. Nikdy jsem neměla šanci popravdě zjistit, co se tam pak do rána, když se ona vrátí domů, odehrává. Měla jsem Romanovi věřit, když mě ubezpečoval, že nic.

Přišla s tváří neviňátka

Jednoho dne u mě doma zazvonila. Tvářila se jako nevinnost sama a s úsměvem mi sdělila, že je těhotná. Prý s Romanem čekají další miminko. Vykládala mi, že doufá, že to tentokrát konečně bude kluk, že by si ho Roman moc přál. Strašlivě mě provokovala. Držela jsem se zuby nehty.

Jenže ona nepřestávala roztomile žvatlat o tom, co všechno teď budou s Romanem podnikat a jak se holčičky na dalšího sourozence těší. Nastal zkrat. V mé hlavě cosi bliklo a já jednala naprosto mechanicky, bez rozmyslu.

Rozpřáhla jsem se proti té ženské ve snaze konečně ji umlčet, a plnou parou do ní vrazila. Stály jsme na chodbě u schodů. Zapotácela se a sletěla po schodech až dolů. Tam zůstala podivně zkroucená ležet. Měla jsem v hlavě úplně prázdno, jen jsem se slyšela, jak hrozně křičím.

Všechno bylo docela jinak

Romanova žena si tím nešťastným pádem zlomila vaz a byla na místě mrtvá. Ukázalo se zároveň, že těhotná vůbec nebyla. A já skončila ve vězení. Vím, že zcela právem. Přesto všechno, co se stalo, ale Romana stále moc miluju. Možná bych měla místo do vězení nastoupit do blázince.

Zdena T. (53), severní Čechy

reklama
Související články
23.5.2024
Odstěhoval se do staré hájovny na kraji lesa, s nikým se nebavil, zamračený, zanedbaný a mrzutý. Byl to velice záhadný muž. Byl to místní podivín. Odstěhoval se z vesnice, která mu připadala asi příliš rušná, ač to byl zapadákov, do staré hájovny na kraji lesa. S nikým se nebavil, a když, tak jednoslabičně. Bylo mi jasné, že je to chlapík s tajemstvím, a babička mi to tajemství prozradila. B
22.5.2024
Můj první muž byl omyl. Ostýchám se to přiznat jen proto, že máme děti. Musela jsem si ho vzít z vděku. On byl vyučený, já jsem měla vysokou školu. Nijak neopovrhuji lidmi s nižším vzděláním, leč s mužem jsme měli jiné zájmy, byli jsme jiné povahy. On byl výbušný, já klidná. Proč jsme se tedy brali, říkáte si? Nebýt jeho, nebyl by tu Gustav kdysi jel kolem vážné nehody. Auto narazilo do m
22.5.2024
Moje dcera Hanička se ocitla v nelehké životní situaci. Je nemocná, a navíc ji trápí manžel. Jak já jako máma mohu pomoct? Vždy byla statečná a nechtěla od nikoho pomáhat. Bylo jedno, jestli šlo o vystřihovánky v dětství, nebo vymalování bytu v dospělosti. Teď mi to dochází. I za manželství si musela obstarat spoustu věcí, které spíš náleží mužům. „Mami, přestaň si už konečně dělat zbytečné sta
21.5.2024
Nedávno jsme oslavili pětadvacáté výročí svatby. V té chvíli by mě ani nenapadlo, že budu podávat žádost o rozvod a láska se promění v prach. Bylo to fantastické. Uspořádali jsme večírek pro naše blízké přátele. A protože bylo pěkné počasí, konal se na zahradě. Nechyběly květiny a nádherné dárky, úžasný dort, momenty plné emocí, úsměvů a přání. Láska na první pohled Potkali jsme se v posl
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
epochalnisvet.cz
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
Nová lasvegaská dominanta se pyšní hned dvěma světovými rekordy. Předně na světě nenajdete větší kulovitou stavbu a zároveň je fasáda MSG Sphere opatřena největší LED obrazovkou! Displej zabírá úctyhodných 54 000 metrů čtverečních, a tak by do kapsy strčil i pražský Václavák!   K začátkům této unikátní stavby se musíme vrátit do února 2018, kdy
Krémové houbové rizoto
tisicereceptu.cz
Krémové houbové rizoto
Provoňte ho aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn nebo tymián. Ingredience 250 g kulatozrnné rýže 200 g hub, nejlépe hříbků 80 ml bílého vína 100 g másla 30 g šalotky 70 g parmazánu 6 l
Holubího reka nechali vycpat
historyplus.cz
Holubího reka nechali vycpat
Obránci francouzské pevnosti Vaux, střežící přístup k Verdunu, se už dlouho neudrží. „Tohle je naše jediná šance,“ říká velitel a vysílá jejich posledního poštovního holuba es žádostí o pomoc… Nezbývá než doufat, že holub Vaillant poselství doručí. Od 2. června 1916 Němci útočí na opevnění Vaux, střežící severovýchodní přístup k městu Verdunu. Major Sylvain Eugène Raynal (1867–1939) tuší,
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
epochaplus.cz
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
Drogy, sex a rock’n’roll. Život Janis Joplin, legendární zpěvačky s nakřáplým hlasem, která se stala ikonou hippies a symbolem ženské svobody, byl plný vášně, excesů a tragického konce v pouhých 27 letech.   Hudební svět ještě nestihl smířit se ztrátou Jimiho Hendrixe, a už 4. října 1970 truchlí znovu. Na předávkování drogami umírá v prokletém věku
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
21stoleti.cz
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
Nový článek Michaliny Kazek a Lenky Chodákové z Laboratoře molekulární integrativní fyziologie drozofily, který vyšel v prestižním časopise Plos Biology, ukazuje, jak důležité je pro organismy nastavi
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
nasehvezdy.cz
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
Zpěvačka Ewa Farna (30) je na vrcholu kariéry, a tak nechce vynechat ani jedno vystoupení, dokud vyprodává haly. To však znamená, že své tělo rozhodně nešetří. Málo spí a jídlo si koupí tam, kde to z
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
iluxus.cz
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
Společnost Sennheiser dnes oznámila zahájení prodeje nejnovějších plně bezdrátových sluchátek – Sennheiser Accentum True Wireless. Sluchátka vynikají mimořádnou ergonomií, hybridním aktivním potlačení
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
enigmaplus.cz
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
Síť podzemních tunelů a bunkrů pod hlavním městem Německa má především souvislost s obdobími druhé světové války a následné studené války, která rozdělila svět i samotný Berlín. Se zdejším podzemím je
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
nejsemsama.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
skutecnepribehy.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
epochanacestach.cz
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském