Karty prozradily nevěru!

Total
1
Shares

I když člověka při podvádění nikdo přímo nepřistihne, tajemné síly ho odhalí. Kartářka upozornila na dlouhodobou nevěru mého zetě!

Tomu, že karty ukážou i věci, o kterých nemáme tušení, uvěříme až po konkrétním důkazu. Lidé většinou pochybují o pravdivosti úsloví, že karty nelžou. Pak se ale často v praxi přesvědčí, že je to skutečně tak. Přiznávám, že i já jsem patřila k těm, kteří dlouho pochybovali a vůči takovýmto předpovědím byli skeptičtí.

Doprovodila jsem kamarádku

K návštěvě kartářky mě přiměla kamarádka Vlasta, která tam nechtěla jít sama. Nechtělo se mi, protože mě podobné věci nikdy v životě nelákaly, ale Vlastu jsem měla ráda, přátelily jsme se několik let, a proto jsem jí slíbila, že ji doprovodím.

Zkrátka jsem v tom svou kamarádku nemohla nechat samotnou. Nevěřila jsem ovšem, že bych výklad mé současné a budoucí situace mohla brát vážně.

Trefovala se až moc přesně

Vlasta šla na řadu jako první. Když pak vycházela ze dveří, viděla jsem na ní, jak se šťastně usmívá. Pomyslela jsem si, co za příjemné věci jí asi kartářka napovídala. Věděla jsem, že se mnou to tak snadné mít nebude. Než začala mluvit o mojí budoucnosti, shrnula moji přítomnost. To už mi trochu mizel sebevědomý úsměv z tváře. Většina toho, co mi říkala, byla totiž pravda.

Nedůvěřivost pomalu vymizela

I kdybych třeba podezřívala Vlastu, že se s kartářkou o mně bavila, stejně mezi těmi informacemi byly takové, o nichž ani moje kamarádka nevěděla. A nejednalo se o žádné obecné záležitosti, které se dají vykládat všelijak.

Neměla jsem ani pocit, že by mi ta přívětivě hovořící žena kladla nějaké návodné otázky a pak z nich odvodila pravdu. Během několika minut si tak získala moji pozornost a částečně i důvěru.

Zasela červíčka pochybností

Ukázalo se, že podle kartářky ani já nemám příliš mnoho důvodů ke znepokojení. Žádné zdravotní problémy nebo tragédie mně ani mým blízkým nehrozily. Také v práci mi předpovídala úspěch, a dokonce i lepší finanční ohodnocení. Znepokojivá se ukázala jen jedna věc: budoucnost manželství mé dcery Magdy.

Kartářka to řekla natvrdo: v tom vztahu někdo už dlouho nehraje fér a do půl roku se ta situace vyostří. Požadovala jsem upřesnění, na čí straně je tedy vina. Přímou odpověď jsem nedostala, ale z náznaků vyplývalo, že tím, kdo se chová nečestně, je zeť Marek.

Stále jsem myslela na její slova

Cestou od kartářky se mě samozřejmě kamarádka Vlasta vyptávala, co všechno jsem se dozvěděla. Řekla jsem jí většinu věcí, ale o údajných problémech v manželství Magdy a Marka jsem raději pomlčela.

Nechtěla jsem zbytečně vířit vodu, když se zatím jednalo jen o dohady, vyčtené z karet. Stejně mi to ale vrtalo hlavou. Na slova kartářky jsem zkrátka jen tak zapomenout nemohla…

Obavy zvítězily

Dcera a zeť s rodinou bydleli ve vedlejším domě, takže jsem je měla stále na očích. Přemýšlela jsem, jestli se mám začít dcery vyptávat na její manželství, zda se třeba náhodou něco neděje, nebo se začít zajímat o Marka blíž.

Na jednu stranu mi to připadalo hloupé a neférové, sledovat nějakého člověka, na druhou stranu jsem ale jako matka měla obavy o svoji dceru, a ty nakonec zvítězily.

Nechala jsem si zetě prověřit

Využila jsem svého dlouholetého kamarádství s jedním bývalým spolužákem, který pracoval u policie. Vysvětlila jsem mu své podezření, jen jsem raději zamlčela, že mi k němu dala důvod kartářka. Slíbil, že se na soukromý život mého zetě trochu podívá. Výsledky pro mě měl za dva týdny a nebyly moc příznivé.

Potvrdil slova kartářky

Kamil skutečně přišel na to, že Marek má utajovanou milenku. Věděla jsem nyní, kde bydlí a jak se jmenuje. Zbývalo rozhodnout se, co s touhle informací budu dál dělat. Udeřit přímo na zetě? Naznačit něco Magdě? Nakonec jsem se rozhodla pro tu druhou možnost. Přece jen mi šlo hlavně o dceru, i za tu cenu, že ji pravda poraní na srdci.

Dceři jsem všechno řekla

Jedno odpoledne jsem dceru pozvala do kavárny ve městě, kde jsem jí to pověděla. Nevěřila mi. Chtěla vědět, jak jsem to zjistila. I když nerada, tak jsem jí všechno vylíčila – onu předpověď u kartářky i následné potvrzení mým kamarádem u policie.

Dcera nasucho polkla, ale nedala na sobě znát, že ji to ranilo, i když jako její matka jsem moc dobře věděla, co uvnitř cítí, a také to, že rozhodně nepatří k těm ženám, které by si něco takového nechaly jen tak líbit.

Budu ho mít pod dozorem

A měla jsem pravdu. Na svého manžela uhodila Magda hned téhož večera. Zeť nejprve zapíral, ale když zjistil, že Magda ví i jméno a adresu milenky, přiznal se. Všechno si mezi sebou vyříkali a Marek se s onou slečnou rozešel.

Nevím, jestli je dobře, že mu dcera dala druhou šanci. Jedno ale vím – za nějaký čas znovu zajdu ke kartářce a zjistím, nakolik se Marek polepšil. A jsem si jistá, že se dozvím pravdu, protože karty ji vážně odhalí!

Kateřina Š. (57), České Budějovice

Také se vám může líbit