V rukou mám léčivou sílu

Total
3
Shares

Nemyslela jsem si, že ty schopnosti mám. Až je ve mně objevil jeden muž během naší dovolené. Pak jsem si už cestu hledala sama.

Bude to už pomalu třicet let, co jsem byla s dětmi a manželem na dovolené ve Španělsku. A právě tam jsem na jednom trhu potkala staršího muže, který se jmenoval José.

Docela jsme si padli do noty, protože znal shodou okolností mou spolubydlící z vysoké školy, která měla ve Španělsku příbuzné, a tak zde trávila spoustu času. Naučila mě také základní španělské fráze, tak jsem si řekla, že ten jazyk trochu oživím.

Místní šaman

Seděli jsme s Josém v jedné útulné kavárně a povídali jsme si. Vyprávěl mi, že je, stejně jako jeho dědeček, uznávaným šamanem. Manžel se tomu smál, tvrdil, že to jsou hlouposti, že nic takového neexistuje. Já si ale myslím, že na Josého trochu žárlil. Já naopak Josému naslouchala, protože tehdy u nás tyto věci byly ještě dost neznámé.

Byla ve mně pozitivní energie

José mi během jednoho z našich rozhovorů řekl, že v sobě mám léčitelské schopnosti, ale musím je probudit. Pomaloval mi ruce i obličej, nasadil barevné náramky a pak mě dlouho držel za ruce a díval se mi do očí. A vytáhl ze mě za to tisíc pesos. To byla voda na mlýn mého manžela. Jak jsem si prý nechala něco takového nabulíkovat?

Tvrdil, že mu šlo jen o to, jak ze mě dostat peníze! Já si ale začala uvědomovat své sny, které byly jasnozřivé a že mi už babička kdysi řekla, že se v mé přítomnosti cítí lépe, jako bych ji nabíjela energií. Jednou jsem se dokonce vyhnula v poslední chvíli autonehodě, měla jsem takové divné tušení a nikam s kamarády tehdy nejela.

Prohlubovala jsem své schopnosti

Začala jsem o Josého slovech více přemýšlet. Po několika týdnech jsem se přihlásila na kurz reiki a na jógu, abych prohlubovala své vnímání. Netrvalo to ani příliš dlouho a přišly i moje první zkušenosti s léčitelstvím. Šla jsem se svou nemocnou maminkou na nějakou léčitelskou seanci. Stála jsem v dlouhé řadě mezi lidmi, kteří postupně padali k zemi.

Když přišla řada na maminku, a ta následovala příkladu ostatních, proběhla mým tělem jakási zvláštní vlna energie. Zůstala jsem však stát na nohou a neupadla. Něco mě tlačilo obrovskou silou k zemi, ale nohy se mi nepodlomily.

Pomáhám dalším lidem

Léčitel se na mě dlouze podíval a chytl mě za ruce. „Víte, že máte léčivé ruce?“ řekl a podíval se mi hluboce do očí. „Jestli chcete, budu vás učit. Máte dar pomáhat lidem.“ Dnes sedávám u lůžek nemocných, dotýkám se jejich čela, rukou i ran. A jim se vždycky uleví. Vnímám svoji schopnost jako velký dar, kterým mohu pomáhat druhým. A manžel? Ten už se mi nesměje.

Radka B. (64), Rokycany

Také se vám může líbit