SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Kamarádka má děti s mým manželem
Kamarádka má děti s mým manželem

Naprostá náhoda odhalila dávné tajemství. Zrada mého manžela a nejlepší kamarádky vyšla najevo po čtvrt století! To jsem nečekala.

Svoji nejlepší kamarádku jsem znala už od školky a společně jsme prožily dětství i dospívání. Chodily jsme spolu hrát tenis, tancovat i za kluky. Nebylo jediné tajemství, které bychom před sebou měly. Byly jsme jako jedna duše a jedno tělo.

Neuměla jsem si představit, že by se naše cesty mohly někdy rozejít. A také ne.

Sdílely jsme své životy

Přes různé životní peripetie jsme si byly stále blízké. Také v našich životech bylo vše dost podobné. Jen já jsem se dřív vdala. Helena nějak neměla štěstí na pořádného kluka.

reklama

A na rozdíl ode mne, která si vzala hned toho druhého, který byl opravdu velkou láskou mého života, ona toho pravého ne a ne najít.

A tak šla na mateřskou až o pár let později než já. Na rozdíl ode mě se nikdy nevdala. S muži to měla prostě podivné, a i když jsme je probíraly, začala jsem mít časem pocit, že v tomto směru má přede mnou Helena přece jen nějaké tajemství.

Ale nechtěla jsem to z ní lámat. Ostatně, každý máme právo na své soukromí.

Jako moje sestra

Abych se přiznala, dokonce jsem si myslela, že je možná na holky… Nějaký čas jsem ji dokonce podezírala, že má přítelkyni, partnerku, ale nechtěla jsem se vyptávat na něco, co ona evidentně považovala za tabu.

Já bych ji přece nikdy nesoudila a takovéto předsudky šly úplně mimo mě! I tak jsme ale k sobě blízko měly.

Dokonce mě i napadlo, jestli nakonec není zamilovaná do mě…Když porodila druhé dítě, hodně jsem jí pomáhala, aby nebyla na všechno sama. Dokonce i finančně! Koneckonců, bydlela hned ve vedlejším vchodě, tak jsme byly věčně jedna u druhé. Ona mi také pomáhala, když ještě byla bezdětná.

Chtěli znát svůj původ

Naši potomci se samozřejmě znali odmalička a vyrůstali spolu, i když měli trochu věkový rozdíl, ale pět let nic není. A to jim zůstalo až do dospělosti. Vlastně jsme byli všichni taková velká rodina a můj muž nám to s klidem sobě vlastním toleroval.

reklama

Hodně pracoval, měl svůj volejbal a byl rád, že doma nemá ženu, která se stopkami čeká na jeho příchod. Naši kluci měli zálibu v genealogii, zkoušeli pátrat po předcích a pořád někde něco studovali.

Jednou někde narazili na stránku, která slibovala podrobný rozbor DNA, včetně původu.

Hledali vzdálené příbuzné

A navíc pak mohou prý přes internet najít i vzdálené příbuzné, o kterých nemáme ani zdání! Jeden rozbor stál přes tisíc korun. Nějak si na to našetřily, protože my s mužem jsme takhle peníze odmítli vyhazovat. Stačilo si tedy odebrat sliny podle návodu a někam je poslat.

reklama

Za pár týdnů přišla vypracovaná zpráva z nějaké laboratoře a certifikát pravosti. Byla jsem samozřejmě u toho, když se moje a kamarádčiny děti sešly. Přizvaly nás obě taky, prý bude legrace! Docela se mi ulevilo, že už Helena o všem ví a nic nenamítá.

To, co jsme se všichni dozvěděli, nás ale doslova šokovalo. Vlastně všechny ne. Helena znala výsledek už předem. A já původně její rozpoložení přikládala tomu, že ji její děti neposlechly. Když jsem k nim dorazila, vůbec nemluvila.

Takhle podrážděnou jsem ji skoro neznala. Kdybych jen tušila…

Věřila na zázrak

Hned po otevření oněch dokumentů by se v nás všech krve nedořezal. Vyplývalo z nich totiž, že moje děti a kamarádčiny děti jsou v příbuzenském vztahu. Poloviční sourozenci! Snad ještě víc než já byly zaskočeny mé děti, nebo spíš všechny naše děti.

„Co to má znamenat?“ vykřikl rozhořčeně můj starší syn a tázavě se zadíval na o dost mladšího kamarádčina syna Matěje.

Ten jen zaraženě mlčel, protože ani on nic o svém otci nevěděl! „Heleno, vysvětli nám to!“ vyzvala jsem kamarádku. Nezbývalo jí nic jiného než se přiznat. Svoje dvě děti měla s mým manželem! Všichni jsme oněměli.

Byli si podobní

Začala nesmyslně blekotat: „Víš, nebylo to tak, jak si myslíš. On mi jen pomohl mít vytoužené děti. Jinak mezi námi nic nebylo!“ tvrdila a já měla co dělat, abych se na ni nevrhla. Najednou mi bylo vše jasné. To proto si naši kluci tak rozuměli. To proto mi kolikrát připadalo, že jsou si podobní.

