Už nechci dělat vrbu a foukat bebíčka!

Total
1
Shares

I po letech stále řešíme jeho první ženu. Já chci ale žít tady a teď. Řešit jen nás dva. Mám dost řečí o tom, jaká byla jeho první manželka!

S Otou jsme se poznali před dvanácti lety v restauraci, kde jsem pracovala. Měl hrozný den a potřeboval si dát panáka. Tak jsem se stala jeho vrbou. Byl na schůzce s manželkou, se kterou se rozváděl a jejich setkání vyústilo v hádku.

Vyprávěl mi o jejich manželství i o dětech. Sama jsem si prošla rozvodem. Druhý den se objevil opět, tentokrát s kytkou a omluvou, že do mě tak hučel. Pozval mě na schůzku a já souhlasila. Začali jsme se scházet.

Myslím, že ve mně zpočátku viděl vhodný objekt, který mu bude naslouchat. Byl ze svého končícího manželství frustrovaný. Jeho rozvod se vlekl několik měsíců, nemohli se dohodnout kvůli majetku i dětem. S Otou jsem to prožívala a snažila se mu být oporou.

Nakonec se ke mně přestěhoval, svůj byt musel nechat bývalé manželce, protože ona dostala děti do péče. Sice ho nakonec vyplatila, ale Ota rozhodnutí soudu bral jako velkou křivdu. Naštěstí se s dětmi stýkal bez problémů.

Normální ženská

Jeho děti mi občas vyprávěly o své mámě, ale jen když u toho nebyl jejich táta. A já postupně zjišťovala, že není zas tak hrozná, jak ji Ota líčí. Jenže on s ní i dvanáct let po rozvodu má pořád problém. Není dne, aby mi nelíčil, co mu během manželství prováděla.

Ota ji sleduje i teď, zpovídá pořád své děti, a ty jsou z toho otrávené. A ať mu řeknou cokoli, nikdy s tím není spokojený. Jednou se jim máma věnuje moc a děti nemají čas na učení, příště na ně kašle a peníze z alimentů si nechává pro sebe. Už mě s tím štve.

Skončíme stejně?

Mockrát jsem mu říkala, že mi nepřipadá, že by jeho bývalka byla mrcha. Žádné problémy Otovi nedělá, a to, co bylo mezi nimi v manželství, je už dávno pryč. Dodnes jsem nepochopila, proč se vůbec rozvedli, ale je mi to fuk.

Je to jeho minulý život a mě zajímá ten náš současný. Jenže jestli bude pořád mezi nás tahat svou bývalku, tak už se brzy neudržím. Navíc ona si samozřejmě časem našla také přítele, a to už Ota nedokáže skousnout vůbec.

Jak čas jde, začíná mi být Otova první žena víc a víc sympatická – jestli to tak půjde dál, podám žádost o rozvod taky a možná se z nás dvou díky němu stanou kamarádky.

Marta (52), Plzeň

Také se vám může líbit