Snažila jsem se marně vnukovi dobře poradit

Total
6
Shares

Náš Lukáš byl zamilovaný až po uši. Jeho vyvolená ale měla oči pro jiného. Když se s ním rozešla, nedal vnuk na moji dobrou radu. Unáhlil se.

Můj syn Matěj měl na ženy smůlu. Jeho největší láska, se kterou chodil, ho opustila těsně před svatbou. On si pak vzal sousedovic Majdu. Holka to je sice hodná, ale nikdy ji nemiloval. Na vztahu je to znát. Možná i proto mi dali jediného vnuka Lukáše.

A já se teď musím dívat na to, jak nešťastný je i vnuk. Lukáš má taky na ženy velkou smůlu. Karolína byla láska jeho života. Vtipná, krásná a inteligentní. Nikdy ale neměl odvahu jí to říct. Stal se tedy aspoň jejím nejlepším kamarádem.

Byl to krásný pár

I když všichni říkali, jak úžasný pár Karolína s Tomášem jsou, náš Lukáš tomu nevěřil. Pro něj to žádný sympaťák nebyl. Pro ostatní ale ztělesňoval záhadného charismatického drsňáka s krásnou přítelkyní.

Lukáš nebyl schopný myslet na jinou ženu. Každá, kterou poznal, prošla tvrdým srovnáním s Karolínou, a neprošla žádná. Proto nikdy v dlouhodobém vztahu můj vnuk nevydržel.

Největší rána pro Lukáše přišla před rokem na jaře. Karolína mu oznámila, že ji Tomáš požádal o ruku. Lukáš z toho tehdy málem zkolaboval. Nakonec se ale, díky covidové ponorce, s Tomášem rozešla.

Měl chvíli počkat?

Náš Lukáš se v tu chvíli rozhodl jednat. Konečně měl šanci Karolíně říct, co k ní doopravdy cítí. Marně jsem se mu to snažila vymluvit. On ale nechtěl zmeškat ani sekundu. Jak se o zrušení zasnoubení dozvěděl, hned k ní běžel. Cestou koupil puget růží a vyznal Karolíně lásku.

Ta na něj chvíli zírala a pak špitla: „Promiň, ale teď opravdu není vhodná chvíle na to, abych s někým chodila. S Tomášem jsem žila sedm let. Není to pro mě lehké,“ řekla a vnukovi teprve došlo, jakou chybu udělal. Bojím se, že teď už nemá šanci Karolínu získat.

Růžena (72), Brno

Také se vám může líbit

Stále mě jen kritizoval!

Kdysi smířlivý a se vším spokojený manžel se mi změnil před očima. Stačila chvilka a stal se z něho jiný člověk. Nerudný, a hlavně neuvěřitelně kritický! Ruce se mi chvěly, jako bych skládala nějakou…
Zobrazit

Dcera chce mít doma hvězdu

Samé zákazy, rozkazy a povinnosti. Život, o který nikdo nestojí, připravila dcera mojí vnučce jen proto, aby se z ní stala hvězda. Malá, drobná a hubená. Moje vnučka měla ztrápený výraz ve tváři, a vlastně…
Zobrazit