Ještě jsem se tomu vždycky smála, že vypadají jako sourozenci. Dokonce jsem si zpětně vybavila okamžik, kdy jsem to říkala před Helenou.

„Holka, nepřijde ti, že jsou si ti naši kluci podobní jako vejce vejci?“ smála jsem se tehdy s tím, že jak jsou spolu stále, přebírají už i stejná gesta.

Jak mi to mohli udělat?

Na rozdíl ode mě jí to tehdy směšné nepřipadalo. Zatvářila se tak divně, a dokonce zbledla! Vůbec jsem tomu nerozuměla a domnívala jsem se, že jsem se jí něčím dotkla… Teď bylo vše jasné. Vůbec jsem nevěděla, co řeknu manželovi, až přijde večer z práce.

Jak se mi mohl celé ty roky dívat do očí? A měl s ní poměr, nebo to byl jen nějaký úlet? Vlastně dvojnásobný úlet! To neznělo moc pravděpodobně.

Já už ale nevěděla, čemu věřit… Žil vlastně v bigamii, či jak to nazvat… Kluci se sebrali, vrhli na Helenu nenávistný pohled a utekli.

Nikdo z nás nechápal

Já se zdekovala hned za nimi. Jednak jsem neměla slov a pak mi bylo jasné, že tam v tu chvíli nejsem jediná raněná. Její děti se s nepopsatelným zmatkem a smutkem koukaly na Helenu, tak jsem je nechala, ať si vše vysvětlí. I já si vše potřebovala ujasnit!

Pocity se ve mně praly. Chvíli jsem toužila uškrtit manžela a chvíli zase Helenu.

Cítila jsem se podvedená, což jsem také byla. Nikdy by mě nenapadlo, že by mě mohl Petr vyměnit. Vždyť jsme si tak hezky žili. A říkal mi, jak mě miluje. Po příchodu domů jsem si zalezla do ložnice pod peřinu a začala brečet.

Usnula jsem a probudila se až o půlnoci. Na kuchyňském stole na mě čekal dopis.

Zradu mu odpustit nemohu

Petr se mi v něm omlouval. Tvrdil, jak moc mě miluje. Prý ho o děti požádala Helena. Byla tehdy zoufalá, protože nikoho neměla a nikoho ani nehledala. Neměla muže ráda! Od mého muže chtěla jen jediné. Získat dvě děti!

Nakonec jí prý vyhověl jen z lítosti. Jeho tvrzením jsem moc nevěřila. Helena byla odjakživa moc hezká. O hodně hezčí než já! Obdivovala jsem ji pro štíhlou postavu a krásné dlouhé vlasy. Nešlo mi na rozum, že nemá muže ani přítele.

Ale rozvádět jsem se nechtěla. Nechtěla jsem zůstat sama a nechtěla jsem řešit ani společný majetek. A tak se tvářím, že všem manželovým tvrzením věřím. A že jsem mu odpustila. Ale není to pravda. Na zradu se nedá zapomenout! Jen Helenu už nevídám.

Alena P. (59), Litvínov

reklama
Související články
28.1.2023
Když táta zrovna nepil v příšerné hospodě naproti našemu domu, sedával doma a lekal mě svým tupým, prázdným pohledem. Ještě horší byla ta jeho lítostivá nálada. Moje dětství se nepovedlo. Řeknu to velmi stručně: uplakaná máma, věčně opilý otec. Nikdy na nás nevztáhl ruku, ani na mámu, ani na mě, ale i tak mě děsily opuchlé oči, nepřítomný pohled a věčné blábolení. Nebo ty noční příchody. Bezohl
27.1.2023
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne, vyzvedávala jsem Péťu ze školky a 
26.1.2023
V první chvíli jsem si říkala, že to nikdy nedokážu. Jenže krev není voda. Proto jsem Pavlíkovi dokázala odpustit. Snad mě znovu nezklame. Oba jsme nervózní a já vidím, jak Pavlovi stékají kapičky potu po čele. Vidíme se po dlouhých šesti letech. A já vlastně nevím, zda se ho nemám tak trochu bát. Občas se mi před očima objeví obraz jeho tváře, tenkrát před sedmi lety. Bylo mu sedmnáct a neměl
20.1.2023
Vím, že Luboš byl problematický, nadělal v životě hodně chyb, to nejhorší se ale bohužel nedalo napravit. Vzdal se svého jediného dítěte. Naši kluci byli odmalička odlišní. Starší Luboš byl bohém, už jako miminko nám dal zabrat. O šest let mladší Martin byl od narození klidný. Ve škole Luboš neposeděl, zlobil a vymýšlel lumpárny, ale na vysvědčení měl jedničky. Martin byl zlaté dítě. Škola m
19.1.2023
I když je člověk dostatečně opatrný, katastrofě zabránit někdy nedokáže. Neměl by si proto nic vyčítat. Sníh křupe pod nohama a Bertík v něm vesele skotačí. Ale jen tak daleko, kam dosáhne vodítko. Na volno ho tady nikdy nepustím. Strach a hrůzné vzpomínky mi to nedovolí. Poprvé po roce jsem si sem troufla přijít. Sem dolů k řece. Je nasněženo a řeka zamrzlá. Celá jsem se rozklepala při té v
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů