Domů     Anonymní dopisy plné lásky
Anonymní dopisy plné lásky

Některým ženám se stává, že se do nich zamiluje muž, který odmítá odhalit svoji identitu. Tajného ctitele se pak podaří vypátrat až po letech.

Kterou dívku nebo ženu by nepotěšilo, kdyby dostala nějaké milostné vyznání? Mě vždycky hřál zájem mužů u srdce. S jedním vyznáním lásky jsem si ale nevěděla rady.

Myslela jsem si, že už nikdy nezjistím, kdo mi na gymnáziu začal psát krásné romantické dopisy a verše.

Schovávala jsem si ty ručně psané dopisy v zásuvce s ostatními drahocennostmi, které mi přinesl život. Byla to přinejmenším hezká vzpomínka na mládí. A také záhada, u které jsem se smířila s tím, že nebude nejspíš nikdy odhalena.

Se samotou jsem se smířila

Neměla jsem v životě zrovna ustláno na růžích. Moje sestra zemřela na vážnou nemoc ve svých pětačtyřiceti letech. Byla to pro mě obrovská ztráta, protože jsme se měly moc rády, svěřovaly jsme se jedna druhé a vzájemně jsme se podporovaly a pomáhaly jsme si.

Já jsem o dva roky později prožila celkem bolestný rozvod, když jsem zjistila, že mě manžel podvádí s naší nejlepší kamarádkou. Neměla jsem se s tím ani komu svěřit. Velice to se mnou tehdy otřáslo a také to značně snížilo moje sebevědomí.

Za pár měsíců jsem se z toho oklepala a navázala jsem vztah s dalším mužem, ten ale nevydržel, a takhle se to opakovalo ještě dvakrát. Pak už jsem se rozhodla být raději sama.

Role babičky mě těšila

Příliš mě to netrápilo, měla jsem dvě dcery, obě už si dávno pořídily rodiny a já byla tou hodnou babičkou, na kterou se mohly vždycky obrátit. S vnoučaty jsem si dobře rozuměla, ráda jsem je hlídala a užívala jsem si jejich přítomnosti.

Vlastně mi toho v životě moc nescházelo. Často jsem vzpomínala na své mládí, jak to ve zralém věku dělá asi každý člověk. Vracela jsem se především k těm dopisům, které mi chodily od třetí třídy gymnázia až do mých pětadvaceti let. Bylo jich celkem čtrnáct.

Anonymní ctitel

První z dopisů mě kdysi překvapil. Našla jsem ho jednou odpoledne po vyučování v kapse svého kabátu ve školní šatně. Potěšila mě hezká slova a chtěla jsem znát jejich autora. Pisatel dopisu ale chtěl zůstat v anonymitě, protože bych mu prý stejně dala košem.

V tomhle směru se mýlil, jenže jak jsem mu to měla vysvětlit, když jsem neměla tušení, o koho se jedná? Líbil se mi způsob, jakým psal. Ta slova nebyla nijak nadnesená a přehnaná, naopak působila velmi upřímně a láskyplně.

Další dopisy pak už chodily na naši adresu. Matka se mě vždycky vyptávala, od koho jsou, jenže já jí nedokázala dát odpověď. Myslela si, že před ní něco tajím. Předpokládala jsem, že autorem dopisů je někdo z mých spolužáků nebo ze studentů jiných tříd.

Milostná vyznání nebo přání k narozeninám či svátku nepřestala chodit ani po maturitě. V té době už jsem moc nepřemýšlela, kdo mi to píše. Pokud chtěl zůstat v utajení, co jsem s tím mohla dělat?

Provdala jsem se

Kluci o mě měli celkem zájem, takže jsem měla několik vztahů, o kterých pravděpodobně ten anonymní ctitel věděl. Bydleli jsme totiž na malém městě, kde se podobné věci rychle roznesou.

Když mě viděl s jinými chlapci, nejspíš ho to jen utvrdilo v přesvědčení, aby mi svou totožnost neprozradil. Uběhly dva další roky a já jsem se provdala. Dotyčný to zřejmě zjistil a dopisy přestaly chodit. Odhalení, kdo tím ctitelem byl, na mě čekalo až po mnoha a mnoha letech.

Cesta do minulosti

Byla jsem už ve věku, kdy člověka rozesmutní, ale nepřekvapí, že zemře někdo z jeho vrstevníků. Na jeden pohřeb jsem se tak vypravila předloni do svého rodného města.

Nebyl to přímo vrstevník, ale oblíbený profesor češtiny, který byl v době mých studií jen o pár let starší než my, studenti.

Všichni jsme ho měli moc rádi. Byl k nám přátelský, spravedlivý, uměl si sjednat respekt. Pohřbu se zúčastnilo opravdu hodně lidí, mezi nimi i řada bývalých spolužáků nebo těch, které jsem si z gymnázia pamatovala od vidění.

Neušlo mi, jak mě upřeně sleduje jeden z přítomných. Nedokázala jsem si ho přesně zařadit.

Po smutečním obřadu ke mně přistoupil a oslovil mě. V tu chvíli jsem pochopila, s kým mluvím – že je to on, kdo mi před lety vyznával lásku. Vzpomněla jsem si, že to byl stejně starý kluk z vedlejší třídy. Jmenoval je Ludvík.

Řekla jsem mu, že vím, kdo mi tenkrát ty dopisy psal. Nezapíral.

Byl prý moc stydlivý

Šli jsme si sednout do kavárny a Ludvík se mi svěřil. Litoval, že si tenkrát netroufl říct mi o své lásce přímo do očí. Prý byl moc stydlivý a já moc oblíbená. V životě se mu pak moc dobře nevedlo, dokonce se ani nikdy neoženil a neměl děti.

Tímhle jedním setkáním všechno skončilo. Záhada byla odhalena a pro nás dva už bylo příliš pozdě, než abychom na základě dávného nepřiznaného citu mohli něco začínat. Přesto jsem ráda, že jsem měla možnost svého dávného ctitele osobně poznat.

Aneta N. (66), střední Čechy

reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
iluxus.cz
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
Každodenní užití tyčinek Brit Dental Stick podporuje zdraví psích zubů, a to díky mechanickému čištění a působení známých bylin. Pomáhá také odstraňovat zubní plak, čímž působí preventivně proti tvorb
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Záhadné zmizení Karlie Gusé
enigmaplus.cz
Záhadné zmizení Karlie Gusé
Šestnáctiletá Američanka Karlie Gusé se ztratila již před více než třemi lety. Pátrání nepřineslo téměř žádné výsledky a okolnosti jejího zmizení tak dodnes zůstávají záhadou. Co se stalo na party, kt
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Co předpověděla drsná věštba?
skutecnepribehy.cz
Co předpověděla drsná věštba?
Na magii jsem nikdy moc nevěřila, jednou mě za jistým šamanem vzala kamarádka. Kdyby tenkrát tušila, co karty prozradí o nás dvou! S Danielou jsme se poznaly, když mně bylo 23 let, jí o dva roky méně. Byly jsme nejmladší kolegyně, což nás spojilo dohromady. Kdybych měla vypsat nějaké rozdíly, tak bych řekla, že já jsem
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
epochalnisvet.cz
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
Ostatky 450 osob nesoucí znaky protiupírských zásahů byly před nedávnem odkryty v obci Luzino na severu Polska. Mrtví jsou pohřbeni s useknutou hlavou položenou mezi nohama a zatěžkaní kameny, aby nem
Mají pro sebe slabost
nasehvezdy.cz
Mají pro sebe slabost
Pohledný herec ze seriálu Eliška a Damián Robert Urban (37) je evidentně zamilovaný do své krásné kolegyně Emmy Smetany (35). Začalo to tím, že o ní řekl, že je „jedna z jeho nej“, a díval se na ni
Měla by se Ivana bát?
nasehvezdy.cz
Měla by se Ivana bát?
Nejstarší dcera Karla Gotta (†80) Dominika Gottová (48) se vrátila po půl roce do Česka. Jaké tu má plány? Blízké zdroje kolem ní uvádí, že jde o ryze soukromou návštěvu. Není to ale tak dávno, co
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
21stoleti.cz
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
Dostat člověka na Měsíc, to je oč tu běží… A dlouho připravovaná mise Artemis II. má NASA tento sen znovu splnit. To ale není to jediné, čím se program hodlá zapsat do dějin. Od chvíle kdy noha Nei
Krabi: Vrcholný majstrštyk evoluce?
epochaplus.cz
Krabi: Vrcholný majstrštyk evoluce?
Krabi, živoucí fosilie, které byly svědky vlády dinosaurů, jsou součástí skupiny vyšších korýšů zvané desetinožci, existujících od éry pozdního devonu. Nejstarší doložený krab, Eoprosopon klugi, žil na Zemi už před 185 miliony lety. A jak se zdá, evoluce je jimi přímo posedlá. Falešná identita Krabi poustevníčci se na první pohled od ostatních krabů příliš neliší. Za