Domů     Ukradli mi miláčka a nechali stopy
Ukradli mi miláčka a nechali stopy

Kdyby se to nestalo mně, asi bych tomu ani nevěřila. Že se dnes kradou auta, je poměrně běžné, bohužel. Že mi v něm ale nechá zloděj své náčiní a drogy, to bych opravdu nečekala!

Když jsem si ve svých téměř šedesáti letech kupovala auto, bylo mi jasné, že to už se mnou „dožije“! Chtěla jsem co nejjednodušší, žádné moderní vymoženosti, které jen komplikují člověku život.

Nepotřebuji navigaci, která mě při řízení jen ruší a někdo mi pak stále do řízení řeční.

Navíc mnoha přátelům se už stalo, že je navigace zavedla úplně ke všem čertům nebo je vedla po zbytečně dlouhé cestě. Já jsem celý život jezdila podle mapy a pak mám snad i hlavu a oči, abych se držela ukazatelů.

Vybrala jsem české auto

A tak jsem se rozhodla pro Fabii zcela v základu. Barvu měla obyčejnou modrou. Nebyla ničím nápadná, snad jen poklicemi, které byly také v modré barvě.

Říkala jsem si, že alespoň o ni nebude takový zájem, protože zloděje zrovna naše škodovky obzvláště zajímají.

Já bohužel bydlím na sídlišti a garáž nemám, takže parkuji rovnou na ulici. Vždy se snažím najít místo alespoň tak, abych na svůj poklad viděla, ale parkovacích míst je čím dál méně a aut čím dál víc.

Někdy jsem ráda, že vůbec zaparkuji v docházkové vzdálenosti od domu. No, beru to alespoň jako trénink, jinak toho už přece jen moc nenachodím. Auto je prostě metla lidstva, bez ní bych si ale život představit neuměla. Ani nevím, jak bych nakoupila.

Pohled z okna

Když jsem se jednou ráno probudila, vstala a šla otevřít okno, abych si vyvětrala peřiny, ihned jsem očima sjela ke svému zaparkovanému vozu. V tu chvíli se mi zastavilo srdce. Auto nikde!

„Nešil, třeba jsi zaparkovala jinde a jen si to nepamatuješ,“ snažila jsem se uklidnit samu sebe. Moc to ale nepomáhalo.

Vyčistila jsem si jen zuby, ani jsem se snad nečesala a vyběhla ven na ulici. Prošla jsem celou naši ulici a pak i ty přilehlé. Bylo to jasné, auto nikde! „Ukradli mi můj poklad,“ zvolala jsem zoufale.

Pár lidí, co mě už pozorovalo z oken, jak pološílená babka lítá po ránu po sídlišti, zavřelo okna. Snad aby nemuseli svědčit.

Krádež mě zlomila

Vrátila jsem se domů úplně zlomená a horečně přemýšlela, co teď. Jediné řešení bylo zavolat na policii. „Bude mi to ale k něčemu? Auto přece nemám pojištěné proti krádeži,“ zoufala jsem si. Zbytek dopoledne jsem pak strávila na policii.

„Nechci vás děsit, paní, ale to vaše auto už bude buď za hranicemi, nebo rozebrané na díly,“ řekl mi na rovinu policista, kterému jsem svoji výpověď proplakala. Nevím, jak mě tedy chtěl vyděsit ještě víc.

Začínaly mi docházet veškeré důsledky toho, co mě čeká bez auta. A na nové se už nezmůžu.

Sdílelo to celé město

Když se o krádeži dozvěděla má rodina, slíbili mi pomoc. Nejvíc mě ale překvapil můj vnuk: „Babi, já dám výzvu na facebookové stránky našeho města.

Třeba někdo tvé auto viděl!“ říkal to tak přesvědčivě, že jsem skutečně začala doufat, že třeba ještě není vše ztraceno.

A nebudete mi to věřit, ale do této prazvláštní pátrací akce se zapojilo neskutečné množství lidí, kteří výzvu, zda někdo neviděl mé auto, sdílelo. Nakonec tento článek sdílela i policie! A nebudete tomu věřit, ale auto se skutečně našlo!

Auto i s dárečky

Chvíli ovšem trvalo, než jsem ho dostala zpět. Zloděj si totiž v mém ukradeném autě zapomněl celou svou narkomanskou i zlodějskou výbavičku, a dokonce i větší množství pervitinu, které by na ulici bylo prodejné za více než deset tisíc korun.

Proto muselo být podrobeno důkladnému rozboru a prozkoumán každý milimetr v autě. Naštěstí se našly i otisky, které, jak jsem se později dozvěděla, patřily známé firmě, takže pachatele policie snadno vypátrala a zadržela!

Děkuji všem za pomoc

Můj vnuk pak za mě poděkoval všem, co nelenili a výzvu poslali dál: „Auto se našlo! Mockrát děkuju všem, kteří pomáhali sdílet! Bylo vás opravdu strašně moc. Auto je poškozené jen na blatníku, odřené a má rozbité světlo.

V autě se našla: injekční stříkačka, nářadí, krabička s drogami, minimálně tak deset gramů pervitinu, mobilní telefon a ručně vyrobené nářadí na otevírání aut. Vše je v rukou policie,“ napsal vnuk na Facebook zprávu pro všechny, kteří pomáhali při pátrání.

Moc milé bylo sledovat i reakce pod příspěvkem. Je milé vidět, jak lidé dokážou držet pospolu.

Marie (66), Plzeň

reklama
Související články
23.9.2023
Asi každý z nás někdy ranil někoho svým odmítnutím. Mně se to podařilo na střední škole, a onen spolužák mi nedokázal odpustit dodnes! Popravdě Pepu jsem si v první chvíli nevybavila, ani když se na mě na večírku absolventů vrhl. Hnal se ke mně přes celou místnost, ostatní razantně odstrkával a rovnou se na mě pověsil. Neměla jsem ho ráda Vzápětí dotčeně vyhrkl: „Že ty si mě nepamatuješ?“
22.9.2023
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal. Zprvu jsem po tom toužila, ale potom rezignovala. Zakázal mi děti Říkala jsem si, ž
22.9.2023
Odmala jsem měla krásné, dlouhé rovné vlasy. Nic mě nenutilo to měnit. Pak se stalo něco, co mě donutilo změnit účes. U nás ve městě je dobrých kadeřnic víc. Já ale od puberty chodila jen k jediné, k Janičce. Brala jsem ji už dávno jako svoji kamarádku. Také jsem se vždy těšila, jak jí vše vypovím, co nového je v mém, jinak poměrně běžném životě. Nenapadlo mě, že má důvěrná sdělení vykládá dál.
21.9.2023
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako to měla ona. Dobrých deset let, to je prý optimální. Sprcha Robert byl zábavný chlap, pořád se
20.9.2023
Moje kamarádka drtí svoji dceru a já myslím, že bych měla něco udělat. Nevím ale, jestli na to mám vůbec právo, a bojím se, že se to obrátí proti mně. Danina Eliška má za dva týdny termín porodu. Ale místo toho, aby se těšila, pláče. Moje kamarádka ji ničí. „Máš malý prsa, pochybuji, že budeš mít vůbec nějaké mléko,“ řekla jí i přede mnou. Úplně jsem se lekla. „To nemůžeš vědět,“ opáčila jsem a
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě