Vnučka mi vynahradila zlou a nevděčnou dceru

Total
5
Shares

Neplatilo na ni nic. Byla jako z divokých vajec. Už v patnácti ta holka utekla z domova a znala mě jen, když něco potřebovala.

Dita byla živel. Nevydržela v klidu ani minutu, do všeho šla po hlavě. Nejspíš byla po mé pratetě, která utekla s námořníkem do Tasmánie. I když se dobře učila, nebyla vzorná holčička, která sedí v první lavici a pořád se hlásí.

Někdy jsem měla pocit, že jsem porodila malého ďáblíka. Na střední škole se chytla špatné party a celé dny trávila po hospodách. Nakonec si sbalila věci a utekla z domova.

Přišla s prosíkem

Když jsem ráno viděla její prázdný pokoj i skříň, krve by se ve mně nedořezal. Obrátila jsem se na policii a celé noci ji hledala. Byla i v televizi jako celostátně hledaná. Až po měsíci jsem se konečně od její kamarádky dozvěděla, že přespává někde v opuštěném domě. Kde? To ani ona nevěděla.

Celé noci jsem prostála u okna a zírala na měsíc – a vyla bych, kdybych neměla ohledy na sousedy. Po šesti měsících se Dita konečně objevila. Vyhublá, špinavá, bledá a zamlklá. Chytla jsem jí za ruku a zeptala se, co se děje. V tu chvíli se rozbrečela a  řekla, že je těhotná.

Hodná máma

Oznámila jsem jí, že to zvládneme. Těšila jsem se, že ji mateřská láska změní. Ani manžel se na dceru nedokázal v jejím stavu zlobit. Tak jsme dceři oznámili, že se o ni i dítě postaráme, ale že musí dodržoval určitá pravidla.

Chtěli jsme, aby nastoupila zpátky do školy a já byla připravená zůstat s miminkem doma. Ona souhlasila. Byli jsme s manželem tak dojatí! Celé těhotenství byla doma, jedla zdravě, nikam nechodila. Dokázala s něhou mluvit o miminku.

Když se jí narodila Nikolka, byli jsme štěstím bez sebe. I dcera nám připadla spokojená. Starala se o dítě a občas jsem slyšela, jak říká:,, Ty moje holčičko, nedala bych tě ani za nic.“ Když se dcera tři měsíce po porodu zeptala, jestli by mohla na chvilku ven, souhlasili jsme.

A práskla do koní!

Po noci strávené bůhvíkde a s kým se Dita vrátila. Ovšem jen na chvíli. Do měsíce byla zase pryč. Opět jsme kontaktovali policii. Bez výsledku. A tak jsem fungovala jako máma. Nakonec nám na dveře zaklepala kriminálka a oznámila, že dcera utekla za hranice.

V tu chvíli jsem cítila, že Ditu už nikdy v životě neuvidím. Jako už nikdy nikdo neviděl pratetu. I když mám někdy stavy vzteku, hrozně se o dceru bojím. Když se kouknu na Nikolku, které bude letos dvacet let, musím potlačovat slzy.

Říká mi mami a manželovi tati. Už dávno ví pravdu a svou skutečnou mámu vidět nechce. Dita nám všem šíleně ublížila. Nejraději bychom se odstěhovali, ale nemůžeme. Co kdyby se vrátila?

Jana (64), Plzeň

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit